την πατησα για ακομη μια φορα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220

    την πατησα για ακομη μια φορα

    καλησπερα παιδια
    εχω καιρο να γραψω για πραγματα που με απασχολουν περασα ενα ειδος μινι "καταθλιψης " καπου επανηλθα και καπου το χασα παλι ..και οταν τα προσωπικα πανε κατα διαολου φυσικο και επομενο να μην εχεις διαθεση για πολλα . το πραγμα εχει ως εξης : γνωριζω ενα ατομο που δειχνει μεγαλο ενδιαφερον για μενα για αρκετο διαστημα ( μεσα κοινωνικης δικτυωσης για οσους αναρωτιουνται- κατι απο το οποιο δεν χρησιμοποιω προς αναζητηση συντροφου συνηθως η chat με διαφορους ξενους ). παρολα αυτα ξεκιναει μια καθημερινη επικοινωνια ψιλοοικειοτητα κλπ και μετα απο ενα μηνα αποφασιζουμε να γνωριστουμε κανονικα. ολα βαινουν τελεια του αρεσω μου αρεσει. πολυ ενθουσιασμενος με μενα και εγω επισης ωστοσο αρκετα επιφυλακτικη ( δεν ανοιγομαι ευκολα) . κανει την κινηση του ειμαι θετικη και προχωραμε κανονιζοντας και δευτερη και τριτη φορα . στο μεταξυ δεν αλλαζει τιποτα στην επικοινωνια μας ουτε στη συμπεριφορα του πραγμα που θεωρω πολυ καλο σημαδι. αυτο συμβαινει περιπου για μια εβδομαδα ωσπου ξαφνικα σταματουν τα παντα μαχαιρι απο μερια του . κανενα μηνυμα καμια απαντηση σε μηνυμα η τηλεφωνο ..αντιλαμβανομαι οτι κατι εχει στραβωσει ... αφηνω ενα διαστημα να περασει κατα το οποιο εχω γεμισει τα βραδια με ενα τεραστιο γιατι αν εκανα κατι αν ειπα κατι και δεν βρισκω καμια εξηγηση ωσπου μετα απο ενα μηνα αντιλαμβανομαι την υπαρξη κοπελας ( οταν γνωριστηκαμε ηταν ελευθερος) .και εκει ειναι που λυνονται ολες μου οι αποριες στο θεμα εξαφανισης του απο τη ζωη μου με παιρνει απο κατω αρχιζω να σκεφτομαι οτι προφανως εβγαινε παραλληλα μαζι της ( δεν γινεται μεσα σε μια βδομαδα να τη γνωρισε και να στησανε σχεσουλα)

    και εκει τελειωνει το στορι. δεν επικοινωνησα ποτε μαζι του δεν εκανα απολυτως τιποτα απο το να τον μισησω και να νευριασω μαζι του για την αθλια συμπεριφορα του . εχουν περασει 2 μηνες ομως και συνειδητοποιω οτι ενω ηταν πολυ λιγα τα παρε δωσε χρονικα με αυτον οτι ημουν και ειμαι ερωτευμενη μαζι του και δε μπορω να κατι απολυτως τιποτα για αυτο !δεν ξερω που εφταιξα.. κατηγορησα εκεινον κατηγορησα εμενα ξεσπασα προσπαθησα να το καταπιεσω αλλα το μονο που βλεπω ειναι οτι γυριζει στο μυαλο μου ...ηταν κατι που ξεκινησε τοσο ομορφα για να πεσει στο κενο πριν καν δοκιμαστει ...και ηθελα τοσο πολυ να επενδυσω να μου δωσει την ευκαιρια να του δωσω οτι εχω και τωρα εμεινα απλα ετσι ....

    συγνωμη για το κατεβατο παιδια με βασανιζει πολυ και οσο το καταπιεζω τοσο βγαινει στην επιφανεια στη ψυχολογια μου που εχει πιασει πατο ....δεν ξερω τι να κανω ειλικρινα δε ξερω απλα δεν αντεχω στην ιδεα του...
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by magdalene View Post
    καλησπερα παιδια
    εχω καιρο να γραψω για πραγματα που με απασχολουν περασα ενα ειδος μινι "καταθλιψης " καπου επανηλθα και καπου το χασα παλι ..και οταν τα προσωπικα πανε κατα διαολου φυσικο και επομενο να μην εχεις διαθεση για πολλα . το πραγμα εχει ως εξης : γνωριζω ενα ατομο που δειχνει μεγαλο ενδιαφερον για μενα για αρκετο διαστημα ( μεσα κοινωνικης δικτυωσης για οσους αναρωτιουνται- κατι απο το οποιο δεν χρησιμοποιω προς αναζητηση συντροφου συνηθως η chat με διαφορους ξενους ). παρολα αυτα ξεκιναει μια καθημερινη επικοινωνια ψιλοοικειοτητα κλπ και μετα απο ενα μηνα αποφασιζουμε να γνωριστουμε κανονικα. ολα βαινουν τελεια του αρεσω μου αρεσει. πολυ ενθουσιασμενος με μενα και εγω επισης ωστοσο αρκετα επιφυλακτικη ( δεν ανοιγομαι ευκολα) . κανει την κινηση του ειμαι θετικη και προχωραμε κανονιζοντας και δευτερη και τριτη φορα . στο μεταξυ δεν αλλαζει τιποτα στην επικοινωνια μας ουτε στη συμπεριφορα του πραγμα που θεωρω πολυ καλο σημαδι. αυτο συμβαινει περιπου για μια εβδομαδα ωσπου ξαφνικα σταματουν τα παντα μαχαιρι απο μερια του . κανενα μηνυμα καμια απαντηση σε μηνυμα η τηλεφωνο ..αντιλαμβανομαι οτι κατι εχει στραβωσει ... αφηνω ενα διαστημα να περασει κατα το οποιο εχω γεμισει τα βραδια με ενα τεραστιο γιατι αν εκανα κατι αν ειπα κατι και δεν βρισκω καμια εξηγηση ωσπου μετα απο ενα μηνα αντιλαμβανομαι την υπαρξη κοπελας ( οταν γνωριστηκαμε ηταν ελευθερος) .και εκει ειναι που λυνονται ολες μου οι αποριες στο θεμα εξαφανισης του απο τη ζωη μου με παιρνει απο κατω αρχιζω να σκεφτομαι οτι προφανως εβγαινε παραλληλα μαζι της ( δεν γινεται μεσα σε μια βδομαδα να τη γνωρισε και να στησανε σχεσουλα)

    και εκει τελειωνει το στορι. δεν επικοινωνησα ποτε μαζι του δεν εκανα απολυτως τιποτα απο το να τον μισησω και να νευριασω μαζι του για την αθλια συμπεριφορα του . εχουν περασει 2 μηνες ομως και συνειδητοποιω οτι ενω ηταν πολυ λιγα τα παρε δωσε χρονικα με αυτον οτι ημουν και ειμαι ερωτευμενη μαζι του και δε μπορω να κατι απολυτως τιποτα για αυτο !δεν ξερω που εφταιξα.. κατηγορησα εκεινον κατηγορησα εμενα ξεσπασα προσπαθησα να το καταπιεσω αλλα το μονο που βλεπω ειναι οτι γυριζει στο μυαλο μου ...ηταν κατι που ξεκινησε τοσο ομορφα για να πεσει στο κενο πριν καν δοκιμαστει ...και ηθελα τοσο πολυ να επενδυσω να μου δωσει την ευκαιρια να του δωσω οτι εχω και τωρα εμεινα απλα ετσι ....

    συγνωμη για το κατεβατο παιδια με βασανιζει πολυ και οσο το καταπιεζω τοσο βγαινει στην επιφανεια στη ψυχολογια μου που εχει πιασει πατο ....δεν ξερω τι να κανω ειλικρινα δε ξερω απλα δεν αντεχω στην ιδεα του...
    Γεια σου μαγδαλινη.θα σου πω κατι το οποιο μου το ειπε μια καθηγητρια μου στο νυχτερινο γυμνασιο.ο/η συντροφος μας αξιζει οταν μας κανει τη ζωη μας πιο πλουσια οχι οταν μας κανει τη ζωη πιο μιζερι.μην κολοσκας αυτος εχασε.προχωρα παρακατω αυτα συμβαινουν σε ολου/ες.αν δεν ζησουμε τα χειροτερα δεν θα εκτιμησουμε τα καλυτερα.να περνας καλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    μαγδαλινη δεν εγινε στην ουσια και κατι ειχατε συζητηση μεσω ιντερνετ και δυο φιλικες συναντησεις κακως βεβαια που δεν τον ρωτησες τι στραβωσε επρεπε να το κανεις..δεν θα κανω σεναρια αλλα αν θες να αισθανθεις καλυτερα σκεψου οτι δεν εγινε κατι δεν τον ειχες και τον εχασες τι να πω δηλαδη εγω που μετα απο 3μιση χρονια χωρησα με εναν ανθρωπο που πραγματικα με νοιαζοταν και νοιωθω απαισια καθε μερα θα μου πεις τι μου λες τωρα για σενα απλα το λεω γιατι σκεψου να δεις ποσο πιο δυσκολες καταστασεις υπαρχουν
    Last edited by ironman; 05-07-2017 at 11:11.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    υπαρχει αυτη η ευκολια οταν χρησιμοποιουνται τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης (και γενικοτερα το ιντερνετ) για γνωριμιες, που μπορεις να το κανεις ευκολα απο οπουδηποτε με τις οποιεσδηποτε συνθηκες και χωρις να γνωριζεις καν τον απεναντι.

    αυτο δειχνει εκ πρωτης οψεως σαν "καλο".
    το κακο ειναι ομως, οτι ετσι δεν ξερεις ουτε το περιβαλλον του αλλου, ουτε την συμπεριφορα του, ουτε καν την οικογενειακη του κατασταση...
    μπορει καποιος με 5 παιδια και 8 σκυλια να σου παρουσιαστει σαν ελευθερος.
    το ιδιο και καποιος με σχεση.
    επισης εσυ στον προλογο λες οτι δεν το συνηθιζες αλλα ετυχε με αυτον, κλ κλπ κλπ.
    ΕΚΕΙΝΟΣ ομως μπορει να το συνηθιζε, γι αυτο "ετυχε" και με σενα.
    μπορει δλδ να εκανε την ιδια κινηση με πολλες αλλες κι εσυ εχεις μεινει με την εντυπωση οτι δεν δοκιμαστηκε η γνωριμια σας.
    δεν δοκιμασες ΕΣΥ, αυτα που θαθελες μαζι του.
    για εκεινον προφανως αυτη η δοκιμη με τις 3 η δε ξερω ποσες φορες που συνεβρεθηκατε ηταν αρκετες.
    οποτε, μην καθεσαι να σκας οτι δεν δωσατε ευκαιρια στην γνωριμια σας.
    δωσατε....
    δεν ξερεις καν αν εχει σχεση, η μια ακομα γνωριμια που καλλιεργουσε παραλληλα με την δικη σας και γι αυτο εξαφανιστηκε (μολις τσιμπησε η επομενη δλδ)

    για μενα, προχωρα παρακατω αβλεπί. δεν αξιζει να προβληματιστεις περισσοτερο.
    ηθελε κατι εντελως ευκαιριακο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    παιδια εχετε δικιο σ ολο αυτο αλλα παρομοιο πραγμα μου χει συμβει πολλες φορες να ξεκιναει κατι κ στα μισα να τα παραταει ο αλλος ...και εχω ¨καταπιει¨πολλες συμπεριφορες που ναι ηθελα και τα επαθα γιατι και γω δεν καθομουν να ξεκαθαρισω πως βλεπω τη συγκεκριμενη γνωριμια ατομο κλπ ..και ετσι το επαιρνα χαλαρα ξεροντας οτι δεν εχω προσπαθησει κ γω η ιδια για να βγει καπου ..με κουρασε ομως πολυ αυτο το μπρος πισω ,η ασταθεια που δειχνουν ολοι τους και με κουρασε να με βλεπουν σαν αντικειμενο μιας η δυο χρησεων . εχω φτασει σε σημειο να μη θελω να βαφομαι και να αναδεικνυομαι γιατι ακριβως δε θελω αντρα στο μισο μετρο απο μενα να με κοιταξει πατοκορφα κ να πει θα περασω τη βδομαδα μου με αυτη καλη ειναι . κ επειδη ξεφυγα λιγο απο το θεμα του παιδιου το κακο ειναι οτι κολλησα γιατι ειχαμε συζητηση κατα την οποια φανηκε οτι θελει κατι σταθερο και γω επισης αφησα να φανει οτι ειμαι στην ιδια κατασταση ..με πειραξε επισης πολυ το γεγονος οτι ηταν τοσο δειλος που κρυφτηκε πισω απο τ δαχτυλακι του αντι να ξεκαθαρισει τα θελω του . θες αυτη κυριε? τραβα παρτη αλλα πες κ σε μας να ξερουμε τι γινεται και τραβα το δρομο σου . ειναι αντρας αυτος ? μεγεια της με χαρα της να τον ανεχτει κ να ανεχτει και το κερατο που πιθανως θα υπαρξει γιατι συνηθως πρωτα η ψυχη κ μετα το χουι λενε.. τελος παντων παιδια το θεμα ειναι οτι τον απεχθανομαι γ αυτο που μου εκανε δε χρωσταγα σε τιποτα να πονεσω χωρις λογο και αιτια ...απλα τον ηθελα τοσο πολυ που με εκανε να σταματησω να σκεφτομαι τα παντα κ αυτο ομολογω δεν το χω ξανανιωσει ....να υπαρχει εστω μια ωρα της ημερας που να σταματαει ο χρονος απλα και μονο κοιταζοντας ενα προσωπο ...να μη κρατιεσαι για να τον ξαναδεις , να τρελαινεσαι στο αγγιγμα του να μην υπαρχει τιποτα πριν και μετα απο αυτον παρα μονο αυτος ...ποσο μπορει να τον ερωτευτηκα και ποσο μπορει να με πληγωσε ..πως μπορει και κοιμαται ησυχος ρε παιδια ?
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    154
    Μαγδαλινή βρίσκεσαι πολύ ψηλά στα μάτια μου.
    Δρας σαν φυσιολογικό άτομο, δεν έχεις φοβίες για να γνωριστείς με κάποιον άγνωστο, και διεκδικείς την αγάπη, και μάχεσαι γι'αυτήν.
    Για τη συγκεκριμένη περίπτωση που γνώρισες, γιατί περίπτωση είναι που χρίζει ειδικών κρατικών υπηρεσιών, έχω διαβάσει ένα άρθρο πάνω στο θέμα. Οι Αμερικανοί το ονομάζουν ghost. Δηλαδή κάτι που είναι φάντασμα, και εξαφανίζεται χωρίς προφανή αιτία.
    Δεν υπάρχει λόγος να ερευνήσουμε γιατί κατάντησε έτσι. Αν είδε τη μάνα του να πηδιέται με τον κουμπάρο, ή αν πηδήξαν και το ίδιο μικρό.
    Για τέτοια κατακάθια χρειάζεται ευνουχισμός (γιατί τα όργανα είναι για τους άνδρες), ΚΑΙ καταναγκαστικά έργα ισόβια.
    Όσο για σένα, αυτό που έχω να πω είναι πως ο έρωτας με έρωτα περνάει. Ακόμα καλύτερα βρες κάτι με τη λογική. Τι εννοώ; Κάποιον που σου προσφέρει σιγουριά και ασφάλεια, και ας μη τρελαίνει τις ορμόνες σου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by magdalene View Post
    παιδια εχετε δικιο σ ολο αυτο αλλα παρομοιο πραγμα μου χει συμβει πολλες φορες να ξεκιναει κατι κ στα μισα να τα παραταει ο αλλος ...και εχω ¨καταπιει¨πολλες συμπεριφορες που ναι ηθελα και τα επαθα γιατι και γω δεν καθομουν να ξεκαθαρισω πως βλεπω τη συγκεκριμενη γνωριμια ατομο κλπ ..και ετσι το επαιρνα χαλαρα ξεροντας οτι δεν εχω προσπαθησει κ γω η ιδια για να βγει καπου ..με κουρασε ομως πολυ αυτο το μπρος πισω ,η ασταθεια που δειχνουν ολοι τους και με κουρασε να με βλεπουν σαν αντικειμενο μιας η δυο χρησεων . εχω φτασει σε σημειο να μη θελω να βαφομαι και να αναδεικνυομαι γιατι ακριβως δε θελω αντρα στο μισο μετρο απο μενα να με κοιταξει πατοκορφα κ να πει θα περασω τη βδομαδα μου με αυτη καλη ειναι . κ επειδη ξεφυγα λιγο απο το θεμα του παιδιου το κακο ειναι οτι κολλησα γιατι ειχαμε συζητηση κατα την οποια φανηκε οτι θελει κατι σταθερο και γω επισης αφησα να φανει οτι ειμαι στην ιδια κατασταση ..με πειραξε επισης πολυ το γεγονος οτι ηταν τοσο δειλος που κρυφτηκε πισω απο τ δαχτυλακι του αντι να ξεκαθαρισει τα θελω του . θες αυτη κυριε? τραβα παρτη αλλα πες κ σε μας να ξερουμε τι γινεται και τραβα το δρομο σου . ειναι αντρας αυτος ? μεγεια της με χαρα της να τον ανεχτει κ να ανεχτει και το κερατο που πιθανως θα υπαρξει γιατι συνηθως πρωτα η ψυχη κ μετα το χουι λενε.. τελος παντων παιδια το θεμα ειναι οτι τον απεχθανομαι γ αυτο που μου εκανε δε χρωσταγα σε τιποτα να πονεσω χωρις λογο και αιτια ...απλα τον ηθελα τοσο πολυ που με εκανε να σταματησω να σκεφτομαι τα παντα κ αυτο ομολογω δεν το χω ξανανιωσει ....να υπαρχει εστω μια ωρα της ημερας που να σταματαει ο χρονος απλα και μονο κοιταζοντας ενα προσωπο ...να μη κρατιεσαι για να τον ξαναδεις , να τρελαινεσαι στο αγγιγμα του να μην υπαρχει τιποτα πριν και μετα απο αυτον παρα μονο αυτος ...ποσο μπορει να τον ερωτευτηκα και ποσο μπορει να με πληγωσε ..πως μπορει και κοιμαται ησυχος ρε παιδια ?
    συγνωμη,
    αλλα ολα αυτα τα τοσο εντονα και βαθια τα ενιωσες με τις 2-3 συναντησεις σας?

    αν θες οπωσδηποτε να βρεις μεριδιο ευθυνης σε σενα, ΔΕΝ ειναι το οτι δεν ξεκαθαρισες με καποιον τι ακριβως θελεις.
    εξαλλου θα ηταν ψεμα, γιατι αν δεν γνωρισεις καλα τον αλλο, ΔΕΝ ξερεις τι ακριβως θελεις, κι αν λες οτι βλεποντας μια φορα εναν ανθρωπο ΞΕΡΕΙΣ οτι θελεις να ειστε μαζι, τοτε τον υποτιμας, γιατι ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ και αποδεικνυεις οτι αυτο που στην πραγματικοτητα θελεις, ειναι ΚΑΠΟΙΟΝ, ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ, οχι αυτον τον συγκεκριμενο, απλα αυτος ετυχε στον δρομο σου.

    δεν χρειαζεται καμια προσπαθεια για να βγει μια γνωριμια καπου, ουτε χρειαζεται ξεκαθαρισμα εξ αρχης.
    σε αυτο εχεις λαθος.
    αυτο που χρειαζεται και ειναι το μονο που χρειαζεται, ειναι ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ.
    να εισαι βεβαιη οτι οταν το θελουν και οι δυο, η σχεση προχωραει απο μονη της. επομενως ΔΕΝ ειναι οι δηλωσεις το σημειο τριβης, ουτε χρειαζεται "δουλεια", η προσπαθεια...
    ειναι η κοινη επιθυμια.

    το να μην σε δουν σαν αντικειμενο προς χρηση, ειναι στο χερι σου αγαπητη.
    ο τροπος ΔΕΝ ειναι να μην φιαχνεσαι για να μην εισαι επιθυμητη, οποτε και επιθυμητη για μια βραδια.
    ο τροπος ειναι, ο΄τι κανεις με καποιον, ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ, ΕΙΤΕ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΜΤΑΞΥ ΣΑΣ, ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΡΓΑΕΛΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ "ΒΑΛΕΙΣ" ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. δεν μπαινει κανεις σε σχεση επειδη εκανε σεξ, ουτ εχει καμια υποχρεωση να το κανει. το σεξ ειναι ενα στδιο της γνωριμιας. ο καθενας το κανει οποτε το επιυθυμησει. αν εσυ κανεις σεξ με καποιον, αυτο δεν σημαινει οτι μετα θα ακολουθησει σχεση. μπορει να μην ηταν αυτος που θα θελες, η να μην εισαι εσυ αυτη που θα θελε για κατι παραπανω.
    ανσ το μυαλο σου εχεις το σεξ συνδεδεμενο με την σχεση, τοτε περιμενε να κανετε σχεση και μετα προχωρα, οχι το αντιθετο.δεν ειναι σχεση το "μιλουσαμε 1 μηνα στο ιντερνετ και βγηκαμε και για εναν καφε". σχεση ειναι να βρεθεις ΠΑΡΑ πολλες φορες με τον αλλον, να γνωριστειτε καλα, να θελετε να ΕΙΣΤΕ μαζι, οχι να πινετε καφεδες.
    ετσι κανεις δεν μπορει να σε χρησιμοποιησει, γιατι δεν αφηνεις ΕΣΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ, ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΣΑΙ!
    οταν κανεις σεξ με καποιον επειδη θελεις το σεξ, κι οχι την υποσχεση για μια σχεση, οσο σε χρησιμοποιει αυτος, αλλο τοσο τον χρησιμοποιεις κι εσυ. δεν υπαρχει καμια εκμεταλλευση οταν υπαρχει κοινη επιθυμια σε αυτο που γνεται
    ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟ ΣΕΞ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΟΙΝΗ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΗ.
    δικαιωμα σου να κανεις σεξ με την πρωτη- δευτερη συναντηση σου με καποιον. αλλα δενε χει ακμια υποχρεωση επειδη εκανες σεξ να κανει σχεση μαζι σου. αν δεν το ηθελες πραγματικα, να μην το εκανες.

    θα μου πεις, και τι γινεται τοαν αλλα σου αλλα ο αλλος κι αλλα κανει?
    υπαρχουν δυο περιπτωσεις.
    η μια ειναι να λεει αληθεια παρασυρμενος απο τον ενθουσιασμο του, αλλα γνωριζοντας σε καλυτερα να δει οτι δεν ταιριαζτε και να αλλαξει γνωμη.
    η αλλη ειναι να λεει ψεματα εξ αρχης με σκοπο να πηδηξει και να φυγει.
    κι εδω εχεις μεριδιο ευθυνης.
    ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙ βρε παιδι μου σε μια γνωριμια των 2 φορων, ποιος φταιει, αυτος που τα λεει, η αυτος που τα πιστευει???? και οι δυο κατα την γνωμη μου.
    περιμενεις να κρινεις σε βαθος χρονου απο τις πραξεις το τι ειναι και τι θελει καποιος, δεν βασιοζεσαι σε 5 μπουρδες που θα σου πει στο ιντερνετ.
    και επαναλαμβανω οτι κι αυτος μπορει να μην λεει ψεματα , απλα να ειναι επιπολαιος και να λΕει πριν δει και κρινει αν ταιριαζετε.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    να κανω και μια ερωτηση.
    αν εβγαινες στον δρομο και σου επιανε την κουβεντα ενας ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ σου, που δεν ξερεις ΤΙΠΟΤΕ για αυτον, ουτε αν ειναι υγιης, ουτε αν ειναι εγκληματιας, ουτε αν ειναι παντρεμενος, ουτε αν ειναι ψευτης, και σε επειθε να πιειτε εναν καφε να μιλησετε, υπαρχει επριπτωση μετα απο λιγες ωρες να πηγαινες για σεξ μαζι του?
    αν υπαρχει, γουστο σου- καπελο σου, δικο σου ειναι το σωμα αλλα θα μας ρωτουσες γιατι εφυγε και γιατι δεν εκανε σχεση μαζι σου, ενω στον καφε σου ειπε οτι σε βλεπει "σοβαρα"?

    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ!
    μην σε ξεγελαει οτι στο ιτνερνετ μιλας απο την ησυχια και την ασφαλεια του σπιτιου σου, ηρεμα κι ωραια και εμτα απο 10 ωρες κουβεντας νομιζεις οτι κατι εμαθες για τον καθενα.
    ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ και καμια ασφαλεια δεν υπαρχει.
    αν βγει μαπα το πεπονι, ποιος φταιει?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    154
    Μ'αυτά που γράφεις Remedy πρέπει να έχεις δεκαετίες να κάνεις σχέση.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by aggelosstr View Post
    Μ'αυτά που γράφεις Remedy πρέπει να έχεις δεκαετίες να κάνεις σχέση.
    γιατι καλε?
    εχω σχεση και πολυ φλογερη κιολας, αν σε ενδιαφερει.

    αν καταλαβες οτι ειμαι εναντια στις ευκαιριακες γνωριμιες, η στις γνωριμιες μεσω ιντερνετ, λαθος καταλαβες.
    αυτο που λεω ειναι οτι πρεπει να ξερει ο καθενας τι μπορει να περιμενει απο μια τοσο προσφατη γνωριμια με εναν ΤΟΣΟ αγνωστο.
    δεν ειναι δυνατον να βγαζει κανεις συμπερασματα επειδη ακουσε καποια παχια λογια απο εναν αγνωστο στο ιντερνετ.
    μονο σε βαθος χρονου μπορει να καταλαβει με ποιον μιλαει και τι θελει απο αυτον.


    αν μια κοπελα κανει γνωριμιες και βασιζεται στις παπαριες που λεει ο καθενας στο φμ για να πηδηξει, σωθηκε,...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    154
    Φλογερή σχέση με μια φοβιτσιάρα; αμφιβάλλω σοβαρά!!
    Από που κι'ως που μια σχέση είναι ευκαιριακή επειδή ξεκίνησε από το internet;
    Χιλιάδες άνθρωποι σε ολόκληρο το κόσμο έχουν καταλήξει σε γάμο με αυτό το μέσο.
    Η ίδια η φύση προωθεί το ζευγάρωμα με αγνώστους, αλλιώς θα παντρευόμασταν τα αδέρφια μας.
    Και τέλος δεν αντέχω καθόλου τη στείρα κριτική του τι ΔΕΝ πήγε καλά.
    Εντάξει δεν σου αρέσει η γνωριμία μέσω internet, πες της από που μπορεί να ξεκινήσει μια γνωριμία με πιστοποιητικό pedigree, ή ακόμα καλύτερα να της γνωρίσεις εσύ ένα καλό παιδί. Αν τον γνωρίζεις καλά θα είναι σιγουράκι, έτσι δεν είναι;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by aggelosstr View Post
    Φλογερή σχέση με μια φοβιτσιάρα; αμφιβάλλω σοβαρά!!
    Από που κι'ως που μια σχέση είναι ευκαιριακή επειδή ξεκίνησε από το internet;
    Χιλιάδες άνθρωποι σε ολόκληρο το κόσμο έχουν καταλήξει σε γάμο με αυτό το μέσο.
    Η ίδια η φύση προωθεί το ζευγάρωμα με αγνώστους, αλλιώς θα παντρευόμασταν τα αδέρφια μας.
    Και τέλος δεν αντέχω καθόλου τη στείρα κριτική του τι ΔΕΝ πήγε καλά.
    Εντάξει δεν σου αρέσει η γνωριμία μέσω internet, πες της από που μπορεί να ξεκινήσει μια γνωριμία με πιστοποιητικό pedigree, ή ακόμα καλύτερα να της γνωρίσεις εσύ ένα καλό παιδί. Αν τον γνωρίζεις καλά θα είναι σιγουράκι, έτσι δεν είναι;
    εμ δεν αντιλαμβανεσαι τι σου λενε, εμ θες να κανεις και συζητηση...
    το χιουμορ σε μαρανε, τρομαρα σου.
    στα απαντησα ηδη αυτα που ρωτας, αλλα δεν καταλαβαινεις.

    μια σχεση δεν ειναι ντε και και καλα ευκαιριακη επειδη ξεκινησε απο το ιντερνετ.
    αλλα ΜΠΟΡΕΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑΚΗ ΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟΣ, ειτε ξεκινησει στο ιντερνετ. ειτε ξεκινησει στον δρομο εφοσον ο αλλος παραμενει αγνωστος.

    η κοπελα εδω μας λεει για 2-3 συναντησεις και εκπλησσεται που ο αλλος την δουλεψε.
    ΤΙ ΗΞΕΡΕ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΣΕ 3 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ?? ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΨΕΙ.
    αυτο λεω
    θα μπορουσε να τον γνωριζε στο ιντερνετ αλλα να ειχαν μια ουσιαστικη γνωριμια, δλδ να εκαναν για καιρο παρεα, και τοτε θα μπορουσε να βασιστει στο τι συζηταει μαζι του.
    την παραμυθιαζε 1 μηνα στο ιντερνετ, εκαναν και 2 φορες σεξ κι αυτο ειναι τι??? σχεση? γνωριμια σε βαθος?
    ξερει καν αν ειναι παντρεμενος?
    εγω σου λεω δεν μπορει να ξερει.
    ισως απο την ηλικια μονο να υποθετει μιας και η ιδια ειναι μικρη.

    ο τυπος μπορει να χρησιμοποιει το φμ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΣΥΖΗΤΑΕΙ, ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΨΗΣΙΜΟ ΚΙ ΟΠΟΙΑ ΔΕΧΤΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΕΞ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΜΤΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ. Η ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΞΑΝΤΛΗΤΗ.

    οποια/ος θελει σχεση και οχι ξεπετες, ας φροντιζει να γνωριζει πρωτα ΚΑΛΑ καποιον που μιλησε μαζι του στο ιντερνετ.
    αν ενδιαφερεται μονο για σεξ, μπορει να προχωρησει, κανενα προβλημα.
    αλλα και τα δυο μαζι δεν γινεται.
    σχεση με 2 συναντησεις και εμπιστοσυνη, δεν γινεται.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    εγω θα το φωναζω και θα το λεω με αφηνει εκπληκτο το γεγονος που καποιοι ανθρωποι κολλανε με ανθρωπους που στην ουσια δεν εησαν τιποτα δεν εδωσαν ενα φιλι μια ζεστη αγκαλια δεν θυμουνται τις βολτες τους τα οσα μοιραστηκαν κτλ ναι εχω κολλησει με καποια που δεν εγινε κατι στο τελος κανα τριημερο με μετριας εντασης σκεψη μετα χεστηκα τι ειχα τι εχασα δεν θα χολοσκασω δηλαδη που να μοιραζοσασταν και καποια χρονια απο την ζωη σας και ειχατε και καποια βιωματα ξεχασε τον φιλη και πηγαινε για αλλα και πιστεψε με γλυτωσες που δεν εκανες κατι

Similar Threads

  1. Για μια ακόμη φορά ζητάω κουράγιο
    By Δημήτρης001 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 03-11-2016, 15:51
  2. Ακόμη έρωτας?
    By valia.valia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 07-04-2015, 22:47
  3. Μήπως έχω ΣΚΠ??? Τη πάτησα με το Ιντερνετ!!!
    By eric_cartman in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 9
    Last Post: 03-02-2014, 02:11
  4. 2 ώρες ακόμη...
    By ΕΡΗ_1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 25-05-2012, 17:22
  5. Την πάτησα άσχημα με τον ψυχολόγο μου
    By STORM LORD in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 25
    Last Post: 20-04-2012, 21:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •