φοβος απορριψης αποτυχιας κοινωνικη φοβια φοβος καθηλωτικος - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 101 of 101
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    τελικα η ψυχολογια ειναι μεγαλο πραγμα πχ σημερα μου εστειλε μια καλημερα η πρωην μου οχι οτι δεν στελνει γενικα αλλα σου ανεβαζει την διαθεση στο δευτερολεπτο απο εκει που μπορει να εχεις ασχημη μερα αρα τα βλεπω ολα μαυρα μονο και μονο απο τον χωρισμο και μεγαλοποιω τα παντα απο εκει και περα σαφως και υπαρχουν θεματα που δεν λυνονται απο την μια μερα στην αλλη θελουν δουλεια. πιασαμε λιγο κουβεντα και συνεβει το απιστευτο την εμψυχωνα εγω για καποια θεματα παρα αυτη οπως εκανε συνηθως δεν ξερω τι γινεται αλλα σαφως και βιωνω αλλαγες μερα με τη μερα αλλαγες που σε μερικους μηνες θα με κανουν να ειμαι μερικα κλικ παραπανο εχω στοχους να μπορω να ανταπεξερχομαι σε διαφορες προκλησεις η ζωη μου θα βελτιωθει κομματι κομματι σε ολους τους τομεις

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    ρε γαμωτο δεν μπορω να καταλαβω εχω αγανακτησει εκει που παω λιγο να αναθαρησω να πω οτι θα το παλεψω οσο μπορω υμβαινουν πραγματα λες και ολο το συμπαν εχει συνομωτησει να συμβουν σε εμενα και εγω να τα βλεπω δεν μπορω να καταλαβω τι σταυρο κουβαλαω δηλαδη λιγη χαρα να μην μου ερθει απο πουθενα?και στη δουλεια να συμβαινουν τοσο ακυρα και ατυχη περιστατικα που να με ριχνουν ακομα παραπανω δηλαδη τι στο καλο ρε γαμωτο τοσο πολυ γκινια δεν υποφερονται καποια πραγματα δηλαδη τοση μαζεμενη γκαντεμια δεν ειχα ποτε μου δεν ειναι οτι δεν εχω δυναμεις ειναι οτι οτι και να κανω με πηδαει και βλεπω η μου συμβαινουν πραγματα που με χαλανε ρε γαμωτο να κλεισω τα ματια??δεν μπορω δεν γινεται να παω κοντρα στο απροοπτο??δεν γινεται μπορει να μεγαλοποιω καταστασεις αλλα γινονται αυτα που βλεπω και ας τα μεγαλοποιω αμα πια μου χει βγει το λαδι τι να πω να κανω ευχελαιο???

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    οι κοινωνικες μου δεξιοτητες εχουν φτασει σε ενα καλο επιπεδο κοιταω στα ματια πλεον τους παντες με πανε δεν με πανε δεν αποφευγω κανεναν ολα αυτα σε ενα μηνα φαντασου σε ενα χρονο δεν λεω οτι ειμαι και ο λαρρυ κινγκ ακομα νοιωθω λιγο αβολα μιλαω χαιρεταω δεν αποφευγω σε ενα χρονο δηλαδη πιστευω θα ειμαι αλλο λεβελ βλεπουν πολλοι την διαφορα και εχει φτασει και στα αυτια μου οτι εχω αλλαξει

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    κοιταγα σημερα μια μεθοδο που χτυπας με τις ακρες των δαχτυλων διαφορα σημεια στο προσωπο ου και λυθηκα στο γελιο ηταν εκει που πραγματικα ειπα ποσοι ανθρωποι που νοιωθουν απελπισμενοι πιανονται απο κατι τετοιες τσαρλατανιες και χτυπιουνται κατω απο τις μασχαλες σαν τις μαιμουδες και πρεπει να λενε μαλιστα και τα λογια τα μαγικα χαχαχαχαχαχαχ πραγματικα μου φανηκε αστειο μετα εβλεπα κατι αλλους τυπους λαιφ κοουτς τους λενε σε κοουτσαρουν να ζεις πιστευω ισως αν εχεις καποιο στοχο μπορουν να βοηθησουν τι να πω να σε ξεμπλοκαρουν ας πουμε πολυ πιο πιστευτοι απο τους τσαρλατανους που πιθικιζουν με τα σημεια βελονισμου

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    αγορι μου μου λεει σημερα ενας εισαι πολυ καλα σε βλεπω πολυ καλυτερα απο παλια μεινε οπως εισαι παλια σαν να σε απασχολουσε κατι να μεινεις ετσι!!χαχαχ με δουλευουν ρε φιλε?πιστευω επειδη σκεφτομαι τα δικα μου ειμαι πιο πραος και πιο φοβισμενος και ισως αυτο να του αρεσε δεν ειμαι τοο νευρικος και αποτομος οπως πριν λιγο καιρο κατα τα αλλα μπορει να κανω προσπαθειες για πεισσοτερη κοινονικοποιηση αλλα δεν γινεται να μην φαινεται πως στεναχωριεμαι η πρωην μου χθες μου εδειχνε αρκετο ενδιαφερον που ειμαι τι κανω πως περναω ηθελε να μαθει πως πανε οι δουλειες μου και το μονο που ηθελα ηταν να της πω ποσο την θελω πως οταν υπαρχει καλη θεληση ολα γινονται οπως και να χει ελω να πιστευω πως ολα αυτα θα με οδηγησουν σε αλλαγες προς το καλυτερο τετοιο καλοκαιρι να μην μου ξαναρθει ευχομαι ουτε σε μενα ουτε σε κανεναν

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    τελειωσα την δουλεια και πραγματικα απορω πως ανταπεξηλθα σε μια πιεστικη μερα χωρις να ειμαι στα πανω μου πιστευα οτι θα καταρευσω αλλα ημουν αρκετα συγκενρωμενος και ψυχραιμος ε λοιπον μπραβο μου

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    το ερωτημα ολων των φοβων ειναι αν θα μπορεσω να τα καταφερω στη ζωη η δεν θα μπορεσω να τα καταφερω πχ φοβαμαι την μοναξια δεν θα μπορεσω να τα καταφερω αν μεινω μονος η φοβαμαι την αλλαγη δεν θα μπορεσω να τα καταφερω φοβαμαι να δεσμευτω δεν θα μπορεσω να τα καταφερω φοβος αποτυχιας απορριψης

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    εβαλα ενα τραγουδακι με υποννοουμενο και σημασια και η μονη που εκανε λαικ ηταν η πρωην μου λοιπον κατι πιστευω εχει μεσα της τωρα τι ειναι αυτο πρεπει να το μαθω και αν θελει να δει ποσο πολυ την θελω?να κανω κινηση και φαω χυλοπιτα θα πεσω πολυ οποτε δεν το κανω πρεπει να δω και αλλα στοιχεια να το σιγουρεψω παντως η αληθεια ειναι οτι δειχνει ενα ενδιαφερον για εμενα

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    σημερα ειχα μια πολυ πολυ περιεργη και ισως την πιο περιεργη της ζωης μου απο κοντραστ συναισθηματων η μερα ξεκινησε τρελλα γουρικα εγινε ψυχοφθορα εγινε πολυ ασχημη και στο τελος τοσο ελπιδοφορα που αναλογα πως θα το χειριστω μπορει να αποδειχτει και ενας πραγματικος θριαμβος ανεξιστορησω πως την βιωσα στο μυαλο μου θα καταλαβετε αλλα δεν θα το κανω για ευνοητους λογους μπορει καποιος να δει κατι

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    415
    Αυτό το πράγμα που η πρώην σου νοιάζεται για το πώς περνά η μέρα σου είναι πολύ περίεργο πάντως. Ρε δεν τα ξαναφτιάχνετε να νιώσετε και οι δυό καλύτερα;

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    οχι ισως ειναι σιγουρακι αυτο η προκληση ειναι να μπορω να σταθω μονος μου και να ειμαι αυτονομος να μην με τρομαζει τιποτα η να με τρομαζουν αυτα που πρεπει οχι αυτα που δεν πρεπει και να αγαπησω τον εαυτο μου ειναι επισης σημαντικο να μπορω να ειμαι χαρουμενος με απλα πραγματακια και να μην εχω την αισθηση οτι μου λειπουν τα παντα
    Κατάλαβα στη ζωή μου, με μεγάλη δυσκολία και κόπο τι περίπου φταίει για μια τέτοια κατάσταση που περιγράφεις στο θέμα. Είναι εξαιρετικά σημαντικό να έχουμε γύρω μας ανθρώπους που να μας κάνουν να αισθανόμαστε καλά. Η αυτεπεποίθηση, έχω την εντύπωση, δεν μπορεί να αποκτηθεί από εμάς τους ίδιους, είναι το αποτέλεσμα της θετικής αντίδρασης των άλλων προς εμάς. Νομίζω περισσότερο πρέπει να εστιάσεις σε αυτό παρά να προσπαθείς να πετύχεις κάτι ή κάποια πράγματα. Είναι εξαιρετικά σημαντική η στάση των άλλων προς εμάς. Δεν είναι κάτι που το βλέπουμε και το καταλαβαίνουμε εύκολα και γι' αυτό δεν του δίνουμε σημασία, παρόλο που είναι εξαιρετικά σημαντικό. Μπορεί κάποιος να φαίνεται σωστός προς εμάς αλλά στην ουσία να μην είναι.
    Ακούω πολλούς ανθρώπους να λένε "να αγαπήσω τον εαυτό μου". Νομίζω ότι αυτό δεν μπορεί να γίνει. Οι άλλοι μας νοιάζονται, και τότε μπορούμε να είμαστε καλύτερα. Παράκληση, πρόσεξέ το αυτό.
    Και λες ότι χώρισες με τη φίλη σου. Αν ένιωθες καλύτερα μάλλον δεν έκανες σωστά. Χρειαζόμαστε τους σωστούς ανθρώπους γύρω μας.
    It's hard to speak the truth, in a world full of people that don't realize they 're living a lie.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Αποτυχία και Προσωπική Εξέλιξη - Ο Φόβος της Αποτυχίας (ΒΙΝΤΕΟ)
    By Terry in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 6
    Last Post: 06-09-2016, 09:19
  2. ΦΟΒΟΣ Αποτυχίας
    By Kefalonitis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 13-01-2015, 22:41
  3. ΥΠΟΨΙΕΣ + ΦΟΒΟΣ ΑΠΟΡΡΙΨΗΣ & ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗΣ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ :-(
    By kons_tsia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 10-02-2014, 10:37
  4. φόβος απόρριψης
    By Γάτος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 03-11-2012, 18:13
  5. φοβος απορριψης !!!
    By xrhstos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 08-02-2012, 01:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •