Εμπιστοσύνη! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Συμφωνώ μαζί σου ότι μια γυναίκα είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα από έναν άντρα αλλά διαφωνώ ότι έστω λίγο δεν πήγε το μυαλό σου στο πονηρό σε τέτοια ηλικία
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Συμφωνώ μαζί σου ότι μια γυναίκα είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα από έναν άντρα αλλά διαφωνώ ότι έστω λίγο δεν πήγε το μυαλό σου στο πονηρό σε τέτοια ηλικία
    Απλά το είχαμε συζητήσει το θέμα πολύ νωρίς και δεν ήθελε...
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Άρα σου έριξε άκυρο
    Σε έβαλε friendzone
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    ειχες ποτε στη ζωη σου σχεση?ε ρε φιλε αυτο που ειπα τελικα δεν μπορει ΝΟΜΟΣγουσταρες το ειχες δει πονηρα ασχετα αν δεν θες να το παραδεχτεις

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Άρα σου έριξε άκυρο
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    ειχες ποτε στη ζωη σου σχεση?ε ρε φιλε αυτο που ειπα τελικα δεν μπορει ΝΟΜΟΣγουσταρες το ειχες δει πονηρα ασχετα αν δεν θες να το παραδεχτεις
    Μη προτρέχετε... Απλά είχαμε συζητήσει στον πρώτο μήνα που γνωριστήκαμε για το θέμα "φιλία άντρα-γυναίκας" και της έριξα υπονοούμενο ότι ένας φίλος άντρας μπορεί να σε κοιτάζει στα επίμαχα μερη και να σε αγκαλιάζει και να σε φιλά, χωρίς να σε έχει γκόμενα... Ε και στεναχωρέθηκε που της το είπα αυτό τότε και μου ξεκαθάρισε ότι τα πονηρά δεν περνάνε εδώ... Σχέσεις είχα, ΟΚ, αλλά δεν έχει νόημα να το συζητάμε άλλο...
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Καλά δε θέλουμε να μάθουμε τα προσωπικά σου πες μας απλά ότι δεν την έπεσες ευθέως
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Καλά δε θέλουμε να μάθουμε τα προσωπικά σου πες μας απλά ότι δεν την έπεσες ευθέως
    Απλά μου έκανε εντύπωση ότι πίστευε με επιμονή ότι μπορεί να υπάρξει στα αλήθεια φιλία άντρα-γυναίκας και εγώ πέταξα το υπονοούμενο για να αποδομήσω τα επιχείρηματά της...
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Υπάρχει φιλία αλλά όχι στην ηλικία σου πιο μεγάλοι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    δεν υπαρχει φιλια μεταξυ αντρα γυναικας αλλο φιλια αλλο παρεακι που και που μαζι με αλλους φιλια μπορει να αναπτυχθει μονον οταν ειστε απο μικρα μαζι και παλι δεν παιρνω και ορκο ο αντρας παντα θα θελει να τον σφυριξει στη γυναικα φιλη και η γυναικα φιλη ειναι φυρα οταν παει ο αντρας να γνωρισει μια αλλη κοπελα θα βαλει λογια ποτε δεν ειπα α τι ωραια παω να κανω μια φιλη γυναικα χωρις να υποβοσκει καποιο ενδιαφερον εχω μερικες φιλες που θα βγω μαζι τους αν θελω αλλα μηνυματα και τηλ ΣΤΗ ΧΑΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΦΕΞΗ δεν ξυπναω με εντονη επιθυμια να δω τι κανει η φιλη μου η κατερινα λεω ενα τυχαιο ονομα τωρα

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    αμα σου καθοταν την πηδαγες?απελευθερωσου χωρις φοβο και παθος απαντησε. γιατι εγω καμια φιλη απο αυτες που λεω φιλες δεν θα τις πηδαγα

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    αμα σου καθοταν την πηδαγες?απελευθερωσου χωρις φοβο και παθος απαντησε. γιατι εγω καμια φιλη απο αυτες που λεω φιλες δεν θα τις πηδαγα
    Πολύ υποθετικά όλα αυτά... Σαν να λέμε, αν κέρδιζα το Τζόκερ, θα αγόραζα σπίτι στο Μόντε Κάρλο...
    Τι νόημα έχει;

    Όπως και να' χει δεν είμαι και του θανατά... Απλά μου έκανε εντύπωση και με στεναχώρησε που δεν είναι πια πρόθυμη για να επικοινωνήσει μαζί μου.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    αμα σου καθοταν την πηδαγες?απελευθερωσου χωρις φοβο και παθος απαντησε. γιατι εγω καμια φιλη απο αυτες που λεω φιλες δεν θα τις πηδαγα
    Ωραιες εκφρασεις χρησιμοποιειτε εδω μεσα.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Πολύ υποθετικά όλα αυτά... Σαν να λέμε, αν κέρδιζα το Τζόκερ, θα αγόραζα σπίτι στο Μόντε Κάρλο...
    Τι νόημα έχει;

    Όπως και να' χει δεν είμαι και του θανατά... Απλά μου έκανε εντύπωση και με στεναχώρησε που δεν είναι πια πρόθυμη για να επικοινωνήσει μαζί μου.
    θα αγοραζες?εγω οχι φιλε μου ακουσε με την κοπελα την γουσταρες λιγο πολυ και πηγες να το πας λαου λαου φιλικα μηπως στο μελλον κατσει κατι καλυτερα που εγινε ολο αυτο και καταλαβες πως λειτουργει το ολο αυτα ειναι κατωτερης ποιοτητας σχεση και δεν αξιζει σε κανεναν βρες κατι καλυτερο οταν εισαι ετοιμος

    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Ωραιες εκφρασεις χρησιμοποιειτε εδω μεσα.
    μπηκα εδω για να νοιωσω απελευθερωμενος γιατι ατη την στιγμη δεν νοιωθω ετσι στη ζωη μου οχι για να κριθω απο κανεναν για το πως μιλαω αρκει να μην προσβαλλω κανεναν επι προσωπικου ΑΥΤΑ

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Ελισάβετ έχεις δίκιο. Λυπάμαι που ήρθαν έτσι τα πράγματα, γιατί και εγώ ήθελα να έχω κάποιον άνθρωπο που να ακούει τον πόνο μου και να αφιερώνει λίγη από την ώρα του σε εμένα και με εμένα, αλλά δεν πειράζει. Πράγματι εκείνη την περίοδο, όποιος/όποια και να ερχόταν στη ζωή μου για να μου κάνει λίγη παρέα, θα με έκανε να τον/την εκτιμήσω διπλά και να του/της τα δώσω όλα. Επίσης έπεσες μέσα στο γεγονός ότι περισσότερο έδινα, παρά έπαιρνα και έτσι τρόπον τινά είχε το πάνω χέρι σε αυτή τη σχέση και έκανε πράγματα που δεν ήταν σωστά απέναντι σε κάποιον που της συμπεριφέρθηκε εξαιρετικά. Η ζωή συνεχίζεται και συνεχώς ζούμε μαθαίνοντας και κάτι νέο.
    Δεν είναι για να απογοητεύεσαι, είναι για να μαθαίνεις αυτή η ιστορία.
    Καταλαβαίνω την ανάγκη σου να νιώσεις έναν άνθρωπο κοντά σου και να δώσεις ότι έχεις αλλά σκέψου το λίγο ανάποδα : αυτή η ανάγκη σου ίσως να τρομάζει και λίγο τους άλλους. Οτι θα του γίνεις τσιμπούρι ας πούμε.

    Σχετικά πρόσφατα είχα μια γνωριμία λίγο όπως περιγράφεις κι εσύ. Ήμουν μετά από έναν δύσκολο χωρισμό, εκείνος ήταν διαθέσιμος να ακούσει και να παρηγορεί και κάναμε παρέα. Ομολογώ πως ένιωσα λίγο σαν να τον χρησιμοποιώ γιατί εκείνος μην έχοντας πολλές άλλες παρέες ήταν πάντα και ανά πάσα στιγμή διαθέσιμος. Αυτό ενώ θα περίμενε κανείς να είναι κάτι που θα εκτιμηθεί, λειτουργούσε λίγο αντίστροφα, ξέρεις γιατί; Γιατί ήξερα πως δεν είχε κάτι άλλο να κάνει. Πώς κι εκείνος την δική του ανάγκη για παρέα και κουβέντα ικανοποιούσε κι όχι επειδή βρήκε σε μένα κάτι εξαιρετικό. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω. Όταν αυτή σου η ανάγκη γίνεται τόσο μεγάλη, είναι σα να παύει να έχει σημασία το πρόσωπο, προσπαθείς να πιαστείς από παντού και ο άλλος το αντιλαμβάνεται αυτό. Οπότε εσύ νιώθεις τώρα ότι δεν εκτιμήθηκαν όσα έκανες για εκείνη και εκείνη ίσως να λέει απλώς οτι έδινες γιατί ήθελες παρέα κι όχι γιατί εκτίμησες κάτι στην ίδια. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητή.

    Οπότε θα σε συμβούλευα απλά να αφήνεις περισσότερο χρόνο, να μην βιάζεσαι να δώσεις τόσα πολλά για να πάρεις απλά την παρέα κάποιου γιατί σε αυτή την περίπτωση σχεδόν ποτέ δεν θα εκτιμούνται αυτά που δίνεις με τον τρόπο που θες. Γιατί και πάλι αν το σκεφτείς ψυχρά δεν ήταν μια άδικη σχέση. Εσύ έδινες καλά λόγια, παρηγοριά κτλ ώστε να κερδίσεις τι; παρέα και έναν άνθρωπο κοντά σου. Ε το κέρδισες αυτό για αυτούς τους μήνες. Και θα συνέχιζες να το κερδίζεις όσο η αλλη θα είχε ανάγκη αυτό που έδινες. Όταν έπαψε να το έχει ανάγκη , σταμάτησε να σου δίνει και την προσοχή της. Οπότε και οι δύο πήρατε αυτό που θέλατε. Με την διαφορά οτι εσύ έμεινες με το παράπονο γιατί η δικιά σου ανάγκη για παρέα δεν είναι προσωρινή όπως ήταν η φάση που περνούσε η κοπέλα. Το λάθος σου λοιπόν ήταν ότι προσπάθησες να "εξαγοράσεις" αυτό που ήθελες δίνοντας αυτό που γνώριζες οτι χρειάζεται . Όμως με αυτόν τον τρόπο δεν χτίζουμε στέρεες σχέσεις γιατί ανα πάσα στιγμή ο άλλος έχει δικαίωμα να αρνηθεί να πάρει πια αυτό που προσφέρουμε.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Κάθε μια σου λέξη, σωστή και στοχευμένη. Νομίζω πως ο καθένας μας πέτυχε τους στόχους του.

    Και ναι, υπο άλλες συνθήκες ίσως να μην κάναμε ποτέ παρέα με την κοπέλα αυτή.

    Τέλος πάντων. Σε ευχαριστώ πολύ Ελισάβετ για το χρόνο που διέθεσες και όλους εσάς για τις απαντήσεις σας!

    Καληνύχτα και καλό ξημέρωμα σε όλους!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Δεν υπάρχει εμπιστοσύνη
    By LitSof in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2016, 15:06
  2. εμπιστοσύνη
    By Natalia_sups in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 23-11-2015, 13:58
  3. εμπιστοσύνη - ψέματα
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 22-03-2013, 11:10
  4. Εμπιστοσύνη-Σεξουαλικότητα
    By Curie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-03-2012, 01:33
  5. εμπιστοσύνη
    By kallia13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 14-08-2007, 16:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •