Χωρισμος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by f*Society View Post
    Αν ακους τις φιλες σου μεγαλο λαθος, οπως επισης οτι μιλας με αλλον που παραδεχεσαι οτι σου την πεφτει κιολας. Γιατι του μιλας ? και πας μετα και κατεβαζεις και τις φωτογραφιες σας? Τι αλλο θες?
    Απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι ακουω τις φιλες μου? Τις φωτογραφιες τις διεγραψα εκεινο το βραδυ που μου ειπε να χωρισουμε γιατι ημουν σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση και γιατι δε θα αντεχα να τις βγαλει πρωτος εκεινος. Με εκεινο το παιδι ειχα μιλησει πριν κανα μηνα σε ενα τσακωμο μας και στη συζητηση αυτη του μιλαγα και για το αγορι μου και γιατι τσακωθηκαμε. Ειχα ξεχασει εντελως αυτη τη συζητηση και γι αυτο του το εδωσα με μεγαλη σιγουρια. Του ειχα πει οτι ειχα μιλησει με ενα παιδι στο φβ οταν ειχαμε τσακωθει τοτε και εννοειται πως γι αυτο ριχνω ευθυνες σε εμενα και πως του ζητησα συγγνωμη.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    αχχχ.... εμένα μου δείνεις την εντύπωση ότι σε συμβουλευουν οι φίλες σου και τα έχεις κάνει μαντάρα. .. αρχικά εφόσον ήξερες ότι όταν μιλούσες με τον άλλο είχατε τσακωθεί και εκεινος σου την έπεφτε. .. για πιο λόγο πήγες και ξανά μίλησες μαζί του? κανονικά θα έπρεπε να τον είχες μπλοκάρει. ..
    προφανώς το αγόρι σου έκανε υπομονή. .. σε συγχώρεσε. .. και βλέπει ότι λιγο να γυρίσει την πλάτη θα πας αλλου... και είναι ήδη πιεσμένος πολύ όπως λες. .. Ίσως απλά εσκασε και σκεφτηκε ότι δεν θα είναι ποτέ καλύτερα τα πράγματα. .. γενικά εγώ δεν θα πω ποτέ ότι φταίει ο αλλος... Εγώ θα σου πω ότι φταίς εσυ γιατί μόνο εσύ μπορείς να το διορθώσεις. ... το ότι εσβησες τις φωτογραφίες σας για εμενα είναι τραγικό λάθος. .. Εκείνος προφανώς δεν αντέχει να το κάνει. .. εσυ όμως μπορεσες και αυτό μπορεί να τον Θύμωσε πιο πολύ. ..
    πιστεύω ότι θέλει να βρεθείτε αργότερα γιατί θέλει να το τελειώσει. .. και αν σε δει τώρα θα λυγίσει. .. δείξε πόσο σε έχει στεναχωρησει... δείξε ότι σου στοίχισε. ... μην το πηγαίνεις σε πείσμα γιατί δεν βγαίνει σε καλο.... Εγώ είμαι σίγουρη ότι κάθετε με τους φίλους του και του λένε "έλα παρατα την δεν αξιζει... είδες πόσο γρήγορα σε διεγραψε... με το που τσακώνεστε μιλάει αλλου... Αυτό θες για εσενα?" συγνώμη εκ των προτέρων που σε κάνω να νιώθεις άσχημα. ..
    Δε καταλαβαινω απο που σου εδωσα την εντυπωση οτι ακουω τις φιλες μου? Τις φωτογραφιες τις διεγραψα εκεινο το βραδυ που τον πηρα τηλ και μου μιλησε νευριασμενα και μου ειπε να χωρισουμε. Ημουν σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση και δεν ηθελα να τις διαγραψει αυτος πρωτος γιατι δε θα το αντεχα. Με εκεινο το παιδι ειχα μιλησει πριν κανα μηνα σε ενα τσακωμο μας και στη συζητηση αυτη του μιλαγα και για το αγορι μου και γιατι τσακωθηκαμε. Ειχα ξεχασει εντελως αυτη τη συζητηση και γι αυτο του το εδωσα με μεγαλη σιγουρια. Του ειχα πει οτι ειχα μιλησει με ενα παιδι στο φβ οταν ειχαμε τσακωθει τοτε και εννοειται πως γι αυτο ριχνω ευθυνες σε εμενα και πως του ζητησα συγγνωμη. Δε το πηγαινω σε πεισμα γιατι παντα εγω ημουν αυτη που εριχνε πρωτη τον εγωισμο της και εκανε την κινηση για να τα ξαναβρουμε. Αυτη τη φορα σκεφτηκα πως πρεπει να του δωσω τον χρονο του για να ηρεμησει και να δει αν θα του λειψω

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Δεν πειράζει, απλα το ρώτησα γιατι αν υπήρχαν θα σου λεγα πώς θα μπορούσες να το αξιοποιήσεις. Επομένως μέσω φβ μονο είναι ο τρόπος επικοινωνίας. Εγω πιστεύω οτι περιμένει σίγουρα απο σενα κίνηση και μπράβο σου που άντεξες αυτο το διάστημα ως τωρα, γιατι με βάση το παρελθόν σ' έχει για δεδομένη, γι' αυτο και σου λέω να το κρατήσεις λίγο ακόμα. Επομένως αφου μένει το φβ, θα μπουρούσες μεσα απο εκει να προωθήσεις μια εικόνα αντίθετη με αυτο που φαντάζεται ο ιδιος για σενα και μ' αυτο που νιώθεις, οσο γινεται φυσικά, και πιστεύω θα σε καλέσει εκεινος.
    Το θεμα ειναι οτι εχω αρχισει να απελπιζομαι λιγο για το αν θα κανει τελικα κινηση γιατι εχει περασει αρκετος καιρος. Σκεφτομαι βεβαια να το αφησω ακομα λιγο αλλα δεν ειναι καπως ανησυχητικο το να μην μιλαμε για τοσες μερες? Θα μπορουσε με τοση αποσταση μεταξυ μας η αποφαση του αν δεν ειναι ηδη να γινει οριστικη η ακομα χειροτερα να βρει αλλη. Μηπως πρεπει τελικα να κανω καποια κινηση εγω?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    ποσο χρονών είστε εσυ και το αγόρι σού?

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    20
    Εγω 24 κι αυτος 29

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by stellaaa View Post
    Εγω 24 κι αυτος 29
    Αν είχε βρει άλλη θα είχε σβήσει τις φωτογραφίες. ... δεν έχει βρει... απλώς έχει ξενερώσει. ..

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Αν είχε βρει άλλη θα είχε σβήσει τις φωτογραφίες. ... δεν έχει βρει... απλώς έχει ξενερώσει. ..
    Αρα τι πιστευεις οτι πρεπει να κανω?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by stellaaa View Post
    Αρα τι πιστευεις οτι πρεπει να κανω?
    μίλησε του.... στείλε κανένα μνμ αργά το βράδυ να το δει το πρωί έτσι να τον συγκινήσει λίγο. ... γενικά όσο τον κάνεις να το σκέφτεται καλό κάνει. ..

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    μίλησε του.... στείλε κανένα μνμ αργά το βράδυ να το δει το πρωί έτσι να τον συγκινήσει λίγο. ... γενικά όσο τον κάνεις να το σκέφτεται καλό κάνει. ..
    Μετα απο 3 εβδομαδες να του στειλω ετσι μηνυμα? Μηπως να του πω για τα πραγματα μου? Δινοντας του ετσι πασα αν θελει να κανει καποια κινηση.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Για τα πράγματα σου τι να του πεις;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by stellaaa View Post
    Μετα απο 3 εβδομαδες να του στειλω ετσι μηνυμα? Μηπως να του πω για τα πραγματα μου? Δινοντας του ετσι πασα αν θελει να κανει καποια κινηση.
    Εγώ δεν θα είχα αντέξει 3 βδομάδες χωρίς να πω κουβέντα. ... στείλε του ένα "τι κάνεις? ελπίζω να μην σε ξυπνήσω αν κοιμασαι. .." και αστον να απαντήσει το πρωί... γενικά μην αναφέρεις τπτ για όλα αυτα... αν θέλει τόσο να τα πάρεις θα στο θυμίσει αυτος...

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Για τα πράγματα σου τι να του πεις;
    Να του ελεγα: " γεια σου στειλα για τα πραγματα μου. Πως θελεις να το κανουμε? " Σε περιπτωση που δε στελνει αυτος απο εγωισμο. Επισης μπορω να πω για καφε αν και το φοβαμαι. Κατι αλλο που μπορω να κανω ειναι να προσπαθησω να κανω υπομονη αλλες 2 εβδομαδες που εχω γενεθλια μηπως στειλει τοτε κατι.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Εγώ δεν θα είχα αντέξει 3 βδομάδες χωρίς να πω κουβέντα. ... στείλε του ένα "τι κάνεις? ελπίζω να μην σε ξυπνήσω αν κοιμασαι. .." και αστον να απαντήσει το πρωί... γενικά μην αναφέρεις τπτ για όλα αυτα... αν θέλει τόσο να τα πάρεις θα στο θυμίσει αυτος...
    Ασε κι εγω δεν την παλευω και πολυ. Μηπως να του πω για καφε? Εχω και γενεθλια σε λιγο καιρο. Να περιμενω μηπως στειλει κατι τοτε?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τα πράγματα είναι βαριά τύπου έπιπλα ή μιλάμε για τύπου χαρτιά-βιβλία;

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τα πράγματα είναι βαριά τύπου έπιπλα ή μιλάμε για τύπου χαρτιά-βιβλία;
    Ρουχα, βιβλια
    Τετοια πραγματα

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. χωρισμός ή όχι
    By aze in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 74
    Last Post: 19-07-2014, 03:44
  2. χωρισμός
    By aze in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 15-07-2014, 18:05
  3. χωρισμος
    By eleni 99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 28-11-2013, 16:50
  4. ΧΩΡΙΣΜΟΣ...
    By gate3 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 20
    Last Post: 20-08-2012, 03:02
  5. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By giorgoszik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 94
    Last Post: 09-08-2012, 23:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •