Ψωριαση και επιρροη στην ευτυχια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    πες το γιατρο σου να σε βαλει σε θεραπεια με cosentyx ειναι πολυ αποτελεσματικο
    Οχι ενταξει οποιο και να βαλω μαλλον μου φευγει αλλα για λιγο, γιατι ειναι χρονια ασθενεια! Κι εσυ τωρα αμα τη διακοψεις τη θεραπεια θα σου επανεμφανιστει.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Οχι ενταξει οποιο και να βαλω μαλλον μου φευγει αλλα για λιγο, γιατι ειναι χρονια ασθενεια! Κι εσυ τωρα αμα τη διακοψεις τη θεραπεια θα σου επανεμφανιστει.
    ναι αλλα δεν εχω ουτε λεπη, ειναι πολυ αποτελεσματικο, και να κανεις μια ενεσει το μηνα δεν ειναι τιποτα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    ναι αλλα δεν εχω ουτε λεπη, ειναι πολυ αποτελεσματικο, και να κανεις μια ενεσει το μηνα δεν ειναι τιποτα
    Οχι κι εμενα θα μου φυγει με μια αλοιφη, τοπικα εχω, δεν εχω σε ολο το σωμα...απλα δεν ειχα καταλαβει ποσο σοβαρο ειναι και ολο τ'αφηνα..........προκαλει πολλα προβληματα ομως, μεχρι και για καρδια διαβασα.....!!!!!!!!

    https://psohappy.org/blog/en/what-yo...n=blog-sgaring

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    εμενα μου ειπαι η δερματολογος οτι οσοι εχουν ψωριαση εχουν προδιαθεση για μεταβολικες ασθενεις, υπερταση, διαβητης κλπ

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Αυτο λεω κι εγω

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    πως πας γυμναζεσαι καθολου; απογοητευμενη.........

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    πως πας γυμναζεσαι καθολου; απογοητευμενη.........
    Οσο γυμναζομουν και λιγο παραπανω

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Σ'ευχαριστω Μαγκαιβερ για την απαντηση, αλλα δε νομιζω να μου φυγει εμενα μετα απο 20 χρονια..

    Κατι πρεπει να συμβαινει , δεν μπορει εμενα 400 εξανθηματα 1cm διαμετρο εκαστο , ταχα 10 μηνες , και ναφυγαν οταν πλεον δεν ειχα στρες , ......................δεν πιανουν τα φαρμακα , γιατι δεν μπορεις να τα παιρνεις επι μακρον , καταστελλουν το ανοσοποιητικο συστημα, τουλαχιστον τα ποσιμα αυτο κανουνμ, και εισαι ευαλωτος σε μολυνσεις , η και σοβαροτερες επιπλοκες ........

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    η ψωριαση σε καθε ανθρωπο ειναι διαφορετικη macqyver, εγω οτι θεραπεια ειχα κανει πριν ειχαι αποτυχει........ μονο η τελευταια πετυχε..... και σιγα μια ενεση το μηνα ειναι.... δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο μονος μου τη κανω σπιτι μου...... τωρα ναι ειναι με αναστολη του ανοσοποιητικου πρεπει να εισαι καλα στην υγεια σου για να κανεις τη συγκεκριμενη θεραπεια θελει λιγη προσοχη..... αν δεν εισαι υγειης δεν σε βαζουν σε θεραπεια με cosentyx

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Πωπω ρε παιδια τι διαβαζω.........δηλαδη η εισαι υγιης η παραμενεις με την ψωριαση.........εγω εδω και μερες εχω εντονη φαγουρα, σημερα θα παω στο γιατρο να δω τι θα μου πει γιατι δεν παει αλλο πραγματικα........ειμαι νευρικη, μες στο αγχος και επηρεαζονται απο οτι ειδα πολλοι τομεις στη ζωη μου απο αυτη τη βλακεια..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    δεν κατασταλει συνολικα το ανασοποιητικο αλλα καποιους συγκεκριμενουν τομεις του, δεν ξερω ποιο ιατρικα θεματα αλλα πρεπει να εισαι υγιης για να κανεις τη συγκεκριμενη θεραπεια... εκτος απο γενικες εξαιτασης αιματος, εκανα και για aids υπατιτηδα φυματιωση..... απευθυνεται σε υγιης ανθρωπους....

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    δεν κατασταλει συνολικα το ανασοποιητικο αλλα καποιους συγκεκριμενουν τομεις του, δεν ξερω ποιο ιατρικα θεματα αλλα πρεπει να εισαι υγιης για να κανεις τη συγκεκριμενη θεραπεια... εκτος απο γενικες εξαιτασης αιματος, εκανα και για aids υπατιτηδα φυματιωση..... απευθυνεται σε υγιης ανθρωπους....
    Ε ναι αυτο λεω......αρα αμα δεν εισαι υγιης παραμενεις με την ψωριαση.......

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    εεε μπωρει να εχει και αλλες θεραπειες, η γιατροσ μου ειπαι για μια θεραπεια με κυκλοσπορινη, αλλα δεν με εβαλε σε αυτην γιατι παιρνω και τα χαπια της ψυχωσης, για να μην επιβαρυνθουν απο το μεταβολισμο των χαπιων τα εσωτερικα μου οργανα..... οταν ξεκινησα επερνα σολιαν 800 και ζοξιλ..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    εεε μπωρει να εχει και αλλες θεραπειες, η γιατροσ μου ειπαι για μια θεραπεια με κυκλοσπορινη, αλλα δεν με εβαλε σε αυτην γιατι παιρνω και τα χαπια της ψυχωσης, για να μην επιβαρυνθουν απο το μεταβολισμο των χαπιων τα εσωτερικα μου οργανα..... οταν ξεκινησα επερνα σολιαν 800 και ζοξιλ..
    Α ενταξει...

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    1
    καλημερα . Ειμαι 54 ετων, πασχω απο Αγγυλωτικη Σπονδιλιτιδα εδω και 30 χρόνια . Τους τελευταιους 6 μηνες ακολουθω θεραπεια με consetyx και εχω δει τεραστια διαφορά . Αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι το εξης. Δημιουργει το εν λογω φαρμακο προβκημα στη λιμπιντο? Ευχαριστώ.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΨΩΡΙΑΣΗ
    By ΠΕΜΥ in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 16
    Last Post: 07-07-2015, 12:03
  2. Διάθεση- επιρροή απο τους αλλους
    By girl1988 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 10-06-2015, 14:31
  3. ΡΕΦΛΕΞΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΨΩΡΙΑΣΗ
    By xristina1989 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 01-10-2014, 18:44
  4. Τα ρούχα και η επιρροή στην Ψυχολογία !
    By Ρουχοψυχολογοι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 11-03-2012, 02:00
  5. Replies: 31
    Last Post: 14-08-2011, 19:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •