Πώς δημιουργούνται τα πρότυπα ομορφιάς από μια απλή παιδική διαφήμιση.... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Όλα αυτά που λες φαντάζουν ελπιδοφόρα!
    Όμως σε τι νομίζεις ότι οφείλεται αυτή όλη η κακοδαιμονία που περνάω μέχρι τώρα;
    Άσε το σχολείο!
    Το έχω τελειώσει εδώ και 11 χρόνια.......
    Και μετά το σχολείο τα πράγματα δεν ήταν καλύτερα!
    Μοναξιά και απόρριψη..
    Νομίζω έχω δώσει περιγραφή εδώ μέσα, τι εννοώ......
    Περιγράφω σε ένα προηγούμενο thread τι βίωσα, ακόμα και στα 26!
    Σαν ο "κλόουν" της τάξης στο μεταπτυχιακό;
    Γιατί να έχω εγώ τέτοιο ρόλο;
    Τον δικαιούμαι;
    Μηδέν σεβασμός, ούτε αυτό δεν έχω........
    Γι' αυτό κι εγώ, με τη σειρά μου, δε σέβομαι τους άλλους!
    Αυτα που λεω ειναι κοινη λογικη και εγω μελαχρινος ειμαι και στο σχολειο εφαγα αρκετο μπουλινγκ και ρατσισμο.παρατησα το σχολειο απο πολυ μικρη ηλικια.ισως ετσι αμυνθηκα υποσεινηδειτα.αλλα μετα το σχολειο αφου το παρατησα ουδε ποτε πιστεψα οτι το χρωμα μου ειναι εμποδειο στο οτιδηποτε.παρεες φιλοι κοριτσια.α και να σε πω οτι εχω φαει απειρες χυλοπιτες στη ζωη μου.αλλα της ιδιες θα ετρωγα και αν ημουν λευκος η τουλαχιστον οσο λευκος θα ηθελαν αυτες.θα προσπαθησω να βρω το θεμα σου για να εχω μια εικονα.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by dreamers View Post
    Φίλε Γιάννη πολύ οργή δεν σε κρίνω δεν ξέρω τις εμπειρίες αλλά από ολα αυτά που διάβασα έχουμε περάσει τις ίδιες καταστάσεις. Και εγώ έχω υποστεί bullying από το δημοτικό μέχρι το γυμνάσιο πήγα σε εσπερινό λύκειο γιατί δεν άντεχα άλλο την κοροϊδία τον ψυχολογικό πόλεμο, ένα παιδί ντροπαλό ευαίσθητο που το μόνο που ήθελα τότε ήταν απλά την ησυχία μου αλλά δεν με άφηναν έπρεπε να πατήσουν σε κάποιον για να αναδειχθούν , να δείξουν την δύναμή τους και ότι είναι καλύτεροι από εμένα. Δεν μιλούσα ποτέ στην τάξη η μόνο όταν με ρωτούσε η καθηγήτρια κάτι , η όταν σηκώνουν στον πίνακα έλεγαν δεν φτάνουν τα χέρια του να γράψει την απάντηση και άλλα πολλά. Ήμουν ένα παιδί το οποίο είχα βιώσει βία στο σπίτι και έτσι αντιδρούσα και στο σχολείο καθόμουνα ήσυχος χωρίς να αντιδρώ.

    Σε όσα έγραψες θέλω να πω ότι δεν φταίνε μόνο αυτοί αλλά και εμείς που δεν κάναμε/κάνουμε κάτι για να το αλλάξουμε αυτό. Στην ζωή θα βρεθούμε αντιμέτωποι σε πολύ δύσκολες καταστάσεις αν είναι να μένουμε ασταθείς χωρίς να παλεύουμε να διεκδικούμε το χάσαμε το παιχνίδι.

    Ελπίζω να είσαι καλά και να δεις την θετική πλευρά της ζωής. Δεν θα σου πω να τα ξεχάσεις όλα ανήκουν στο παρελθόν κάτι το οποίο σε απασχολεί δεν ανήκει πουθενά είναι αληθινό και άσχημο εσύ θα βρεις τον τρόπο. Απολαύσε την ομορφιά της καθημερινότητας, χαμόγελα χωρίς λόγο και ας μας πουν τρελούς, δες την θάλασσα πως συνέχεια κινείται κάνε και εσύ το ίδιο.
    Τι μπορούσαμε να κάνουμε αφού ήμασταν, όπως λες, ντροπαλοί και ευαίσθητοι;
    Ξέρεις πώς λειτουργεί σε αυτές τις ηλικίες...
    Φοβάσαι να μιλήσεις γι' αυτά σε τρίτους, από το φόβο μήπως σε που μπούλη, μαμόθρεφτο, κλαψιάρη και άλλα πολλά....
    Ή το γνωστό "τι άντρας είσαι συ"........
    Και για να επανέλθω στον παραπάνω χαρακτηρισμό, περί ευαισθησίας, δε νομίζω πως με χαρακτηρίζει πλέον...
    Δε ξέρω για σένα, αλλά εμένα με τα χρόνια η προσωπικότητά μου έχει "μετασχηματιστεί", έχει γίνει πιο κυνική, "σκοτεινή" και "μακάβρια". Το "δηλητήριο" με το οποίο με "ποτίσανε" το παρααπορρόφησα φαίνεται........
    Και για τι άλλο να είμαι ευχαριστημένος από τη ζωή; Που "τρέχω" να βρω μια γκόμενα της προκοπής, διότι όλες οι καλές είναι ή παντρεμένες ή καπαρωμένες και μένουν πίσω όλες οι προβληματικές; Βλέπεις εκεί μια καλή, συζητάτε, λες "ας το προχωρήσω λίγο να δω"! Και την επόμενη τη βλέπεις σε φωτογραφία στο fb παρέα με κάποιον άλλον.... Λες "χάθηκε κι αυτή η ευκαιρία"... Και καταλήγω να μένω μόνος μου, διότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω χωριό με μία, η οποία έχει προβλήματα σαν τα δικά μου, για να μην πω χειρότερα! Γιατί όλο κάτι τέτοιες έρχονται προς τα μένα.... Μακριά! Δεν αντέχω να βλέπω τον εαυτό μου επί δύο! Θέλω κάτι όμορφο, χαρούμενο... Δεν το δικαιούμαι; Μόνο μιζέρια δηλαδή και πόνο; Άσε μας ρε αδερφέ, έχω τα χίλια μύρια εδώ πέρα...........
    Δεν μπορώ να ξεχάσω και να τ' αφήσω πίσω όλα αυτά από τη στιγμή που συναντώ και βιώνω τις συνέπειές τους μέχρι σήμερα!
    Τις κοινωνικές ελλείψεις και φοβίες που αν δεν ήταν αυτοί οι τύποι δε θα τις είχα τώρα και θα είχα κι εγώ ίσως μια φυσιολογική ζωή, χωρίς να χρειαστεί να φτάσω 25 ετών και να αρχίσω τη φαρμακευτική αγωγή. Το τελευταίο το οφείλω, πάνω απ' όλα, σε έναν παθολόγο της συμφοράς που αποφάσισε να "παίξει" μαζί μου και να με στείλει στα τάρταρα! Διευθυντής πτέρυγας γνωστού νοσοκομείου...........
    Έχεις ακούσει το τραγούδι "όλα εσένανε θυμίζουν";
    Όσο για την ομορφιά της καθημερινότητας, τη βιώνω στα πρόσωπα των αδέσποτων ζώων που φροντίζω!
    Σίγουρα ξέρουν να δίνουν και κάνουν λιγότερο κακό από τους ανθρώπους............
    Last edited by GiannisNik3; 23-06-2017 at 22:22.

  3. #33
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Τι μπορούσαμε να κάνουμε αφού ήμασταν, όπως λες, ντροπαλοί και ευαίσθητοι;
    Ξέρεις πώς λειτουργεί σε αυτές τις ηλικίες...
    Φοβάσαι να μιλήσεις γι' αυτά σε τρίτους, από το φόβο μήπως σε που μπούλη, μαμόθρεφτο, κλαψιάρη και άλλα πολλά....
    Ή το γνωστό "τι άντρας είσαι συ"........
    Και για να επανέλθω στον παραπάνω χαρακτηρισμό, περί ευαισθησίας, δε νομίζω πως με χαρακτηρίζει πλέον...
    Δε ξέρω για σένα, αλλά εμένα με τα χρόνια η προσωπικότητά μου έχει "μετασχηματιστεί", έχει γίνει πιο κυνική, "σκοτεινή" και "μακάβρια". Το "δηλητήριο" με το οποίο με "ποτίσανε" το παρααπορρόφησα φαίνεται........
    Δεν μπορώ να ξεχάσω και να τ' αφήσω πίσω όλα αυτά από τη στιγμή που συναντώ και βιώνω τις συνέπειές τους μέχρι σήμερα!
    Τις κοινωνικές ελλείψεις και φοβίες που αν δεν ήταν αυτοί οι τύποι δε θα τις είχα τώρα και θα είχα κι εγώ ίσως μια φυσιολογική ζωή, χωρίς να χρειαστεί να φτάσω 25 ετών και να αρχίσω τη φαρμακευτική αγωγή. Το τελευταίο το οφείλω, πάνω απ' όλα, σε έναν παθολόγο της συμφοράς που αποφάσισε να "παίξει" μαζί μου και να με στείλει στα τάρταρα! Διευθυντής πτέρυγας γνωστού νοσοκομείου...........
    Έχεις ακούσει το τραγούδι "όλα εσένανε θυμίζουν";
    Όσο για την ομορφιά της καθημερινότητας, τη βιώνω στα πρόσωπα των αδέσποτων ζώων που φροντίζω!
    Σίγουρα ξέρουν να δίνουν και κάνουν λιγότερο κακό από τους ανθρώπους............
    Χαίρομαι που τουλάχιστον τα ζωάκια σου φέρνουν χαρά.

    Σου προσφέρει τίποτα το να θυμάσαι τα ίδια και ίδια που καταλήγεις στο ίδιο σημείο ξανά και ξανά.
    Και για μένα ήταν πολυ δύσκολο να ξεφύγω από τις αναμνήσεις, κάθε φορά που γνώριζα καινούργια άτομα έβλεπα μίσος και οργή χάρις στους νταηδες αλλά πιο το νόημα μπορείς να μου πεις; Τι θα καταφέρουμε θα γίνουμε και εμείς σαν αυτούς ίσως και χειρότεροι.
    Ο γιατρός τι σου έκανε , έδωσε λάθος χάπια ;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Ποιας αρρώστιας;
    Ε αμα ειναι να υποστω bullying και απο σενα γ........ το.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Ε αμα ειναι να υποστω bullying και απο σενα γ........ το.
    Δεν κατάλαβα τι εννοούσες....

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by dreamers View Post
    Χαίρομαι που τουλάχιστον τα ζωάκια σου φέρνουν χαρά.

    Σου προσφέρει τίποτα το να θυμάσαι τα ίδια και ίδια που καταλήγεις στο ίδιο σημείο ξανά και ξανά.
    Και για μένα ήταν πολυ δύσκολο να ξεφύγω από τις αναμνήσεις, κάθε φορά που γνώριζα καινούργια άτομα έβλεπα μίσος και οργή χάρις στους νταηδες αλλά πιο το νόημα μπορείς να μου πεις; Τι θα καταφέρουμε θα γίνουμε και εμείς σαν αυτούς ίσως και χειρότεροι.
    Ο γιατρός τι σου έκανε , έδωσε λάθος χάπια ;
    Δεν είχε να κάνει με χάπια αυτός ο γιατρός.
    Παθολόγος ήταν, όχι ψυχίατρος.
    Είχα πάει σε αυτόν επειδή ασχολιόταν με τα της ανάπτυξης και μου παρουσίαζε στατιστικές λέγοντάς μου ότι βρίσκομαι στην τελευταία εκατοστιαία μονάδα, όσον αφορά το ύψος, και να μην περιμένω πολλά πράγματα από τις γυναίκες κι ότι δε μπορώ να έχω όποια γυναίκα θέλω, αλλά να συμβιβαστώ με ένα απλό γάμο και πολύ μου είναι...........!

  7. #37
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    To βασικό πιστεύω είναι να κάνουμε αυτό που μας ευχαριστεί εμάς και να μην συγκρινόμαστε με τους άλλους. Εκεί χάνεται το παιχνίδι, στην σύγκριση. Άλλη πορεία ζωής έχει ο ένας από τον άλλον. Η ζωή δεν είναι υπέρ μας, εναντίον μας είναι, δίνοντάς μας καμιά φορά μερικές στιγμές χαράς για να συνεχίσουμε αυτόν τον δυσβατο δρόμο της ζωής. Μπορούμε όλοι να τα καταφέρουμε, δεν θα αλλάξει αν κάτσουμε και αναλύουμε όλη την κακία και την ειρωνία που έχουμε φάει και τρώμε σχεδόν καθημερινά στην πραγματική ζωή, τώρα και εδώ στο φόρουμ, αλλά αυτό δεν είναι της παρούσης. Το θέμα είναι εμείς να το αλλάξουμε αυτό, οι άλλοι πάντα θα είναι καλύτεροι από εμάς και εμείς καλύτεροι σε άλλους, έτσι πάει η ζωή. Ποτέ δεν θα ήμαστε οι καλύτεροι, ποτέ δεν ήμαστε οι πρώτοι, αλλά θα ήμαστε κάτω από άλλους και πάνω από κάποιους άλλους. Η ζωή μας και αναφέρομαι σε όλα τα μέλη, είναι τόσο μικρή που όταν θα κλείσουμε τα μάτια μας για μια στιγμή, θα ξυπνήσουμε 70 ετών και θα αναρωτηθούμε τότε κοιτάζοντας το ηλιοβασίλεμα της ζωής, "τι έκανα στην ζωή μου τελικά;" Για να μην μετανιώσουμε στα γεράματα, καλό είναι να "πιάσουμε" την ζωή από τα "κέρατα" και να κρατηθούμε σε αυτήν ευτυχισμένοι. Χέστηκα που βλέπω να περνάνε καλά άλλοι, εγώ θέλω να είμαι καλά. Σήμερα βγήκε ένας φίλος μου που μιλάμε, ραντεβού με μια πολύ καλή κοπέλα και χάρηκα τόσο πολύ γι'αυτόν που είναι σαν να βγήκα και εγώ ραντεβού. Γιατί και εκείνος έχει περάσει πολύ άσχημα στο σχολείο και το αξίζει η κάθε επιτυχία που έχει. Να λέμε "δόξα τω Θεώ" και να προχωράμε παρακάτω. Οι άλλοι ας κανουν ότι θέλουν, δεν με ενδιαφέρει και ας είμαι ο γερομίζερος, κανείς δεν ξέρει τι έχω περάσει για να έχω τόση οργή πάνω μου. Οπότε μην κοιτάς τους άλλους Γιάννη, προχώρα, η ζωή, θα σε ανταμείψει για αυτά που πέρασες εν καιρώ, να το θυμάσαι αυτό.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    και ας είμαι ο γερομίζερος.
    Μιας και το ανέφερες, παίρνω αφορμή από αυτό, ότι το να λες έναν άνθρωπο που πάσχει από κατάθλιψη και πολεμάει να "φτιάξει" μια θετική σκέψη για να κρατηθεί, ότι είναι μίζερος, είναι το λιγότερο εμπαιγμός! Έλα! Τι μου λες; Δεν το ξερα! Είναι σα να λες σε ένα αγχώδη, δεν είναι καλό να έχεις άγχος! Ή ότι εσύ φταις που το έχεις!
    Αυτό πήγαινε για μένα, γιατί έχω κι αυτό......
    Σε λένε μίζερο λες κι εσύ το γουστάρεις όλο αυτό που περνάς και σε γεμίζουν και τζάμπα ενοχές από πάνω, διότι ενοχλείς τους άλλους και καλά!
    Last edited by GiannisNik3; 24-06-2017 at 00:55.

  9. #39
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Μιας και το ανέφερες, παίρνω αφορμή από αυτό, ότι το να λες έναν άνθρωπο που πάσχει από κατάθλιψη και πολεμάει να "φτιάξει" μια θετική σκέψη για να κρατηθεί, είναι το λιγότερο εμπαιγμός! Είναι σα να λες σε ένα αγχώδη, δεν είναι καλό να έχεις άγχος!
    Αυτό πήγαινε για μένα, γιατί έχω κι αυτό......
    Σε λένε μίζερο λες κι εσύ το γουστάρεις όλο αυτό που περνάς και σε γεμίζουν και τζάμπα ενοχές από πάνω!
    Από αυτό που βλέπουν κρίνουν, δεν θα κάτσει μια 19χρονη ή ένας 19χρονος να ασχοληθεί με την ψυχολογία του άλλου ή πως ήταν η πορεία της ζωής του. Θα δουν πως είσαι και θα σου βάλουν την ανάλογη ταμπέλα.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Δεν είχε να κάνει με χάπια αυτός ο γιατρός.
    Παθολόγος ήταν, όχι ψυχίατρος.
    Είχα πάει σε αυτόν επειδή ασχολιόταν με τα της ανάπτυξης και μου παρουσίαζε στατιστικές λέγοντάς μου ότι βρίσκομαι στην τελευταία εκατοστιαία μονάδα, όσον αφορά το ύψος, και να μην περιμένω πολλά πράγματα από τις γυναίκες κι ότι δε μπορώ να έχω όποια γυναίκα θέλω, αλλά να συμβιβαστώ με ένα απλό γάμο και πολύ μου είναι...........!
    πολυ ωραιος γιατρος ηταν.απτο περιπτερο το πηρε το πτυχιο αραγες??

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    πολυ ωραιος γιατρος ηταν.απτο περιπτερο το πηρε το πτυχιο αραγες??
    Μπα..
    Δεν έχει να κάνει με το που το πήρε το πτυχίο και με τι βαθμό...
    Με την σκατοψυχιά του έχει να κάνει!
    Και με το ρατσισμό που τον διακρίνει..
    Κάτι τέτοιους τους έβλεπα άνετα, παρέα με τον Μένγκελε, να κάνουν πειράματα επάνω σε ανθρώπους!
    Σαν έναν γιατρό στο Nip tuck, δεν ξέρω αν ξέρεις τη σειρά...
    Που είχε βάλει στο λίγων μηνών παιδί του κάτι πραματάκια που και καλά θα βοηθούσαν στην επιμήκυνση, κατά το δυνατόν, των οστών του..... http://www.osta.gr/337/

    Αλλά, ας μην πάμε μακριά!
    Οι ίδιοι οι γονείς συνδέουν το χαμηλό ύψος του παιδιού τους με τη χειρότερη κακοδαιμονία που μπορεί να τους τύχει! Και οι πατεράδες, αλλά κι οι μαμάδες.. Περισσότερο για τους πρώτους , θα έλεγα, ότι ισχύει αυτό!
    Και μόλις δουν το παιδί να μην ψηλώνει τρέχουν από γιατρό σε γιατρό να ρωτήσουν "τι έχει το παιδί μου" και αν θα μπορέσει να ζήσει μια φυσιολογική ζωή........... Η γιαγιά μου, μέχρι πριν λίγα χρόνια ακόμα, όταν διαφωνούσε μαζί μου άλλαζε την κουβέντα και άρχιζε να θυμάται που ήμουν 1 έτους και την παίδεψα, επειδή μου έδινε το γάλα με το κουταλάκι! Γιατί εγώ το σιχαινόμουνα το άσπρο γάλα και δεν το έπινα μέχρι τα 14...... Έπινα πορτοκαλάδα, αντί για γάλα.. Και μικρός που ήμουνα μου έδινε σαν παράδειγμα τον ξάδερφό μου που έπινε κι έγινε 1.90, ενώ εγώ όχι και μου το κοπανούσε ακόμα, μέχρι πρόσφατα, αυτό!
    Τότε στα 13-14 που είχα αρχίσει να σηκώνω βάρη -έβαζα βιβλία μέσα στην τσάντα μου και τη σήκωνα- , προκειμένου να ανταγωνιστώ τον πιο δυνατό και τσαμπουκά της τάξης -που ήταν τριπλάσιος από μένα- ο πατέρας μου το μόνο που βρήκε να μου πει είναι ότι "αν θες να σε φωνάζουν 'κοντοστούπη' , συνέχισε να κάνεις αυτό που κάνεις τώρα"............. Βγαίναμε βόλτα και μου έλεγε να κοιτάξω να ψηλώσω λίγο, διότι όσο να' ναι το υψηλό ανάστημα προκαλεί δέος, ενώ το μέτριο -πόσο μάλλον το κοντό- δεν προκαλεί κι ότι θα μου είναι πιο εύκολο να πουλήσω μαγκιά έτσι.... Μιλούσε μάλιστα και φαινόταν να τον διακατέχει δέος, όποτε αναφερόταν σε ένα μαθητή του στην τάξη, που είναι τώρα γνωστός μπασκετμπολίστας....
    Ο ίδιος δεν είναι καθόλου ψηλός, όπως και τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας... Είναι 1.69, με παπούτσι. Μου έλεγε ότι στο στρατό τον βγάλαν τόσο, αλλά γιατί στην ταυτότητά του γράφει 1.65 είναι απορίας άξιον..................... :p
    Last edited by GiannisNik3; 24-06-2017 at 13:21.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Ο ίδιος ήταν 1.85 και φαίνεται πως είχε κόμπλεξ που δεν πήγε πιο πάνω!
    Το απέδιδε στο γεγονός ότι στην δευτέρα γυμνασίου έκανε εντατικά μπάσκετ κι ότι επειδή -κατά αυτόν- ο πολύς αθλητισμός σε αυτή την ηλικία είναι βλαβερός, διότι κλείνει τις επιφύσεις που επιτρέπουν την ανάπτυξη, γι' αυτό εκείνος έμεινε στο 1.85!
    Δηλαδή, με δυο λόγια, μην κάνετε υπερβολική γυμναστική, όταν είστε έφηβοι, διότι κινδυνεύετε να μην ψηλώσετε!
    Ιδίως με το μονόζυγο! Γι' αυτό, μου είχε πει, ότι όλοι του μονόζυγου είναι κοντοί!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,786
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Ο ίδιος δεν είναι καθόλου ψηλός, όπως και τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας... Είναι 1.69, με παπούτσι. Μου έλεγε ότι στο στρατό τον βγάλαν τόσο, αλλά γιατί στην ταυτότητά του γράφει 1.65 είναι απορίας άξιον..................... :-P

    αυτο το υψος μια χαρα ειναι ο ΜΟ στην ελλαδα ειναι 1.72

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αυτο το υψος μια χαρα ειναι ο ΜΟ στην ελλαδα ειναι 1.72
    Παλιότερα ναι..
    Τώρα έχει ανεβεί στο 1.78
    Θα έμπαινα στον πειρασμό να πω παραπάνω, αλλά έχω δει έρευνες και λένε τόσο.
    Από την άλλη, βλέπω κάτι παιδιά της πέμπτης δημοτικού να με έχουν φτάσει και τρελαίνομαι!
    Πολύ περίεργο πράμα.......... Πώς να σε σεβαστούν μετά;
    Τι τρώνε τα σημερινά παιδιά, ήθελα να ξερα, και γίνονται έτσι;
    Συμπληρώματα παίρνουν; :D
    Βλέπεις εκεί ένα "γιγαντάκι" που μόλις αρχίζει να βγάζει χνούδια στο πρόσωπο και δεν ξέρεις τι τάξη πάει! :p
    Όσο για τις κοπέλες, δε σχολιάζω...
    Βλέπεις εκεί κάποια 15χρονα και νομίζεις ότι είναι 25άρες!
    Και φοράνε και το δωδεκάποντο κιόλας.........
    Last edited by GiannisNik3; 24-06-2017 at 13:23.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Παλιότερα ναι..
    Τώρα έχει ανεβεί στο 1.78
    Θα έμπαινα στον πειρασμό να πω παραπάνω, αλλά έχω δει έρευνες και λένε τόσο.
    Από την άλλη, βλέπω κάτι παιδιά της πέμπτης δημοτικού να με έχουν φτάσει και τρελαίνομαι!
    Πολύ περίεργο πράμα.......... Πώς να σε σεβαστούν μετά;
    Τι τρώνε τα σημερινά παιδιά, ήθελα να ξερα, και γίνονται έτσι;
    Συμπληρώματα παίρνουν; :D
    Βλέπεις εκεί ένα "γιγαντάκι" που μόλις αρχίζει να βγάζει χνούδια στο πρόσωπο και δεν ξέρεις τι τάξη πάει! :p
    Όσο για τις κοπέλες, δε σχολιάζω...
    Βλέπεις εκεί κάποια 15χρονα και νομίζεις ότι είναι 25άρες!
    Και φοράνε και το δωδεκάποντο κιόλας.........
    δεν μπορεις να φανταστεις ποσες φορες το εχω σκεφτη αυτο....

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Συμβουλες ομορφιας
    By deleted-member-09-05-2016 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2015, 12:56
  2. ναι στα προτυπα η οχι
    By asteraki24 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 16-10-2012, 20:00
  3. προτυπα
    By asteraki24 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 10-03-2012, 21:07
  4. προτυπα ομορφιας
    By sunset in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 29
    Last Post: 21-02-2010, 18:43
  5. δημιουργούνται και δω αντιπαραθέσεις;
    By lbp in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 13
    Last Post: 06-05-2007, 13:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •