Gay Pride - Page 26
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 26 of 27 FirstFirst ... 1624252627 LastLast
Results 376 to 390 of 400

Thread: Gay Pride

  1. #376
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Αν κ ξεφυγαμε απο το θεμα... Πολλές γυναικες το αντιμετωπίζουν σαν προβλημα στην σχεση κ ίσως σαν έμμεση απιστία.
    Για μένα πρόβλημα είναι όταν μειώνεται η συχνότητα της επαφής με την αγαπημένη σου και καταφεύγει κάποιος στον αυνανισμό κ το πορνό. Δηλ όταν για κάποιο λογο δεν καλύπτονται οι αναγκες κ της γυναίκας στο σεξ.
    Απο κει κ πέρα ο αυνανισμός στους άντρες είναι κάτι προσωπικό κ προσωπικά δεν θα ήθελα να μου περιορίσει κάποιος την φαντασια-ωση κ τις στιγμές με τον εαυτό μου.

    Καταληγω πως άποψη μου είναι πως πρεπει να δουμε την συχνότητα που γίνεται κ αν αυτό έχει αντίκτυπο στην γυναικα ως παραμέληση. Απο κει κ πέρα ο άντρας είναι ελεύθερος να έχει στιγμές με τον εαυτό του όπως κ η γυναικα.
    Με καληψες απολυτα

  2. #377
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, οκ, καταλαβαίνω ότι κανείς δεν θέλει να του περιορίζουν την ελευθερία του κι είναι λογικό και σωστό...

    Ωραία, άρα εγώ που δεν θέλω να κάνω σεξ μπορώ να βρω κάποιον που να του αρέσει πολύ αυτό και να έχω όλα τα άλλα θετικά εκτός από αυτό, ε; Γίνεται;
    Οχι κυκνε δεν γινετε.δεν καταλαβες αυτο που σου λεω.δεν σου λεω οτι προτιμω τον αυνανισμο και οχι το σεξ.κανω σεξ παρα πολυ συχνα και το λατρευω.απλα μου αρεσει και ο αυνανισμος.για εμενα ειναι δυο διαφορετικα πραγματα.οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλος σεργιος δεν θελω με τιποτα και κανεις να μου περιοριση την ελευθερια και την φαντασια μου.και γιατι αυτο να ειναι προβλημα σε μια σχεση??και κυριος εχω μια απορια γιατι οι γυναικες παθενετε σοκ οταν ακουτε για θεμετα σεξ/αυνανισμου αφου ειναι κατι το οποιο κανετε και εσεις.δεν κανουμε μονοι μας σεξ οι ανδρες ετσι δεν ειναι??

  3. #378
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    "Ο Αρχηγός της Νέας Δημοκρατίας κ. Κυριάκος Μητσοτάκης σήμερα έσπευσε να δεχθεί επισήμως στο Γραφείο του εκπροσώπους της Κοινότητος LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender), τους τρανσέξουαλ, δηλ. όλα τα εξ επόψεως χριστιανικής Ηθικής Σοδομικά άτομα, τα μη φυσιολογικά εξ επόψεως ηθικής συμπεριφοράς, άτομα, ήτοι Λεσβίες, Ομοφυλόφιλους, Αμφιφυλόφιλους και Τρανς!!!!

    Έτσι μετά επίσημη εκπροσώπηση της Ν.Δ. στο Gay Pride της Θεσσαλονίκης και των Αθηνών έχουμε τώρα την κορύφωση της επισήμου αναγνωρίσεως όλων αυτών των ανωμάλων Τύπων με την επίσημη υποδοχή των τρανσέξουαλ της LGBT Κοινότητος εκ μέρους του Αρχηγού της Ν.Δ.!!!! "
    Μιλάει και για ηθική ο παπά - Χούντας!
    Ξέρει όμως κι αυτός να φέρνει εδάφια της Αγίας Γραφής στα μέτρα του πισινού του, όπως κι οι προηγούμενοι προκάτοχοί του.....
    Σε μία προηγούμενη έκρηξη "αγάπης" που είχε πάλι, ανέφερε ότι "ακόμα κι ο προφήτης Ηλίας έσφαξε 450 ιερείς του Βάαλ"...... Ε, μας έδωσε να καταλάβουμε έτσι ότι ακόμα κι η χριστιανική αγάπη έχει όρια! Εύγε αγόρι μου, πάντα τέτοια.....
    Last edited by GiannisNik3; 14-07-2017 at 20:20.

  4. #379
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Πάντως, όταν ήμουν πιο μικρός, δεν καταλάβαινα για ποιο λόγο η Εκκλησία ταυτίστηκε και ακόμα ταυτίζεται, τόσο πολύ, με την ακροδεξιά σε αυτή τη χώρα, μιας και τα κηρύγματα του χριστιανισμού - στην αρχή τουλάχιστον - περισσότερο προς αναρχία μεριά μου κάνουν! Και ο Χριστός που συγκρούστηκε με τους Φαρισαίους, που ήταν οι "ευσεβείς" και οι νοικοκυραίοι της εποχής; Πώς τον πήραν αυτοί οι ίδιοι, τον παραμορφώσανε και τον κάνανε φλάμπουρο μετά, απορώ!
    Ε, με λίγη θητεία στην Εκκλησία, τα κατάλαβα όλα.... Ρώτησα γνωστό θεολόγο, γιατί η Εκκλησία δεν έκανε τίποτα επί χούντας για τα βασανιστήρια των ΕΑΤ - ΕΣΑ και η απάντηση ήταν: "διότι, μην ξεχνάς ότι η καλύτερη περίοδος για την Εκκλησία ήταν η Βυζαντινή αυτοκρατορία και στο κάτω κάτω με ποιους ήθελες να πάνε, με εκείνους που λέγανε ότι η θρησκεία είναι το όπιο των λαών;"... Νοσταλγοί της χούντας, του βασιλιά, ένθερμοι αναγνώστες των "πρωτοκόλλων των σοφών της Σιών" - μάλιστα το τελευταίο ακόμα κυκλοφορεί από τον "Ορθόδοξο τύπο" και τον "Σωτήρα" - , συνωμοσιολογίες, αεροψεκασμοί, αντιπάθεια προς την ψυχολογία, την ψυχιατρική και τους γιατρούς γενικότερα και άλλα πολλά..............................
    Και θα πουν τώρα οι διάφοροι θεολόγοι ότι στην Εκκλησία δεν πάνε οι αναμάρτητοι και οι τέλειοι, αλλά οι αμαρτωλοί και οι άρρωστοι, ότι όλοι έχουν τις αρρώστιες τους και πάνε για να θεραπευτούν, μην κρίνετε ίνα μη κριθείτε και άλλα πολλά που τα έχω ακούσει ξανά και ξανά.......... Παραλείπουν, όμως, να διευκρινίσουν ότι άλλο πράγμα είναι η ανθρώπινη αδυναμία κι η μετάνοια από καρδιάς και άλλο να συντηρείς και να διαιωνίζεις, επίτηδες, ένα διεφθαρμένο status quo, το οποίο βρίσκει πάτημα ακριβώς πάνω σε αυτή την "αδυναμία", συνεπικουρούμενο από την υποστήριξη, εκ μέρους των ποιμένων, και τη διαιώνιση της αμάθειας και του σκοταδισμού, μεταξύ του ποιμνίου! Όλα αυτά τα, υποτιθέμενα, θαύματα, τις θεωρίες συνωμοσίας, τους φόβους που διασπείρουν απέναντι σε καθετί καινούργιο και διαφορετικό, τα κάνουν ακολουθώντας το περίφημο "divide and rule"....
    Last edited by GiannisNik3; 14-07-2017 at 22:14.

  5. #380
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, οκ, καταλαβαίνω ότι κανείς δεν θέλει να του περιορίζουν την ελευθερία του κι είναι λογικό και σωστό...

    Ωραία, άρα εγώ που δεν θέλω να κάνω σεξ μπορώ να βρω κάποιον που να του αρέσει πολύ αυτό και να έχω όλα τα άλλα θετικά εκτός από αυτό, ε; Γίνεται;
    Δηλαδη εσυ θελεις να κανεις σχεση με εναν ανδρα
    Ο οποιος δεν θα σου ζηταει σεξ??πρεπει να εχει 100% απωλεια στυσεις και ειναι πολυ σκληρω να ζητας κατι τετοιο σκληρω και για εσενα και για τον ανδρα.. επεισης.
    Αν κανεις μια τετοια σχεση και δεν σου ζηταει σεξ να εισαι σιγουρη θα το ζηταει απο αλλη.θα ηθελες κατι τετοιο?φυσικα και οχι και δεν σου αξιζει.
    Το σεξ δεν ειναι κακο κυκνε ειναι οτι πιο υπεροχο εχει δωθει στον ανθρωπο.

  6. #381
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Δηλαδη εσυ θελεις να κανεις σχεση με εναν ανδρα
    Ο οποιος δεν θα σου ζηταει σεξ??πρεπει να εχει 100% απωλεια στυσεις και ειναι πολυ σκληρω να ζητας κατι τετοιο σκληρω και για εσενα και για τον ανδρα.. επεισης.
    Αν κανεις μια τετοια σχεση και δεν σου ζηταει σεξ να εισαι σιγουρη θα το ζηταει απο αλλη.θα ηθελες κατι τετοιο?φυσικα και οχι και δεν σου αξιζει.
    Το σεξ δεν ειναι κακο κυκνε ειναι οτι πιο υπεροχο εχει δωθει στον ανθρωπο.
    Ναι, θα το ήθελα αυτό να μπορούμε να είμαστε μαζί χωρίς να πρέπει να το κάνω αυτό...και χωρίς να το ζητάει από άλλη, θα ήθελα αν γινόταν να μην χρειαζόταν να υπάρχει αυτό ανάμεσα μας γιατί σκληρό για μένα είναι να πρέπει να το κάνω...
    Δεν μπορώ να το δω προς το παρόν τουλάχιστον σαν κάτι υπέροχο...δεν ένιωσα έτσι όταν πιεζόμουν γι' αυτό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #382
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, θα το ήθελα αυτό να μπορούμε να είμαστε μαζί χωρίς να πρέπει να το κάνω αυτό...και χωρίς να το ζητάει από άλλη, θα ήθελα αν γινόταν να μην χρειαζόταν να υπάρχει αυτό ανάμεσα μας γιατί σκληρό για μένα είναι να πρέπει να το κάνω...
    Δεν μπορώ να το δω προς το παρόν τουλάχιστον σαν κάτι υπέροχο...δεν ένιωσα έτσι όταν πιεζόμουν γι' αυτό...
    Με συγχωρεις πολυ κυκνε καταλαβαινω το προβλημα σου αλλα αυτο που ζητας ειναι αδυνατο
    Και τη ειδους σχεση θα εχετε δηλαδη?αδερφικη σχεση?φιλικη σχεση.?επισεις με ολο το σεβασμο αλλα μου φενετε οτι θελεις και τη πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο.και πως θα ικανοποιητε σεξουαλικα ο αλλος??το εχεις σκεφτη ποτε αυτο?η εχεις σκεφτη ποτε οτι ετσι θα τον τυρανας?

  8. #383
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #384
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Με συγχωρεις πολυ κυκνε καταλαβαινω το προβλημα σου αλλα αυτο που ζητας ειναι αδυνατο
    Και τη ειδους σχεση θα εχετε δηλαδη?αδερφικη σχεση?φιλικη σχεση.?επισεις με ολο το σεβασμο αλλα μου φενετε οτι θελεις και τη πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο.και πως θα ικανοποιητε σεξουαλικα ο αλλος??το εχεις σκεφτη ποτε αυτο?η εχεις σκεφτη ποτε οτι ετσι θα τον τυρανας?
    Μα δεν υποχρεώνω κανέναν να το δεχτεί...λέω απλά τι θέλω εγώ, αυτό είναι όλο...κι αυτό που θέλω είναι αγκαλιές και φιλιά αλλά όχι σεξ...το ότι είναι αδύνατο δεν με εκπλήσσει γι' αυτό λέω άλλωστε ότι κατά πάσα πιθανότητα θα μείνω μόνη μου αλλά τουλάχιστον μπορώ να ανακουφίζομαι με το να εκφράζω τα θέλω μου χωρίς να βλάπτω κανέναν...γι' αυτό είχα χαρεί όταν διάβασα το προηγούμενο ποστ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #385
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μα δεν υποχρεώνω κανέναν να το δεχτεί...λέω απλά τι θέλω εγώ, αυτό είναι όλο...κι αυτό που θέλω είναι αγκαλιές και φιλιά αλλά όχι σεξ...το ότι είναι αδύνατο δεν με εκπλήσσει γι' αυτό λέω άλλωστε ότι κατά πάσα πιθανότητα θα μείνω μόνη μου αλλά τουλάχιστον μπορώ να ανακουφίζομαι με το να εκφράζω τα θέλω μου χωρίς να βλάπτω κανέναν...γι' αυτό είχα χαρεί όταν διάβασα το προηγούμενο ποστ...
    Αυτα θα μπορουσες να τα βρεις σε καποιον ασεξουαλικο ή σε καποιον ομοφυλοφιλο που θελει να εχει γυναικα συντροφο αλλα ειναι κρυφα γκεη ή σε καποιον ευνουχο ή σε καποιον υπερηλικα που δεν μπορει πλεον να κανει σεξ. Δεν μπορω να σκεφτω αλλη περιπτωση. Ολοι οι υπολοιποι θελουν και σεξ με τη συντροφο τους αλλα και να αυνανιζονται. Οχι το ενα χωρις το αλλο.

  11. #386
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    [COLOR="#ff33ff"]Μα δεν υποχρεώνω κανέναν να το δεχτεί...λέω απλά τι θέλω εγώ, αυτό είναι όλο...κι αυτό που θέλω είναι αγκαλιές και φιλιά αλλά όχι σεξ...το ότι είναι αδύνατο δεν με εκπλήσσει γι' αυτό λέω άλλωστε ότι κατά πάσα πιθανότητα θα μείνω μόνη μου αλλά τουλάχιστον μπορώ να ανακουφίζομαι με το να εκφράζω τα θέλω μου χωρίς να βλάπτω κανέναν...γι' αυτό είχα χαρεί όταν διάβασα το προηγούμενο ποστ...[/COLOR]
    Δυστηχως τετοια περιπτωση πολυ δυσκολα θα βρεις.ηθελα να σε ρωτησω κατι αλλα σιγουρα θα με παρεξηγησεις οπως και πολλοι αλλοι.οποτε αστο.αυτο που εχω να σου πω σαν συμβουλη και νομιζω οτι στο εχω ξαναπει σε αλλο θεμα ειναι οτι εχεις ενοχοποιηση το σεξ στο μυαλο σου.και λες αφου ειναι τοσο κακο το σεξ εγω αυτο το κακο δεν θα το κανω.πρεπει να το απενοχοποιησης αυτο.δεν σε αφηνει να χαρης τη ζωη σου.σκεψου το σεξ ως κατι θετικο.και ειναι θετικο.μια φιλικη συμβουλη σου εδωσα αν σε πειραζει ζητω συγγνωμη απο κει και περα εσυ ξερεις

  12. #387
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Με συγχωρεις πολυ κυκνε καταλαβαινω το προβλημα σου αλλα αυτο που ζητας ειναι αδυνατο
    Και τη ειδους σχεση θα εχετε δηλαδη?αδερφικη σχεση?φιλικη σχεση.?επισεις με ολο το σεβασμο αλλα μου φενετε οτι θελεις και τη πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο.και πως θα ικανοποιητε σεξουαλικα ο αλλος??το εχεις σκεφτη ποτε αυτο?η εχεις σκεφτη ποτε οτι ετσι θα τον τυρανας?
    αδυνατο οχι απλως σε ενα πλανητη που ολοι δηλωνουν φυσιολογικοι και οι μισοι απο αυτους γκει κανουν ολοι τις παπιες για να μη ΣΤΟΧΟΠΟΙΗΘΟΥΝ επειδη ειπαν την αληθεια και δε ξερουν υποτιθεται τιποτα αλλο εκτος απο το κανονικο

  13. #388
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Δυστηχως τετοια περιπτωση πολυ δυσκολα θα βρεις.ηθελα να σε ρωτησω κατι αλλα σιγουρα θα με παρεξηγησεις οπως και πολλοι αλλοι.οποτε αστο.αυτο που εχω να σου πω σαν συμβουλη και νομιζω οτι στο εχω ξαναπει σε αλλο θεμα ειναι οτι εχεις ενοχοποιηση το σεξ στο μυαλο σου.και λες αφου ειναι τοσο κακο το σεξ εγω αυτο το κακο δεν θα το κανω.πρεπει να το απενοχοποιησης αυτο.δεν σε αφηνει να χαρης τη ζωη σου.σκεψου το σεξ ως κατι θετικο.και ειναι θετικο.μια φιλικη συμβουλη σου εδωσα αν σε πειραζει ζητω συγγνωμη απο κει και περα εσυ ξερεις
    Δεν είναι τόσο θέμα ενοχοποίησης όσο φόβου επειδή μου θυμίζει μια βίαιη περίπτωση και με τρομάζει αυτή η ανάμνηση γι' αυτό και δεν θέλω κιόλας...
    Αν θέλεις ρώτα με κι αν νιώθω άνετα θα απαντήσω...αν όχι δεν έγινε και τίποτα...αλλά όπως νομίζεις...
    Δεν με πείραξε κάτι πάντως...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #389
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αδυνατο οχι απλως σε ενα πλανητη που ολοι δηλωνουν φυσιολογικοι και οι μισοι απο αυτους γκει κανουν ολοι τις παπιες για να μη ΣΤΟΧΟΠΟΙΗΘΟΥΝ επειδη ειπαν την αληθεια και δε ξερουν υποτιθεται τιποτα αλλο εκτος απο το κανονικο
    ενταξει αδυνατον οχι αλλα θεοδυσκολο.ο ανδρας που προτιμαει το σεξ με γυναικα και να θελει δυσκολα θα αντεξει να εχει γυναικα διπλα του και να μην ζητηση σεξ.αρα η θα το κανει μαζη της κατι το οποιο δεν δεχετε με τιποτα η φιλη μας.
    η θα το ζητηση απο αλλου.
    οσο για το γκει που δεν θελει να στοχοποιηθη ειναι μια πολυ καλη λυση φανταζομε.αλλα και παλι τι??ο γκει θα κανει σεξ με τον συντροφο του.αρα παλυ σε αυτο που λεω δεν καταληγουμε???
    μια τριτη λυση ειναι ο ανδρας που δεν εχει στυση.αλλα και αυτος θα κινησει γη και ουραανο για να εχει στυση.ειμαι 1000 % σιγουρος μην ξεχναμε με τα χαπια που υπαρχουν δεκαδες και επισεις και τα τζελ.

  15. #390
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν είναι τόσο θέμα ενοχοποίησης όσο φόβου επειδή μου θυμίζει μια βίαιη περίπτωση και με τρομάζει αυτή η ανάμνηση γι' αυτό και δεν θέλω κιόλας...
    Αν θέλεις ρώτα με κι αν νιώθω άνετα θα απαντήσω...αν όχι δεν έγινε και τίποτα...αλλά όπως νομίζεις...
    Δεν με πείραξε κάτι πάντως...
    μα επειδη ακριβως θυμαμε αυτα που ειχες πει και συζητησαμε σε αλλο θεμα γιαυτο σου λεω ολα αυτα που σου λεω,δεν εχεις να φοβηθης τιποτα.παρα μονο να απολαυσης.το σεξ δεν ειναι φοβος δεν ειναι κακο.ασχετα με τα ταμπου που εχει η καθε χωρα.με το σεξ εκδηλωνουμε τα συναισθηματα μας την αγαπη μας το ενδιαφερον μας και οτι αλλο θελεις.τα δυο σωματα γινονται ενα.με το σεξ κανουμε και οικογενεια.κανουμε μωρακια.δημιουργουμε ομορφα παιδακια ομορφους ανθρωπους.βλεπουμε τα παιδακια μας αργοτερα να μεγααλωνουν και αυτα με τη σειραα τους να ερωτευονται.καταλαβενω εχεις ζησει πολυ ασχημα το θεμα του σεξ.εχεις δικιο αλλα πρεπει καποια στιγμη να αντιμετωπισ
    εις τους οποιους φοβους σου.σιγα σιγα.στιγμη προς στιγμη.αν βρεις το καταλληλο αγορι μπορει σιγα-σιγα να σου φυγουν οι φοβοι σου.

Page 26 of 27 FirstFirst ... 1624252627 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΓΑΠΑ ΜΕ, ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ-ATHENS PRIDE 2012
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 02-06-2012, 13:04
  2. Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Αθήνας-Athens Pride Festival 2011
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 03-06-2011, 10:19
  3. Athens Pride Festival 2010/θα είστε εκεί;
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 06-06-2010, 09:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •