Υπάρχει τρόπος ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31

    Υπάρχει τρόπος ?

    Πως καταφέρνει κανείς να έχει αυτοεκτίμηση η κ αυτοπεποίθηση .. ποιο είναι το μυστικό ? Πως ξεγραφεις το Μπουλινγκ του δημοτικού ? Την απόρριψη των ανδρών λόγω κιλών ? Τις άσχημες συμπεριφορές συνάνθρωπων λόγω κιλών ? Πως γεμίζεις αυτοπεποίθηση να προχωρήσεις ? Κ να μπορέσεις να πιστέψεις σε σένα ? Υπάρχει τρόπος ? Γιατί τον ψάχνω χρόνια .. για όλους είμαι το καλό αγαθό φιλότιμο κορίτσι .. παντού δουλειά φίλοι οικογένεια .. κ όμως όταν θέλω να μιλήσω φοβάμαι .. μην με κρίνουν μην με απορρίψουν .. μην πληγωθώ πάλι .. κ όταν κοιτάω των καθρέπτη πράγμα σπάνιο φν βλέπω τπτ παρά μόνο ένα άσχημο για τα δεδομένα μου πρόσωπο !!
    Αλλάζει αυτό ? Κ αν αλλάζει πως κανείς κ τους άλλους επιτέλους να το δούνε ??

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    4
    Γεια σου καλησπερα.Οτι εχεις περασει στην ζωη σου δεν μπορεις να το διαγραψεις,μπορεις ομως να παρεις κατι κακο και να το μετατρεψεις σε καλο,να παρεις κινητρο απο αυτο και να γινεις πιο δυνατη.Οτι κακο εχουμε κανει η μας εχει συμβει εχω μαθει να το περνω σαν μαθημα για το μελλον και να το χρησιμοποιω αναλογα...ο καθε ενας μας εχει μια ομορφια και καποιος καποια στιγμη την αναγνωριζει,το σωμα δεν θα επρεπε να σε επηρεαζει διοτι ειναι κατι που αλλαζει,ειναι στο χερι σου να φτιαξεις ενα ωραιο σωμα,να ασχοληθεις με την γυμναστικη και αυτο θα σου δωσει αρκετη αυτοπεποιηθηση.Πρωτα ομως καντο για σενα και οχι για τους αλλους,να αισθανεσαι καλα εσυ βλεπωντας εσενα στον καθρευτη...τα ασχημα λογια και τις ασχημες συμπεριφορες θα σου ελεγα γραφτες στα παλια σου παπουτσια αλλα απο την αλλη θα σου ελεγα παρτες και μετετρεψε τες σε κινητρο για να βοηθησεις εσενα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Καλημερα. Γιατι δεν σκεφτεσαι για χειρουργειο;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Παντως ραντι μου τα ιδια με σενα αισθανομαι κι εγω οχι μονο λογω κιλων αλλα εχω και ψυχωση και εχω περασει ακριβως τα ιδια με σενα για αλλους λογους, αλλα και για τα κιλα! Ειμαστε στην ιδια θεση κι εγω θελω να χασω κιλα αλλα πιο λιγα, σκεψου ομως εσυ εχεις κατι που διορθωνεται εστω και δυσκολα, εγω που εχω ψυχωση και αυτο απομακρυνει τους ανθρωπους τι να πω; Προσπαθησε με χειρουργειο, αν δεν γινεται αλλιως για μενα..

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Παντως ραντι μου τα ιδια με σενα αισθανομαι κι εγω οχι μονο λογω κιλων αλλα εχω και ψυχωση και εχω περασει ακριβως τα ιδια με σενα για αλλους λογους, αλλα και για τα κιλα! Ειμαστε στην ιδια θεση κι εγω θελω να χασω κιλα αλλα πιο λιγα, σκεψου ομως εσυ εχεις κατι που διορθωνεται εστω και δυσκολα, εγω που εχω ψυχωση και αυτο απομακρυνει τους ανθρωπους τι να πω; Προσπαθησε με χειρουργειο, αν δεν γινεται αλλιως για μενα..
    Τι εννοείς ψύχωση ? Με τι πράγμα έχεις ψύχωση ? Γιατί ψυχώσεις με διαφορά έχουμε όλοι μας πιστεύω .. συγγνώμη που ρωτάω ή αν μπαίνω σε χωράφια που δν πρέπει .. αλλά πραγματικά είναι αθώα η ερώτηση μου ..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by ranti View Post
    Τι εννοείς ψύχωση ? Με τι πράγμα έχεις ψύχωση ? Γιατί ψυχώσεις με διαφορά έχουμε όλοι μας πιστεύω .. συγγνώμη που ρωτάω ή αν μπαίνω σε χωράφια που δν πρέπει .. αλλά πραγματικά είναι αθώα η ερώτηση μου ..
    Ψυχωση ειναι ασθενεια, δηλαδη σχιζοφρενεια! Εγω τι να πω; Γι'αυτο σου λεω, υπαρχουν και χειροτερα. Και εχω και τα κιλα να με βασανιζουν.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Καλημερα. Γιατι δεν σκεφτεσαι για χειρουργειο;
    Αυτο δεν ειναι λυση,αν δεν μαθεις εσυ να προσεχεις απλα λιγους μηνες μετα θα εισαι ιδια.Το θεμα ειναι να γινει τροπος ζωης,αλλιως εκει θα ειναι μια ζωη

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by KonstantinosR View Post
    Αυτο δεν ειναι λυση,αν δεν μαθεις εσυ να προσεχεις απλα λιγους μηνες μετα θα εισαι ιδια.Το θεμα ειναι να γινει τροπος ζωης,αλλιως εκει θα ειναι μια ζωη
    Δεν υπαρχει καλυτερη λυση ομως. Αυτο ειναι το πιο ευκολο αν ακολουθει και μια σωστη διατροφη μετα. Πως αλλιως να χασει 70 κιλα;;;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    εγω νομιζω οτι εναν χοντρο η χοντρη δεν πρεπει να τον απασχολουν και πολυ τα κιλα του, εαν κοιταξετε γυρω σας θα δειτε πολλους τετοιους ανθρωπους και συνηθως περισσοτερους απο μια ηλικια και μετα.
    αμα θελει καποιος μπορει να κανει διαιτα για λογους υγειας η ομορφιας οπως καποιος κανει επι χρονια γυμναστικη για να εχει μυωνες κτλ δεν ειναι κακο, καλο ειναι αμα σας αρεσει.

    εσεις οι γυναικες μην ξεχνατε οτι υπαρχουν αντρες που τους αρεσουν οι γεματες.

    ομως γραφεις..............

    όμως όταν θέλω να μιλήσω φοβάμαι .. μην με κρίνουν μην με απορρίψουν .. μην πληγωθώ πάλι .. κ όταν κοιτάω των καθρέπτη πράγμα σπάνιο φν βλέπω τπτ παρά μόνο ένα άσχημο για τα δεδομένα μου πρόσωπο !!

    αυτο νομιζω ειναι καποιο ψυχολογικο προβλημα

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Δεν υπαρχει καλυτερη λυση ομως. Αυτο ειναι το πιο ευκολο αν ακολουθει και μια σωστη διατροφη μετα. Πως αλλιως να χασει 70 κιλα;;;
    Aυτο ονομαζεται θεληση και χωρις αυτο,μετα παλι ιδια θα ειναι,αν δεν μαθεις και πεισμωσεις να φας και να γυμναστεις δεν προκειται να το βρεις οταν θια ξυπνησεις απο το χειρουργιο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by KonstantinosR View Post
    Aυτο ονομαζεται θεληση και χωρις αυτο,μετα παλι ιδια θα ειναι,αν δεν μαθεις και πεισμωσεις να φας και να γυμναστεις δεν προκειται να το βρεις οταν θια ξυπνησεις απο το χειρουργιο
    Θεληση εχουμε και πολλη μαλιστα!! Αλλα δεν ειναι ευκολο.....το σωμα εχει την ταση να παχαινει σε μας το 'χω γραψει πολλες φορες. Σε κανει να πεινας για να παραμενεις παχυς και σε κανει να μισεις την ασκηση για τον ιδιο λογο!! Ολα αυτα νομιζω ειναι επιστημονικα αποδεδειγμενα!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    .....το σωμα εχει την ταση να παχαινει σε μας Σε κανει να πεινας για να παραμενεις παχυς και σε κανει να μισεις την ασκηση για τον ιδιο λογο!! Ολα αυτα νομιζω ειναι επιστημονικα αποδεδειγμενα!

    ΟΥΓΚ!!!!!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    .........................

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ΟΥΓΚ!!!!!!!
    Τι ουγκ παιδακι μου τα διαβασα σε ενα βιβλιο απο εναν ανθρωπο που εκανε μελετες επιπονες καθημερινα για 4 χρονια και συνεχιζει και κανει απο το 2004!! Εσυ ειναι φυσιολογικο αυτο που λες οτι ειναι ψυχολογικο να βλεπεις τον εαυτο σου στον καθρεφτη και να μην σου αρεσει; Πολυς κοσμος το εχει και ποσο μαλλον οι παχιοι ανθρωποι!! Εισαι μες στην ψυχολογια ενος παχεος ανθρωπου για να ξερεις;;;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Τι ουγκ παιδακι μου τα διαβασα σε ενα βιβλιο απο εναν ανθρωπο που εκανε μελετες επιπονες καθημερινα για 4 χρονια και συνεχιζει και κανει απο το 2004!! Εσυ ειναι φυσιολογικο αυτο που λες οτι ειναι ψυχολογικο να βλεπεις τον εαυτο σου στον καθρεφτη και να μην σου αρεσει; Πολυς κοσμος το εχει και ποσο μαλλον οι παχιοι ανθρωποι!! Εισαι μες στην ψυχολογια ενος παχεος ανθρωπου για να ξερεις;;;
    κατα συμπτωση ημουν αρκετα παχυς και εκανα διαιτα σωστη διατροφη μετα λογω βλακειας ξαναπαχυνα αρα καταλαβαινω οτι στο ποστ ν 11 γραφεις βλακειες για να δικαιολογισεις τον εαυτο σου. επιπλεον κανω και βαρη γυμναστικη δηλαδη συστηματικα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ναι, υπάρχει τρόπος.
    By Alterego in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-07-2021, 20:00
  2. ψυχοκοινωνική αποκατάσταση- υπάρχει ο σωστός τρόπος να εφαρμοστεί?
    By garifallia in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 4
    Last Post: 14-12-2014, 04:21
  3. Αυτοκτονία, υπάρχει ανώδυνος τρόπος?
    By Konstantinoss in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-2012, 16:44
  4. υπαρχει τροπος μετρησης σερετονινης στον εγκεφαλο?
    By martha73 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 01-01-2011, 18:26
  5. Υπαρχει τροπος για...
    By Marley in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-03-2009, 00:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •