Σχεση με διαφορα Ηλικιας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39

    Σχεση με διαφορα Ηλικιας

    Καλημέρα σε ολους!!
    Ειμαι 24 ετων και πριν 2 χρονια γνωρισα εναν ανθρωπο 17 χρονια μεγαλυτερο μου.Εκεινος ειναι τωρα 41 .Δεν του φαινοταν και ουτε εκεινος καταλαβε οτι ειμαι τοσο νεα.γνωριστηκαμε στην υπηρεσια του που ημουν πελατισσα και μετα απο 2-3 μηνες μου ειπε οτι με βλεπει ερωτικα και οτι θα ηθελε να με ζητσηει απο τους γονεις μου αφου με βλεπει σοβαρα και υπαρχει και αυτη η διαφορα ηλικιας αλλα ξερει οτι ειμαι μικρη και να γινουμε εστω φιλοι.μιλουσαμε συχνα απο την πλευρα μου φιλικα ,αν και ο ιδιος μου ειχε πει οτι δνε με βλεπει ετσι αλλα για χαρη μου θα καναμε παρεα μονο ως φιλοι και μετα απο 8 μηνες περιπου ηρθαμε κοντα.ξεκινησαμε κατι σαν σχεση ,χωρις ομως να προχωρησει παρακατω παρα μονο φιλια,αγκαλιες καθως μου ειπε εξαρχης οτι δεν θα ηθελε κατι τετοιο πριν τον γαμο και με σεβαστηκε απολυτα.σταδιακα αρχισε να τον απασχολει η διαφορα ηλικιας μας και ξαφνικα αρχισε να απομακρυνεται.μετα απο αρκετο καιρο και υπο πιεση δικη μου ,μου αποκλαυψε οτι προπαθησε με καποια αλλη αλλα ειχαν προβληματα γιατι δεν τους εβγαινε.η ελξη μας και η αγνη αγαπη μεταξυ μας ειναι πολυ ισχυρη και ξαφνικα φετος τον χειμωνα ''γυρισε ξανα'' .αρχισε να φερεται οπως παλια και να με διεκδικει ξανα χωρις να ειναι ξεκαθαρο ομως το που βαινουμε αφου φοβαται οτι θα με ''αδικησει '' ,θα στερηθω στιγμες λογω της διαφορας μας.μεταξυ σοβαρου και αστειου υποννοει οτι υπαρχει ενδεχομενο να δημιουργησουμε μαζι οικογενεια.Παροτι πληγωθηκα με την συμπεριφορα του περσι,ποτε δνε σταματησα να τον αγαπαω ,το ιδιο και εκεινος και κανεις μας δνε μπορει να προχωρησει αλλου.
    Τι λετε?οποια γνωμη ειναι ευπροσδεκτη και ειλικρινα θελω τις αποψεις σας

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    δοκιμαστε να τα φτιαξετε κνονικα και βλεπετε πως θα παει αφου υπαρχει ελξη. εμενα μου κανει λιγο περιεργο ολο αυτο βεβαια ολοκληρωμενες σχεσεις δεν ειχατε

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    ενας ανθρωπος στα 41 ηδη θα επρεπε να εχει τακτοποιησει τις σχεσεις του με το αλλο φυλο.θα πρεπει να ανακαλυψεις μονη σου γιατι δεν τα καταφερε.
    αυτο το με σεβαστηκε πριν τον γαμο ειναι πολυ αρρωστημενο. καποιο λακκο εχει η φαβα.....
    εκτος απο αυτα ψαχνει και αλλου.
    αισθανομαι οτι δεν ξερει τι θελει ουτε και τι του γινεται, αλλα και εσυ δεν πας πισω.
    ενταξει, ημουν τουλαχιστον ειλικρινης λολ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    νταξει μπορει να εισαι 41 αλλα να μην παντρευτηκε ποτε ο ανθρωπος να μην του εκατσε οχι ντε και καλα δεν τα καταφερε μπορει να προσπαθησε αλλα μην του βγηκε ομολογουμενως και εμενα μου κανει εντυπωση αυτο το περι σεβασμου πριν τον γαμο και οτι μεινατε στις αγκαλιες και τα φιλια

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    νταξει μπορει να εισαι 41 αλλα να μην παντρευτηκε ποτε ο ανθρωπος να μην του εκατσε οχι ντε και καλα δεν τα καταφερε μπορει να προσπαθησε αλλα μην του βγηκε ομολογουμενως και εμενα μου κανει εντυπωση αυτο το περι σεβασμου πριν τον γαμο και οτι μεινατε στις αγκαλιες και τα φιλια
    ειχε ερωτικη σχεση ολοκληρωμενη με πρωην του,ομως στην δικη μας περιπτωση μεταξυ αλλων λογω και της διαφορας μας ηθελε να με σεβαστει .βγαινουμε κανονικα κτλ .ολες οι γνωμες σας ειναι καλοδεχουμενες και εκφραστε τις ελευθερα δνε υπαρχει προβλημα.δεν σας πειραζει ομως που εχουμε τετοια διαφορα ηλικιας?θεωρειται οτι μπορει να προχωρησει μια τετοια σσχεση?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    εγω προσωπικα αμα θελει η νυφη και ο γαμπρος τυφλα να εχει ο πεθερος αν υπαρχουν αισθηματα δοκιμαστε δεν βρισκω τον λογο να εχετε την ιδια ηλικια γιατι να ειστε ισα για να παιρνετε τα ιδια χαπια?δοκιμαστε να κανετε αυτο που εσεις θελετε πραγματικα εκτος αν αισθανεστε οι ιδιοι περιεργα για το ολο οποτε προσεξτε πολυ πρεπει να ειστε βεβαιοι οτι το θελετε αυτα τα πραγματα δεν γινονται με μιση καρδια

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    περι ορεξεως κολοκυθοπιττα, για την ηλικια αλλα αφου ψαχνει και αλλου, τι θες να σου πουμε;;
    κανε μια προσπαθεια;;;

  8. #8
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    εγω προσωπικα αμα θελει η νυφη και ο γαμπρος τυφλα να εχει ο πεθερος αν υπαρχουν αισθηματα δοκιμαστε δεν βρισκω τον λογο να εχετε την ιδια ηλικια γιατι να ειστε ισα για να παιρνετε τα ιδια χαπια?δοκιμαστε να κανετε αυτο που εσεις θελετε πραγματικα εκτος αν αισθανεστε οι ιδιοι περιεργα για το ολο οποτε προσεξτε πολυ πρεπει να ειστε βεβαιοι οτι το θελετε αυτα τα πραγματα δεν γινονται με μιση καρδια

    χαχαχ εισαι τρομερος!!σε ευχαριστω!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    περι ορεξεως κολοκυθοπιττα, για την ηλικια αλλα αφου ψαχνει και αλλου, τι θες να σου πουμε;;
    κανε μια προσπαθεια;;;
    δεν ψαχνει αλλου τωρα..το εκανε περσι αλλα απο οσο μου εδωσε να καταλαβω δεν εβρισκε σ εαυτηνν αυτα που βρηκε σε εμενα .σε καμια περιπτωση δεν τον δικαιολογω αντιθετως!απο τπον χειμωνα που αρχισε να με διεκδικει ξανα δεν ξερω ουτε εγω πως νιωθω ακριβως γιατι θυμωσα και πληγωθηκα που ενω εκανε τα παντα για ντον δω ερωτικα ,εκεινος μετα φοβηθηκε.σε ευχαριστω παντως!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οι γονείς σου τι ξερουν για τον άνθρωπο αυτόν;

  11. #11
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Οι γονείς σου τι ξερουν για τον άνθρωπο αυτόν;
    η μαμα μου τον γνωριζει ,ξερει οτι ειμαστε φιλοι αλλα και οτι εκεινος με εβλεπε εξ αρχης αλλιως αλλα δνε ξερει οτι ειχαμε σχεση .μου ειπε οτι θελει το καλο μου αλλα φοβαται οτι αν το εβλεπα και εγω οπως εκεινος δεν θα προχωρησει...ο πατερας μου προσφατα εμαθε οτι ειμαστε απλως φιλοι,του ξινισε αλλα μεχρι εκει.ξερει ετσι και αλλιως αν και ειναι πολυ νευρικος ωρες ωρες οτι αποφασιζω μνη μου για τη νζωη μου οποτε νομιζω προσπαθει να μη ντο σκεφτεται

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Η αλήθεια είναι οτι με τους γονείς σου θα υπάρχει πρόβλημα, είναι δύσκολο γι' αυτους. Εγω στη θέση σου θα άφηνα λιγο χρόνο ακομα να τον γνωρίσω καλύτερα και βλέπουμε, οχι βιασύνες για επισημότητες δηλαδη, να γνωριστείτε κι αλλο θα πρότεινα.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Η αλήθεια είναι οτι με τους γονείς σου θα υπάρχει πρόβλημα, είναι δύσκολο γι' αυτους. Εγω στη θέση σου θα άφηνα λιγο χρόνο ακομα να τον γνωρίσω καλύτερα και βλέπουμε, οχι βιασύνες για επισημότητες δηλαδη, να γνωριστείτε κι αλλο θα πρότεινα.
    ναι,καταλαβαινω απολυτα τι εννοεις..γνωριζομαστε ηδη δυο χρονια και παντα επιμενει πολλες φορες να με κανει να βλεπω και τα στραβα του γιατι οπως λεει εχει αρκετα και πιστευει οτι δνε τα βλεπω.τα ξερω κανονικα και τα βλεπω αλλα ξερω οτι οταν τα καλα υπερτερουν τα υπολοιπα μπορουν να διορθωθουν..δεν ξερω που θα βγει γιατι ενω ειμαστε σαν ζευγαρι καποιες φορες λεει για το θεμα της ηλικιας ,το οποιο και μας χωριζει απο την σοβαρη δεσμευση και αυτο με μπερδευει
    σε καθε περιπτωση σε ευχαριστω!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Εσυ έχεις ξανακάνει ποτε ολοκληρωμένη σχέση; Και ανεξάρτητα τι λέει αυτός περί σεβασμού, εσένα δεν σου λείπει το σεξ ως μέρος μιας φυσιολογικής ερωτικής σχέσης μεταξύ δύο ενηλίκων;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Τρεξε μακρια!!!! ΤΡΕΞΕ.
    Τι σε σεβαστηκε πριν το γαμο και μπουρδες;
    Εχει σοβαρο προβλημα.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σχέσεις με διάφορα ηλικίας.
    By silencer in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 91
    Last Post: 28-09-2014, 13:45
  2. Σχέση με διαφορά ηλικίας
    By giannisgiannis1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 18-08-2013, 17:40
  3. Διαφορά Ηλικίας
    By Thania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 27-03-2013, 07:05
  4. Διαφορα ηλικιας!!!
    By athanasoudaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 28-04-2012, 17:52
  5. σχέσεις με διαφορά ηλικίας
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 12-10-2008, 12:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •