Σχεση με διαφορα Ηλικιας - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    δεν μπορω να καταλαβω τι γνωμες ζητας απο την στιγμη που νοιωθετε και οι δυο επισης να ξερεις ενα πραγμα ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΔΙΧΑΖΟΥΝ νομιζω δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο απο εδω μεσα επιβεβαιωσεις μην ζητας κανε αυτο που νοιωθεις

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    λογικό είναι να το σκέφτεται γιατί θα φοβάται και τους δικούς σου μόλις το μάθουν. .. Πάντως να ξέρεις ότι είναι ήδη 41... και αν παντρευτειτε θα έχεις πρόβλημα. ... θα ζηλεύει πολυ... δεν θα μπορείς να πας πουθενά. .. Εγώ θέλω να το σκεφτείς πάρα πολύ και μάλιστα αν αποφασίσεις να την κάνεις με ελαφρά πηδιματακια όσο είναι νωρίς θα σου έβγαζα και το καπέλο. ... δεν είναι για εσενα...

    οχι μονο θα ζηλευει, αλλα θα την πατροναρει κιολας, θα την εχει του χεριου του! με το προσχημα οτι αυτος ξερει απο ζωη ενω αυτη ειναι τελειως απειρη...
    θα τη φορτωσει με γεννοβοληματα και παιδια, και στο τελος θα τον γηροκομησει κιολας....

    φιλη Πηνελοπη, βρες ενα παιδι στην ηλικια σου να ζεις τη ζωη σου οπως αξιζει στα χρονια σου!!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Pinelopipik View Post
    εννοω οτι επειδη ειμαι πολυ πιο νεα απο εκεινον και ηθελε να το επισημοποιησουμε για να δειξει στους γονεις μου οτι δνε με κοροιδευει αλλα το βλεπει σοβαρα.με σεβαστηκε εννοουσα γενιακ οτι ποτε δνε με πιεσε για κατι.ακομα και για να φιληθουμε οσες φορες τον απερριψα ποτε δνε εκανε κατι αλλο.περιεμεν υπομονετικα μεχρι να το αισθανθω και εγω.δουλευω,ομως ακομαμενω με τους δικους μου και γι ααυτο προβληαμτιζομουν ,γιατι πρεπει να δινω και σε εκεινους εξηγησεις για το που πηγαινω καποιες φορες...καταλαβαινω τι εννοεις.. και εγω το σκεφτηκα καποια στιγμη...σε ευχαριστω πολυ για τος συμβουλες
    Συγγνώμη που ρωτάω,αν δεν θες δεν απαντάς φυσικά, απλά μου κάνει εντύπωση... Από αυτά που λες καταλαβαίνω οτι εσύ ήσουν αυτή που δεν ήθελε να προχωρήσετε την σχέση σας. Αφού νιώθεις τόσα για αυτόν τον άνθρωπο όπως λες και είστε τόσο καλά συναισθηματικά, εσύ γιατί δεν θες να κάνεις σεξ μαζί του; Σε ρωτώ για να καταλάβω. Αν είναι θέμα άποψης πάω πάσο, αλλά είναι κάτι άλλο που σε κρατάει;

    Θα σου μιλήσω ειλικρινά...η συμπεριφορά του συνεχίζει να μου φαίνεται παράξενη, θα μπορούσαν να συμβαίνουν πολλά και προσωπικά αν ήμουν στην θέση σου θα μου περνούσαν διάφορα από το μυαλό. Δεν ξέρω πως να στο πω αλλά δεν είναι και τόσο συνηθισμένο ένας άντρας 41 χρονών να πηγαίνει και να μιλάει με την μητέρα της κοπέλας χωρίς καν να έχουν κάνει σεξ ακόμα ή να μιλάει για γάμους. Ακόμα κι αν αυτό είναι μια καθαρά δική σου επιλογή γιατί μπορεί από άποψη να μην θες να κάνεις σεξ πριν τον γάμο πχ, το πιο λογικό θα ήταν εκείνος να προσπαθούσε να σε μεταπείσει και όχι αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα σε σεβόταν. Αλλά σου δείχνει πως σε θέλει σεξουαλικά; Έχεις δει σημάδια οτι σε θέλει; Εκτός κι αν κι εκείνος ειναι της ίδιας άποψης (όχι σεξ πριν τον γάμο) αλλά προφανώς αυτό δεν ισχύει μιας και είπες οτι είχε προηγούμενη σχέση. Εγώ το πρώτο που θα σκεφτόμουν είναι πως έχει κάποιο σεξουαλικό πρόβλημα κι ίσως κι η σχέση που είπε να ήταν μούφα. Το δεύτερο αν έβλεπα πως θέλει και γρήγορα γάμους είναι μήπως ήταν γκευ. Πάντως να έχει ήδη εμπειρίες , να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα και να θέλει να επισημοποιήσει στα 41 του μια σχέση με μια κοπέλα που δεν έχουν κανει καν σεξ... δεν γίνεται.

    Γενικά στηνθέση σου το τελευταίο που θα με απασχολούσε με τον συγκεκριμένο άνθρωπο είναι η διαφορά ηλικίας. θα σου πρότεινα αν δεν το έχει κάνει ήδη, να κάνεις μια ανοιχτή κουβέντα μαζί του, τι θέλει από σένα, τι εμπειρίες έχει στο παρελθόν του κι αν μπορείς να διασταυρώσεις κάτι από αυτά αν έχετε πχ κάποιους κοινούς γνωστούς κτλ θα ήταν ακόμα καλύτερο.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλο είναι να προχωρήσεις ερωτικά για να δεις κατα ποσο υπάρχει χημεία και εκει. Το μεγαλύτερο πρόβλημα ειναι τι θα πει ο κόσμος βεβαια.

  5. #35
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Συγγνώμη που ρωτάω,αν δεν θες δεν απαντάς φυσικά, απλά μου κάνει εντύπωση... Από αυτά που λες καταλαβαίνω οτι εσύ ήσουν αυτή που δεν ήθελε να προχωρήσετε την σχέση σας. Αφού νιώθεις τόσα για αυτόν τον άνθρωπο όπως λες και είστε τόσο καλά συναισθηματικά, εσύ γιατί δεν θες να κάνεις σεξ μαζί του; Σε ρωτώ για να καταλάβω. Αν είναι θέμα άποψης πάω πάσο, αλλά είναι κάτι άλλο που σε κρατάει;

    Θα σου μιλήσω ειλικρινά...η συμπεριφορά του συνεχίζει να μου φαίνεται παράξενη, θα μπορούσαν να συμβαίνουν πολλά και προσωπικά αν ήμουν στην θέση σου θα μου περνούσαν διάφορα από το μυαλό. Δεν ξέρω πως να στο πω αλλά δεν είναι και τόσο συνηθισμένο ένας άντρας 41 χρονών να πηγαίνει και να μιλάει με την μητέρα της κοπέλας χωρίς καν να έχουν κάνει σεξ ακόμα ή να μιλάει για γάμους. Ακόμα κι αν αυτό είναι μια καθαρά δική σου επιλογή γιατί μπορεί από άποψη να μην θες να κάνεις σεξ πριν τον γάμο πχ, το πιο λογικό θα ήταν εκείνος να προσπαθούσε να σε μεταπείσει και όχι αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα σε σεβόταν. Αλλά σου δείχνει πως σε θέλει σεξουαλικά; Έχεις δει σημάδια οτι σε θέλει; Εκτός κι αν κι εκείνος ειναι της ίδιας άποψης (όχι σεξ πριν τον γάμο) αλλά προφανώς αυτό δεν ισχύει μιας και είπες οτι είχε προηγούμενη σχέση. Εγώ το πρώτο που θα σκεφτόμουν είναι πως έχει κάποιο σεξουαλικό πρόβλημα κι ίσως κι η σχέση που είπε να ήταν μούφα. Το δεύτερο αν έβλεπα πως θέλει και γρήγορα γάμους είναι μήπως ήταν γκευ. Πάντως να έχει ήδη εμπειρίες , να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα και να θέλει να επισημοποιήσει στα 41 του μια σχέση με μια κοπέλα που δεν έχουν κανει καν σεξ... δεν γίνεται.



    Γενικά στηνθέση σου το τελευταίο που θα με απασχολούσε με τον συγκεκριμένο άνθρωπο είναι η διαφορά ηλικίας. θα σου πρότεινα αν δεν το έχει κάνει ήδη, να κάνεις μια ανοιχτή κουβέντα μαζί του, τι θέλει από σένα, τι εμπειρίες έχει στο παρελθόν του κι αν μπορείς να διασταυρώσεις κάτι από αυτά αν έχετε πχ κάποιους κοινούς γνωστούς κτλ θα ήταν ακόμα καλύτερο.
    Καλημερα!ισως εγω δνε το εξηγησα πολυ καλα..το θεμα του σεξ πριν τον γαμο ειναι δικη του αποψη οχι δικη μου .αν και οπως σας ειπα μια φορ αετυχε να ''υποκυψει'' και να κανει σεξ με πρωην του με την οποια ηταν αρκετα χρονια μαζι και πιστευε οτι οδευαν για γαμο.ολα αυτα που λες με εχουν

  6. #36
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    δεν μπορω να καταλαβω τι γνωμες ζητας απο την στιγμη που νοιωθετε και οι δυο επισης να ξερεις ενα πραγμα ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΔΙΧΑΖΟΥΝ νομιζω δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο απο εδω μεσα επιβεβαιωσεις μην ζητας κανε αυτο που νοιωθεις
    εχεις δικιο,καταλαβαινω..σε ευχαριστω!

  7. #37
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Κοπελα μου ενα θα σου πω αν θελει η νυφη και ο γαμπρος τυφλα να εχει ο πεθερος μην αφηνεις τους αλλους να σε ξενερωνουν κανε αυτο που νομιζεις εσυ σωστο!!
    σε ευχαριστω πολυ,ειναι η καλυτεη συμβουλη!μενει μονο να καταλαβω εγωω τι θεωρω σωστο...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Pinelopipik View Post
    σε ευχαριστω πολυ,ειναι η καλυτεη συμβουλη!μενει μονο να καταλαβω εγωω τι θεωρω σωστο...
    Ακριβως. Καλη τυχη!!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Pinelopipik View Post
    Καλημερα!ισως εγω δνε το εξηγησα πολυ καλα..το θεμα του σεξ πριν τον γαμο ειναι δικη του αποψη οχι δικη μου .αν και οπως σας ειπα μια φορ αετυχε να ''υποκυψει'' και να κανει σεξ με πρωην του με την οποια ηταν αρκετα χρονια μαζι και πιστευε οτι οδευαν για γαμο.ολα αυτα που λες με εχουν
    Δεν μπόρεσα να διαβάσω ολόκληρο το μνμ σου. Νομίζω πρέπει να αφήνεις κενά μετά τις τελείες για να μην στο κόβει.

  10. #40
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Ακριβως. Καλη τυχη!!
    Καλημερα σε ολους!!σε ευχαριστω :)))))

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ο ερως χρονια δεν κοιτα , με την τελευταια μου σχεση , ειιχα 23 χρονια διαφορα , μια χαρα τα βρισκαμε , βεβαια δεν εχω μπει στο λουκι της οικογενειας , ουτε εχω υποχρεωσεις , μια χαρα περασα ........

  12. #42
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ο ερως χρονια δεν κοιτα , με την τελευταια μου σχεση , ειιχα 23 χρονια διαφορα , μια χαρα τα βρισκαμε , βεβαια δεν εχω μπει στο λουκι της οικογενειας , ουτε εχω υποχρεωσεις , μια χαρα περασα ........
    Καλημέρα!αρκουμαι στο οτι μιλας εκ πειρας και επειδη κατα βαση και εγω το πιστευω αυτο,θα κανω οτι με φωτισει ο Θεος..σε ευχαριστω!! :)))))))

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Σχέσεις με διάφορα ηλικίας.
    By silencer in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 91
    Last Post: 28-09-2014, 13:45
  2. Σχέση με διαφορά ηλικίας
    By giannisgiannis1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 18-08-2013, 17:40
  3. Διαφορά Ηλικίας
    By Thania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 27-03-2013, 07:05
  4. Διαφορα ηλικιας!!!
    By athanasoudaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 28-04-2012, 17:52
  5. σχέσεις με διαφορά ηλικίας
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 12-10-2008, 12:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •