Ντρέπομαι το σώμα μου..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    5

    Unhappy Ντρέπομαι το σώμα μου..

    Γεια σας.Ονομάζομαι Χρήστος και είμαι 17 χρονών.Τα τελευταία 3 χρόνια περίπου αποφεύγω να πηγαίνω στην παραλία λόγο του ο,τι ντρέπομαι το σώμα μου.Λίγο πριν κλείσουν τα σχολεία οι φίλοι μου μου έλεγαν να κανονίσουμε να πάμε για μπάνιο και εγώ τους έλεγα δικαιολογίες για να το αποφύγω. Τελικά αυτές οι δικαιολογίες δεν κράτησαν για πολύ. Αυτό που φοβάμαι περισσότερο είναι τι θα πούνε αν με δουν έτσι όπως είμαι τώρα και ειδικά η κοπέλα μου. Πείτε μου τι να κάνω για να ξεπεράσω αυτή τη φοβία.Σας ευχαριστώ!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι ντέπεσαι για το σώμα σου;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    ποσα κιλα εισαι και ποσο υψος;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Η κοπέλα σου σε θέλει όπως εισαι... μη νομίζεις ότι υπάρχει μεγαλη διαφορά με τα ρουχα... :-P να ηρεμήσεις και να βγεις χαλαρός στη θαλασσα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Μαγκα αν φοβασε οτι θα στην πουνε να το περιμενεις.Σε παρακαλω γραψε τους ΑΛΛΟΥΣ λιγο εκει κατω.Να θυμασε πως οι κοιλιακοι που εχουνε οι αδυνατοι ειναι οπως το μεγαααλο στηθος στις Παχουλες.Οποτε δεν τρεχει τιποτα αραξε!!!Και αν μπορεις να γινεις και λιγο καφρος καλα θα κανεις γιατι θα διξεις οτι δεν φοβασαι.Που στην ουσια μαν μου το μονο που εχει να φοβασαι εναι η γνωμη των αλλων.Μπορεις πολυ ευκολα να τα γραψεις ολα και ολους και να βουτηξεις με την κοιλια σου μπομπα

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γιατι ντέπεσαι για το σώμα σου;
    Ντρεπομαι γτ έχω λίγο στήθος παραπάνω:(

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    ποσα κιλα εισαι και ποσο υψος;
    1.70 ύψος και 85 κιλά..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Η κοπέλα σου σε θέλει όπως εισαι... μη νομίζεις ότι υπάρχει μεγαλη διαφορά με τα ρουχα... :-P να ηρεμήσεις και να βγεις χαλαρός στη θαλασσα!
    Σε ευχαριστώ!!!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Μαγκα αν φοβασε οτι θα στην πουνε να το περιμενεις.Σε παρακαλω γραψε τους ΑΛΛΟΥΣ λιγο εκει κατω.Να θυμασε πως οι κοιλιακοι που εχουνε οι αδυνατοι ειναι οπως το μεγαααλο στηθος στις Παχουλες.Οποτε δεν τρεχει τιποτα αραξε!!!Και αν μπορεις να γινεις και λιγο καφρος καλα θα κανεις γιατι θα διξεις οτι δεν φοβασαι.Που στην ουσια μαν μου το μονο που εχει να φοβασαι εναι η γνωμη των αλλων.Μπορεις πολυ ευκολα να τα γραψεις ολα και ολους και να βουτηξεις με την κοιλια σου μπομπα
    Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια φίλε!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    Quote Originally Posted by Xristos000 View Post
    1.70 ύψος και 85 κιλά..
    10 κιλα τα χανεις σε 3 μηνες, αντι να ντρεπεσαι ξεκινησε τρεξιμο και κολυμπι, δεν εισαι και πολυ παχης χαλαρωσε λιγο........ αν κλινεσαι στο σπιτι και τρως θα παχυνης και αλλο...... βγες εξω και αρχισε δραστηριοτητες

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    θα σχολιασω οτι τα κιλα για το υψος σου δεν ειναι και ασχημα, απλα εισαι λιγο γεματος.αν προσεξεις παρα πολλοι στην παραλια ετσι ειναι.
    οσο για το στηθος ισως να εχεις αυτο που λεγεται γυναικομαστια. σε καθε περιπτωση εαν κανεις διαιτα θα βελτιωθει πολυ. αν συνεχισει να μην σου αρεσει, να πας σε ενδοκρινολογο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Μια χαρα εισαι, ειχα εναν πρωην 1.85 που επαιζε κοντα στα 95 κιλα...και κυριος πηγαινε στη παραλια και μας κατακερατωσε στο τελος και μας την ειπε και για τα δικα μας κιλακια χαχαχαχα
    Και βυζακια ειχε που ειπε καποιο αλλο μελος. Σα το δικο μου στηθος σχεδον λολ.
    Χαλαρωσε, αντρας εισαι, χεστηκες. Ξερεις ποσοι με τα κιλα σου την βλεπουν γκομενοι και αντι να φοβουνται μη κριθουν καθονται και κρινουν;
    Παρε τα πανω σου για αρχη.
    Η μονη συμβουλη που μπορω να σκεφτω για να ξεπερασεις τον φοβο σου σε αυτη τη περιπτωση ειναι σκασε και κολυμπα...κυριολεκτικα :)
    Ειναι θεμα οπτικης και μεσα στο μυαλο σου το ολο παιχνιδι. Σκεψου:
    Τι μπορουν να πουν οι φιλοι σου δηλαδη που δεν θα το ελεγαν και με τα ρουχα; Να ξερεις...η δεν τους νοιαζει καθολου και δεν λενε ουτε θα πουνε τιποτα, η αμα πουνε κατι σημαινει οτι λενε ουτως η αλλως, να ξερεις
    ... αλλα σε αυτη τη περιπτωση σκατα φιλοι ειναι.
    Οσο για την κοπελα σου...πολυ σωστα ειπε καποιο μελος, σε θελει, δεν ειναι χαζη. Τι δηλαδη την ξεγελαει η μπλουζα; Λολ. Ασε που αμα δεις οτι δε τη νοιαζει και σε θελει και σε αποδεχεται κι ετσι θα νιωσεις και ο ιδιος καλυτερα...
    Αυτα στα λεω για τωρα τωρα.
    Φυσικα οπως ειπε καποιος δεν εχεις κατι το τρομερο, αμα το βαλεις πεισμα χανονται ευκολα για εσενα. Αντρας εισαι, νεος εισαι, ο μεταβολισμος σου κατσε καλα θα δουλεψει αμα κανεις ενα σωστο προγραμμα. Κυριως για να μην νιωθεις ασχημα και βαλεις απο αντιδραση στο στρες και αλλα σε σημειο να αρχισεις να χαλας την υγεια σου στο προτεινουμε οχι τπτ αλλο...

    Πανε καλε να χαρεις τη θαλασσα, εγω ειμαι στη ξενιτια κρα κανω να δω παραλια και εσυ που μπορεις δε θες; :)
    Κομπλαρα κι εγω με τετοιες μαλακιες παλια αλλα να σου πω κατι; Αμα ο αλλος μετραει τα ρολακια στη κοιλια μας η τα κοκκαλα στα πλευρα μας στη παραλια που παμε να κανουμε τα μπανια μας να χαρουμε ηλιο και θαλασσα, να χαλαρωσουμε, αυτος εχει προβλημα, οχι εμεις...οποτε μη μασας ;)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    δεν εχει σημασια 200 να σε αποδεχονται το θεμα ειναι τι παιζει μεσα στο μυαλο το δικο του δουλεψε στο γυμναστηριο μπορει να σε βοηθησει να αποκτησεις μια καποια αυτοπεποιθηση επισης εισαι 17 αν σε χαλαει το σωμα σου μπορεις να το βελτιωσεις αλλαξε το μπορεις αν το θελεις αν εχεις χαμηλη αυτοπεποιθηση εγω δεν θα σου πω βγες και κολυμπα αυτο μπορει να κανει κακο στην ψυχολογια σου οποτε δεν θα παρω το ρισκο αυτο για να εκθετεις το προβλημα ου κατι θα ξερεις πολλες φορες χρειαζεται να κανουμε ενα βημα πισω για να κανουμε μετα δυο βηματα μπροστα κανε αυτο που αισθανεσαι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Μια χαρα εισαι, ειχα εναν πρωην 1.85 που επαιζε κοντα στα 95 κιλα...και κυριος πηγαινε στη παραλια και μας κατακερατωσε στο τελος και μας την ειπε και για τα δικα μας κιλακια χαχαχαχα
    Που πας και πεφτεις και συ ρε ναταλία....:-P

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Που πας και πεφτεις και συ ρε ναταλία....:-P
    εχουμε πει, σας αρεσουν τα κακα παιδια

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. αυτοικανοποιουμαι και ντρεπομαι
    By σοκολατα 14 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 100
    Last Post: 10-08-2017, 11:29
  2. Συνεχεια ντρεπομαι !!
    By christakis220 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 46
    Last Post: 30-10-2015, 13:53
  3. Ντρέπομαι που φοβάμαι
    By καθρεπτης in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 7
    Last Post: 16-10-2015, 21:15
  4. Ντρεπομαι, αλλά...
    By bologna78 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 42
    Last Post: 29-09-2009, 11:10
  5. ντρεπομαι για τα συναισθηματα μου
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 10-09-2008, 18:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •