Τα έχω κάνει μαντάρα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32

    Exclamation Τα έχω κάνει μαντάρα...

    Γειά σας παιδιά..
    Λοιπόν η κατάσταση μου είναι πολύ μπερδεμένη.
    Ήμουν με ενα παιδί 2 χρόνια, είμασταν πολύ δεμένοι, πιστεύαμε πολύ στην σχέση και στο μέλλον μας, με τρελή αγάπη.
    Σε κάποια φάση όμως άρχισαν περισσότερα παράπονα, λόγω δουλειάς δεν βρισκόμασταν τόσο συχνά, μαλώναμε περισσότερο και έβλεπα το τέλος να έρχεται.
    Αγαπιομασταν πολύ βέβαια αλλά πήρα την απόφαση να τον χωρίσω γιατί δεν άντεχα άλλες διαμάχες μεταξύ μας. Να μην τα πολυλογώ μετά από κάποιο καιρό τα έφτιαξα με ενα παιδι 10 χρόνια μεγαλύτερο και είμαι μαζί του 8 μήνες τώρα. Χρυσό παιδί, περνάμε καλά, με προσέχει σαν τα μάτια του αλλά ακόμα πονάω για τον πρώην. Ειδικα όταν τον συναντώ ξέρω ότι θα κλαίω όλη μέρα. Το χειρότερο είναι ότι ουτε αυτός με ξεπέρασε και ακόμη κρατάει ελπίδες πως θα ξαναειμαστε μαζί. Μου είχε στείλει ενα μήνυμα πως δεν θέλει να προχωρήσει τη ζωη του και πως θα είναι πάντα δίπλα μου όταν τον χρειαστώ.
    Παιδιά βοήθεια..Απο τη μια νιώθω πως πρέπει να γυρίσω σε αυτόν και από την άλλη δεν θέλω να πληγωσω το παιδι που είναι μαζί μου αυτή τη στιγμή γιατί δεν φταίει σε τίποτα...Τι να κανω;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Καλώς όρισες στο φόρουμ.
    Εσύ μέσα σου τι θες; Είσαι σίγουρη ότι θες να γυρίσεις πίσω και ότι δεν θα παίξει στο μέλλον σε επανάληψη το ίδιο έργο με τον πρώην σου; Λίγο ριψοκίνδυνο... Αν μας έδινες περισσότερες λεπτομέρειες, να το συζητούσαμε σε βάθος.

    Εγώ από την άλλη, σκέφτομαι και το "χρυσό παιδί" που τα έχεις τώρα. Γιατί να τον πληγώσεις και να τον παρατήσεις; Για καπρίτισια της μιας νύχτας; Τι θα απογίνει αυτός; Αν αυτός αρχίσει να σου λέει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει χωρίς εσένα, θα ξαναχωρήσεις για έρθεις πάλι πίσω;

    Να σκέφτεσαι ώριμα και τις συνέπειες των πράξεών σου.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Καλώς όρισες στο φόρουμ.
    Εσύ μέσα σου τι θες; Είσαι σίγουρη ότι θες να γυρίσεις πίσω και ότι δεν θα παίξει στο μέλλον σε επανάληψη το ίδιο έργο με τον πρώην σου; Λίγο ριψοκίνδυνο... Αν μας έδινες περισσότερες λεπτομέρειες, να το συζητούσαμε σε βάθος.

    Εγώ από την άλλη, σκέφτομαι και το "χρυσό παιδί" που τα έχεις τώρα. Γιατί να τον πληγώσεις και να τον παρατήσεις; Για καπρίτισια της μιας νύχτας; Τι θα απογίνει αυτός; Αν αυτός αρχίσει να σου λέει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει χωρίς εσένα, θα ξαναχωρήσεις για έρθεις πάλι πίσω;

    Να σκέφτεσαι ώριμα και τις συνέπειες των πράξεών σου.
    Φυσικά και δεν είμαι σίγουρη για τίποτα και φοβάμαι.. Αλλά νομίζω πως και έτσι δεν είμαι ευτυχισμένη. Είχα πληγωθεί από την όλη κατασταση και δεν του έδωσα καν μια ευκαιρία και αυτό ειναι που μετανιώνω. Για τον άλλον τι να πω έχεις δίκιο αλλά πρέπει να σκεφτώ και εμένα λίγο μάλλον.. Γι αυτό και είμαι τόσο μπερδεμένη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Μ' αρέσει η κυνικότητά σου: "...πρέπει να σκεφτώ και εμένα λίγο μάλλον.."

    Έχεις σκεφτεί τι θα του πεις του νυν και πως θα το πάρει; Αν θα εξαφανιστείς και δεν θα απαντάς καθόλου στα μηνύματά του, αν θα του το πεις στα μούτρα, αν θα του αφήσεις ένα σημείωμα ή ένα μήνυμα;

    Όσο για τον πρώην, έχει δείξει κάποια μεταμέλεια; Αντικειμενικά, ποιος είχε μεγαλύτερο μερίδιο ευθυνών για το χωρισμό; Εσύ ή αυτός;
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Μ' αρέσει η κυνικότητά σου: "...πρέπει να σκεφτώ και εμένα λίγο μάλλον.."

    Έχεις σκεφτεί τι θα του πεις του νυν και πως θα το πάρει; Αν θα εξαφανιστείς και δεν θα απαντάς καθόλου στα μηνύματά του, αν θα του το πεις στα μούτρα, αν θα του αφήσεις ένα σημείωμα ή ένα μήνυμα;

    Όσο για τον πρώην, έχει δείξει κάποια μεταμέλεια; Αντικειμενικά, ποιος είχε μεγαλύτερο μερίδιο ευθυνών για το χωρισμό; Εσύ ή αυτός;
    Όταν και αν το πάρω αποφαση Τελικά, θα κάτσω και θα του τα πω ολα χαρτί και καλαμάρι γιατί πάνω από ολα δεν θελω να το πάρει πως αυτός έχει κάπου λάθος. Θα τα ρίξω ολα σε εμένα.
    Όσο για τον πρώην...για να σου εξηγήσω καλύτερα τι ειχε γίνει.
    Ολα ξεκίνησαν όταν τελείωνα το Λύκειο και είχαμε πει πως θα φύγουμε εκτός Ελλάδας για να κάνουμε μια λίγο καλύτερη ζωή κι όταν αποφασίσουμε ξαμαγυρναμε εδώ. Συμφωνείς του λεω; Ανυπομονώ μου λέει. Εγω πήρα αυτήν την απόφαση γιατί το είχα ανάγκη λόγω ανεργίας της οικογένειας μου και δυσκολίας την δική του. Τέλος πάντων ψάχνομαι εγώ για εκεί και όσο το συζητούσαμε μου πέταξε ότι τελικά δεν φεύγει. Κι εκεί εγω απογοητεύτηκα όσο δεν πάει.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Μ' αρέσει η κυνικότητά σου: "...πρέπει να σκεφτώ και εμένα λίγο μάλλον.."

    Έχεις σκεφτεί τι θα του πεις του νυν και πως θα το πάρει; Αν θα εξαφανιστείς και δεν θα απαντάς καθόλου στα μηνύματά του, αν θα του το πεις στα μούτρα, αν θα του αφήσεις ένα σημείωμα ή ένα μήνυμα;

    Όσο για τον πρώην, έχει δείξει κάποια μεταμέλεια; Αντικειμενικά, ποιος είχε μεγαλύτερο μερίδιο ευθυνών για το χωρισμό; Εσύ ή αυτός;
    Συνεπώς, έχει ρίξει μεταμέλεια ναι μου εχει διξει πόσο πολύ το μετάνιωσε με παρακαλούσε να φύγουμε και γενικα κατάλαβε το λάθος του. Απλά το είχα πάρει εγωιστικα εγω και δεν γύρισα τότε..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Τουλάχιστον είσαι ντόμπρα, ξέρεις που έκανες λάθος και δεν κρύβεσαι. Ευτυχώς, λίγη ανθρωπιά!

    Πριν το διαλύσεις με το νυν, κάνε μερικές δοκιμαστικές συναντήσεις με τον πρώην. Να δεις πως είναι, τι κάνει.
    Να σπάσει ο πάγος και μετά προχώρα.

    Όλα αυτά, με δεδομένο ότι τον θες μέσα σου.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Τουλάχιστον είσαι ντόμπρα, ξέρεις που έκανες λάθος και δεν κρύβεσαι. Ευτυχώς, λίγη ανθρωπιά!

    Πριν το διαλύσεις με το νυν, κάνε μερικές δοκιμαστικές συναντήσεις με τον πρώην. Να δεις πως είναι, τι κάνει.
    Να σπάσει ο πάγος και μετά προχώρα.

    Όλα αυτά, με δεδομένο ότι τον θες μέσα σου.
    Καμία δύο φορές τον είχα δει και είχαμε μιλήσει λίγο.. Χθες πάλι τον είδα κατω από το σπίτι μου με το αμαξι και τον σταμάτησα να μιλήσουμε. Φαίνεται τρομερά μετανιωμένος και αλλαγμενος και σφιχτηκε λίγο η ψυχή μου..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Elise View Post
    Καμία δύο φορές τον είχα δει και είχαμε μιλήσει λίγο.. Χθες πάλι τον είδα κατω από το σπίτι μου με το αμαξι και τον σταμάτησα να μιλήσουμε. Φαίνεται τρομερά μετανιωμένος και αλλαγμενος και σφιχτηκε λίγο η ψυχή μου..
    Ααα, έχουνε γίνει συναντήσεις στο παρασκήνιο...

    Κρίμα για το καλό παιδί που τα έχεις σήμερα... Νομίζω ότι θα είναι ο χαμένος της υπόθεσης. Θα παρακαλάω το Θεό κάθε μέρα, να μην έχω ποτέ την τύχη του.

    Τι να σου πω φίλη μου; Σήμερα η γυναίκα έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο...
    Αν τον αγαπάς τον πρώην σου, πήγαινε σε αυτόν και μακάρι να στεριώσετε και να επισημοποιήσετε τη σχέση σας μια μέρα!
    Εύχομαι να περάσετε καλά και το πάθος που θα έχετε στην επανασύνδεση σας, να το έχετε κάθε μέρα που ξυπνάτε!

    Καλή τύχη!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Ααα, έχουνε γίνει συναντήσεις στο παρασκήνιο...

    Κρίμα για το καλό παιδί που τα έχεις σήμερα... Νομίζω ότι θα είναι ο χαμένος της υπόθεσης. Θα παρακαλάω το Θεό κάθε μέρα, να μην έχω ποτέ την τύχη του.

    Τι να σου πω φίλη μου; Σήμερα η γυναίκα έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο...
    Αν τον αγαπάς τον πρώην σου, πήγαινε σε αυτόν και μακάρι να στεριώσετε και να επισημοποιήσετε τη σχέση σας μια μέρα!
    Εύχομαι να περάσετε καλά και το πάθος που θα έχετε στην επανασύνδεση σας, να το έχετε κάθε μέρα που ξυπνάτε!

    Καλή τύχη!
    Συναντήσεις 2 Μέσα στο κόσμο και μόνο η χθεσινή Τετ α τετ..
    Γιατι κι εγω δεν ένιωθα καλα να κάνω κάτι τέτοιο στον νυν.. Απλα ήθελα να είμαι σίγουρη ότι είναι λίγο καλύτερα ψυχολογικά..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Elise View Post
    Συναντήσεις 2 Μέσα στο κόσμο και μόνο η χθεσινή Τετ α τετ..
    Γιατι κι εγω δεν ένιωθα καλα να κάνω κάτι τέτοιο στον νυν.. Απλα ήθελα να είμαι σίγουρη ότι είναι λίγο καλύτερα ψυχολογικά..
    Μάλιστα... Και πως θα του το φέρεις;
    "Αγαπουλίνι μου, χωρίζουμε..."
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Μάλιστα... Και πως θα του το φέρεις;
    "Αγαπουλίνι μου, χωρίζουμε..."
    Θα ήθελα να το κανω τόσο απλα:ρ αλλά όχι.. Κατά πασα πιθανότητα θα τα πω ολα ξεκάθαρα και ότι νιώθω κι ελπίζω να καταλάβει έστω και λίγο..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Elise View Post
    Θα ήθελα να το κανω τόσο απλα:ρ αλλά όχι.. Κατά πασα πιθανότητα θα τα πω ολα ξεκάθαρα και ότι νιώθω κι ελπίζω να καταλάβει έστω και λίγο..
    Κλασσικά, θα περάσει από τα πέντε στάδια...
    Άρνηση-Θυμός-Διαπραγμάτευση-Κατάθλιψη-Αποδοχή...

    Μακάρι να το περάσει όσο πιο ελαφριά γίνεται, αλλά θα δεις ότι θα προσπαθήσει να σε μεταπείσει.
    Έχει να ρίξει κλάμα και έχει να πιει ποτό ο φίλος... Ασ' το!

    Εσύ, αν χρειαστείς κάτι, πες μας.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Κλασσικά, θα περάσει από τα πέντε στάδια...
    Άρνηση-Θυμός-Διαπραγμάτευση-Κατάθλιψη-Αποδοχή...

    Μακάρι να το περάσει όσο πιο ελαφριά γίνεται, αλλά θα δεις ότι θα προσπαθήσει να σε μεταπείσει.
    Έχει να ρίξει κλάμα και έχει να πιει ποτό ο φίλος... Ασ' το!

    Εσύ, αν χρειαστείς κάτι, πες μας.
    Αν ζω θα σας πω βεβαίως...:ρ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μεγάλο μπέρδεμα! Πώς τα κατάφερες ετσι; :-P

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. τα χω κανει ...
    By catval in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 25
    Last Post: 31-08-2016, 19:47
  2. τα εκανα μανταρα
    By pablo4 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 152
    Last Post: 27-04-2016, 15:39
  3. τι σας κανει να γελατε
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 11
    Last Post: 26-08-2015, 16:45
  4. τα εχω κανει ολα σ%$@@%$#τα
    By anaximandros in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 26-01-2010, 23:24
  5. πως τα έχω κάνει έτσι..
    By marianna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-03-2008, 22:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •