Αξιζει? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: Αξιζει?

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Δεν είμαι καθόλου ψυχραιμοσ
    Δεν σου φαινεται απο τον τροπο που γραφεις .................

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πρεπει να παραδεχθω οτι στην Ελλαδα υπαρχει ακομα ο ρατσισμος του φτωχου βιοπαλαιστη , και του εχοντα πλουσια τα ελεη , αν και σε λιγο , θαμαστε ολοι στην ιδια μοιρα .........στο εξωτερικο πχ Αμερικη , ρωτας την κοπελα τι δουλεια κανει , και σου λεει περηφανα , με τον πιο φυσικο τροπο , ειμαι σερβιτορα , η ξερω γω τι , εκει η οποιαδηποτε δουλεια δεν καθοριζει το ποιος εισαι ......σημερα μουφερε μια παραγγελια ο φιλος ντελιβερας , τουπα και περασε στο σαλονι , και τα λεγαμε για κανω μισαωρο , τον κερασα και αναψυκτικο , συγκινηθηκε , γιατι μενω σε μια ακριβη περιοχη της Αθηνας , κι ειμαι ο μονος που του φερομαι σαν ισος προς ισον , αυτο εννοω ρατσισμο ........ποσο ανοητο να κρινεις τον αλλον απο την οικονομικη του κατασταση ......

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ...στο εξωτερικο πχ Αμερικη , ρωτας την κοπελα τι δουλεια κανει , και σου λεει περηφανα , με τον πιο φυσικο τροπο , ειμαι σερβιτορα , η ξερω γω τι , εκει η οποιαδηποτε δουλεια δεν καθοριζει το ποιος εισαι ...... ......
    ελα βρε μαγκ, βρηκες παραδειγμα κι εσυ...
    στην αμερικη δεν τους νοιαζει τι δουλεια κανεις η τι γνωσεις εχεις. καθολου κιολας.
    αυτο που τους νοιαζει ειναι "ποσα βγαζεις τον χρονο". απο εκει κρινουν την επιτυχια.
    μην τα λεμε κι οπως θελουμε.
    αν δεν βγαζεις πανω απο 50000 τον χρονο, δεν υπαρχεις, στην αμερικη.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    ναι αλλα μην ξεχναμε μια σερβιτορα στην αμερικη μπορει ανετα να βγαλει 50 χιλιαρικα οσο και αν σε εμας φαινεται απιστευτο γιατι να μην ειναι περηφανη λοιπον μονο απο τιπς μπορει σερβιτορος στην αμερικη μπορει να βγαζει 100 δολαρια στη βαρδια του βαλε και το καμια 8-10 δολαρια που παιρνει την ωρα να τ το 200ρι επι 365 73 χιλιαρικα παρτα εδω και ενταξει μπορει να μην ειναι ακριβως ετσι βαλε ρεπο βαλε μερες που δεν θα εχει τοσο καλο τιπ αλλα βαλε μερες που μπορει να εχει και καλυτερο και θα δειτε πως καπως ετσι ειναι αντε παρτα στην ελλαδα αυτα τα λεφτα

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ελα βρε μαγκ, βρηκες παραδειγμα κι εσυ...
    στην αμερικη δεν τους νοιαζει τι δουλεια κανεις η τι γνωσεις εχεις. καθολου κιολας.
    αυτο που τους νοιαζει ειναι "ποσα βγαζεις τον χρονο". απο εκει κρινουν την επιτυχια.
    μην τα λεμε κι οπως θελουμε.
    αν δεν βγαζεις πανω απο 50000 τον χρονο, δεν υπαρχεις, στην αμερικη.
    Λες , ε ? εχω εναν φιλο καρδιολογο , Ελληνα , και δουλευει εκει , παιρνει καθαρα 12.000/μηνα ....42 ετων .....εχουν μεγαλους μισθους στις usa , και η ζωη δεν ειναι ακριβη ,........

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    ναι αλλα μην ξεχναμε μια σερβιτορα στην αμερικη μπορει ανετα να βγαλει 50 χιλιαρικα οσο και αν σε εμας φαινεται απιστευτο γιατι να μην ειναι περηφανη λοιπον μονο απο τιπς μπορει σερβιτορος στην αμερικη μπορει να βγαζει 100 δολαρια στη βαρδια του βαλε και το καμια 8-10 δολαρια που παιρνει την ωρα να
    Οντως , iron , ειχα τον κολλητο μου , που σπουδαζε στην Ν.Υ , και το ΣΚ , δουλευε σερβιτορος , επαιρνε 150 $ για Σ.Κ ......σε diner δουλευε ......

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Ημαστε 2 διαφορετικοι κοσμοι.Εισαι ποιο λογικη απο εμενα γιαυτο και εκει που νομιζες πως θα παρεξηγησω αυτο που ειπες δεν ενιωσα τπτ τετοιο.Ρε συ τα βλεπω αν οχι ολα τα περισσοτερα σαν σεναριο.Νομιζω πως παιζω σε ταινια.Και νομιζω παντα πως πρεπει να πραξω με βαση το σεναριο που εχω στο μυαλο μου.Ισως εχει να κανει με την φαντασια μου αυτο και τα θελω μου.Οχι δεν προσπαθω να προσποιηθω.Αλλα θα χαιρομουν εαν ενιωθα μερικες στιγμες πραγματικες οπως εχω νιωσει βλεποντας καποια ταινια.Αλλα ποτε δεν ειναι ετσι και πρεπει να προσγειωθω.
    Γιατι πιστευεις πως ο ευτυχισμενος ειναι αυτος που τα εχει ολα?Ετσι μου διχνεις.Τι εννοεις τι κανω εδω?Πρεπει να ειμαι κοινωνικα αποτυχημενος για να εχω προβληματα?Θα σου πω τι κανω εδω.Το πρωτο πραγμα που εκανα οταν μπηκα εδω ηταν να δω εαν τελικα ειμαι ο μονος τρελος παραλογος αιδιαστικος αγχωμενος καχυποπτος.Και τελικα ηρεμισα γιατι καταλαβα πως πολλοι σκεφτονται περιεργα.
    Η ανισοροπη σκεψη μου ειναι αυτη η οποια με εχει κανει να γραφω εδω μεσα.
    Ο κακος εαυτος μου που με πιανει κοροιδο αρκετες φορες και με χειριζεται οπως θελει αυτος.
    Το οτι πιστευω μεσα μου πως δεν ειμαι μονος μου.Η ψυχη μου εχει να πολεμησει το μυαλο.
    Και επειδη το μυαλο εχει την ικανοτητα να μπερδευει να καταστρεφει αλλα και να δημιουργει επειδη ειναι φτιαγμενο ετσι ωστε να μπορει να αναλυει ακομα και τα ποιο συνθετα χτυπιεμε ασχημα αρκετες φορες.Ειναι ΤΡΕΛΟ να μην μπορεις να συμαζεψεις το μυαλο και τις σκεψεις σου.Ειναι παραλογο το γεγονος οτι δεν μπορω να εξουσιασω τον εαυτο μου.Τον εαυτουλι μου.Πραγματικα νιωθω 2 ξεχωριστα πραγματα ακομα και αν βρισκονται στο ιδιο σωμα.Δεν μπορω να καταλαβω.Οχι οτι το σαιτ βοηθαει να καταλαβω αλλα οπως ειπα βοηθαει στο να μην νιωθεις μονο.Γιατι σιγουρα αλλιως αντιλαμβανομαι εγω το προβλημα σου και αλλιως εσυ το δικο μου παλι απο την απεξω.
    Με τα πολλα δεν βλεπω κατι στον οριζοντα.Και αυτο οχι απο απελπισια η απο κοπλεξ δεν νομιζω.Κατρχας δεν μπενω εδω μεσα για να λυσω το μελλον μου.Δεν βλεπω τιποτα μπροστα γιατι ισως δεν με νοιαζει δεν μου καιγεται καρφι για τα επαγγελματικα μου.Μονο το ποπο μου εχω να ταισω οποτε οκ δεν εγινε τπτ και αμα δεν τον ταισω μια μερα.Α επισης ειμαι ανθρωπος που εαν η γυναικα δεν δειχνει ενδιαφερον πχ στο σεξ της μιλαω,το κανω θεμα..Ειναι αρρωστο να εισαι με την κοπελα σου και να βλεπεις οτι μονο εσυ γουσταρεις και να συνεχιζεις.Το ιδιο ισχυει και για την σχεση.Δεν γινεται μονο ο ενας να δινει με τιποτα.
    Πριν ενα χρονο γνωρισα μια κοπελα που με αγαπησε με την καρδια της!!!!Και επειδη ειδα οτι ετρεφε συναισθηματα για εμενα της ξεκαθαρισα μερικα πραγματα.Της ειπα οτι δεν ειμαι καλα της ειπα πως δεν μπορω να σου πω οτι θα ειμαι διπλα σου.Αυτην την περιοδο δεν θελω τιποτα.Οποτε καλο θα ηταν να συνεχισεις την ζωη σου.Ειλικρινα θα μπροουσα να το συνεχισω αλλα ηξερα μεσα μου οτι εαν κατσω και μετα τρελαθω και φυγω θα πληγωθει.Οποτε την πηρα απο το χερι και της τα ειπα ενα ενα.Η ιδια συνεχισε να θελει.Θα μπορουσα πολυ ευκολα να την ''φαω και να την φτυσω.Οπως κανουμε εμεις οι αντρακλες.Αλλα οχι!Τουλαχιστον εφυγα με καθαρη την συνειδηση μου.
    Φοβαμαι ρεσυ ειναι ενας ακατανοητος φοβος ο οποιος εχει ριζωσει μεσα μου.Εχω σταματησει την οποια ανθρωπινη σχεση που ειχα.Δεν ξερω εαν ειμαι ετοιμος να ξεκινησω καποιο δεσιμο.Θα μου πεις γιατι απομακρυνθηκες απο ολους.Θα σου πω πως κανεναν δεν ενιωσα δικο μου κομματι.Θα μου πεις γιατι δεν βγαινεις εστω.Γιατι δεν βρησκω καποιο ενδιαφερον στις παρεες μου.Γιατι δεν βγαινεις μονος σου.Γιατι ποτε δεν ειμαι μονος μου.Σχεδον παντα εχω τον μαλακα μεσα στο μυαλο μου.Αυτα

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    δεν εφυγες με καθαρη συνηδηση πιστευω εφυγες γιατι φοβηθηκες μην καψουρευτεις και μετα σε φτυσει ο φοβος σε οδηγησε σε αυτο οχι καθαρη συνειδηση γιατι και να την πηδαγες δεν σου εγγυαται κανεις οτι και ευ δεν θα την παταγες μαζι της και δεν θα δαγκωνες εσυ λαμαρινα δεν την απομακρυνες για κανεναν αλλο λογο περα απο φοβους σου πιστευω οτι απο μεσα σου αυτο σε τρωει ακομα και σημερα που δεν εμαθες που θα μπορουσε να φτασει ολο αυτο ασχετα με το αν εισαι συνηδητοποιημενος . μην σκας σαν και μενα εισαι καπως εχουμε κοινα ως ενα βαθμο βεβαια εγω θελω να εχω οχι πολλους ενα δυο καλους φιλους και μια καλη κοπελα αυτααααααααα

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Ποτε δεν ειχα πολλους φιλους.Βασικα ποτε δεν ειχα φιλους.Απλους γνωστους με κοινα ειχα.Αυτο δεν ειναι φιλος.Γιατι οταν μου ετυχαν τα δυσκολα μεχρι και αυτοι οι 2 που ειχα σε εκτιμιση τρεχαν τρεχαν τρεχαν.Και ηρθαν να με βοηθησουν ατομα τα οποια δεν ειχα ιδιετερη επαφη.
    Οχι ειλικρινα δεν ειχα καμαι διαθεση για σχεση.Μονο σεξ ηθελα εκεινη την περιοδο.ΜΟΝΟ ΣΕΞ.Δεν ξερω ισως με αλλη κοπελα να μην φερομουν το ιδιο.Αλλα την συγκεκριμενη δεν ηθελα να της φερθω εγωιστικα γιατι μετα θα ειχα τυψεις.Δεν γινεται παντα με ολες τις γυναικες να τις βλεπεις το ιδιο.Δεν ειναι απαρετητο οτι θα την τσιμπισεις ως αντρας και παντα θα τσιμπας.Καταρχας με την κοπελα ειχαμε αντπυξη φιλικη διαθεση.Αυτο που κανουν οι γυναικες και σε βαζουν friendzone το εκανα εγω σε αυτην.Ετσι ενιωσα ετσι επραξα.Αλλα μου εχει τυχει να δω ερωτικα μια φιλη που ειχα.Καλη φιλη για την τοτε περιοδο και ομως εγω ενιωθα αλλα και αυτη αλλα.Αναλογω την περισταση.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Επισης δεν μπορω να με φανταστω με μια αριστοκρατικη κοπελα.Με μια μορφομενη κοπελα.Με μια κοπελα που θα εχει ενδιαφεροντα και ασχολιες.Γιατι απλουστατα εγω δεν εχω.Δεν εχω κατι το οποιο μπορει να μοιραστεις.Δεν εχω κανει ποτε σχεση.Μονο περιστασιακες φασεις.
    Δεν εχω ερωτευτει ποτε μου.Και ποτε μου δεν δοθηκα σε αυτο που λετε ερωτα.Και οχι γιατι με αδικισε η ζωη.Αλλα γιατι δικαιωθηκε η ανασφαλεια τραβωντας μαζι ολα τα παρεμφερει...Αλλα ναι ολο αυτο το εχω χτισει γιατι δεν εχω με τι να ασχοληθω ε και λεω ας αυτοακυρωσω τον εαυτο μου.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Να σου δώσω μία συμβουλή γτ είσαι συμπαθητικός αν μη τι άλλο κάποτε όταν ήσουν μικρός αν κατσεισ να σκεφτείς ειπεσ στον εαυτό σου δεν μπορώ κι εγώ αυτό είπα στον εαυτό μου αλλά η αντίδραση μου ήταν προσπάθεια σε πληροφορω έχω φτύσει το γάλα που ήπια μικροσ κι έγινε μπόι τέλος πάντων η ιστορία έδειξε ότι κάποια πράγματα δεν μπορώ ακόμα να τα κάνω και σε κάποια είμαι πολύ καλός και να ξέρεις ή προσπάθεια δε χάνεται
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    εγω δεν μπορω να διαχειριστω την απορριψη παυλα αποτυχια δεν μου αρεσει με τιποτα ομως φρικαρει ο εγκεφαλος μου

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Ξερεις τι γινεται με εμενα?Ξερεις τι παιδι ημουνα μεχρι τα 15?Το παιδι που ηταν η ψυχη της παρεας και αλλα τετοια καλα που τα ακους τελικα απο πολλους που εχουνε πεσει στην καταθλιψη.Ειχα και εχω πολυ χιουμορ κια πολυ φαντασια.Ημουν γαμω τα παιδια.Οχι οταν ημουνα μικρος δεν υπηρχε δεν μπορω πραγματικα.Δεν σκεφτομουν καν τις επιπτωσεις αυτο μπορει να ηταν και καλο και κακο.Μετα αλλαξα.Με αλλαξανε οι καταστασεις και η παρατεταμενη και ανουσια χρηση χορτου.Κακης ποιοτητας χορτου και κλεισουρας.Μεχρι που σταματησα να ειμαι η ψυχη της παρεας επαψα πλεον να σκεφτομαι θετικα αρχισα να κολαω και να μεταμορφονομαι σε μαλακας.Ξερεις μεσα σε τετοιες παρεες αν δεν πουλας εξυπναδα και μαγκια ακομα και αν μην εισαι μαγκας δεν εχεις περαση.Εχω γνωρισει πολλους σε τετοιους κυκλους που πουλαγανε διθενια και μολις εφτανε η στιγμη λακιζανε.Αλλα παντα υπηρχε η δικαιολογια.Αρκετες φορες πηγαινα μπροστα γιατι ειχα το θαρος αλλα παντα ετρωγα πουλημα.Με αποτελεσμα αυτο το πουλημα να ειχε και επιπτωσεις.Εχω φαει γλοπιες γιατι πηγα να καθαρισω για μαλακιες αλλων.Εμπενα στην πριζα να καθαρισω για ατομα που οταν θα γυρναγα την πλατη θα τρεχανε.Τελικα με μαζεψανε εμενα και εναν αλαναρο ο οποιος ηρθε μαζι μου γιατι ημουνα πιτα.Οταν με δεσανε ημουνα μονος μου.Και γυρναω και βλεπω το τσακαλι που δεν ειχαμε και ποτε πολλα πολλα να ερχετε να μου συμπαρασταθει γιατι δεν μπορουσα να μιλησω απο το χαλι μου.Φιλοι?Ε που ειστε ρε μαλακες.Να εδω ειμαι για παρτυ σας γινεται μουνακια που ηστε..Ελα ελα τα λεμε αυριο ηταν η απαντηση.Μεσα απο κατι τετοια αρχισα να μπενω στον ρολο του μαλακα ο μαλακας που την παταει γιατι αγαπαει τα αδερφια του.Αυτη η ευαισθητη κοτουλα.Τελος παντον εχω ριξει μαυρη πετρα σε καθε γουαναμπι μαγκακο που βγαζει γουστα με τα λεφτα της μανας του και κρινει εκ του ασφαλους.Προτιμω να μπλεκω μονος ΜΟΝΟΣ παρα να εχω και 10 μουνια απο πισω.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    αυτο φιλε ολα για να παιρνανε οι αλλοι καλα για εμας τιποτα να τους υπερασπιστουμε οταν τους αδικουν και οι αλλοι να μην κανουν τιποτα σε αναλογες φασεις τα τελευταια χρονια ειχα και εγω αποτραβηχτει πολυ απηχα ειχα την ιδανικη σχεση για τις δικες μου ανασφαλειες και ειχα υιοθετησει ενα τροπο σταρχιδιστικο αδιαφορο προς τους αλλους το ωραιο ηταν οτι πολλοι παραδεχοντουσαν τον περηφανο τροπο μου οτι εκανα αυτο που ηθελα οτι δεν γινομουν ενα με τις μαζες τελικα ομως αυτο που στην ουσια ηθελα ειναι να ειμαι κοινης αποδοχης αλλα επειδη πιστευα οτι δεν θα το καταφερνα δεν τολμαγα να προσεγγισω ατομα ευκολα μου ηταν δυσκολη η συναναστροφη τιποτα δεν γινοταν τελικα επειδη το ηθελα συνειδητα ολα τα εκανα γιατι ετσι μου εβγαιναν ανασφαλειες σε ολους τους τομεις ενα βροντερο ΤΟΛΜΑΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ δεν εχω πει στη ζωη μου τον μονο που καταφερνα να βλαπτω ολα τα χρονια ειναι τον εαυτο μου ετρεμα να αντιμετοπισω το φασμα της αποτυχιας και της απορριψης για να μην πληγωθω πχ μπορει να μου αρεσε μια κοπελα ωραια κοπελα αυτη ΑΛΛΑ μπορω?να την βγαλω και αν την βγαλω και με απορριψει θα το αντεξω κανονικα για να φυγουν ολα αυτα ξερω τι θελει να πεσεις στα βαθεια για να φτασεις την ριζα του προβληματος ειμαι μονος απελπιστικα τωρα δεν εχω ουτε εναν να με εμπνευσει πως να το κανω πρεπει μονος μου να δουλεψω και πιστευω οτι θα ερθει η ωρα μου σε καποια φαση αισιοδοξω τουλαχιστον θελει δουλεια με τον εαυτο και οσο μπορω βηματα μπροστα πιο ανασφαλης απο εμενα πιστευω στον κοσμο δεν υπαρχει σε ολους τους τομεις

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Ημαστε 2 διαφορετικοι κοσμοι.Εισαι ποιο λογικη απο εμενα γιαυτο και εκει που νομιζες πως θα παρεξηγησω αυτο που ειπες δεν ενιωσα τπτ τετοιο.Ρε συ τα βλεπω αν οχι ολα τα περισσοτερα σαν σεναριο.Νομιζω πως παιζω σε ταινια.Και νομιζω παντα πως πρεπει να πραξω με βαση το σεναριο που εχω στο μυαλο μου.Ισως εχει να κανει με την φαντασια μου αυτο και τα θελω μου.Οχι δεν προσπαθω να προσποιηθω.Αλλα θα χαιρομουν εαν ενιωθα μερικες στιγμες πραγματικες οπως εχω νιωσει βλεποντας καποια ταινια.Αλλα ποτε δεν ειναι ετσι και πρεπει να προσγειωθω.
    Γιατι πιστευεις πως ο ευτυχισμενος ειναι αυτος που τα εχει ολα?Ετσι μου διχνεις.Τι εννοεις τι κανω εδω?Πρεπει να ειμαι κοινωνικα αποτυχημενος για να εχω προβληματα?Θα σου πω τι κανω εδω.Το πρωτο πραγμα που εκανα οταν μπηκα εδω ηταν να δω εαν τελικα ειμαι ο μονος τρελος παραλογος αιδιαστικος αγχωμενος καχυποπτος.Και τελικα ηρεμισα γιατι καταλαβα πως πολλοι σκεφτονται περιεργα.
    Η ανισοροπη σκεψη μου ειναι αυτη η οποια με εχει κανει να γραφω εδω μεσα.
    Ο κακος εαυτος μου που με πιανει κοροιδο αρκετες φορες και με χειριζεται οπως θελει αυτος.
    Το οτι πιστευω μεσα μου πως δεν ειμαι μονος μου.Η ψυχη μου εχει να πολεμησει το μυαλο.
    Και επειδη το μυαλο εχει την ικανοτητα να μπερδευει να καταστρεφει αλλα και να δημιουργει επειδη ειναι φτιαγμενο ετσι ωστε να μπορει να αναλυει ακομα και τα ποιο συνθετα χτυπιεμε ασχημα αρκετες φορες.Ειναι ΤΡΕΛΟ να μην μπορεις να συμαζεψεις το μυαλο και τις σκεψεις σου.Ειναι παραλογο το γεγονος οτι δεν μπορω να εξουσιασω τον εαυτο μου.Τον εαυτουλι μου.Πραγματικα νιωθω 2 ξεχωριστα πραγματα ακομα και αν βρισκονται στο ιδιο σωμα.Δεν μπορω να καταλαβω.Οχι οτι το σαιτ βοηθαει να καταλαβω αλλα οπως ειπα βοηθαει στο να μην νιωθεις μονο.Γιατι σιγουρα αλλιως αντιλαμβανομαι εγω το προβλημα σου και αλλιως εσυ το δικο μου παλι απο την απεξω.
    Με τα πολλα δεν βλεπω κατι στον οριζοντα.Και αυτο οχι απο απελπισια η απο κοπλεξ δεν νομιζω.Κατρχας δεν μπενω εδω μεσα για να λυσω το μελλον μου.Δεν βλεπω τιποτα μπροστα γιατι ισως δεν με νοιαζει δεν μου καιγεται καρφι για τα επαγγελματικα μου.Μονο το ποπο μου εχω να ταισω οποτε οκ δεν εγινε τπτ και αμα δεν τον ταισω μια μερα.Α επισης ειμαι ανθρωπος που εαν η γυναικα δεν δειχνει ενδιαφερον πχ στο σεξ της μιλαω,το κανω θεμα..Ειναι αρρωστο να εισαι με την κοπελα σου και να βλεπεις οτι μονο εσυ γουσταρεις και να συνεχιζεις.Το ιδιο ισχυει και για την σχεση.Δεν γινεται μονο ο ενας να δινει με τιποτα.
    Πριν ενα χρονο γνωρισα μια κοπελα που με αγαπησε με την καρδια της!!!!Και επειδη ειδα οτι ετρεφε συναισθηματα για εμενα της ξεκαθαρισα μερικα πραγματα.Της ειπα οτι δεν ειμαι καλα της ειπα πως δεν μπορω να σου πω οτι θα ειμαι διπλα σου.Αυτην την περιοδο δεν θελω τιποτα.Οποτε καλο θα ηταν να συνεχισεις την ζωη σου.Ειλικρινα θα μπροουσα να το συνεχισω αλλα ηξερα μεσα μου οτι εαν κατσω και μετα τρελαθω και φυγω θα πληγωθει.Οποτε την πηρα απο το χερι και της τα ειπα ενα ενα.Η ιδια συνεχισε να θελει.Θα μπορουσα πολυ ευκολα να την ''φαω και να την φτυσω.Οπως κανουμε εμεις οι αντρακλες.Αλλα οχι!Τουλαχιστον εφυγα με καθαρη την συνειδηση μου.
    Φοβαμαι ρεσυ ειναι ενας ακατανοητος φοβος ο οποιος εχει ριζωσει μεσα μου.Εχω σταματησει την οποια ανθρωπινη σχεση που ειχα.Δεν ξερω εαν ειμαι ετοιμος να ξεκινησω καποιο δεσιμο.Θα μου πεις γιατι απομακρυνθηκες απο ολους.Θα σου πω πως κανεναν δεν ενιωσα δικο μου κομματι.Θα μου πεις γιατι δεν βγαινεις εστω.Γιατι δεν βρησκω καποιο ενδιαφερον στις παρεες μου.Γιατι δεν βγαινεις μονος σου.Γιατι ποτε δεν ειμαι μονος μου.Σχεδον παντα εχω τον μαλακα μεσα στο μυαλο μου.Αυτα
    Οταν ειπα οτι θα παρεξηγησεις αυτα που ειπα δεν εννοουσα πως θα θιχτεις μαζι μου, δεν φαινεσαι ευθικτος τυπος...εννοουσα οτι δεν θα με καταλαβεις σωστα. Και ειχα δικιο...παλι μου λες πως πιστευω οτι ευτυχισμενος ειναι αυτος που τα εχει ολα εννοωντας ξερω γω ενα κοινωνικο στατους μεσα απο δουλεια/παρεες/εξοδους σπουδες και πουλ μουρ γενικα, ετσι καταλαβα. Ουδεποτε ειπα τετοιο πραγμα, δεν μιλησα καν για κοινωνικη αποτυχια η επιτυχια εγω...αυτους τους ορους τους εχω ψιλοχεσμενους, δεν σου μιλαω με αυτους τους ορους. Και μη νομιζεις πως μιλας με ανθρωπο που εχει κατι απο αυτα.
    Οταν σε ρωτησα γιατι εισαι εδω δεν εννοησα πως εχεις σωνει και καλα καποια κοινωνικη ελλειψη...κατι ομως δεν σου καθεται καλα, κατι λειπει, σου λειπει η ηρεμια σου. Κατι νοσταλγεις χωρις να ξερεις τι ειναι, τρωγεσαι με τα ρουχα σου. Το οτι σου λειπει η ησυχια σου και βραζεις μεσα σου ενω νομιζεις πως εισαι και βαρεμενος απο πανω λιγο ειναι; Κατι σου λειπει ρε φιλε...οχι η "κοινωνικη επιτυχια", δεν μιλαω για αυτα, κατι αλλο, εσυ θα μου πεις τι. Και δεν πιστευω οτι δεν θες τιποτα, πιστευω οτι φοβασαι να κηνυγησεις αυτα που θες. Σε μενα μη λες τι ειναι, πες τα στον εαυτο σου ομως.
    Δεν θα σε ρωτησω τιποτα απο αυτα που λες στο τελος, θα σε ρωτησω να μου πεις μονο οσο πιο συγκεκριμενα μπορεις τι φοβασαι. Ειπες σε ενα σημειο εκει που εξιστορουσες γιατι δεν το προχωρησες με την κοπελα που σε ηθελε οτι φοβασαι...τι φοβασαι; Νομιζω εκει κατι παίζει, αμα επιχειρησεις να απαντησεις αυτη την ερωτηση πας καλα...
    Επισης ασχετο αλλα εισαι μεγαλος μαγκας αμα ειχες τα κοτσια να της πεις οχι ενω δεν ενιωθες καλα και μπορουσες να το εκμεταλλευτεις. Ξερεις ποσοι "μαγκες" οπως περιγραφεις δεν εχουν τα κοτσια να ειναι αληθινοι με τον εαυτο τους; Δεν εισαι κανας τυχαιος λαπας, αμα θες δεξου το αυτο απο εμενα αν οχι οπως θελεις...
    Και κανε μου τη χαρη αμα θελεις να μου απαντησεις πιο συγκεκριμενα...τι φοβασαι;

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Αξίζει να δοκιμάσω?
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-2020, 00:52
  2. Αγορα --Αξιζει?
    By nick190813 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 229
    Last Post: 27-11-2016, 00:41
  3. Αξιζει η οχι η κοπελα?
    By colemon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 05-08-2013, 14:40
  4. Αξίζει να το τραβήξω...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 18-05-2013, 01:03
  5. Μόνο ότι αξίζει, αντέχει...
    By nick cave in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 04-02-2013, 12:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •