Απελπισμενοι για ερωτα αλλα χωρις το συναισθημα που θελουμε
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 188
  1. #1
    Miliva21
    Guest

    Απελπισμενοι για ερωτα αλλα χωρις το συναισθημα που θελουμε

    Τι φταιει...??..... κανεις σκεψεις ....θελεις στη ζωη σου συναισθημα..........κατι που θα σε παρασυρει........κτ εντονο......μα εισαι μονος.............το σκεφτεσαι το επιθυμεις......το κηνυγας .....προσπαθεις.......βγαινεις εξω με την ελπιδα οτι θα το συναντησεις....
    Μα ΤΙΠΟΤΑ......επειτα το ξανασκεφτεσαι και το παιρνεις αποφαση.............ΔΕΝ ΘΑ Σ ΕΡΘΕΙ ΤΩΡΑ....ΤΟ ΖΑΛΙΣΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ.......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Γ ΣΕΝΑ...ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΕΙ....και ξεχνιεσαι.....δεν το κυνηγας .......κοιτας τις δραστηριοτητες σου .....τις ασχολιες σου...τη ρουτινα σου....και λες στον εαυτο σου οτι εισαι μια χαρα......και το νιωθεις....οτι"δεν πειραζει προς το παρον ειμαι πληρης,εχω τη ζωη μου κ δν χρειαζεται να ειμαι παντα ερωτευμενη" κ ετσι οι μερες..οι μηνες κυλουν.....και ο κυκλος γυρναει.........και σου ερχεται στο μυαλο το εντονο συναισθημα που θες κ δεν εχεις....και απελπιζεσαι....και φτου και απο την αρχη.....στον ιδιο κυκλο..........ελκυοντας στη καλυτερη περιπτωση χλιαρες καταστασεις.......

    Τον ονομαζω ο κυκλος της επιθυμιας και της απωθησης...........

    Και δν μπορω να βγω απο αυτο....παντα περιμενω κ δεν μου ερχεται..απογοητευομαι και σταματω να το.σκεφτομαι....και παλι το ιδιο.....
    Τι λαθος κανω....??? Μηπως κυνηγαω το απιαστο...??? Μηπως "ψαχνω" με τον λαθος τροπο...να μου ρθει ουρανοκατεβατο.......
    Βοηθεια.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Μιλίβα καλή η προσέγγισή σου. Και το χειρότερο είναι ότι μια ερωτική απογοήτευση μπορεί να σε κάνει να παραιτηθείς και να μπεις σε έναν τέτοιο κύκλο. Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να αναπτύξουμε το χαρακτήρα μας. Να αποκτήσουμε γνώση, σοφία, εμπειρία και να είμαστε καλοί σε αυτό που κάνουμε, δηλαδή στη δουλειά μας. Ή να αναπτύξουμε μια νέα ασχολία που θα γίνουμε καλοί. Ένας χαρακτήρας που εμπνέει νίκη και επιτυχία, φέρνει και άλλους ακόλουθους. Από απλούς γνωστούς έως ερωτικούς συντρόφους.

    Αλλά νομίζω ότι έχεις καταλάβει τι πάει στραβά. Μπορείς να το διορθώσεις; Εκεί είναι η μεγαλύτερη απόλαυση!
    Το ταξίδι μέχρι να φτάσεις να ερωτευτείς και να σε ερωτευτούν!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Εγω παλι πιστευω δεν ειναι για ολους αυτο για το οποιο μιλας μιλιβα. Το εχω σκεφτει αρκετα και εκει καταληγω. Καποιοι ανθρωποι οχι μεχρι το χλιαρο μονο φτανουν, δεν φτανουν πουθενα. Αποδεδειγμενα υπαρχουν και ζουν αναμεσα μας ανθρωποι που ποτε δεν γνωριζουν τον ερωτα για τον οποιον μιλας. Και υπαρχουν και αυτοι που βολευονται σε οτι μπορουν. Και υπαρχουν και αυτοι που οντως το ζουν. Αναλογως παει. Τωρα το τι απο ολα αυτα ειμαστε εμεις θα το δειξει ο χρονος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    εισαι μια χαρα κοπελιτσα αλλα οι αντρεσ δεν αγαπανε βαθεια συνηθωσ κι αν αγαπησουν θα ξενερωσεισ γινονται υποτακτικοι εκτοσ αν σ αρεσει αυτο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Miliva21
    Guest
    Δεν μιλαω απο την αλλη πλευρα
    ...μιλαω απο τη δικη μου τη πλευρα....κτ να με ξεσηκωσει...μια ελξη....κατι...βαρεθηκα το "νταξει μωρε καλος ειναι...αλλα δν ξετρελαθηκα".....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Έτσι είμαστε οι άντρες καθυστερημένοι κ μαλακεσ βασικά οι περισσότεροι δεν έχουν εμπειρία κ δεν μπορούν να σε καταλάβουν όλες συμβιβάζονται εκεί είναι που πρέπει να το διαχειριστείς να προσγειωθεισ στην πραγματικότητα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Δεν μιλαω απο την αλλη πλευρα
    ...μιλαω απο τη δικη μου τη πλευρα....κτ να με ξεσηκωσει...μια ελξη....κατι...βαρεθηκα το "νταξει μωρε καλος ειναι...αλλα δν ξετρελαθηκα".....
    Εμένα η περιγραφή σου μου θυμησε ναρκωμανη που συνήθισε σε μια δόση κ την αυξάνει για να βιώσει το ίδιο αποτέλεσμα γιατί την παλιά την συνήθισε ο οργανισμός του.
    Δεν ξέρω αν αποζητας εναν ιδανικό ερωτα η μια φυγή απο την πνιγερη πραγματικότητα.

    Μη προσβληθείς απο τον χαρακτηρισμό...
    Προσωπικά νομιζω οι άνθρωποι είναι πρεζακηδες στα παντα κ ταυτόχρονα ψυχακιδες σε μια ψεύτικη πραγματικότητα αλλά αυτό είναι προσωπική οπτική.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  8. #8
    Miliva21
    Guest
    Οχι αλιμονο....γτ να παρεξηγηθω....γ αυτο ανοιξα θεμα γ να ακουσω κ αλλες αποψεις....

    δεν εχεις αδικο.....φυγη απο τη πραγματικοτητα..........

    Βασικα σε καμια τετοια δοση δεν εχει συνηθισει ο οργανισμος μου...γτ παντα αν τυχαινε να ερωτευτω και να ΘΕΛΩ καποιον ηταν σε πλατωνικο επιπεδο.......και εχω μεινει με την απορια......ολοι οι αλλοι περασαν και δεν με "αγγιξαν"......καλα δν ηταν κ πολλοι....

    Γτ πολλες φορες οι ανθρωποι εξιδανικευουμε τις σχεσεις...??? Γτ μερικοι καιγομαστε να ζησουμε κτ εντονο και αμοιβαιο που θα ειναι οπως το εχουμε φανταστει....η τελεια σχεση......ελξη χημεια παθος...αμοιβαιο ενδιαφερον....υποστηριξη....κ ατανοηση.....ειμαστε στερημενοι απο κατι....??? ...........

    Συμβιβασμος ναι...δν ψαχνω τον μιστερ περφεκτ σε ολα.....εναν που να ειμαι σιγουρη οτι τον θελω......
    Γενικα δν ταυτιζομαι ευκολα και δν καιγομαι γ τη παρεα των αντρων.....δεν ενθουσιαζομαι ευκολα.....ισως ειμαι απομακρη κ δυσκολη.....

    ομως εχω νιωσει να βρισκομαι στον ιδιο χωρο με καποιον που με κανει να θελω να σπασω το παγο και να ερθω κοντα του.....εχω νιωσει να ΘΕΛΩ πραγματικα να νοιαστω γ καποιον ...να ταυτιστω μαζι του.....καποιον που δεν μπορω να κρατησω αποσταση γτ θα ηθελα να μοιραστω τα παντα μαζι του ...πραγμα που δν μ συμβαινει ευκολα αλλα ηταν τελειο ολο αυτο.......ομως μονο απο τη δικη μου τη πλευρα............που ποτε δεν εγινε κατι.........

    Ομως μ εχει μεινει η περιεργεια να ολοκληρωσω την εμπειρια.....να κανω σχεση με καποιον που να ξερω οτι τον θελω ........
    Χαχαχα ε ρε προβληματα.......xD

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Έτσι είμαστε οι άντρες καθυστερημένοι κ μαλακεσ βασικά οι περισσότεροι δεν έχουν εμπειρία κ δεν μπορούν να σε καταλάβουν όλες συμβιβάζονται εκεί είναι που πρέπει να το διαχειριστείς να προσγειωθεισ στην πραγματικότητα
    Τι να πω.....συμβιβασμος με καποιον που ειτε κανεις ερωτα μαζι του ειτε οχι ειναι το ιδιο κ το αυτο....με καποιον που ειτε εισααζι του ειτε οχι....δν βλεπεις διαφορα.....καλα ετσι το βλεπω τλκ..... [emoji23]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Εγώ είμαι πρεζακι του έρωτα έχω ερωτευτεί πέντε φορές ακόμα τις θυμάμαι κ μάλιστα είναι ένα κορίτσι από το δημοτικό που της την πέφτω είκοσι εφτά χρόνια κάθε φορά που τι βλεπω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγώ είμαι πρεζακι του έρωτα έχω ερωτευτεί πέντε φορές ακόμα τις θυμάμαι κ μάλιστα είναι ένα κορίτσι από το δημοτικό που της την πέφτω είκοσι εφτά χρόνια κάθε φορά που τι βλεπω
    Σε σχεση τουλαχιστον.....ή σε πλατωνικο επιπεδο οι ερωτες ??

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Οι δύο από τους πέντε ήταν σχέση στους άλλους τρεις έφαγα τα μούτρα μου πολύς πόνος δεν περιγράφεται ο πόνος
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    121
    Μιλιβα τείνουμε να εξιδανικεύουμε το άπιαστο και το ακατόρθωτο. Ίσως αν έμπαινες σε σχεση με κάποιον από τους πλατωνικούς σου έρωτες , να έβλεπες ότι δεν είναι όλα ένα ροζ σύννεφο μαζί τους . Και όσο μεγαλώνουμε τόσο πιο δύσκολα "ενθουσιαζόμαστε". Ίσως πρέπει να δίνουμε ευκαιρίες σε άτομα που το αξίζουν και μπορεί από εκεί να προκύψουν πολύ όμορφα πράγματα!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    τιποτα δεν πρεπει να πιεζεις οταν ειναι να ερθει θα ερθει εκι που δεν το περιμενεις τωρα αυτοι ολοι που περιμενουν να γνωρισουν τους απολυτους ερωτες αυτα ειναι ουτοπιες δεν υπαρχουν τουλαχιστον με την μια εγω ποτε δεν ειδα ανθρωπο που οσο και να μου αρεσε εξωτερικα να ειπα ερωτευθηκα γενικα δεν παιρνω στα σοβαρα ατομα που κεραυνοβολουνται χωρις να ξερουν καν τον αλλον ο ερωτας ερχεται οταν τον γνωριζεις και ταιριαζεις και αλλου

  15. #15
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    τιποτα δεν πρεπει να πιεζεις οταν ειναι να ερθει θα ερθει εκι που δεν το περιμενεις τωρα αυτοι ολοι που περιμενουν να γνωρισουν τους απολυτους ερωτες αυτα ειναι ουτοπιες δεν υπαρχουν τουλαχιστον με την μια εγω ποτε δεν ειδα ανθρωπο που οσο και να μου αρεσε εξωτερικα να ειπα ερωτευθηκα γενικα δεν παιρνω στα σοβαρα ατομα που κεραυνοβολουνται χωρις να ξερουν καν τον αλλον ο ερωτας ερχεται οταν τον γνωριζεις και ταιριαζεις και αλλου
    Ναι καταλαβα τι θες να πεις.....απλα δν ειναι μονο η εμφανιση που σε ελκυει.. δλδ γτ τα μαλλια καποιου ειναι ξανθα και οχι καστανα....

    καθενας μας εχει διαφορετικη αυρα....με το προσωπο μας και τις εκφρασεις μας...με τον τροπο που μιλαμε...με τη σταση του σωματος μας περναμε εξωλεκτικα μηνυματα...καποιοι μενουν αδιαφοροι απο αυτα αλλοι ταυτιζονται και γοητευονται.....και μας θελουν....γτ ειναι κακο να κεραυνοχτυπηθεις ????.....
    Ωραια και θ μ πειτε ολοι σας μπραβο ρε κοπελια ...κ οντως γντ αλλα και να γινει νομιζεις οτι θα ειναι τελεια.ολα??? Η οτι δεν θα τελειωσει καποτε??? Η οτι δν θα βρεθεις πληγωμενη να ψαχνεις γ το ιδιο πραγμα....??

    Δεν ξερω τι να απαντησω σε αυτο...πιθανως ν ειναι φουσκα....ομως ειναι μια απο τις πολλες διεξοδους (ισως κ η πιο δυσκολη γ να τη βρεις) την ανιαρης ρουτινας .....
    Το μονο π ξερω ειναι ενα...
    Οταν νιωθω....ζω.....

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. η κοπελα μου αλλα λεει και αλλα κανει..και αλλα ενοει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 21-06-2013, 00:24
  2. βιντεάκια που μας άρεσαν και θέλουμε να μοιραστούμε
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 171
    Last Post: 31-01-2013, 11:55
  3. Αλλη μια φορα χωρις τον ερωτα της ζωης μου
    By destiny in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 10-03-2012, 23:57
  4. ειναι κακο να θελουμε να εχουμε τον ελεγχο?
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 31-07-2010, 03:43
  5. Θέλουμε εμότικονς;;;
    By raphsssodos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 29
    Last Post: 13-11-2007, 00:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •