Gay Pride - Page 22
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 22 of 27 FirstFirst ... 122021222324 ... LastLast
Results 316 to 330 of 400

Thread: Gay Pride

  1. #316
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Τι είναι αυτό πάλι;;;!!!
    Όχι πως ήθελε να σε τρομάξει και να σε γεμίσει ενοχές! όχι, όχι με τίποτα...
    Τρεις φορές πήγα και μετά έφυγα και δεν ξαναπήγα.
    Μου δημιουργούσε την εντύπωση ότι με θεωρούσε "αδύναμο" και "υπανάπτυκτο" πνευματικά, επειδή μου άρεσε το σεξ κι επειδή είμαι εστιασμένος στο σωματικό κομμάτι μου... Τη μία μου είπε να λέω το "Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με" δώδεκα φορές, όσοι ήταν κι οι Απόστολοι, σαν κανόνα. Την επόμενη μου πρόσθεσε και το "Υπεραγία Θεοτόκε πρέσβευε υπέρ ημών" να το λέω κι αυτό μαζί τρεις φορές... Την τρίτη μου πρότεινε να φτιάξω και εικονοστάσι στο δωμάτιό μου... Όλα αυτά για την αποφυγή των "πειρασμών". Εγώ κατάλαβα ότι δεν οδηγεί πουθενά αυτό κι ότι με κάθε επόμενη συνάντηση θα πέφτει και καινούργιος κανόνας, οπότε την έκανα και μη με είδατε! Ο συγκεκριμένος είχε σπουδάσει και ψυχολογία στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας..
    Θυμάμαι ότι η πρώτη φορά που εξομολογήθηκα ήταν λυτρωτική. Η δεύτερη όμως δεν ήταν , πόσο μάλλον η τρίτη! Διότι, ένιωθα να φορτώνομαι άλλα... Αυτός ο άνθρωπος με έκανε να νιώθω ότι περισσότερο κίνδυνο διέτρεχα τότε που εξομολογήθηκα, παρά πιο πριν! Μη γελάτε, η ουσία αυτή ήταν! Μου έλεγε ότι τώρα βρίσκομαι κάτω από ένα "προστατευτικό δίχτυ" , ότι πρέπει να προσέχω πάρα πολύ, ποιούς νομίζετε; Τους δαίμονες!! Τους δαίμονες, οι οποίοι επιβουλεύονται την ψυχή μου τώρα δέκα φορές περισσότερο από πριν! Και άρχιζε έτσι, όταν τα έλεγε αυτά: "δε θέλω να σε τρομάξω, αλλά......." Εστίαση στην κακή πλευρά του εαυτού μου και στις αμαρτίες... Αφού κάποια στιγμή απηυδισμένος του είπα: "να μιλήσουμε λίγο και για τις αρετές μου;" Κι εκείνος απάντησε με ένα τρομοκρατημένο και μυστικοπαθές ύφος, σα να είχαν βάλει κάποιοι κοριούς και φοβόταν μη μας ακούσουν: "όχι, όχι, κάτι τέτοιο θα ήταν επικίνδυνο αυτή τη στιγμή, δεν είσαι έτοιμος ακόμα, θα μιλήσουμε και γι' αυτές, αλλά θα σου πω εγώ πότε"......................................... ..
    Last edited by GiannisNik3; 13-07-2017 at 01:22.

  2. #317
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Τρεις φορές πήγα και μετά έφυγα και δεν ξαναπήγα.
    Μου δημιουργούσε την εντύπωση ότι με θεωρούσε "αδύναμο" και "υπανάπτυκτο" πνευματικά, επειδή μου άρεσε το σεξ κι επειδή είμαι εστιασμένος στο σωματικό κομμάτι μου... Τη μία μου είπε να λέω το "Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με" δώδεκα φορές, όσοι ήταν κι οι Απόστολοι, σαν κανόνα. Την επόμενη μου πρόσθεσε και το "Υπεραγία Θεοτόκε πρέσβευε υπέρ ημών" να το λέω κι αυτό μαζί τρεις φορές... Την τρίτη μου πρότεινε να φτιάξω και εικονοστάσι στο δωμάτιό μου... Όλα αυτά για την αποφυγή των "πειρασμών". Εγώ κατάλαβα ότι δεν οδηγεί πουθενά αυτό κι ότι με κάθε επόμενη συνάντηση θα πέφτει και καινούργιος κανόνας, οπότε την έκανα και μη με είδατε! Ο συγκεκριμένος είχε σπουδάσει και ψυχολογία στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας..
    Θυμάμαι ότι η πρώτη φορά που εξομολογήθηκα ήταν λυτρωτική. Η δεύτερη όμως δεν ήταν , πόσο μάλλον η τρίτη! Διότι, ένιωθα να φορτώνομαι άλλα... Αυτός ο άνθρωπος με έκανε να νιώθω ότι περισσότερο κίνδυνο διέτρεχα τότε που εξομολογήθηκα, παρά πιο πριν! Μη γελάτε, η ουσία αυτή ήταν! Μου έλεγε ότι τώρα βρίσκομαι κάτω από ένα "προστατευτικό δίχτυ" , ότι πρέπει να προσέχω πάρα πολύ, ποιούς νομίζετε; Τους δαίμονες!! Τους δαίμονες, οι οποίοι επιβουλεύονται την ψυχή μου τώρα δέκα φορές περισσότερο από πριν! Και άρχιζε έτσι, όταν τα έλεγε αυτά: "δε θέλω να σε τρομάξω, αλλά......." Εστίαση στην κακή πλευρά του εαυτού μου και στις αμαρτίες... Αφού κάποια στιγμή απηυδισμένος του είπα: "να μιλήσουμε λίγο και για τις αρετές μου;" Κι εκείνος απάντησε με ένα τρομοκρατημένο και μυστικοπαθές ύφος, σα να είχαν βάλει κάποιοι κοριούς και φοβόταν μη μας ακούσουν: "όχι, όχι, κάτι τέτοιο θα ήταν επικίνδυνο αυτή τη στιγμή, δεν είσαι έτοιμος ακόμα, θα μιλήσουμε και γι' αυτές, αλλά θα σου πω εγώ πότε"......................................... ..
    γεια σου φιλε γιαννη.τι κανεις??καιρο εχουμε να μιλισουμε.ρε φιλε σε τι παπα πηγες και επεσες?ελεος.λες και ο τυπος ηταν ιερεας του κακου.μονο θυσια στο στο σατανα δεν σε εκανε.χαχαχαχ
    παντως αν θελεις υπαρχουν πολλοι παπαδες που μπορουν να σε βοηθησουν ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις τον σωστο.και μαλιστα υπαρχουν παππαδες που εχουν σπουδασει και ψυχολογια.δεν γνωρισα πρωπικα κανεναν αλλα εχω ακουσει οτι υπαρχουν.
    παντως πολυ μεγαλο λαθος απο πλευρες του να σε κανει ετσι.

  3. #318
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δε μπορει καπιος να ζησει αν δεν αυτοικανοποιηται τουλαχιστον αλλιως θα του στριψει και θα αρχισει να γυαλιζει το ματι του η θα βγει εκτος ελεγχου εντελως απλως αυτα που λενε οι παπαδες για γκει και αμαρτιες ηταν προτημοτερο να μη τα λενε καν αντι να γινονται γραφικοι.
    συμφωνω απολυτα.ειδικα αν δεν εχει σεξουαλικη ζωη

  4. #319
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    γεια σου φιλε γιαννη.τι κανεις??καιρο εχουμε να μιλισουμε.ρε φιλε σε τι παπα πηγες και επεσες?ελεος.λες και ο τυπος ηταν ιερεας του κακου.μονο θυσια στο στο σατανα δεν σε εκανε.χαχαχαχ
    παντως αν θελεις υπαρχουν πολλοι παπαδες που μπορουν να σε βοηθησουν ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις τον σωστο.και μαλιστα υπαρχουν παππαδες που εχουν σπουδασει και ψυχολογια.δεν γνωρισα πρωπικα κανεναν αλλα εχω ακουσει οτι υπαρχουν.
    παντως πολυ μεγαλο λαθος απο πλευρες του να σε κανει ετσι.
    Ιερέας του κακού;
    Χα, χα!
    Ο συγκεκριμένος είναι πολύ ήρεμος και γλυκός άνθρωπος, για όσους τον έχουν γνωρίσει! Κι εμένα αυτή την εικόνα μου έδωσε στην αρχή!
    Κι όχι μόνο, αλλά έχει και απήχηση στο κοινό! Και πολλούς φίλους στο fb!!
    Τώρα πρόσφατα, πάλι στο Άγιο Όρος βρισκόταν, πηγαίνει εκεί συχνά πυκνά..
    Ε, σύγκρινε τώρα αυτό το γεγονός με αυτά που λέει και πες μου εσύ αν βγάζεις άκρη.....
    Τι αλλά μου είχε πει;
    Ξεκινώντας πάλι από το "δε θέλω να σε τρομάξω, αλλά...." , ότι σε ένα εξορκισμό ένας δαιμονισμένος έδειχνε το καμπαναριό της εκκλησίας και φώναζε "η Μαρία , η Μαρία σας προστατεύει", λέω εγώ "ποια Μαρία;" και μου απαντά: "η Παναγία, αλλά τα δαιμόνια φοβούνται να την πουν έτσι" ........ Και μου άρχισε στις ιστορίες για την "Παναγίτσα" μας που τρέχει όλο το χρόνο σε όλα τα σημεία της γης για να βοηθήσει τον κόσμο...........
    Κοίταξε Γιώργο, τίποτα δε μου κάνει εντύπωση πια σε αυτό το χώρο!
    Νομίζω ότι ο συγκεκριμένος είναι η πιο αντιπροσωπευτική και "νορμάλ" περίπτωση που μπορείς να βρεις εκεί μέσα, όσο παράξενο κι αν ακούγεται!
    Διότι, υπάρχουν και πολύ χειρότερα... Αυτός τουλάχιστον έλεγε ότι έλεγε, αλλά δεν ήταν επιθετικός! Υπάρχουν όμως και τέτοιοι, οι οποίοι με τα λεγόμενά τους ωθούν στην εκδήλωση άσκησης σωματικής βίας! Δεν ξέρω αν έχεις υπόψη σου για έναν Καντιώτη...
    Τις προάλλες έπεσε στην αντίληψή μου ένα βίντεο στο youtube με κάτι ομιλίες. Το πατάω και τι να δω; , τι να ακούσω μάλλον...... Τη μετενσάρκωση του Χίτλερ σε Έλληνα!!! Έψαξα λίγο παραπάνω και βρήκα ότι αυτόν τον ανισόρροπο και άρρωστο άνθρωπο τον θέλουν μέχρι και άγιο μερικοί!!!!! Τη δεκαετία του '60 τα κηρύγματά του είχαν ερεθίσει έναν εξίσου άρρωστο καλόγερο, ο οποίος κατέβηκε στην Αθήνα, με μια βαριοπούλα, για να σπάσει τα γεννητικά όργανα του αγάλματος του Ποσειδώνα, στο Υπουργείο Παιδείας...
    Για να μην τα πολυλογώ, θεωρώ ότι ο εκκλησιαστικός χώρος νοσεί, από πολλές απόψεις.
    Πολλή αρρώστια, αδερφέ μου, πέφτει!
    Μόνο ο Θερμός, ο Αντώνιος της "Κιβωτού" και κάποιοι άλλοι, ελάχιστοι στον αριθμό, αξίζουν τον κόπο... Και αυτοί, που σου λέω τώρα, πολεμούνται από το κατεστημένο! Τα βλέπω εγώ στα διάφορα μπλογκς... Λάσπη για το Θερμό, λάσπη για το Φάρο και δε συμμαζεύεται... Τις προάλλες είχε βγει ένα βίντεο με μια γιαγιάκα που ισχυριζόταν ότι δεν υπάρχει μετά θάνατον ζωή και την παρέλαβε ένας "ορθοδοξότατος" θεολόγος κι άρχισε να της καταλογίζει "εωσφορικό οίστρο", "γραώδεις μύθους" και άλλα πολλά, στο καπάκι δε πρόσθεσε και την "αγαπητική" παραίνεση "να προσέχει, διότι η ψυχή της θα έρθει αντιμέτωπη με δαιμονικές δυνάμεις, μόλις βγει"...... Τρομοκρατία, τρομοκρατία και πάλι τρομοκρατία.........
    Και σιχαμάρα μαζί, θα συμπλήρωνα εγώ!
    Κάποιοι γνωστοί μου είχαν προβληματιστεί, εξίσου με εμένα, γι' αυτά τα ζητήματα, ότι δηλαδή άλλα ακούμε και περιμένουμε ότι θα βρούμε στην Εκκλησία και άλλα συναντάμε στην πράξη. Για το λόγο αυτό, είχαν κυκλοφορήσει και διαδικτυακό περιοδικό, στο οποίο κατέγραφαν τις σκέψεις τους! Θεωρώ ενδιαφέρον να σου παραθέσω το link για να το δεις κάποια στιγμή.... http://methexi.gr/articles.html
    Last edited by GiannisNik3; 13-07-2017 at 12:32.

  5. #320
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,660
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Σκυθρωπό από πια άποψη φίλτατη; Νομίζεις ότι ο άνθρωπος είναι εξ'ολοκλήρου ό,τι διαβάζεις από τα μηνύματα εδώ; Έχεις βγάλει φαντάζομαι για όλους ένα συμπέρασμα, μέσα από εδώ που είναι εντελώς χαζό, γιατί δεν ξέρεις τα βιώματα του καθενός, απλά κατατάσεις στο μυαλό σου τους ανθρώπους ανάλογα το επιφανειακό που βλέπεις για παράδειγμα "α, ο δεν είδα (όπως ηλιθιωδώς με λες), 1.είναι ένας θεούσος σκυθρωπός, που νομίζει ότι τα ξέρει όλα" άλλο παράδειγμα 2. "α, η ναταλία είναι καλή κοπέλα, ευγενική έξυπνη καλή, επειδή συμφωνεί μαζί μου" κλπ. Δεν μπορείς να βρείς επιχειρήματα και προσπαθείς μέσω των προσβολών να μπορέσεις να φανείς και εσύ. Δεν γίνεται να συμφωνούν όλοι μαζί σου. Η κάθε άποψη δέχεται κριτική, εάν θεωρείς ότι όποιος δεν είναι μαζί σου, είναι εναντίον σου, τότε φύγε από το θέμα μου, γιατί 3.εγώ με τέτοιους ανθρώπους δεν μπορώ να ανταλλάσω απόψεις. Δεν είμαι ούτε μαζί σου, ούτε εναντίον σου, αλλά μου βγάζεις μια ανεξήγητη επιθετικότητα από την αρχή. Δεν ξέρω αν βλέπεις στο γραπτό μου κάποιον, που κάποτε σε έβλαψε ή ακόμα επειδή δεν συμφωνώ με την άποψή σου, άρα επειδή δεν συμφωνώ εγώ είμαι ο κακός της υπόθεσης. 4.Εγώ σου προτείνω τώρα που είναι καλοκαίρι, να βγαίνεις λίγο έξω και να αλλάζεις παραστάσεις. Κάνε αν γίνεται κάποιο ταξίδι να χαλαρώσεις. Πιστεύω πως έχεις πιεστεί από κάτι, χωρίς να γνωρίζω φυσικά. Και όλα αυτά σύμφωνά με τα γραπτά σου εδώ, στην προσωπική σου ζωή, μπορεί να είσαι διαφορετική, γι'αυτό και δεν είμαι απόλυτος, πηγαίνω σύμφωνα με τα γραπτά εδώ. Γι'αυτό και δεν μπορώ να σε χαρακτηρίσω χαρούμενη ή σκυθρωπή κλπ, γιατί δεν σε ξέρω. Επίσης για να σε βγάλω και από αυτή την περιέργεια, θα σου πω ότι διανύω τους ωραιότερους μήνες της ζωής μου, με ό,τι και αν συνεπάγεται αυτό. Οπότε το "σκυθρωπός" δεν ισχύει. 5.Χαλάρωσε δεν είναι όλοι εχθροί σου και μην κλείνεσαι σε ένα "καβούκι". Και εγώ ήμουν σαν και εσένα κάποτε, όλοι και όλα με ενοχλούσαν, γι'αυτό και ξέρω πως είναι δύσκολο μονοπάτι αυτό. 6.Εγώ το έχω ξεπεράσει, ξεπέρασέ το και εσύ, μπορείς. Αν έχεις την ανάγκη να μιλήσεις, στείλε μου αν θέλεις μήνυμα. Ό,τι αρνητικό σου συμβαίνει θα φύγει κάποτε.
    1. ενω, δεν ειναι, ε?

    2. η ναταλια ειναι καλη κι εξυπνη κοπελα κι οταν δεν συμφωνει μαζι μου. δυστυχως για την περιορισμενη αντιληπτικη σου ικανοτητα, δεν μπορεις να αποδυναμωσεις την συμπαθεια που νοιωθουν οι αλλοι για καποιον που διαφωνει μαζι σου (την ναταλια εν προκειμενω), με το να της πετας την λασπη οτι συμφωνουν μαζι της χωρις να το αξιζει.
    οσο και να σε στεναχωρει, πολλοι διαφωνουν μαζι σου, επειδη λες απαραδεκτα πραγματα χωρις να εχεις ουτε στοιχεια, ουτε εμπειριες.
    φυσικα μπορει να ειναι η αποψη σου (ασχετως που εσυ προσπαθεις αποτυχημενα να την παρουσιασεις σαν ΑΛΗΘΕΙΑ), αλλα γι αυτο και δεχεσαι την αρνητικη κριτικη. γιατι ΤΟΣΟΙ αλλοι, διαφωνουν με την "αποψη" σου. ολοι την αποψη μας λεμε εδω και σχολιαζουμε κι οποια αλλη αποψη θελουμε, οπως κανεις κι εσυ με ιδιαιτερη αγενεια και μονιμως χωρις επιχειρηματα.

    3. δικο σου θεμα.
    δεν εισαι υποχρεωμενος να ανταλλαξεις αποψεις με κανεναν, αλλα ουτε να απαγορευσεις σε κανεναν να σχολιαζει τις δικες σου, μπορεις.
    το θεμα δεν ειναι δικο σου για να προσκαλεις και να διωχνεις, ειναι θεμα του φορουμ, κι οποιος επιθυμει, σχολιαζει.
    αν δεν σουα ρεσουν μερικες επισκεψεις καποιων εδω, φυγε εσυ και κανε δικο σου φορουμ , να γραφεις @@ριες, χωρις αντιλογο και να δινεις συγχαρητηρια στον εαυτο σου.

    4. αυτη ειναι πολυ ωραια προταση για να κανεις στον ε αυτο σου. δειχνεις κλεισμενος μεσα στο σπιτι και στον εαυτο σου.
    εγω βγαινω σε καθημερινη βαση και εκδραμω καθε σ/κ (το λιγοτερο) προς παραλιες και αλλα ωραια μερη . στο συνιστω ανεπιφυλακτα. ειδικα τωρα που σφιξαν οι ζεστες, αν κατσεις κι αλλο κλεισμενος, δεν ξερω τι εχουμε ακομα να διαβασουμε...

    προσπαθεις να δειξεις οτι εχεις μια μεμονωμενη διαφωνια μαζι μου και παραλειπΕις να αναφερεις οτι κανεις δεν συμφωνει μαζι σου κι εχεις κανει εξαλλα με καθε αναχρονιστικη κουβεντα , και προσβολη προς το γυναικειο φυλο και αλλους, που εχεις πει εδω μεσα, ενα σωρο ατομα.σου εχω νεα. αν εσυ κλειενις τα αμτια σου σε αυτη την αυταποδεικτη πραγματικοτητα, ολοι οι αλλοι την βλεπουμε.

    5. ΑΥΤΟ ειναι και το βασικο που σου λενε ολοι εδω μεσα απο την ημερα που μπηκες και ο λογος που πλακωνεσαι χωρις κανενα επιχειρημα με τοσο κοσμο.
    βλεπεις παντου γυρω σου εχθρους
    . χαλαρωσε λιγο και μαζεψου με τις ανακριβειες και τις προσβολες που λες. οταν δεν ξερεις κατι, δεν χρειαζεται να μιλάς γι αυτο.
    οι ειδησεις στο ιντερνετ, δεν ειναι γνωση., ουτε εμπειριες..

    6. ναι, φαινεται....

    ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ, ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΡΟΝΟΜΕΙΣ ΣΑΝ ΗΛΙΘΙΟΣ.
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΛΑΘΟΣ, ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΙ ΣΕ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟ.

  6. #321
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,660
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Επίσης και τα δικά σου, από την στιγμή που εδώ και τέσσερις μέρες δεν μου έχεις δώσει τις αποδείξεις για τα λεγόμενά σου. Αυτό με τις κοπέλες που λες, το είπε η ελισάβετ την δεύτερη μέρα ή την τρίτη δεν θυμάμαι, που ζητούσα τις αποδείξεις και ήταν μια προσπάθεια αποφυγής της αρχικής μου ερώτησης, επειδή την ζόρισα. Δεν το σκέφτηκε από την αρχή για τις κοπέλες, το σκέφτηκε την τρίτη ημέρα και "πιάστικες" και εσύ από αυτό, επειδή δεν έχετε τις αποδείξεις. Το παράνομο ξεκίνησε από εσένα και από την ελισάβετ, όταν παραθέσατε κατηγορία, χωρίς να παραθέσετε τις αποδείξεις σας. Οπότε εάν κάποιος σας έκανε μήνυση, τι θα έδινες για αποδείξεις; Τα site που διαβάζεις; ή την φανταστική ιστορία, για έναν παπά ομοφυλόφιλο που ήξερες; Βλέπεις ότι δεν στέκουν αυτά που γράφετε;
    αυτη ειναι μια δικη σου ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ, οπως και περισσοτερες που κανεις οταν απαντας σε μελη εδω, επειδη δεν εχεις επιχειρηματα. διαστρεφεις την αληθεια κι αυτο σε καθησυχαζει οτι τα λες θαυμασια ...
    δεν στο ειπε επειδη "την ζορισες". ειναι αστειο και μονο που το λες, οτι μπορει να ζοριστηκε με τα ασχετα που της ειπες. για γελια ηταν.
    στο ειπε για να καταλαβεις τι σαχλαμαρς χρησιμοποιεις σαν επιχειρηματα για την ακριβεια των λεγομενων σου "δωστε μου ονοματα, αλλιως λετε ψεματα"
    δωσε εσυ ονοματα για τις σαχλες που λες.
    ΚΑΘΡΕΦΤΑΚΙ ΛΕΓΕΤΑΙ , ΟΧΙ ΖΟΡΙ. ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟΝ ΑΝΩΡΙΜΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ.

    αν καποιος (που ειχε δικαιωμα να μου ζηταει, οχι ενα προφιλ στο ιντερνετ) μου ζητουσε αποδειξεις, θα του πηγαινα μαρτυρες που ειναι και στενοι συγγενεις μας , αληθινους που τα εζησαν απο πρωτο χερι.
    αν σε ρωτουσε εσενα για τις αστηριχτες λασπες που πετας σε οποιον ζει οπως θελει την ζωη του, τι θα του εδειχνες? τον υπολογιστη σου?

  7. #322
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,660
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. Στην πρώτη περίπτωση οι πηγές, δεν είναι μόνο τα κείμενα, αλλά και οι αρχαιολογικές ανασκαφές και έρευνες, όπως τα μνημεία και διάφορα άλλα, αλλά και μαρτυρίες ειδωλολατρών ρωμαίων για πολλά θαύματα που έχουν γίνει, όπως η Ανάσταση που πίστεψαν και ρωμαίοι και ο πρώτος που πίστεψε ήταν ο Λογκίνος, ο ρωμαίος ...
    ακομα κι αν διαβαζεις μονο ορθοδοξη θεολογια, σιγουρα θα εχεις καποιες γνωσεις για αλλες θρησκειες.
    δεν ειναι δυνατον να μην ξερεις οτι σε πολλες θρησκειες εμφανιζονται θαυματα και μαρτυριες για θαυματα.
    αν τα θαυματα ειναι αυτο που αποδεικνυουν μια θρησκεια, τοτε ολες οι θρησκειες ειναι αληθινες.

  8. #323
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ακομα κι αν διαβαζεις μονο ορθοδοξη θεολογια, σιγουρα θα εχεις καποιες γνωσεις για αλλες θρησκειες.
    δεν ειναι δυνατον να μην ξερεις οτι σε πολλες θρησκειες εμφανιζονται θαυματα και μαρτυριες για θαυματα.
    αν τα θαυματα ειναι αυτο που αποδεικνυουν μια θρησκεια, τοτε ολες οι θρησκειες ειναι αληθινες.
    Κάποια στιγμή χρόνια πριν σε ένα ταξίδι μου είχα βρεθεί σε μια εκκλησία όπου υποτίθεται πως υπήρχε μια εικόνα θαυματουργή που χαμογελούσε. Στάθηκα από περιέργεια μπροστά στην εικόνα για αρκετή ώρα και την παρατηρούσα και φυσικά δεν έβλεπα κανένα χαμόγελο. Δίπλα μου ήταν μια μεσήλικη κυρία η οποία κοιτούσε με την ίδια απορία την εικόνα και με ρωτούσε αν εγώ έβλεπα τίποτα παράξενο γιατί ούτε εκείνη έβλεπε. Κόσμος μπαινόβγαινε συνεχώς, προσκυνούσαν την εικόνα κάποιοι κοντοστέκονταν και για λίγο, λέγανε πως κάτι βλέπανε και φεύγανε, εγώ με την κυρία είχαμε μείνει να προσπαθούμε να καταλάβουμε τι συμβαίνει. Κάποια στιγμή η κυρία δίπλα μου άρχισε να φωνάζει δακρύζοντας και να σταυροκοπιέται υποστηρίζοντας ότι έβλεπε το θαύμα! Είχε πέσει στα γόνατα, έκλαιγε, ζητούσε συγχώρεση που αμφισβήτησε το θαύμα...ομολογώ πως ψιλοφρίκαρα. Η εικόνα ήταν ίδια όπως πριν υπακούοντας σε όλους τους γνωστούς νόμους της φυσικής ότι ένα άψυχο κομμάτι ξύλο βαμμένο με χρώμα δεν αλλάζει μορφή ξαφνικά από μόνο του.

    Εκεί κατάλαβα την διαφορά του τρελού από τον πιστό.
    Αν δεν πιστεύεις και δεις κάτι που δεν ταιριάζει με την πραγματικότητα των πολλών θα σε πουν τρελό, θα σε γεμίσουν με φάρμακα και πιθανώς να σε κλείσουν και μέσα.
    Αν πιστεύεις και δεις ακριβώς τα ίδια θα σε πουν απλά καλό πιστό και θα απολαμβάνεις τον σεβασμό άλλων πιστών.

  9. #324
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Κάποια στιγμή χρόνια πριν σε ένα ταξίδι μου είχα βρεθεί σε μια εκκλησία όπου υποτίθεται πως υπήρχε μια εικόνα θαυματουργή που χαμογελούσε. Στάθηκα από περιέργεια μπροστά στην εικόνα για αρκετή ώρα και την παρατηρούσα και φυσικά δεν έβλεπα κανένα χαμόγελο. Δίπλα μου ήταν μια μεσήλικη κυρία η οποία κοιτούσε με την ίδια απορία την εικόνα και με ρωτούσε αν εγώ έβλεπα τίποτα παράξενο γιατί ούτε εκείνη έβλεπε. Κόσμος μπαινόβγαινε συνεχώς, προσκυνούσαν την εικόνα κάποιοι κοντοστέκονταν και για λίγο, λέγανε πως κάτι βλέπανε και φεύγανε, εγώ με την κυρία είχαμε μείνει να προσπαθούμε να καταλάβουμε τι συμβαίνει. Κάποια στιγμή η κυρία δίπλα μου άρχισε να φωνάζει δακρύζοντας και να σταυροκοπιέται υποστηρίζοντας ότι έβλεπε το θαύμα! Είχε πέσει στα γόνατα, έκλαιγε, ζητούσε συγχώρεση που αμφισβήτησε το θαύμα...ομολογώ πως ψιλοφρίκαρα. Η εικόνα ήταν ίδια όπως πριν υπακούοντας σε όλους τους γνωστούς νόμους της φυσικής ότι ένα άψυχο κομμάτι ξύλο βαμμένο με χρώμα δεν αλλάζει μορφή ξαφνικά από μόνο του.

    Εκεί κατάλαβα την διαφορά του τρελού από τον πιστό.
    Αν δεν πιστεύεις και δεις κάτι που δεν ταιριάζει με την πραγματικότητα των πολλών θα σε πουν τρελό, θα σε γεμίσουν με φάρμακα και πιθανώς να σε κλείσουν και μέσα.
    Αν πιστεύεις και δεις ακριβώς τα ίδια θα σε πουν απλά καλό πιστό και θα απολαμβάνεις τον σεβασμό άλλων πιστών.
    Mε συγχωρεις πολυ βρε ελισαβετ.αλλα εγω δεν το καταλαβα ετσι οπως το λες.δηλαδη σαν να μας λες οτι η ηλικιωμενη επιτηδες το εκανε για να μην βγει τρελη.οσο αφορα το θαυμα το θαυμα και να γινη μπροστα σε χιλια ατομα καπιοι θα πιστεψουν καπιοι αλλοι οχι.καπιοι θα δουν καπιοι οχι..δεν θελω να σε προσβαλω αλλα για να φανερωθει ενα θαυμα και να το δεις.η παρα πολυ πιστη θα εχεις η παρα πολυ απιστια θα εχεις.σε μεσαιες καταστασεις δεν εμφανιζονται τα θαυματα.τουλαχιστον της πιο πολλες φορες

  10. #325
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,391
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Κάποια στιγμή χρόνια πριν σε ένα ταξίδι μου είχα βρεθεί σε μια εκκλησία όπου υποτίθεται πως υπήρχε μια εικόνα θαυματουργή που χαμογελούσε. Στάθηκα από περιέργεια μπροστά στην εικόνα για αρκετή ώρα και την παρατηρούσα και φυσικά δεν έβλεπα κανένα χαμόγελο. Δίπλα μου ήταν μια μεσήλικη κυρία η οποία κοιτούσε με την ίδια απορία την εικόνα και με ρωτούσε αν εγώ έβλεπα τίποτα παράξενο γιατί ούτε εκείνη έβλεπε. Κόσμος μπαινόβγαινε συνεχώς, προσκυνούσαν την εικόνα κάποιοι κοντοστέκονταν και για λίγο, λέγανε πως κάτι βλέπανε και φεύγανε, εγώ με την κυρία είχαμε μείνει να προσπαθούμε να καταλάβουμε τι συμβαίνει. Κάποια στιγμή η κυρία δίπλα μου άρχισε να φωνάζει δακρύζοντας και να σταυροκοπιέται υποστηρίζοντας ότι έβλεπε το θαύμα! Είχε πέσει στα γόνατα, έκλαιγε, ζητούσε συγχώρεση που αμφισβήτησε το θαύμα...ομολογώ πως ψιλοφρίκαρα. Η εικόνα ήταν ίδια όπως πριν υπακούοντας σε όλους τους γνωστούς νόμους της φυσικής ότι ένα άψυχο κομμάτι ξύλο βαμμένο με χρώμα δεν αλλάζει μορφή ξαφνικά από μόνο του.

    Εκεί κατάλαβα την διαφορά του τρελού από τον πιστό.
    Αν δεν πιστεύεις και δεις κάτι που δεν ταιριάζει με την πραγματικότητα των πολλών θα σε πουν τρελό, θα σε γεμίσουν με φάρμακα και πιθανώς να σε κλείσουν και μέσα.
    Αν πιστεύεις και δεις ακριβώς τα ίδια θα σε πουν απλά καλό πιστό και θα απολαμβάνεις τον σεβασμό άλλων πιστών.
    Μιας κι η συζήτηση πήρε θρησκευτική τροπή ας πω κι εγώ κάτι...αλλά πρώτα πρέπει να πω Ελισάβετ ότι εφόσον δεν ήμουν μπροστά στην εικόνα ούτε το υποστηρίζω ότι χαμογελούσε ούτε το αμφισβητώ αλλά θεωρώ πως είναι υπερβολικό να γεμίσουν κάποιον με φάρμακα πόσο μάλλον να τον κλείσουν μέσα επειδή δεν είδε ότι οι περισσότεροι...και σίγουρα δεν είναι καθόλου χριστιανικό αν αυτός ο κάποιος δεν βλάπτει κανέναν...
    Τώρα σε σχέση μ' αυτό που ήθελα να πω εξαρχής, είδα πριν λίγες μέρες αυτή την ταινία

    που βασίζεται σε πραγματική ιστορία και πραγματικά συγκλονίστηκα...όποιος την έχει δει και θέλει ας την σχολιάσει να την συζητήσουμε...για μένα είναι μια απόδειξη ότι υπάρχει Θεός και ζωή μετά το θάνατο...(το πίστευα και πριν αλλά τώρα ενισχύεται η άποψη μου)
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #326
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Κάποια στιγμή χρόνια πριν σε ένα ταξίδι μου είχα βρεθεί σε μια εκκλησία όπου υποτίθεται πως υπήρχε μια εικόνα θαυματουργή που χαμογελούσε. Στάθηκα από περιέργεια μπροστά στην εικόνα για αρκετή ώρα και την παρατηρούσα και φυσικά δεν έβλεπα κανένα χαμόγελο. Δίπλα μου ήταν μια μεσήλικη κυρία η οποία κοιτούσε με την ίδια απορία την εικόνα και με ρωτούσε αν εγώ έβλεπα τίποτα παράξενο γιατί ούτε εκείνη έβλεπε. Κόσμος μπαινόβγαινε συνεχώς, προσκυνούσαν την εικόνα κάποιοι κοντοστέκονταν και για λίγο, λέγανε πως κάτι βλέπανε και φεύγανε, εγώ με την κυρία είχαμε μείνει να προσπαθούμε να καταλάβουμε τι συμβαίνει. Κάποια στιγμή η κυρία δίπλα μου άρχισε να φωνάζει δακρύζοντας και να σταυροκοπιέται υποστηρίζοντας ότι έβλεπε το θαύμα! Είχε πέσει στα γόνατα, έκλαιγε, ζητούσε συγχώρεση που αμφισβήτησε το θαύμα...ομολογώ πως ψιλοφρίκαρα. Η εικόνα ήταν ίδια όπως πριν υπακούοντας σε όλους τους γνωστούς νόμους της φυσικής ότι ένα άψυχο κομμάτι ξύλο βαμμένο με χρώμα δεν αλλάζει μορφή ξαφνικά από μόνο του.

    Εκεί κατάλαβα την διαφορά του τρελού από τον πιστό.
    Αν δεν πιστεύεις και δεις κάτι που δεν ταιριάζει με την πραγματικότητα των πολλών θα σε πουν τρελό, θα σε γεμίσουν με φάρμακα και πιθανώς να σε κλείσουν και μέσα.
    Αν πιστεύεις και δεις ακριβώς τα ίδια θα σε πουν απλά καλό πιστό και θα απολαμβάνεις τον σεβασμό άλλων πιστών.
    Πολυ ενδιαφερουσα η ιστορια σου και ευστοχη η παρατηρηση σου, μου αρεσε. Ισχυει.

  12. #327
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Ιερέας του κακού;
    Χα, χα!
    Ο συγκεκριμένος είναι πολύ ήρεμος και γλυκός άνθρωπος, για όσους τον έχουν γνωρίσει! Κι εμένα αυτή την εικόνα μου έδωσε στην αρχή!
    Κι όχι μόνο, αλλά έχει και απήχηση στο κοινό! Και πολλούς φίλους στο fb!!
    Τώρα πρόσφατα, πάλι στο Άγιο Όρος βρισκόταν, πηγαίνει εκεί συχνά πυκνά..
    Ε, σύγκρινε τώρα αυτό το γεγονός με αυτά που λέει και πες μου εσύ αν βγάζεις άκρη.....
    Τι αλλά μου είχε πει;
    Ξεκινώντας πάλι από το "δε θέλω να σε τρομάξω, αλλά...." , ότι σε ένα εξορκισμό ένας δαιμονισμένος έδειχνε το καμπαναριό της εκκλησίας και φώναζε "η Μαρία , η Μαρία σας προστατεύει", λέω εγώ "ποια Μαρία;" και μου απαντά: "η Παναγία, αλλά τα δαιμόνια φοβούνται να την πουν έτσι" ........ Και μου άρχισε στις ιστορίες για την "Παναγίτσα" μας που τρέχει όλο το χρόνο σε όλα τα σημεία της γης για να βοηθήσει τον κόσμο...........
    Κοίταξε Γιώργο, τίποτα δε μου κάνει εντύπωση πια σε αυτό το χώρο!
    Νομίζω ότι ο συγκεκριμένος είναι η πιο αντιπροσωπευτική και "νορμάλ" περίπτωση που μπορείς να βρεις εκεί μέσα, όσο παράξενο κι αν ακούγεται!
    Διότι, υπάρχουν και πολύ χειρότερα... Αυτός τουλάχιστον έλεγε ότι έλεγε, αλλά δεν ήταν επιθετικός! Υπάρχουν όμως και τέτοιοι, οι οποίοι με τα λεγόμενά τους ωθούν στην εκδήλωση άσκησης σωματικής βίας! Δεν ξέρω αν έχεις υπόψη σου για έναν Καντιώτη...
    Τις προάλλες έπεσε στην αντίληψή μου ένα βίντεο στο youtube με κάτι ομιλίες. Το πατάω και τι να δω; , τι να ακούσω μάλλον...... Τη μετενσάρκωση του Χίτλερ σε Έλληνα!!! Έψαξα λίγο παραπάνω και βρήκα ότι αυτόν τον ανισόρροπο και άρρωστο άνθρωπο τον θέλουν μέχρι και άγιο μερικοί!!!!! Τη δεκαετία του '60 τα κηρύγματά του είχαν ερεθίσει έναν εξίσου άρρωστο καλόγερο, ο οποίος κατέβηκε στην Αθήνα, με μια βαριοπούλα, για να σπάσει τα γεννητικά όργανα του αγάλματος του Ποσειδώνα, στο Υπουργείο Παιδείας...
    Για να μην τα πολυλογώ, θεωρώ ότι ο εκκλησιαστικός χώρος νοσεί, από πολλές απόψεις.
    Πολλή αρρώστια, αδερφέ μου, πέφτει!
    Μόνο ο Θερμός, ο Αντώνιος της "Κιβωτού" και κάποιοι άλλοι, ελάχιστοι στον αριθμό, αξίζουν τον κόπο... Και αυτοί, που σου λέω τώρα, πολεμούνται από το κατεστημένο! Τα βλέπω εγώ στα διάφορα μπλογκς... Λάσπη για το Θερμό, λάσπη για το Φάρο και δε συμμαζεύεται... Τις προάλλες είχε βγει ένα βίντεο με μια γιαγιάκα που ισχυριζόταν ότι δεν υπάρχει μετά θάνατον ζωή και την παρέλαβε ένας "ορθοδοξότατος" θεολόγος κι άρχισε να της καταλογίζει "εωσφορικό οίστρο", "γραώδεις μύθους" και άλλα πολλά, στο καπάκι δε πρόσθεσε και την "αγαπητική" παραίνεση "να προσέχει, διότι η ψυχή της θα έρθει αντιμέτωπη με δαιμονικές δυνάμεις, μόλις βγει"...... Τρομοκρατία, τρομοκρατία και πάλι τρομοκρατία.........
    Και σιχαμάρα μαζί, θα συμπλήρωνα εγώ!
    Κάποιοι γνωστοί μου είχαν προβληματιστεί, εξίσου με εμένα, γι' αυτά τα ζητήματα, ότι δηλαδή άλλα ακούμε και περιμένουμε ότι θα βρούμε στην Εκκλησία και άλλα συναντάμε στην πράξη. Για το λόγο αυτό, είχαν κυκλοφορήσει και διαδικτυακό περιοδικό, στο οποίο κατέγραφαν τις σκέψεις τους! Θεωρώ ενδιαφέρον να σου παραθέσω το link για να το δεις κάποια στιγμή.... http://methexi.gr/articles.html
    Με προφιλ στο φεισμπουκ ε?χαχαχα ελιωσα.μηπως μιλαει και σαν το χριστοδουλο??αρε δικε μου μας εφτιαξες τρελα λεμε.κοιτα καποια μελοι της εκκλησιας οτι χτυπησαν μπιελα χτυπησαν δεν αντιλεγω.αλλα δεν συμφωνω προς τη γενικευση.διοτι πρωσωπικα εχω γνωριση πολλους καλους πατερ.και εχω βοηθηθη πολυ στο παρελθον.οπως και πολυ κοσμος..
    Αλλα ετσι οπως το λες στη αρχη φενετε πολυ χαι τυπος μετα αρχιζη και σαλταρη..παντως αν θελεις τη γνωμη μου να τον εχεις στο κατα κει.μην καψεις και κανα σκληρω

  13. #328
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,391
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Με προφιλ στο φεισμπουκ ε?χαχαχα ελιωσα.μηπως μιλαει και σαν το χριστοδουλο??αρε δικε μου μας εφτιαξες τρελα λεμε.κοιτα καποια μελοι της εκκλησιας οτι χτυπησαν μπιελα χτυπησαν δεν αντιλεγω.αλλα δεν συμφωνω προς τη γενικευση.διοτι πρωσωπικα εχω γνωριση πολλους καλους πατερ.και εχω βοηθηθη πολυ στο παρελθον.οπως και πολυ κοσμος..
    Αλλα ετσι οπως το λες στη αρχη φενετε πολυ χαι τυπος μετα αρχιζη και σαλταρη..παντως αν θελεις τη γνωμη μου να τον εχεις στο κατα κει.μην καψεις και κανα σκληρω
    Α, μην είστε απόλυτοι...κι εγώ έχω φίλο έναν παπά στο facebook που είναι και παντρεμένος με παιδί και έχουμε μιλήσει κιόλας και με έκανε να νιώσω πολύ καλύτερα και μου έλυσε απορίες και μιλάει πολύ φυσιολογικά χωρίς υπερβολές...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #329
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Πολυ ενδιαφερουσα η ιστορια σου και ευστοχη η παρατηρηση σου, μου αρεσε. Ισχυει.
    Ποια παρατηρηση ακριβως???οτι η γρια και καλα υποκριθη οτι ειδε να χαμογελαει???

  15. #330
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Mε συγχωρεις πολυ βρε ελισαβετ.αλλα εγω δεν το καταλαβα ετσι οπως το λες.δηλαδη σαν να μας λες οτι η ηλικιωμενη επιτηδες το εκανε για να μην βγει τρελη.οσο αφορα το θαυμα το θαυμα και να γινη μπροστα σε χιλια ατομα καπιοι θα πιστεψουν καπιοι αλλοι οχι.καπιοι θα δουν καπιοι οχι..δεν θελω να σε προσβαλω αλλα για να φανερωθει ενα θαυμα και να το δεις.η παρα πολυ πιστη θα εχεις η παρα πολυ απιστια θα εχεις.σε μεσαιες καταστασεις δεν εμφανιζονται τα θαυματα.τουλαχιστον της πιο πολλες φορες
    Οχι καθολου δεν καταλαβες τι είπα. Δεν είπα οτι η γυναίκα το έκανε επίτηδες, προφανώς πίστεψε οτι είδε την εικόνα να κουνιέται και να της χαμογελάει. Ομως εγώ που ήμουν επίσης μπροστά δεν είδα τίποτα τέτοιο όπως και άλλοι που ήταν μπροστά. Άρα είχαμε την ίδια ακριβώς στιγμή μια άλλη πραγματικότητα ο καθένας μας. Εγώ δεν ξέρω να σου πω ποια είναι η "πραγματική' και ποια όχι, εγώ μπορώ να σου πω μόνο την δικιά μου ότι δεν είδα την εικόνα να κουνιέται. Έχω την άποψη μου για αυτό, αλλά είναι ΑΠΟΨΗ όχι η απόλυτη ΑΛΗΘΕΙΑ, αν θες στην λέω, αλλά αλλού θέλω να εστιάσω τώρα, δεν θέλω να εστιάσω στο ποια είναι η άποψη μου για τα "θαύματα".

    Εκεί που θέλω να εστιάσω είναι ότι ακριβώς αυτό είναι το θέμα και με τους ψυχωτικούς. Βλέπουν/ακουν κάτι που δεν ταιριάζει με την πραγματικότητα των πολλών. Αν εγώ σου πω τώρα ότι είδα τον Χριστό να μου μιλάει αυτό θα το θεωρήσεις θαύμα ή θα με στείλεις στον ψυχίατρο; Αυτό εξαρτάται κατά την γνώμη μου κατά πολύ από αυτόν που κάνει την δήλωση και κατά πόσο αυτός είναι της εκκλησίας κτλ αλλά και από αυτόν που θα ακούσει την δήλωση. Ένας άνθρωπος της εκκλησίας με πολύ μεγαλύτερη ευκολία θα το χαρακτηρίσει αυτό θαύμα ή τον δαίμονα που μου εμφανίστηκε για να με παρασύρει ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο.

    Με λίγα λόγια πολλά από αυτά που για την Εκκλησία θεωρούνται μια χαρά, για την ιατρική και την ψυχιατρική θεωρούνται παθήσεις.

Page 22 of 27 FirstFirst ... 122021222324 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΑΓΑΠΑ ΜΕ, ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ-ATHENS PRIDE 2012
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 02-06-2012, 13:04
  2. Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Αθήνας-Athens Pride Festival 2011
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 03-06-2011, 10:19
  3. Athens Pride Festival 2010/θα είστε εκεί;
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 06-06-2010, 09:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •