Την ερωτεύτηκα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    14

    Την ερωτεύτηκα

    Καλημερα /καλησπέρα πριν 6 μερες γνώρισα μια κοπελα που με την οποια καναμε κατι αυτη την κοπελα ομως την γούσταρε ενας φιλος(δεν το ηξερα) το πως το εμαθε δεν ξερω εχω ψηλοτσακωθει με τον κολλητό μ γτ το ηξερε αυτος κ αλλοι 2 κ λογικα αυτος το είπε το θέμα ειναι το εξεις το παιδι που την γουστάρει τον ξερω απο 5 χρονων κ εχει ενα θεμα με τις κοπέλες (δεν προσεχει τον ευατό του αμφιβάλλω κ αν εχει βρει κοπελα μεχρι τωρα) το θέμα ειναι οτι πηγενε καθημερινά και τις έλεγε ψέματα για εμενα πχ οτι εβγαλα φήμη οτι καναμε σεξ η οτι ειπα οτι δεν φιλάει καλα και αλα πολλα το αποτέλεσμα ηταν η κοπέλα αυτη να βαλει τα κλάματα κ την επομενη μερα που την είδα με κοίταξε με ενα βλέμα μίσους τα παραπάνω που σας λεω μου τα παραδέχτηκε το ιδιο το παιδι κ τον συνχωρεσα το θεμα ειναι οτι ψηλωτσακωθικα με τον κολλητό μ γτ τον κατηγωρησα οτι το είπε αυτος κ η κοπελα δεν θελει ούτε να με ξερει ειμαι σε απόγνωση τι να κανωΥΓ ΕΙΜΑΙ 15

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    14
    Κατι που ξεχασα να αναφέρω ειναι οτι όταν τον ρώτησα γτ το είπε μου είπε για να με συχαθει η κοπέλα κ να παει σε αυτον

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    15 ε ? βρε βρε , τι εποχες μου θυμιζεις .................αυτος δεν ειναι κολλητος σου , ουτε φιλος σου , κανε τον περα διοτι σε φθονει , και εξηγησε στην κοπελα τι ακριβως συνεβη , θα καταλαβει πιστευω .........


    μπουχουχουχου , θελω κι εγω να ξαναγινω 15 ...............

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    συμφωνω με μαγκ.
    προσπαθησε να πεισεις την κοπελα να μιλησετε για να της εξηγησεις τι πραγματικα εχει συμβει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Αχ τι ωραια ηλικια.για πρωτη μου φορα το λεω αυτο.περασαν 20 ολοκληρα χρονια απο τοτε και το θυμαμε σαν να ηταν εχθες.τελοσπαντων.κατα τη ταπεινη μου γνωμη το φιλο σου καλα εκανες και το συγχωρεσες αλλα κατσε και εξηγα στο κοριτση τη συμβαινει οπως λεει και ο φιλος απο πανω.
    Ο φιλος αν στην ξανα κανει τη λαδια τοτες καντον παραπερα.οι ανθρωποι παντα δικαιουμαστε και 2 ευκαιρια.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Καλημέρα PainGr,
    όλο αυτό είναι εύκολο να "ξεμπλεχτεί".
    Πιάσε το παλικάρι που είπε όλα αυτά τα ψέμματα να πάτε μαζί στην κοπέλα και να παραδεχθεί μπροστά της τα ψέματα που είπε ο ίδιος και οτι εσύ δεν είχες καμία συμμετοχή σε όλες αυτές τις φήμες. Έτσι η κοπέλα θα καταλάβει οτι εσύ δεν φταίς σε τίποτα και είχες μόνο καλές προθέσεις και να αναλάβει ο "φίλος" σου τις ευθύνες του. Αν πραγματικά έχει μετανιώσει για το "κακό" που σου έκανε και θέλει πραγματικά την συγχώρεσή σου και την φιλία σου θα πρέπει να συμφωνήσει να το κάνει αυτό. Αν δεν συμφωνήσει πρέπει να τον αποκόψεις τελείως και να βάλεις κάποια άλλα άτομα να πούν στην κοπέλα τι πραγματικά έχει συμβεί και να την πίσουν οτι εσύ δεν είπες τίποτα απο όλα αυτά. Όταν η κοπέλα δεί οτι όλοι είναι με το μέρος σου και οτι εσύ πλέον δεν κάνεις παρέα με αυτό το παιδί, θα καταλάβει οτι εσύ δεν φταίς πουθενά και οτι θέλεις μόνο το καλό της και ίσως να έρθει και η ίδια να σου ζητήσει συγνώμη που σε παρεξήγησε.
    Όσον αφορά τον κολλητό σου που "ψιλοτσακώθηκες" .. εδώ πρέπει εσύ να αναλάβεις τις ευθύνες σου και να αναγνωρίσεις το λάθος σου. Πρέπει λοιπόν να του μιλήσεις και να του ζητήσεις συγνώμη, να παραδεχθείς οτι ήσουν λάθος μαζί του, να του εξηγήσεις και να είσαι πραγματικά μετανιωμένος και να του δείξεις πόσο σημαντική είναι η φιλία σας. Τις περισσότερες φορές αυτό που θέλουν οι φίλοι μας όταν τους έχουμε παρεξηγήσει ειναι να παραδεχθούμε τα λάθη και να τους κάνουμε να νιώσουν οτι δεν θα τους ξαναμφισβητήσουμε. Οπότε η συγνώμη σε αυτή την περίπτωση είναι πολύ σημαντική αλλά δεν είναι αρκετή αν δεν συνοδεύεται με την αίσθηση οτι την ενοούμε πραγματικά και για να κάνουμε τον άλλον να πιστέψει οτι την ενοούμε πρέπει να του δείξουμε οτι ξέρουμε τι κάναμε λάθος, οτι το αποδεχόμαστε σαν λάθος και οτι δεν θα επαναλάβουμε ξανά το ίδιο λάθος!! :)

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    14
    Σας ευχαριστώ πολυ για της απάντησης σας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    μαγνητοφωνησε τον σε μια ηρεμη συζητηση και πηγαινε τα στην κοπελα επισης οπως και να χει απομακρυνε τον φιλο σου αυτον ειχα και εγω κλαψιαρη φιλο παλια και με εβλεπε ζηλοφθονα βεβαια δεν θα εκανε ποτε κατι τετοιο γιαυτο και παρεμεινε φιλος μου αλλα στα γκομενικα με επιφυλαξη

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    14
    Φιλε μού το ειχα σχεφτει να το κανω αλα μηπως ετσι περιπλεξω περισσότερο τα πράγματα?

Similar Threads

  1. Ερωτεύτηκα τον καθηγητή μου
    By marilena97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 06-02-2020, 05:55
  2. Τον ερωτεύτηκα πάει.
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 30
    Last Post: 24-08-2017, 18:05
  3. τον ερωτευτηκα;
    By ena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 19-11-2016, 23:49
  4. ερωτευτηκα????
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 10-08-2011, 17:48
  5. Βοήθεια!Ερωτεύτηκα!
    By Phil_85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-01-2008, 21:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •