Σχεση με διαφορα Ηλικιας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    165
    μιας και είμαι κοντα στην ηλικια του σου λεω ένα.... μαπα το καρπουζι.... τα κουβαδακια σου και σε άλλη παραλλια

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Εγώ θα σταθώ σε ορισμένα σημεία που μου φαίνονται παράξενα.
    Καταρχήν εσύ είσαι 24 χρονών λες, δεν είσαι ανήλικη, ολόκληρη γυναίκα είσαι οπότε μου φαίνεται κάπως παράξενο το "επειδή ήμουν μικρή με σεβάστηκε", άσε που δεν υπάρχει το 'με σεβάστηκε". Δηλαδή αν κάνεις σεξ με κάποιον σημαίνει οτι δεν σε σέβεται; Εκτός αν εσύ το ζήτησες αυτό. Αν εσύ ζήτησες δηλαδή να μην προχωρήσετε την σχέση σας στο σεξουαλικό κομμάτι που και πάλι μου φαίνεται κάπως παράξενο να το δεχτεί αυτό ένας νέος άνθρωπος 40 χρονών.

    Μετά το θέμα της επισημοποίησης επίσης μου φαίνεται παράξενο. Δεν είσαι ανήλικη...αλλά βιάζεσαι τόσο πολύ να παντρευτείς; Κι εκείνος άντρας είναι, δεν τον πήραν και τα χρόνια, γιατί τόση βιασύνη για επισημοποιήσεις;

    Κοπέλα μου , λυπάμαι που στο λέω, αλλά έχε τα μάτια σου ανοιχτά γιατί κάτι δεν πάει καλά με αυτόν τον τύπο. Η συμπεριφορά του δείχνει εντελώς παράξενη...εμένα θα μου πήγαινε και στο νου μήπως έχει και κάποιο σεξουαλικό πρόβλημα για να είμαι ειλικρινής.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    εγω επιμενω αν δεν δοκιμασεις δεν θα μαθεις η αν δεν θα παθεις δεν θα μαθεις οποτε αν το θελεις δοκιμασε αν θες γραψε μας τα υπερ και τα κατα του να παρουμε μια ιδεα τι θεωρεις υπερ και τι κατα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Εγώ θα σταθώ σε ορισμένα σημεία που μου φαίνονται παράξενα.
    Καταρχήν εσύ είσαι 24 χρονών λες, δεν είσαι ανήλικη, ολόκληρη γυναίκα είσαι οπότε μου φαίνεται κάπως παράξενο το "επειδή ήμουν μικρή με σεβάστηκε", άσε που δεν υπάρχει το 'με σεβάστηκε". Δηλαδή αν κάνεις σεξ με κάποιον σημαίνει οτι δεν σε σέβεται; Εκτός αν εσύ το ζήτησες αυτό. Αν εσύ ζήτησες δηλαδή να μην προχωρήσετε την σχέση σας στο σεξουαλικό κομμάτι που και πάλι μου φαίνεται κάπως παράξενο να το δεχτεί αυτό ένας νέος άνθρωπος 40 χρονών.

    Μετά το θέμα της επισημοποίησης επίσης μου φαίνεται παράξενο. Δεν είσαι ανήλικη...αλλά βιάζεσαι τόσο πολύ να παντρευτείς; Κι εκείνος άντρας είναι, δεν τον πήραν και τα χρόνια, γιατί τόση βιασύνη για επισημοποιήσεις;

    Κοπέλα μου , λυπάμαι που στο λέω, αλλά έχε τα μάτια σου ανοιχτά γιατί κάτι δεν πάει καλά με αυτόν τον τύπο. Η συμπεριφορά του δείχνει εντελώς παράξενη...εμένα θα μου πήγαινε και στο νου μήπως έχει και κάποιο σεξουαλικό πρόβλημα για να είμαι ειλικρινής.
    Κι εμενα εκει που λες στο τελος πηγε το μυαλο μου...

  5. #20
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Εσυ έχεις ξανακάνει ποτε ολοκληρωμένη σχέση; Και ανεξάρτητα τι λέει αυτός περί σεβασμού, εσένα δεν σου λείπει το σεξ ως μέρος μιας φυσιολογικής ερωτικής σχέσης μεταξύ δύο ενηλίκων;
    Ξερω θα σας φανει περιεργο ,κουλο ή δεν ξερω και εγω τι αλλα οχι δεν εχω ακομα.ειχα αλλα σοβαρα πραγματα να αντιμετωπισω στην ζωη μου σε συνδυασμο με το οτι μαλλον εψαχνα τον κυριο τελειο και ακομα οχι .

  6. #21
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Εγώ θα σταθώ σε ορισμένα σημεία που μου φαίνονται παράξενα.
    Καταρχήν εσύ είσαι 24 χρονών λες, δεν είσαι ανήλικη, ολόκληρη γυναίκα είσαι οπότε μου φαίνεται κάπως παράξενο το "επειδή ήμουν μικρή με σεβάστηκε", άσε που δεν υπάρχει το 'με σεβάστηκε". Δηλαδή αν κάνεις σεξ με κάποιον σημαίνει οτι δεν σε σέβεται; Εκτός αν εσύ το ζήτησες αυτό. Αν εσύ ζήτησες δηλαδή να μην προχωρήσετε την σχέση σας στο σεξουαλικό κομμάτι που και πάλι μου φαίνεται κάπως παράξενο να το δεχτεί αυτό ένας νέος άνθρωπος 40 χρονών.

    Μετά το θέμα της επισημοποίησης επίσης μου φαίνεται παράξενο. Δεν είσαι ανήλικη...αλλά βιάζεσαι τόσο πολύ να παντρευτείς; Κι εκείνος άντρας είναι, δεν τον πήραν και τα χρόνια, γιατί τόση βιασύνη για επισημοποιήσεις;

    Κοπέλα μου , λυπάμαι που στο λέω, αλλά έχε τα μάτια σου ανοιχτά γιατί κάτι δεν πάει καλά με αυτόν τον τύπο. Η συμπεριφορά του δείχνει εντελώς παράξενη...εμένα θα μου πήγαινε και στο νου μήπως έχει και κάποιο σεξουαλικό πρόβλημα για να είμαι ειλικρινής.
    εννοω οτι επειδη ειμαι πολυ πιο νεα απο εκεινον και ηθελε να το επισημοποιησουμε για να δειξει στους γονεις μου οτι δνε με κοροιδευει αλλα το βλεπει σοβαρα.με σεβαστηκε εννοουσα γενιακ οτι ποτε δνε με πιεσε για κατι.ακομα και για να φιληθουμε οσες φορες τον απερριψα ποτε δνε εκανε κατι αλλο.περιεμεν υπομονετικα μεχρι να το αισθανθω και εγω.δουλευω,ομως ακομαμενω με τους δικους μου και γι ααυτο προβληαμτιζομουν ,γιατι πρεπει να δινω και σε εκεινους εξηγησεις για το που πηγαινω καποιες φορες...καταλαβαινω τι εννοεις.. και εγω το σκεφτηκα καποια στιγμη...σε ευχαριστω πολυ για τος συμβουλες

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Εγώ θα προτοτυπησω είμαι τριάντα πέντε δουλεύω από τα δεκαοχτώ έχω φίλες στην ηλικία σου που δουλεύουν έξι εφτά χρόνια σε πληροφορω φωτιές βγάζουν και μυαλό κ εμφάνιση κι εσύ νομίζεις ότι είσαι μικρή ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Εγώ θα γίνω κακιά. ... Νομίζω ότι είσαι λιγακι αφελής. ... ειναι 41 ετών και ψάχνει κάποια να παντρευτεί. .. συνήθως σε αυτές τις ηλικίες τους πιάνει το άγχος ότι περασαν τα χρόνια και πρέπει να βιαστουν.. του φάνηκες περίπτωση εφόσον είσαι μικρή και δεν έχεις κάνει τπτ ακομα... και σε πήρε από κοντα.... σε σεβάστηκε όπως λες για να μη σε τρομάξει και του φυγεις... λίγο αργότερα όμως που είδε ότι βρήκε ευκαιρία πήγε με αλλη ... είδε ότι τελικά δεν του βγήκε και γύρισε μετανιωμένος για να συνεχίσει να σε "σέβεται " μπας και αποφασισεις να φέρεις τη ζωή σου άνω κατω... να παντρευτείς χωρίς να έχεις καμία εμπειρία με κάποιον 17 χρόνια μεγαλύτερο που θα είναι δεύτερος μπαμπάς σου και θα σε ζηλεύει μέχρι αηδίας γιατί θα είναι μεγάλος ενώ εσύ μικρή. .. που θα τσακωθείς με τους γονείς σου γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να το επιτρεψουν... να κάνεις παιδιά από τα 24-25... και να κλείσεις στο σπιτι...
    να πω ότι δεν είμαι κατά του γάμου .. και είμαι 24 όπως εσυ... αλλά θα μπλέξεις και θα είσαι δυστυχισμένη. ...

  9. #24
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγώ θα προτοτυπησω είμαι τριάντα πέντε δουλεύω από τα δεκαοχτώ έχω φίλες στην ηλικία σου που δουλεύουν έξι εφτά χρόνια σε πληροφορω φωτιές βγάζουν και μυαλό κ εμφάνιση κι εσύ νομίζεις ότι είσαι μικρή ;

    οχι,καθε αλλο!αρκετα εχω περασει και μονο μικρη δνε ειμαι.Αντικειμενικ ,ομως εννοουσα ,απεναντι του ειμαι πιο νεα..

  10. #25
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Εγώ θα γίνω κακιά. ... Νομίζω ότι είσαι λιγακι αφελής. ... ειναι 41 ετών και ψάχνει κάποια να παντρευτεί. .. συνήθως σε αυτές τις ηλικίες τους πιάνει το άγχος ότι περασαν τα χρόνια και πρέπει να βιαστουν.. του φάνηκες περίπτωση εφόσον είσαι μικρή και δεν έχεις κάνει τπτ ακομα... και σε πήρε από κοντα.... σε σεβάστηκε όπως λες για να μη σε τρομάξει και του φυγεις... λίγο αργότερα όμως που είδε ότι βρήκε ευκαιρία πήγε με αλλη ... είδε ότι τελικά δεν του βγήκε και γύρισε μετανιωμένος για να συνεχίσει να σε "σέβεται " μπας και αποφασισεις να φέρεις τη ζωή σου άνω κατω... να παντρευτείς χωρίς να έχεις καμία εμπειρία με κάποιον 17 χρόνια μεγαλύτερο που θα είναι δεύτερος μπαμπάς σου και θα σε ζηλεύει μέχρι αηδίας γιατί θα είναι μεγάλος ενώ εσύ μικρή. .. που θα τσακωθείς με τους γονείς σου γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να το επιτρεψουν... να κάνεις παιδιά από τα 24-25... και να κλείσεις στο σπιτι...
    να πω ότι δεν είμαι κατά του γάμου .. και είμαι 24 όπως εσυ... αλλά θα μπλέξεις και θα είσαι δυστυχισμένη. ...
    Δεν εισαι κακια ,καθλου!ολα αυτα που ειπες τα εχω σκεφτει και εγψ.το προβλημα ειναι το εξης:ενω λεει και κανει οσα λεει/κανει μετα καποιες φορες μου λεει οτι μακαρι να μπορουσαμε ν αημασταν μαζι αλλα αυτη η διαφορα μας δεν τον αφηνει.οποτε εγω λεω ''και τοτε τι κανουμε''? σας ευχαριστω ,οσα μου λετε ειλικρινα με βοηθουν να καταλαβω τι πρεπει ν α κανω

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by Pinelopipik View Post
    Δεν εισαι κακια ,καθλου!ολα αυτα που ειπες τα εχω σκεφτει και εγψ.το προβλημα ειναι το εξης:ενω λεει και κανει οσα λεει/κανει μετα καποιες φορες μου λεει οτι μακαρι να μπορουσαμε ν αημασταν μαζι αλλα αυτη η διαφορα μας δεν τον αφηνει.οποτε εγω λεω ''και τοτε τι κανουμε''? σας ευχαριστω ,οσα μου λετε ειλικρινα με βοηθουν να καταλαβω τι πρεπει ν α κανω
    λογικό είναι να το σκέφτεται γιατί θα φοβάται και τους δικούς σου μόλις το μάθουν. .. Πάντως να ξέρεις ότι είναι ήδη 41... και αν παντρευτειτε θα έχεις πρόβλημα. ... θα ζηλεύει πολυ... δεν θα μπορείς να πας πουθενά. .. Εγώ θέλω να το σκεφτείς πάρα πολύ και μάλιστα αν αποφασίσεις να την κάνεις με ελαφρά πηδιματακια όσο είναι νωρίς θα σου έβγαζα και το καπέλο. ... δεν είναι για εσενα...

  12. #27
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    λογικό είναι να το σκέφτεται γιατί θα φοβάται και τους δικούς σου μόλις το μάθουν. .. Πάντως να ξέρεις ότι είναι ήδη 41... και αν παντρευτειτε θα έχεις πρόβλημα. ... θα ζηλεύει πολυ... δεν θα μπορείς να πας πουθενά. .. Εγώ θέλω να το σκεφτείς πάρα πολύ και μάλιστα αν αποφασίσεις να την κάνεις με ελαφρά πηδιματακια όσο είναι νωρίς θα σου έβγαζα και το καπέλο. ... δεν είναι για εσενα...
    Το ξερω αλλα εξ αρχης μονος του ελεγε οτι θελει να μιλησει στους δικους μου.και ηδη την μανα μου την ειχε πιασει και της το ειπε στις αρχες της γνωριμιας μας ,αλλα παραδεχομενος την διαφορα μας της ειπε τουλαχιστον να κανουμε παρεα ως φιλοι...δεν νομιζω πια οτι θελει να παντρευτουμε ακριβως λογω αυτης της διαφορας γιατι οπως λεει πιστευει οτι θα μουσ τερησει μια καλυτερη ζωη.απλα πιστευω οτι οσα λεει και κανει τα κανει χωρις να τα εννοει τοσο ,ειναι λιγο αφελης και η ελξη μας ισως τον επηρεαζει.καταλαβαινω απολυτα οσα λες και σε ευχαριστω :)))

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Εσύ τον γουστάρεις σαν γκόμενο; Ή απλώς σου βγάζει κάτι συντροφικό ή κάτι πατρικό; ...."Ασχέτως" με τα δικά του πλάνα, εσύ τι πραγματικά χρειάζεσαι σ αυτή τη φάση της ζωής σου;

  14. #29
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Έρις View Post
    Εσύ τον γουστάρεις σαν γκόμενο; Ή απλώς σου βγάζει κάτι συντροφικό ή κάτι πατρικό; ...."Ασχέτως" με τα δικά του πλάνα, εσύ τι πραγματικά χρειάζεσαι σ αυτή τη φάση της ζωής σου;
    δεν τον βλεπω σαν ''γκομενο'',αλλα σαν συντροφο.ναι νιωθουμε και οι δυο εντονη συναισθηματικη και ερωτικκη ελξη αλλα ολα αυτα με προληματιζουν

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Κοπελα μου ενα θα σου πω αν θελει η νυφη και ο γαμπρος τυφλα να εχει ο πεθερος μην αφηνεις τους αλλους να σε ξενερωνουν κανε αυτο που νομιζεις εσυ σωστο!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σχέσεις με διάφορα ηλικίας.
    By silencer in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 91
    Last Post: 28-09-2014, 13:45
  2. Σχέση με διαφορά ηλικίας
    By giannisgiannis1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 18-08-2013, 17:40
  3. Διαφορά Ηλικίας
    By Thania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 27-03-2013, 07:05
  4. Διαφορα ηλικιας!!!
    By athanasoudaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 28-04-2012, 17:52
  5. σχέσεις με διαφορά ηλικίας
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 12-10-2008, 12:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •