τι να κάνω? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Κάνε μια ανανέωση στη φώτο προφίλ σου, βάλε μια καινούργια καλή.
    Σωστός...! Να έρθει το νέο like και με αυτή την αφορμή να αρχίσει το μπίρι-μπίρι...!

    Έτσι μπράβο Μαριάννα! Κυρίως να διαψεύσεις εκείνον τον τοξικό πρώην σου που σε έλεγε ανίκανη και κοριτσάκι...
    Δείξε ότι είσαι γυναίκα και ότι εσύ κάνεις να κλαίνε ακόμη και τα δίμετρα παλληκάρια! Χαχαχα!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Positive, να αλλαξω φωτο προφίλ κι όταν πατησει λαικ να αρχισω πάλι το μπιρι μπιρι ή να περιμένω να στειλει εκείνος ; δεν καταλαβα τι εννοείς :p

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    4-5 μηνες που χωρησε μετα απο μακροχρονια σχεση πιθανολογω οτι δεν ειναι ετοιμος να γνωρισει αλλη γυναικα μπορει να μην του εισαι αδιαφορη αλλα να μην θελει κατι αλλο ειναι νωρις ακομα πιστευω

  4. #19
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Εγώ δεν κατάλαβα κάτι. Στέλνει μια 19χρονη σε έναν 24χρονο μήνυμα στο fb (που είναι αρκετά σπάνιο να γίνει γενικότερα αυτό, η κοπέλα να στείλει πρώτη, από τον άντρα) και το "παίζει" και λίγο αδιάφορος; Μπορεί βέβαια τώρα που το σκέφτομαι να είναι κάπως "κλειστός" χαρακτήρας, αλλά μετά από μια τέτοιας περιόδου σχέσης, θα έλεγα ότι έχουν "φύγει" οι εφηβικοί δισταγμοί. Και δεν είπα το περιεχόμενο να είναι σεξουαλικό, αλλά φιλικό. Δεν μπορώ να καταλάβω μερικά άτομα. Τους δίνεται τέτοια ευκαιρία και κάθονται και κάνουν like σαν τους ηλίθιους σε φωτογραφίες, αντί να κοιτάξουν και λίγο γύρω τους. Τέλος αν θέλεις μια συμβουλή, ποτέ να μην ακούς κανέναν. Ο κόσμος από μόνος του είναι κακός. Οπότε μην δίνεις σημασία σε λόγια τρίτων, που για εμένα είναι τελείως άχρηστα. Μην σε επηρεάζει τίποτα, συνέχισε κανονικά εσύ τον δρόμο σου. Αν ο άλλος είναι κακός είτε είναι πρώην, είτε νυν και είτε δεν ξέρω εγώ τι άλλο, κακός θα παραμείνει. Και πες του, σε αυτόν τον πρώην, αν τον ξαναδείς ποτέ σου, ότι: οι άντρες που φοράνε παντελόνια, δεν συμπεριφέρονται έτσι σε μια κοπέλα. Κάτι τέτοιοι δήθεν "μάγκες", είναι που "μολύνουν" τον πλανήτη μας. Είμαι στην ίδια ηλικία με εσένα, οπότε ξέρω πολλές τέτοιες φάτσες, που κατέστρεφαν την ψυχολογία και έκαναν μπούλινγκ στον άλλο/άλλη, είτε σωματικό, είτε ψυχολογικό.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by mariannap4 View Post
    Positive, να αλλαξω φωτο προφίλ κι όταν πατησει λαικ να αρχισω πάλι το μπιρι μπιρι ή να περιμένω να στειλει εκείνος ; δεν καταλαβα τι εννοείς :p
    Έλεγα ότι θα μπορούσε να σταθεί αφορμή να σε προσέξει, μια αλλαγή στη φωτογραφία του προφίλ. Εσύ κοίτα το ψυχρά και αν θελήσει να κάνει κίνηση, κάνε τα μαγικά σου...!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mariannap4 View Post
    Κερασι, τι να πω; ισως να σκεφτεται κι την αλλη , αλλά στο τσατ υπηρξε ενα είδους φλερτ (οχι πονηρό) ...τωρα, οσον αφορά τον κοινό φιλο ειναι κολλητος του κι σε μενα απλα γνωστός του... οπότε λιγο δυσκολο να του μιλησω γτ θα του τα πει ολα.
    καλησπερα.
    θα σου ελεγα να εισαι επιφυλακτικη, γιατι δεν ξερεις τι μπορει να συμβαινει.
    εσυ εχεις στο μυαλο σου την πρωην του, αλλα περα απο την πρωην του μπορει να συμβαινει κι οτιδηποτε αλλο, οπως το να μιλαει και με αλλες κοπελες, η να εχει ξεκινησει ηδη κατι που δεν στο εχει πει, γι αυτο και δεν πολυασχολειται με την δικη σας επικοινωνια.

    τον πρωην σου ουτε που να τον σκεφτεσαι, απο εκδικητικοτητα και χειριστικοτητα σου ειπε εκεινες τις βλακειες.
    αυτο που πρπει να προσεχεις ομως, ειναι το τι μπορει να λεει πισω απο την [πλατη σου σε κοινους γνωστους για να σου χαλασει καποια κατασταση..
    ΜΗΠΩΣ τον ξερει και ο πρωην σου, η μηπως ο πρωην σου ξερει τον κολλητο του???

    εγω στην θεση σου θα περιμενα απο εκεινον,.
    ΕΑΝ σκεφτεται την πρωην του, ή αν υπαρχει αλλη, δεν εχει νοημα να εκβιασεις καταστασεις γιατι θα σου βγει ξυνο, στην πορεια. μπορει και να ενδιαφερθει για λιγο αλλα μετα θα σου γυρισει την πλατη κι εσυ θα εχεις κολλησει.
    σημασια εχει εκεινος να το θελησει να πλησιασετε περισσοτερο και να ειναι ελευθερος, βεβαια.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    παιδια , οντως καταλαβαινω οτι 4-5 μηνες ειναι λιγοι για να ξεπερασει καποια κοπελα , αλλα απο τα στατους του το σκεφτηκα μονη μου κι ψαχουλευοντας το προφιλ του βρηκα σημαδια οτι το 2014 ηταν σε σχεση με καποια κι μεχρι τον φεβρουαριο κοινοποιουσε καψουροτραγουδα (απο τοτε ως τωρα δεν ανεβαζει κατι καινουριο περα απο φωτογραφιες του , οι οποιες ειναι με κατι φιλους του συνηθως ή μονος του). remedy , οχι δεν υπαρχει πιθανοτητα να γνωριζονται μεταξυ τους . επισης , με ειχε ρωτησει αν εχω σχεση κι του ειπα ''οχι'' και μου απαντησε ''πως κι ετσι?'' κι οταν τον ρωτησα αν εκεινος εχει κατι μου ειπε οτι δεν παιζει κατι με καμια αυτον τον καιρο...ακομα , με ειχε ξαναρωτησει αλλη μια φορα αν εχω σχεση (συνολο 2 φορες) κι του ειπα ξανα οχι

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by mariannap4 View Post
    παιδια , οντως καταλαβαινω οτι 4-5 μηνες ειναι λιγοι για να ξεπερασει καποια κοπελα , αλλα απο τα στατους του το σκεφτηκα μονη μου κι ψαχουλευοντας το προφιλ του βρηκα σημαδια οτι το 2014 ηταν σε σχεση με καποια κι μεχρι τον φεβρουαριο κοινοποιουσε καψουροτραγουδα (απο τοτε ως τωρα δεν ανεβαζει κατι καινουριο περα απο φωτογραφιες του , οι οποιες ειναι με κατι φιλους του συνηθως ή μονος του). remedy , οχι δεν υπαρχει πιθανοτητα να γνωριζονται μεταξυ τους . επισης , με ειχε ρωτησει αν εχω σχεση κι του ειπα ''οχι'' και μου απαντησε ''πως κι ετσι?'' κι οταν τον ρωτησα αν εκεινος εχει κατι μου ειπε οτι δεν παιζει κατι με καμια αυτον τον καιρο...ακομα , με ειχε ξαναρωτησει αλλη μια φορα αν εχω σχεση (συνολο 2 φορες) κι του ειπα ξανα οχι
    Ο κανόνας για τους φυσιολογικούς ανθρώπους (και όχι για τον Γιάννη Σπαλιάρα, χαχαχα), είναι ότι ένας χωρισμός-αποχωρισμός ξεπερνιέται το πολύ σε 8 μήνες, ειδικά αν ήταν μαζί για πολύ καιρό.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    ενας χωρισμος ξεπερνιεται πολυ πιο δυσκολα και καμια φορα ποτέ, οταν υπαρχουν απωθημενα.
    αν τον χωρισε εκεινη πχ ενω αυτος την ηθελε ακομα, ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα.
    ΠΟΛΥ σημαντικο επισης ειναι αν κρατανε επαφες.
    αν επικοινωνουν και ο ενας εχει ακομα ζητουμενα (πχ την θελει), δεν προκειται να προχωρησει παρακατω αν εκεινη τον αφηνει να ελπιζει.
    μιλησατε καθολου για την σχεση του?

    στον κολλητο μην απευθυνθεις, γιατι μπορει να κανει κακο αντι καλο. μπορει να το γυρισει στην καζουρα αντι να βοηθησει και μετα ο αλλος να μην τολμαει να σε πλησιασει ακομα κι αν του αρεσεις, για να μην τον δουλευουν οι φιλοι του.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    remedy , οχι δεν ανοιξαμε τιποτα για το θεμα ''πρωην''...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mariannap4 View Post
    remedy , οχι δεν ανοιξαμε τιποτα για το θεμα ''πρωην''...
    νομιζω ειναι σημαντικο.
    αν αυτοι μιλουν ακομα κι αυτος ελπιζει οτι θα τα ξαναβρουν, τι ψαχνουμε να βρουμε εμεις? (εσυ)

  12. #27
    Miliva21
    Guest
    Σορρυ γ να καταλαβω ο πρωην σου δεν σου συμπεριφεροταν καλα.....

    Και ο δευτερος που μας λες ειναι καποιος απο το φβ ....που σου παταει λικε και δν τον ξερεις και πολυ απο κοντα....

    Λοιπον αν εχω καταλαβει καλα....νομιζω οτι βιαζεσαι να καλυψεις το κενο του πρωην σου......και με καποιον που δν ξερεις αν ενδιαφερεται οντως..γτ το λικε πιστεψε με δν λεει τπτ.....

    Σε συμβουλευω να μην βασιζεσαι σε γνωριμιες απο φβ...γτ εχω καει κ γω...μην εμπσιτευεσαι το καθενα με τα λικε του και με τις συνομιλιες στο τσατ.....το κανει κ σε αλλες χιλια τα εκατο...και οποια του κατσει.........
    Δυστυχως πλ νεοι αντρες το εχουν βρει ως εργαλειο γ να βρουν ευκολα καποια να πηδηξουν.....μη βασιζεσαι καλυτερα κ μην επενδυεις.....ηρεμησε....δωσε χρονο στον εαυτο σου για να κερδισεις τη χαμενη σου αυτοπεποιθηση και οταν μπεις ξανα στους ρυθμους σου θα σ ερθει κ η σχεση.........

    Τωρα αμα θες καμια αρπαχτη με τον τυπα απο το φβ στειλε του...αλλα μη πολυδωσεις σημασια φοβαμαι θα καεις

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Μιλιβακι λαικ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Σορρυ γ να καταλαβω ο πρωην σου δεν σου συμπεριφεροταν καλα.....

    Και ο δευτερος που μας λες ειναι καποιος απο το φβ ....που σου παταει λικε και δν τον ξερεις και πολυ απο κοντα....

    Λοιπον αν εχω καταλαβει καλα....νομιζω οτι βιαζεσαι να καλυψεις το κενο του πρωην σου......και με καποιον που δν ξερεις αν ενδιαφερεται οντως..γτ το λικε πιστεψε με δν λεει τπτ.....

    Σε συμβουλευω να μην βασιζεσαι σε γνωριμιες απο φβ...γτ εχω καει κ γω...μην εμπσιτευεσαι το καθενα με τα λικε του και με τις συνομιλιες στο τσατ.....το κανει κ σε αλλες χιλια τα εκατο...και οποια του κατσει.........
    Δυστυχως πλ νεοι αντρες το εχουν βρει ως εργαλειο γ να βρουν ευκολα καποια να πηδηξουν.....μη βασιζεσαι καλυτερα κ μην επενδυεις.....ηρεμησε....δωσε χρονο στον εαυτο σου για να κερδισεις τη χαμενη σου αυτοπεποιθηση και οταν μπεις ξανα στους ρυθμους σου θα σ ερθει κ η σχεση.........

    Τωρα αμα θες καμια αρπαχτη με τον τυπα απο το φβ στειλε του...αλλα μη πολυδωσεις σημασια φοβαμαι θα καεις
    Συμφωνω...το κακο ειναι πως φαινεται οτι ηδη εχει δωσει πολλη σημασια η θεματοθετρια. Ηρθε και ανοιξε θεμα στο φορουμ σχετικα με αυτο. Ηδη σε νοιαζει πιο πολυ απο οτι θα επρεπε μαριαννα...αρπαχτη οπως το λεει η μιλιβα χωρις μπλεξιματα δεν νομιζω πως μπορεις να κανεις μαζι του.
    Επισης νομιζω πως πας να πεσεις στο ιδιο μοτιβο με πριν...προσπαθεις να βρεις την επιβεβαιωση απο καποιον τυπο που σε ψιλογραφει για να δικαιωθεις για το οτι σε υποτιμησε/εγραψε ο πρωην σου. Πας και κολλας δηλαδη σε καποιον που παλι επιδεικνυει μη επιθυμητη συμπεριφορα μπας και αυτη τη φορα καταφερεις να το αλλαξεις. Βεβαια η αληθεια ειναι πως μου φαινεται οτι δεν εγινε και τιποτα, στο μυαλο σου γινεται οτι γινεται...μερικα λαικ στο φμπ δε σημαινουν κατι και κατα τα αλλα εσυ επεδιωξες την επικοινωνια, σιγουρα βαζει λαικ σε αλλες 50 να ξερεις και δεν του κοστιζει κατι να δει τι παιζει αμα σε βλεπει προθυμη (και εννοειται θα το δει επιπολαια). Απλα αυτο με το μοτιβο ασχετα που δεν εγινε κατι το λεω γιατι νομιζω οτι λαμβανεις απο ολο αυτο την ιδια αισθηση του "γραμματοσημου" λογω του οτι για τον εναν η τον αλλον λογο δεν δειχνει διαθεσιμος,
    η οχι οσο θα ηθελες τελοσπαντων...
    Απο εκει και περα συνιστω να μην κανεις τιποτα...αμα ενδιαφερεται θα ενδιαφερθει αν οχι καλυτερα για εσενα.
    Συμφωνω οτι το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να αφησεις για λιγο τα ψαξιματα ειδικα μεσω φμπ...
    Οσο για τον πρωην σου κακο ψοφο να 'χει ^_^

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    απο ποτε το λαικ ειναι ενδειξη οτι γουσταρεις?μνησθιτι μου κυριε να μου λεγες οτι σου βαζει τελειο να λεγα ναι χαχαχαχαχα παντως κοπελια μπορεις να καταλαβεις απο το φβ αν κανει και αλλου λαικ μεγαλος τσατσος το φβ ψαξε για φιλες του αλλες ψχουλευεις που ψαχουλευεις αν βλεπεις οτι το λαικ το χει για πλακα μην ενθουσιαζεσαι καθολου αν και πιστευω αντρας που γουσταρει δεν αφηνει να πηγαινουν ευκαιριες χαμενες οπως το οτι εστειλες μηνυμα εσυ πρωτη για παραδειγμα ο τυπος ειναι κολλημενος με την πρωην του 99% και δεν ξερεις για ποσο θα ναι ακομα. τωρα αν εσυ θες να τον ξεκολλησεις καλη τυχη εγω πιστευω οτι δεν ειναι ετοιμος

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Replies: 4
    Last Post: 31-03-2017, 21:27
  3. Τι να κάνω;
    By Jorge in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 152
    Last Post: 26-06-2016, 11:41
  4. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  5. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Ε;
    By deleted-member06-04-2015 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 18-06-2010, 18:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •