Αξιζει? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: Αξιζει?

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    κι εγω μεγαλε τετρακοσια παιρνω κ στα αρχιδια μου την πεφτω οπου γουσταρω μην ψαρωνεισ απο αυτο
    Σωστοςςς , elis , ετσι ειναι ....ακριβως ....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Δεν είμαι καθόλου ψυχραιμοσ
    Last edited by elis; 06-07-2017 at 15:33.
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Μα καθόλου όμως
    Last edited by elis; 06-07-2017 at 15:34.
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Εγω δεν νιωθω καμια καταντια.Εγω ειμαι καλα.Αφου μπορω και επιβιωνω ειμαικαλα.Τωρα αν μιλαμε επιφανιακα στην κοινωνικη ταξη ο ντελιβερας ειναι ντελιβερας.ΤΕΛΟΣ.Λιγοι αναγνωριζουν το μανικι που τραβαμε.Ακουω πολλους να λενε ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΩΣΟ ΚΑΙ ΤΙΨ.Αφου τον πληρωνει δεν τον πληρωνει ο εργοδοτης???Αλλα που να ηξερε οτι ο εργοδοτης δινει ψυχουλα γιατι βασιζετε στο οτι περνεις τιψ.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Τι θα πει στην κοινωνικη ταξη;
    Ξερεις ποσα ατομα ξερω 30 και χρονων "φοιτητες" που ουτε μια ρημαδα σχολη βγαζουν στην ωρα τους ουτε εχουν δουλεψει μια μερα στη ζωη τους και βασιζονται σε γονεις για χαρτζιλικια και γεμιζουν τις καφετεριες και δεν χολοσκανε; Που ειναι αυτοι στην "κοινωνικη ταξη"; Εχεις δει τι γινεται γυρω σου; Ο κοσμος ειναι παγιδευμενος μεσα στην ανημπορια και καλα καλα δεν το παιρνει χαμπαρι.
    Αμα θες να μιλησουμε για κοινωνικη ταξη εγω θα ελεγα πως ο ντελιβερας δεν ειναι δα και πατος οπως υποννοεις, δουλευει και μαγκια του. Σταματα να γουσταρεις την μιζερια. Νομιζω γουσταρεις να εισαι ο "αδικημενος απο τη ζωη", γουσταρεις να αισθανεσαι στο περιθωριο...γιατι σου δινει ηθικη ικανοποιηση ενω παραλληλα αποφευγεις να αντιμετωπισεις τον φοβο της αποτυχιας που εχεις αμα δοκιμασεις να κερδισεις κατι παραπανω...ειναι ανετος ο πατος, παρας γερα στη γη εκει, ακουμπας καπου σιγουρα και γνωριμα...για αυτο σου αρεσει να νομιζεις πως εκει ανηκεις...αμα δοκιμασεις ομως να κερδισεις ολα αυτα που θες; Εκει εχει ρισκο...τοτε αμα κατι το δοκιμασεις και δεν πετυχει δεν μπορεις ευκολα να το αποδωσεις στο οτι "σε αδικει η ζωη"...επισης αποκτωντας πραγματα που θες στη ζωη σου αποκτας και τον φοβο οτι θα τα χασεις...πολυ στρεσογονο και αυτο...εισαι ελευθερος να κυνηγησεις οτι θες αλλα αυτο σε τρομαζει. Σταματα να σκεφτεσαι ποσα εμποδια εχεις μπροστα σου και κανε αυτο που θες. Αμα θες να μιλησεις σε κοπελα μιλα της...γιατι να αποφασισεις εσυ για εκεινη αν θα σε απορριψει η οχι; Και αμα γουσταρει; Της στερεις την αποφαση, την παιρνεις μονος σου με το να μη μιλησεις...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Αφού γουστάρεις να της μίλησεις... κι αν δεν ενδιαφέρεται... τι να λέει... χυλόπιτες έχουμε φάει όλοι μας. Μην κολλάς σε στερεότυπα και κάνε αυτό που νιώθεις! Σε περίπτωση που της αρέσεις, στο επόμενο ρεπό σου μπορεί να τρώτε τα σουβλάκια μαζί, αντί ο καθένας μόνος του. Άσε την σκέψη και προχώρα στη δράση!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Ο κοσμος αγαπαει το ευκολο.Μισει το δυσκολο.Αγαπανε την πλουτοκρατια και κανουν οτι μπορουν για να ειναι με αυτους που ειναι ολοι.
    Ολοι θα ενηλικιωθουν και θα γινουν ''πολιτες''αξιοι στην τριχα με χαρτι.Αγαπαω το περιθωριο ναι.Μου αρεσει να ακουω μιζερη μουσικη.Να ζω βαρετα και ως αδικιμενος θα δουλευω 8ωρες για 400ευρω.Εκτιμαω το οσα μου εχουνε συμβει τον τελευταιο καιρο.Νομιζω το εχω γραψει κιολας.Παλευω να φτιαξω την δικια μου ρουτινα ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΡΟΥΤΙΝΑ.Και οχι να συμβαδισω με την δικια τους..Αν εννοεις περιθωριο το σπιτι μου τα χορτα μου και οι μουσικες μου.Οι καφετεριακοι οι κλαμπατοι και οι καψουριδες ειναι οι κοινωνικοι?Εγω ειμαι ο περιθοριακος ομως.Το ξερω.Ειναι σαν αυτο με τον ντελιβερα.Εαν θα μιλαμε στην γλωσα του βλαχοπρογκρεσιβ καπιταλιστι ναι ειμαι ενα τιποτα.Αποφασεις δραστηριες εχω παρει και εγω στην ζωη μου σαν παιδι και εγω.Αλλα οχι σαν αυτες του αν θα πετυχω στην αγγλια η αμα θα ριξω το γκομενακι που με κοιταει.Και αν πετυχω δεν το ποσταρω στο facebook.Βρισκω ανοητο να θερωρει καποιος κατορθομα την ανθρωπινη σχεση.Αληθεια δεν φοβαμαι τιποτα.Δεν φοβαμαι να δοκιμασω κατι.Ειλικρινα θα εκτιμουσα εαν μου ελεγες τι ειναι αυτο που κυνηγας.
    Ποια ειναι τα θελω σου.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Τα μονα θελω που εχω ειναι να ειναι καλα οι ανθρωποι που αγαπαω.Ολα τα αλλα μοιαζουν υλικος ψυχαναγκασμος.Ενας κοσμος ανακυκλωσιμος.
    Και δεν νιωθω αδικιμενος απο κανεναν.Ολη την ευθυνη την εχω παρει στην πλατη μου.Και οτι σκατα εφαγα τα εφαγα γιατι κατι δεν εκανα καλα.
    Νομιζω ομως πως και οι συνθηκες στις οποιες μεγαλωσα επιρεασανε το εγω μου.Χωρις να ριχνω το φταιξιμο σε κανεναν.Εαν με ρωταγες στα 18 θα σου ελεγα πως σε ενα μεγαλο μερος φταινε οι δικοι μου.Αλλα αυτο πια δεν ισχυει .
    Last edited by Mauroslosk; 06-07-2017 at 16:38. Reason: προσθεση

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Καλα αυτο το ημουν μες στην καυλα πολυ ρομαντικο μου ακουγεται, οπως επισης και οτι κυνηγαω θεες..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    και βεβαια αξιζει.
    αλλα αν την συναντας και αλλου, στην γειτονια, καλυτερα να της μιλησεις εκει κι οχι στην πορτα της.
    στην πορτα της θα κατσει να σε ακουσει υποχρεωτικα και οχι απο επιλογη και θα νοιωθει ευαλωτη οπως θα καθεται με ανοιχτη την πορτα να της μιλαει ενας αγνωστος.
    καπως σαν παραβιαση του ιδιωτικου της χωρου.
    μπορει και να τρομαξει.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Επιτιδες το εγραψα γλυκια μου.Κ@υλα για εμενα μπορει να μεταφραστει απο ευτυχεια μεχρι και καθαρα σεξ.Στην περιπτωση μου παιζαν μπαλα και τα 2.Απλα γινομαι γραφικος και σιγουρα μερικοι δεν με καταλαβαινουν.
    Τελικα της μιλησα.Την εψαξα και την βρηκα απο το facebook.Θα μου πεις τωρα ποιο fb μωρε μαλακα.
    Δεν ξερω αν εκανα καλα.Γιατι εαν αυτη δεν εχει ψιλιαστει κατι η δεν ενδιαφερετε που πολυ πιθανον δεν θα την νοιαζει.
    Τυχαινει να εντυπωσιαζομαι αλλα κανω λαθος που προχωραω σε πραγματα τα οποια δεν ξερω εαν υπαρχει ενδιαφερον.
    Της εστειλα κατι το οποιο δεν ξερω αν ηταν καλο η κακο.Αλλα σιγουρα δεν θα το παρει προσωπικα και ισως γελασει.
    Δεν μασαω να την ξαναδω ξεροντας οτι μπορει να το διαβασε.Ισα ισα που αν κοψωτπτ περιεργο στο βλεμα της ισως γελασω και εγω.
    Αν παλι τωρα μου πεταξει καμια σποντα.Ψιλο δυσκολευομαι.

    Της ειπα πως :Νιωθω μια συγκίνηση οπότε σε βλεπω
    Και μια κούραση οταν ανεβαίνω με τα πόδια στον 3ο.

    Νταξι ισως με λιγο χουμορ σπασει λιγο ο παγος.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Δεν ειπα ποτε οτι κυνηγαω θεες.Ειπα οτι τις θεες δεν τις κοιταω και κοιταω τις ποιο ασχημες για να ταραζονται οι ΘΕΕΣ.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    πολυ καλα τα λεει καυλα ισον κινητηριος δυναμη αν δεν μας καυλωνει κατι στον αλλον δεν κανουμε τιποτα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    μπορει να τρομαξει μπορει να του πει ομως και εμπα μεσα....

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Ο κοσμος αγαπαει το ευκολο.Μισει το δυσκολο.Αγαπανε την πλουτοκρατια και κανουν οτι μπορουν για να ειναι με αυτους που ειναι ολοι.
    Ολοι θα ενηλικιωθουν και θα γινουν ''πολιτες''αξιοι στην τριχα με χαρτι.Αγαπαω το περιθωριο ναι.Μου αρεσει να ακουω μιζερη μουσικη.Να ζω βαρετα και ως αδικιμενος θα δουλευω 8ωρες για 400ευρω.Εκτιμαω το οσα μου εχουνε συμβει τον τελευταιο καιρο.Νομιζω το εχω γραψει κιολας.Παλευω να φτιαξω την δικια μου ρουτινα ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΡΟΥΤΙΝΑ.Και οχι να συμβαδισω με την δικια τους..Αν εννοεις περιθωριο το σπιτι μου τα χορτα μου και οι μουσικες μου.Οι καφετεριακοι οι κλαμπατοι και οι καψουριδες ειναι οι κοινωνικοι?Εγω ειμαι ο περιθοριακος ομως.Το ξερω.Ειναι σαν αυτο με τον ντελιβερα.Εαν θα μιλαμε στην γλωσα του βλαχοπρογκρεσιβ καπιταλιστι ναι ειμαι ενα τιποτα.Αποφασεις δραστηριες εχω παρει και εγω στην ζωη μου σαν παιδι και εγω.Αλλα οχι σαν αυτες του αν θα πετυχω στην αγγλια η αμα θα ριξω το γκομενακι που με κοιταει.Και αν πετυχω δεν το ποσταρω στο facebook.Βρισκω ανοητο να θερωρει καποιος κατορθομα την ανθρωπινη σχεση.Αληθεια δεν φοβαμαι τιποτα.Δεν φοβαμαι να δοκιμασω κατι.Ειλικρινα θα εκτιμουσα εαν μου ελεγες τι ειναι αυτο που κυνηγας.
    Ποια ειναι τα θελω σου.
    Συ ειπας...εγω δεν αναφερθηκα σε οσα αναφερεις εσυ ως "επιτευγματα". Το τι θεωρει ο καθενας προσωπικη του ευτυχια ειναι προσωπικο ζητημα. Δεν μιλησα ουτε για καφετεριες, ουτε για κλαμπακια, ουτε να πετυχεις στην αγγλια ουτε να "ριξεις το γκομενακι"...αμα σε γεμιζουν οσα κανεις με γεια σου με χαρα σου, μπραβο σου...αμα σε γεμιζουν ομως ποια ειναι τα παραπονα σου; Γιατι εισαι εδω; Μπορει να κανω λαθος και διορθωσε με αν κανω λαθος αλλα αισθανομαι πως στην αναγκη σου να ξεχωρισεις απο ολα αυτα πας στο εντελως αλλο ακρο, αυτο της "παραιτησης" ισως...δεν ειναι ακριβως η σωστη εκφραση και φοβαμαι θα με παρεξηγησεις παλι... Θα το πω αλλιως...εχεις πραγματα στη ζωη σου που φοβασαι να χασεις;
    Κατι που θα μπορουσες να χασεις αν το ειχες πχ ειναι μια σχεση ουσιαστικη οπως την θες, με μια κοπελα που μπορεις να την λες ανθρωπο σου και να εισαι ο ανθρωπος της...
    Κατι αλλο που θα μπορουσες να χασεις ειναι την εκτιμηση ανθρωπων που εκτιμας κι εσυ.
    Νιωθω πως μαλλον αυτο σου λειπει, ανθρωπινη επαφη...οχι κουβεντουλα, οχι σεξ, αλλα επαφη, ενσυναισθηση, κατανοηση, χωρις προσδοκιες, χωρις να ειναι επιβαρυμενο απο κοινωνικες προσδοκιες.
    Και νομιζω πως για αυτο απορριπτεις ολα οσα ανεφερες, απο φοβο μη σου βγει μουφα κατι τετοιο...το θες ανοθευτο και το θες ενω εισαι οσο πιο γνησιος, "γυμνος", αληθινος και χυμα γινεται, χωρις να χρειαζεται να προσποιηθεις δευτερολεπτο για να ξερεις πως αυτη η ουσια μεταξυ σας μπορει να ανθιζει οταν εισαι και αν θα εισαι ακομα και στα χειροτερα σου. Ειναι σαν να ασφαλιζεις τον εαυτο σου ετσι...οτι αμα σε αγαπησει καποιος ανθρωπος χωρις να προσπαθησεις για τιποτα βεβιασμενα δεν θα χρειαζεται να εχεις το αγχος να ανταποκρινεσαι σε προσδοκιες, θα αισθανεσαι διαφορετικα σαν απατη...αυτο δεν θες; Κανω λαθος;
    Δεν εχεις αδικο να το θες, και η αγαπη σου για το "περιθωριο" (που εσυ το αισθανεσαι ως περιθωριο, εγω δεν ειπα οτι ειναι) οφειλεται στο οτι εισαι ευαισθητος και εχεις εναν ρομαντικο τροπο να βλεπεις τα πραγματα σε εναν κοσμο που ειναι δυσκολο να εισαι γνησιος 100% στο 100% των περιστασεων...Αυτο σε χαλαει. Το αν αυτο εχει λογικη η οχι ειναι αλλη ιστορια αλλα νομιζω, και το τονιζω το νομιζω, πως σε καταλαβαινω, ασχετως του πως θα τα βαφτισουμε με λογια ολα αυτα.
    Τα δικα μου θελω δεν νομιζω πως ειναι επι του παροντος. Μιλα μου ομως για τα δικα σου. Τα αληθινα σου θελω, τα δικα σου, οχι να ειναι καλα οι ανθρωποι που αγαπω και μαλακιες, ολοι το θελουμε αυτο. Αλλα δεν θα ειναι για παντα καλα οι ανθρωποι τους οποιους αγαπαμε.. Για εσενα τι θελεις; Τολμας να θελησεις κατι για εσενα; Οτι και αν ειναι αυτο...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Αξίζει να δοκιμάσω?
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-2020, 00:52
  2. Αγορα --Αξιζει?
    By nick190813 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 229
    Last Post: 27-11-2016, 00:41
  3. Αξιζει η οχι η κοπελα?
    By colemon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 05-08-2013, 14:40
  4. Αξίζει να το τραβήξω...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 18-05-2013, 01:03
  5. Μόνο ότι αξίζει, αντέχει...
    By nick cave in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 04-02-2013, 12:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •