Εμμονή με μια ιστορία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119

    Εμμονή με μια ιστορία

    Καλησπέρα σε όλους... Εδώ κ χρόνια κατά καιρούς παθαίνω διάφορες εμμονές που με ένα μαγικό τρόπο περνούν... Πριν περίπου ένα χρόνο ξεκίνησε για μένα μια ιστορία που έχει γίνει εφιάλτης... Κάποιος με πείραξε, έπαιξε με τα συναισθήματα μου, μου έκανε κακό.... Κάποια στιγμή όλα τελείωσαν αλλά το μυαλό μου έχει καρακολλησει εκεί, δεν μπορώ να πάω παρακάτω, την μισή μέρα κλαίω, την άλλη μισή σκέφτομαι πως να τον ενόχλησω, πως θα πάρω το αίμα μου πίσω... Ζω μέσα στη τρελά... Κρίσεις πανικού που ποτέ δεν είχα... Υποφέρω... Όλα μαύρα.. Ούτε αντικαταθλιπτικα με βοήθησαν.... Για ψυχοθεραπεία ενώ ξεκίνησα με έπιασε άρνηση τρελή γιατί αλλά έλεγα στην ψυχολόγο.. Αλλα έκανα μετά.. Δεν ξέρω αν αυτό είναι διπολική διαταραχή η Ι/Δ... Η τι άλλο τέλος πάντως....... Αν δε πιω ηρεμιστικό το βράδυ δεν κοιμάμαι.... Να σημειώσω ότι έχω υποστεί μεγάλη κακοποίηση ως παιδί... Δεν θέλω να αναφερθώ καν σε αυτό.. Η ψυχολόγος μου είπε ότι έρχεται ένα τρένο απ τα παλιά φορτωμένο.... Αν μπορείτε να με διαφωτίσετε θα το εκτιμούσα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Καλημέρα lola.. δεν θα βοηθηθείς και δεν θα ξεφύγεις ποτέ απο όλο αυτό αν δεν βρείς την θεληση να βοηθήσεις η ίδια τον εαυτό σου.
    Το να "κοροιδεύεις" τον ψυχοθεραπευτή σου, αυτή η άρνηση δείχνει οτι όχι μόνο κλείνεις την πόρτα σε όποιον προσπαθεί να σε βοηθήσει, αλλά κυρίως οτι αποφεύγεις να βοηθήσεις η ίδια τον εαυτό σου. Εφόσον αντιλαμβάνεσαι οτι υπάρχει πρόβλημα, οτι δεν μπορείς να ελέγξεις τις εμμονές σου, οτι υποφέρεις τόσο.. πρέπει να αντιληφθείς και να αποδεχθείς και να γίνεις συνεπής στην ψυχοθεραπεία γιατί είναι η μόνη διέξοδός σου σε όλο αυτό. Πίστεψε σε αυτή την προσπάθεια και προσπάθησε να μην είσαι τόσο αρνητική..γίνε ηλικρινής με την ψυχολόγο σου και πές της τα όλα.. πες της τι αισθάνεσαι για την ψυχοθεραπεία και οτι δυσκολεύεσαι να την "πιστέψεις".. Ο ψυχολόγος δεν μπορεί να είναι μεσα στο μυαλό μας.. προσπαθεί να μας βοηθήσει με αυτά που θα του πούμε εμείς. Οπότε αν λέμε ψέματα ή κρύβουμε πράγματα, δεν θα μπορέσει να κάνει σωστά την δουλειά της και επομένος στην ουσία κάνουμε κακό στον εαυτό μας και όχι μόνο πάει χαμένο όλο αυτό αλλά μπορεί να προκύψουν λάθη που μπορεί να τα "πληρώσουμε" ακριβά!
    Σε ανθρώπους που αντιμετοπίζουν τέτοιες καταστάσεις με τον εαυτό τους αν τους πείς την λάθος κουβέντα μπορεί να πιαστούν απο αυτό το λάθος και να γίνουν τα πράγματα χειρότερα για τους ίδιους κυρίως. Μόνο ο ψυχολόγος σου ξέρει καλύτερα απο όλους πως να σε βοηθήσει να το διαχειριστείς όλο αυτό με μεγαλύτερη ασφάλεια και αποτελεσματικότητα για τονε αυτό σου και τους γύρω σου. Οπότε κούκλα μου προσπάθησε να πιστέψεις στην ψυχοθεραπεία και να την αποδεχθείς σαν διέξοδο σε όλες αυτές τις δυσκολίες που αντιμετοπίζεις για να μπορέσεις να βοηθηθείς ουσιαστικά!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Καλημέρα. Το πρόβλημά σου είναι γνώριμο σε εμένα. Και εγώ είχα παραλύσει πέρσι τέτοια εποχή συναισθηματικά, ένιωθα πως όλα έφτασαν στο τέλος τους. Έκανα ακόμη και σκέψεις αυτοκτονίας. Ευτυχώς, είχα τη δύναμη να το αντιμετωπίσω και δεν χρειάστηκα χάπια ούτε κάποιον ειδικό. Πρέπει να πάρεις απόφαση ότι η ζωή σου ανήκει, ότι πρέπει να τη ζήσεις όπως σου αξίζει και ότι δεν βγάζει πουθενά η προσκόλληση στο παρελθόν και σε πρόσωπα που μας σημάδεψαν. Δεν κερδίζεις τίποτα.

    Αντίθετα, χάνεις χρόνο, ενέργεια και επιβαρύνεις την ήδη βεβαρημένη κατάστασή σου. Οι ψυχολόγοι απ' όσο ξέρω έχουν μια ατάκα: "Είναι ένα μεγάλο βήμα που αναγνωρίζεις ποιο είναι το πρόβλημα στον εαυτό σου". Αφού το ξέρεις, τώρα πρέπει να μάθεις ή καλύτερα να βρεις την πολυπόθητη λύση. Όσοι και όσες μας σημάδεψαν, σήμερα δεν τους καίγεται καρφί για εμάς. Εσύ τώρα γιατί το σκέφτεσαι άλλο; Πιστεύεις ότι σκεφτόμενη το παρελθόν, θα γυρίσεις πίσω και θα το αλλάξεις; Μπα.

    Κάνε κάτι πιο ρεαλιστικό. Άλλαξε το παρόν. Μη παραμελείς τον εαυτό σου, φρόντισέ τον, να τρως σωστά (δηλαδή να μην είσαι σε ένα από τα δυο άκρα της ανορεξίας και της βουλιμίας), μάθε κάτι καινούργιο. Και να θυμάσαι ότι αν είσαι νικήτρια (στις πράξεις και όχι στα λόγια), θα προσελκύεις περισσότερο ενδιαφέρον από το άλλο φύλο. Όσο για το παρελθόν; Για να μην επαναληφθεί η ιστορία, πρέπει να μας διδάξει. Μάθε από τα λάθη σου, θεώρησε ότι τα κεφάλαια αυτά έχουν κλείσει και προχώρα.

    Και κάτι τελευταίο... Όσο εσύ στεναχωριέσαι, η κλεψύδρα αδειάζει...
    Όσο χαίρεσαι, μη σε νοιάζει κι αν αδειάζει. Να σε νοιάζει που περνάς καλά!

    Καλή τύχη!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    Καλημέρα και στους δύο..... Τα πράγματα είναι πολύ πιο περίπλοκα.... Δεν είπα ποτέ ψέματα στο ψυχολόγο.... Ξέρει τα πάντα..... Βγαίνω από κει με αποφάσεις κ σε λίγο τα έχω ακυρώσει όλα.... Ένας τεράστιος ψυχαναγκασμος.... Και να θέλω να ξεχάσω δεν μπορώ γτ οι σκέψεις μου έρχονται αυτόματα κ με κατάρα κώνουν...υπάρχουν στιγμές που το κλάμα βγαίνει αυτόματα χωρίς καν να προλάβω να σκεφτώ..... Οργή τεράστια... Για αυτό έχω αρχίσει να πιστεύω ότι κάτι πιο σοβαρό παίζει.. Κάποια πάθηση που έχει κουμπώσει κ βρίσκει τροφή.... Έχω διαρκώς ένα συναίσθημα πόνου... Αυτόματο...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Η διάγνωση που έχεις απο την ψυχολόγο και τον ψυχίατρό σου ποιά είναι?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    Ο ψυχολόγος μου μίλησε για συμπεριφορά με δύο πόλους.... Αρα διπολική συν εμμονή συν ψυχαναγκασμο. Ο ψυχίατρος μου έδωσε αντικαθληπτικα κ ηρεμιστικα .. Βσραστό αυγό κ κουρεύτο....Κ επειδή ο φίλος πιο πάνω είπε ότι αυτοί οι άνθρωποι μας έχουν γραμμένους πράγμα που συμφωνώ απολύτως... δεν του επιτρέπω εγώ να με έχει.... .. Τον έχω κάνει και τρέχει..... Πάντα στα πλαίσια του νόμου... .. Είναι σαν λύτρωση για μένα για αυτό μιλάω για τεράστιο ψυχαναγκασμο
    Last edited by lola; 10-07-2017 at 15:27.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by lola View Post
    Ο ψυχολόγος μου μίλησε για συμπεριφορά με δύο πόλους.... Αρα διπολική συν εμμονή συν ψυχαναγκασμο. Ο ψυχίατρος μου έδωσε αντικαθληπτικα κ ηρεμιστικα .. Βσραστό αυγό κ κουρεύτο....Κ επειδή ο φίλος πιο πάνω είπε ότι αυτοί οι άνθρωποι μας έχουν γραμμένους πράγμα που συμφωνώ απολύτως... δεν του επιτρέπω εγώ να με έχει.... η μόνη στιγμή που νιώθω καλά είναι όταν κάνω επίθεση.... Τον έχω κάνει και τρέχει..... Πάντα στα πλαίσια του νόμου... Ευτυχώς αυτό το ελένχω.. Είναι σαν λύτρωση για μένα για αυτό μιλάω για τεράστιο ψυχαναγκασμο
    Για να καταλάβω, κάνεις stalking; Και εγώ έχω κάνει παλιά και το έχω μετανιώσει. Γιατί; Γιατί απλά το επίπεδο του αυτοσεβασμού σου και της αξιοπρέπειας σου πέφτει κατακόρυφα. Ή μήπως θέλεις να πάρεις κάποια εκδίκηση;

    Στο θέμα εκδίκηση, να σου πω κάτι; Και εγώ γύρω μου παρατηρώ την αδικία, την ψευτιά και την υποκρισία. Στον κλειστό μου κύκλο αλλά και σε ευρύτερο κύκλο. Κάνε υπομονή και τη δικαιοσύνη θα τη δεις να απονέμεται με τον ένα ή με τον άλλον τρόπο. Όλοι αυτοί που αδικούν και που αδικοπρακτούν, κάποια μέρα παίρνουν αυτό που τους αξίζει. Μα από το επίγειο Δικαστικό Σύστημα, μα από το λεγόμενο κάρμα, μα από το Μεγαλοδύναμο, πάντα την πατάνε. Κάνε υπομονή και όλα θα τακτοποιηθούν.

    Κοίτα εσύ να είσαι καλά και άσε τους άλλους. Αν δεν νοιάζονται για εσένα, να τους το ανταμείβεις διπλά.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Για να καταλάβω, κάνεις stalking; Και εγώ έχω κάνει παλιά και το έχω μετανιώσει. Γιατί; Γιατί απλά το επίπεδο του αυτοσεβασμού σου και της αξιοπρέπειας σου πέφτει κατακόρυφα. Ή μήπως θέλεις να πάρεις κάποια εκδίκηση;

    Στο θέμα εκδίκηση, να σου πω κάτι; Και εγώ γύρω μου παρατηρώ την αδικία, την ψευτιά και την υποκρισία. Στον κλειστό μου κύκλο αλλά και σε ευρύτερο κύκλο. Κάνε υπομονή και τη δικαιοσύνη θα τη δεις να απονέμεται με τον ένα ή με τον άλλον τρόπο. Όλοι αυτοί που αδικούν και που αδικοπρακτούν, κάποια μέρα παίρνουν αυτό που τους αξίζει. Μα από το επίγειο Δικαστικό Σύστημα, μα από το λεγόμενο κάρμα, μα από το Μεγαλοδύναμο, πάντα την πατάνε. Κάνε υπομονή και όλα θα τακτοποιηθούν.

    Κοίτα εσύ να είσαι καλά και άσε τους άλλους. Αν δεν νοιάζονται για εσένα, να τους το ανταμείβεις διπλά.
    Έχεις δίκιο σε πολλά πράγματα κ το καταλαβαίνω.... Όμως κάποτε απειλήθηκα ότι θα εξαφανιστώ απ το χάρτη αν αποκαλύψω την πουστια.... Δέχτηκα γενικά πάρα πολλές απειλες κ κάποιες πραγματοποιηθηκαν..εκδιώχθ ηκα.. Συκοφαντιθηκα. Κ δεν είχα φταιξει πουθενά... Ο τύπος ήθελε να κουκουλωσει τα πράγματα όπως όπως... Αυτό που κάνω μου δίνει δύναμη ότι μπορώ να επιβληθω, να παλέψει ο Δαυίδ με τον Γολιάθ.... Στα λέω αυτά για να καταλάβεις περίπου την ψυχολογία μ.... Είναι σαν κάποιος να με πάτησε κ προσπαθώ να σηκωθώ. Αλλά δεν μου αρκεί αυτό αν δεν ανταποδώσω.. Μακάρι να ισχύει το κάρμα.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν μας λες και τι ακριβως εχει συμβει.
    υπαρχουν συμπεριφορες που δικαιολογουνται και συμπεριφορες που ΔΕΝ δικαιολογουνται οτν καποιος σε πειραξει.

    επισης, μπορει καποιος να νοιωθει οτι τον πειραξαν, ενω ο αλλος εκανε απλα οτι ειχε καθε δικαιωμα να κανει (πχ να απομακρυνθει απο μια κατασταση που δεν του ταιριαζε).

    αν μου πιασουν την θεση του παρκιγκ, ΔΕΝ δικαιολογειται να χτυπησω καποιον, για παραδειγμα. καταλαβαινεις τι εννοω, νομιζω.

    το αν εχεις ξεπερασει καποια ορια "φυσιολογικου", θα στο πει ο θεραπευτης σου, εφοσον πηγαινεις.
    ειτε "φυσιολογικου" σαν αντιδραση σε ενα γεγονος, ειτε "φυσιολογικου" σαν κοινωνικη συμπεριφορα προς τους αλλους (το stalkin, δεν ειναι φυσιολογικο , για παραδειγμα)

    επισης, υπαρχει οριο "φυσιολογικου" στο ποσο κραταει μια τετοια αντιδραση.

    περα απο αυτα, σε ολους τυχαινουν αναποδιες και αδικιες.
    αλλες κανονικς κι αλλες πολυ φορτωμενες.
    το πως ανταπεξερχεται κανεις εξαρταται απο την γενικοτερη ισορροπια και προσαρμοστικοτητα που μπορει να εχει σαν ατομο.
    εφοσον μας μιλας για παιδικη κακοποιηση, προφανως υπαρχει επιβαρυνση, γι αυτο και σου μιλησε για τρενο απ τα παλια η ψυχ σου.

    κατα την γνωμη μου αυτο που πρεπει να κανεις ειναι συστηματικη ψυχοθεραπεια, μεχρι να καταφερεις να κοντρολαρεις συμπεριφορες και αντιδρασεις σου ΣΥΝΟΛΙΚΑ.
    το περιστατικο με τον τυπο ειναι μεμονωμενο, αλλα θα ερθει κι αλλο στο μελλον.
    αν εισαι εσυ καλα με τον εαυτο σου, θα βρεις τους μηχανισμους να το αντιμετωπισεις χωρις υπερβολες και χωρις να ταλαιπωρεισαι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by lola View Post
    Έχεις δίκιο σε πολλά πράγματα κ το καταλαβαίνω.... Όμως κάποτε απειλήθηκα ότι θα εξαφανιστώ απ το χάρτη αν αποκαλύψω την πουστια.... Δέχτηκα γενικά πάρα πολλές απειλες κ κάποιες πραγματοποιηθηκαν..εκδιώχθ ηκα.. Συκοφαντιθηκα. Κ δεν είχα φταιξει πουθενά... Ο τύπος ήθελε να κουκουλωσει τα πράγματα όπως όπως... Αυτό που κάνω μου δίνει δύναμη ότι μπορώ να επιβληθω, να παλέψει ο Δαυίδ με τον Γολιάθ.... Στα λέω αυτά για να καταλάβεις περίπου την ψυχολογία μ.... Είναι σαν κάποιος να με πάτησε κ προσπαθώ να σηκωθώ. Αλλά δεν μου αρκεί αυτό αν δεν ανταποδώσω.. Μακάρι να ισχύει το κάρμα.....
    Με συγχωρείς που ρωτάω, αλλά ήταν στη δουλεια το περιστατικό αυτό;

    Συνήθως την πληρώνουν οι "αδύναμοι" τις απατεωνιές των "δυνατών".
    Και ειδικά σε εργασιακούς χώρους, όπως λογιστήρια των εταιριών ή σε ελεγκτικές εταιρίες, όπου υπάρχει αστική και ποινική ευθύνη των (ορκωτών) λογιστών και που πάντα την πληρώνουν τα μικρά ψαράκια και οι δόκιμοι. Ποτέ τα μεγάλα κεφάλια.
    Τουλάχιστον, όχι άμεσα. Στο μέλλον, σίγουρα!

    Και εγώ έχω πιστέψει ότι είμαι ο Δαυίδ, ο Δον Κιχώτης, αλλά να που όλες αυτές οι ιστορίες είναι στο χαρτί.
    Διψάς για δικαιοσύνη; Πρώτα απ' όλα κάνε υπομονή και προσπάθησε να κρατήσεις την ηρεμία σου.
    Θα το φάνε το κεφάλι τους. Δεν υπάρχει το τέλειο έγκλημα, υπάρχει όμως η τέλεια τιμωρία, η οποία υπερβαίνει ακόμη και τη φαντασία σου. Η υπεροψία τους και η κακή διαπαιδαγώγιση των παιδιών τους με ασυδοσία θα έχει αποτελέσματα λιαν συντόμως.

    Τα άτομα που εγκληματούν, που είναι χειριστικά και απειλούν, έχουν πάθη. Τζόγος, γυναίκες, αλκοόλ, ναρκωτικά, σπατάλες σε ανούσια προϊόντα/υπηρεσίες...
    Και αν δεν έχουν οι ίδιοι, έχουν τα παιδιά τους. Η (αυτο)καταστροφή τους είναι μπροστά τους.

    Η σοφία και η γνώση είναι αξίες που ποτέ δεν επένδυσαν, γι' αυτό θα πάθουν αργά ή γρήγορα.

    Φέρσου έξυπνα και δες τους να καταστρέφονται... Κάνε υπομονή και φτιάξε τον νέο σου εαυτό!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    Σε ευχαριστώ πολύ... Ναι ήταν σε εργασιακό χώρο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Quote Originally Posted by lola View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ... Ναι ήταν σε εργασιακό χώρο
    lola απο οτι βλέπω στα μηνύματά σου κάτι ίδιο είχες βιώσει και με έναν παπά? ... εχουν υπάρξει και άλλοι άνθρωποι που νιώθεις οτι σε έχουν πειράξει σε βαθμό να συμπεριφέρεσαι με τρόπο τέτοιο που να αγγίζει τα όρια του νόμου?
    Αν έχεις διαγνωσθεί ως διπολική με ιδεοψυχαναγκασμούς, δεν σου έχει προτίνει η θεραπεύτρια σου φαρμακευτική αγωγή? Γιατί η θεραπεία στην διπολική διαταραχή βασίζεται κυρίως στην φαρμακευτική αγωγη και έπειτα στην ψυχοθεραπεία (συνδιασμό των δύο με προτεραιότητα την φαρμακευτική αγωγή). Όπως είπες ο ψυχίατρος είχε κάνει μια προσπάθεια να με αντικαταθληπτικά και αγχολυτικά αλλά βρήκες απαξιωτική αυτή την προσπάθεια. Μήπως ο ιατρός στην ουσία πήγε να σε βάλει σταδιακά σε κάποια αγωγή και προτίμησε να δει πρώτα πως θα αντιδράσεις σε μια πιο ήπια αγωγή? ή να μην είχε αντιληφθεί ακόμη την διπολική διαταραχή?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    Για αυτό μιλάω για εμμονή... Δεν θεωρώ τιπ φυσιολογικό... Για το αν όντως εδώ υπάρχει βρωμιά... Υπάρχει πολύ... Δεν το λέω μόνο εγώ δεν είμαι οργισμένη μόνο εγώ... Απλώς σε εμένα ότι ψυχολογικά προβλήματα προϋπήρχαν επιδεινωθηκαν κ δεν μπορώ να τα μαζέψω.... Γιατί έφαγα κ το περισσότερο σκατο...... Και δεν μιλάμε για θέση πάρκινγκ μιλάμε για ψυχολογική κακοποίηση εύρεους κλίμακας.....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by lola View Post
    Για αυτό μιλάω για εμμονή... Δεν θεωρώ τιπ φυσιολογικό... Για το αν όντως εδώ υπάρχει βρωμιά... Υπάρχει πολύ... Δεν το λέω μόνο εγώ δεν είμαι οργισμένη μόνο εγώ... Απλώς σε εμένα ότι ψυχολογικά προβλήματα προϋπήρχαν επιδεινωθηκαν κ δεν μπορώ να τα μαζέψω.... Γιατί έφαγα κ το περισσότερο σκατο...... Και δεν μιλάμε για θέση πάρκινγκ μιλάμε για ψυχολογική κακοποίηση εύρεους κλίμακας.....
    Υπήρξες θύμα mobbing (ανάλογο του bullying) στη δουλειά; Είναι πολύ κακή εμπειρία και σου έχει αφήσει σημάδια. Γι' αυτό θες να πάρεις την εκδίκησή σου; Έχεις ένα πληγωμένο εγώ και μια πληγωμένη υπόληψη, αλλά όπως σου είπα, από την υπέρμετρη φιλοδοξία και υπεροψία τους, θα το φάνε το κεφάλι τους. Δεν τα κάνουν όλα τέλεια. Είναι καλοί γονείς και καλοί σύζυγοι όλοι αυτοί που στα έκαναν αυτά; Θα το δεις πως αυτά τα άτομα θα καταστραφούν, όπως πολλοί πάλαι ποτέ παντοδύναμοι.

    Μόνο μες στη κρίση δες πόσα καθάρματα που πριν την κρίση έκαναν ζωάρα (Κολωνάκι-Μύκονος-Γκστάαντ, κότερα, πούρα, ακριβά ρούχα, αμάξια, βίλες) και σήμερα μένουν στη ψάθα παρακάλανε για ένα τσιγάρο δανεικό (ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε).
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    Για να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα... Δεν αγγίζω τα όρια του νόμου.... Είμαι στο νόμο.. Αυτό που κανω είναι να θέτω το ζήτημα σε ότι αφορά την σαπίλα του συστήματος. Εκεί που πρέπει.. .. Το όρο που χρησιμοποισες τον είδα τώρα στο γκούλ κ δεν έχει καμμια σχέση εννοώ το Στάλκιν....όσο για τα υπόλοιπα όταν πήρα αντικαταθλιπτικα μου ρχονταν να πάω να αυτοκτονήσω τώρα Άλλαξα πολλά άλλα με όλα είχα σοβαρές παρενέργειες.... Δεν τα άντεχα για αυτό δεν συνέχισα... Δεν απαξίωσα καμμια βοήθεια ψυχίατρου... Μάλιστα είναι και πολύ καλός. Τα ηρεμιστικα μ τα περνώ... Δεν μου έδωσε ο ψυχίατρος διάγνωση φάρμακα μου έδωσε... Ο ψυχολόγος μου είπε για δύο πόλους.... Και ναι όσο απίθανο μπορεί να σας φαίνεται με έχουν πειράξει πολλοί στην ζωή μ..... η ψυχολόγος μου είπε ότι λόγω της παιδικής μου κακοποίηση ς δεν έχω μάθει να προστατευω τον εαυτό μ

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εμμονή με καλσόν
    By fetix in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 83
    Last Post: 16-03-2017, 17:30
  2. Εμμονή με την περίοδο.
    By amylee in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 27-01-2013, 15:44
  3. Εμμονή
    By Εμμανουέλα1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 22-10-2012, 00:13
  4. Εμμονή
    By Nefel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2011, 02:28
  5. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 17:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •