ερωτας χωρις ανταποκριση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    22

    ερωτας χωρις ανταποκριση

    Γεια σας, λοιπον εχω ενα προβλημα. Ειμαι ερωτευμενη με καποιον που δεν μου δινει σημασια.Πριν κατι μηνες βγαιναμε αλλα ξαφνικα σταματησαμε να μιλαμε. Εγω απο τοτε εχω κολλησει γιατι τον ηθελα πολυ. Αξιζει να του μιλησω και να δω μηπως υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα να ξαναγινει κατι;; Ολη η κατασταση νομιζω μου κανει κακο και δεν μπορω να τον ξεχασω με τιποτα.Τι μπορω να κανω; τι προτεινεται;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Καλό ξημέρωμα Μαρκέλα. Και εγώ έχω περάσει από τέτοιες φάσεις, πολλές φορές και μυαλό δεν έβαλα!

    Πιθανότητα θα υπήρχε αν ενδιαφερόταν για εσένα και φιλοτιμούνταν να σου ξαναστείλει μήνυμα.
    Αφού δεν σου μιλά, ας τον. Αφού τώρα στις αρχές σου κάνει νερά, τι περιμένεις να σου κάνει όταν θα έρθουν τα δύσκολα στη σχέση σας (υποθετικά, αν τα φτιάχνατε). Πάτα delete στα άτομα που δεν εκτιμούν την παρουσία σου. Ίσως να σε εκτιμήσουν με την απουσία σου.

    Και βέβαια κάνει κακό η κατάσταση! Χάνεις χρόνο, ενέργεια και τη συγκέντρωσή σου!

    Ξέχασέ τον, προχώρα και φαντάζομαι ότι είσαι νέα κοπέλα. Θα βρεις μπροστά σου τον κατάλληλο. Είναι δύσκολο να ξεχάσεις, αλλά θα δεις ότι σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχει στη ζωή σου!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δώσε κάποιες λεπτομέρειες παραπάνω αν θέλεις. Πιθανότατα πρεπει να κάνεις μια προσπάθεια. Αλλα για πες κάποια στοιχεία παραπάνω, πώς γνωριστήκατε, τι γινόταν οταν βγαίνατε κλπ.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Καλό ξημέρωμα Μαρκέλα. Και εγώ έχω περάσει από τέτοιες φάσεις, πολλές φορές και μυαλό δεν έβαλα!

    Πιθανότητα θα υπήρχε αν ενδιαφερόταν για εσένα και φιλοτιμούνταν να σου ξαναστείλει μήνυμα.
    Αφού δεν σου μιλά, ας τον. Αφού τώρα στις αρχές σου κάνει νερά, τι περιμένεις να σου κάνει όταν θα έρθουν τα δύσκολα στη σχέση σας (υποθετικά, αν τα φτιάχνατε). Πάτα delete στα άτομα που δεν εκτιμούν την παρουσία σου. Ίσως να σε εκτιμήσουν με την απουσία σου.

    Και βέβαια κάνει κακό η κατάσταση! Χάνεις χρόνο, ενέργεια και τη συγκέντρωσή σου!

    Ξέχασέ τον, προχώρα και φαντάζομαι ότι είσαι νέα κοπέλα. Θα βρεις μπροστά σου τον κατάλληλο. Είναι δύσκολο να ξεχάσεις, αλλά θα δεις ότι σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχει στη ζωή σου!
    ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη σου. Ηαληθεια ειναι πως εχεις δικιο, αλλα προσπαθω να τον ξεχασω και δυστυχως δεν μπορω. :/

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Δώσε κάποιες λεπτομέρειες παραπάνω αν θέλεις. Πιθανότατα πρεπει να κάνεις μια προσπάθεια. Αλλα για πες κάποια στοιχεία παραπάνω, πώς γνωριστήκατε, τι γινόταν οταν βγαίνατε κλπ.
    Νομιζω το πως γνωριστηκαμε δεν μετραει καπου, οταν βγαιναμε μιλουσαμε κυριως , αλλα βγαιναμε σε παρκα κλπ. ειμαι σιγουρη πως η προσπαθεια μου θα ειναι ασκοπη. Αμα εχει βρει αλλη;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by markela1 View Post
    ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη σου. Ηαληθεια ειναι πως εχεις δικιο, αλλα προσπαθω να τον ξεχασω και δυστυχως δεν μπορω. :/
    Βγες βόλτα, μπες εδώ στο φόρουμ και συζήτα, απασχόλησε το μυαλό σου, άκου χαλαρωτική μουσική.
    Να διαγράψεις μηνύματα και εκείνον από τις επαφές και μην τον κοιτάς στις φωτογραφίες του στο FB!
    Όπως έλεγαν οι παλιοί: Μάτια που δεν βλέπονται, γρήγορα λησμονιούνται!

    Τι κι αν έχει βρει άλλη; Που ξέρεις ότι αυτή θα χαμογελάει δίπλα του; Μπορεί και να πονέσει!
    Άρα, μην το σκέφτεσαι. Είδες πόσο σκάρτος και δειλός είναι. Δεν αξίζει δευτερόλεπτο...
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  7. #7
    Miliva21
    Guest
    Μπορει να μεσολαβησε κατι αλλο και γ αυτο υπηρχε αυτο το χασμα.....μπορει να μην ηταν σωστο το ταιμινγκ....το οτι βγαινατε σημαινει πιστευω οτι του αρεσες....γτ δεν προσπαθεις να κανεις μια διακριτικη προσεγγιση πριν τα παρατησεις....εστω για να εισαι εσυ οκει μεσα σου οτι προσπαθησες....και ας μη γινει κτ...

    Δεν ξερω αν σε θελει ή οχι.....μπορεις ομως να το δεις...αλλα αμα δν θελει σεβασου το και μη πιεσεις αλλο.....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μήπως έγινε κατι και σταματήσατε να μιλάτε;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by markela1 View Post
    Γεια σας, λοιπον εχω ενα προβλημα. Ειμαι ερωτευμενη με καποιον που δεν μου δινει σημασια.Πριν κατι μηνες βγαιναμε αλλα ξαφνικα σταματησαμε να μιλαμε. Εγω απο τοτε εχω κολλησει γιατι τον ηθελα πολυ. Αξιζει να του μιλησω και να δω μηπως υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα να ξαναγινει κατι;; Ολη η κατασταση νομιζω μου κανει κακο και δεν μπορω να τον ξεχασω με τιποτα.Τι μπορω να κανω; τι προτεινεται;
    πως "σταματησατε να μιλατε", ετσι ξαφνικα?
    μια μερα, δεν σε πηρε τηλεφωνο, ας πουμε.
    εσυ τι εκανες? δεν πηρες να δεις τι γινεται? δεν σηκωσε το τηλεφωνο, δηλαδη?
    αν εκοψε εκεινος, επαιρνες τηλεφωνα και σε απεφευγε, μαλλον ηθελε να διακοψετε τις συναντησεις και δεν σου μιλαει για να μην σου δωσει ελπιδες.

    εκτος αν εγινε καποια παρεξηγηση που δεν γνωριζεις, και δεν σου μιλαει, τι να πω..

Similar Threads

  1. Replies: 15
    Last Post: 13-04-2016, 11:06
  2. Δύσκολη κατάσταση - Έρωτας δίχως ανταπόκριση
    By Deleted20082014 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 124
    Last Post: 29-07-2013, 08:06
  3. έρωτας χωρίς ανταπόκριση
    By αισιόδοξη in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 52
    Last Post: 27-07-2012, 21:59
  4. Έρωτας χωρίς ανταπόκριση :( :( !!!
    By petalouda3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 06-07-2012, 12:20
  5. Αλλος ενας ερωτας χωρις ανταποκριση
    By agnostos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 24-05-2008, 20:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •