τι να κάνω?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12

    τι να κάνω?

    καλησπερα παιδια! ειμαι καινουρια στο φορουμ κι θελω την γνωμη σας πανω σε ενα θεμα
    ειμαι 19 χρονων , φοιτητρια στην θεσσαλονικη , εχω βγει απο μια σχεση εδω κι εναν μηνα την οποια την εληξα με δικη μου πρωτοβουλια καθως ο ανθρωπος αυτος ηταν τοξικος και ορισμενες φορες βιαιος( σε θεμα χαρακτηρα εννοω μοναχα, δεν με ειχε ακουμπησει ποτε). Εκεινος ο ανθρωπος λοιπον μου ελεγε οτι δεν αξιζω τιποτα κι οτι οποιος με θελει θα με εχει για να περναει την ωρα του και τιποτα παραπανω! αφου λοιπον χωρισα , αρχισα να μιλαω με ενα παιδι 24 ετων μεσω facebook, το οποιο μενει στο χωριο μου απο οπου καταγομαι αλλα δεν ειχε τυχει να τον γνωρισω ποτέ . Λοιπον , τον ειχα κανει αντ , μου παταγε λαικ σε ολες τις φωτο κι με αφορμη τα απειρα λαικ εκανα την κινηση κι του εστειλα μυνημα . Μιλησαμε κανονικα κτλ , μπορω να πω οτι με ενθουσιασε , επειτα επιασα τον εαυτο μου να τον χαζευει στις φωτο κι απορουσα γτ εκεινος δεν μου εστελνε , ετσι λοιπον αποφασισα να του στειλω και 2η φορα! με ρωταγε αν εχω σχεση κι του ειπα οχι κι μου απαντησε ''πως και δεν εχεις σχεση;" και γενικα ρωταγε πραγματα για την προσωπικη μου ζωη χωρις βεβαια να το πηγαινει στο πονηρο ! αφου ψαχουλεψα το προφιλ του καταλαβα οτι εχει βγει απο μια σχεση μακροχρονια (3 χρονων) εδω και 4 με 5 μηνες... επισης μου εχιε στειλει κι αυτος μυνημα αλλα μονο 1 φορα ... αν και μου εδειξε σημαδια οτι ενδιαφερεται παρ'ολα αυτα δεν κανει την κινηση να μου στειλει καποιο μυνημα ! (εχουμε να μιλησουμε 4 μερες) πολλες φορες με πιανει η απαισιοδοξια μου κι σκεφτομαι τα λογια του πρωην μου οτι κανενας δεν θα με παρει στα σοβαρα κι χαλιεμαι ... η ερωτηση μου ειναι η εξης : τι να κανω με αυτο το αγορι ? να περιμενω μυνημα του ? να στειλω παλι εγω?? αν κι με το τελευταιο θα φανω κολλημενη κι ισως τρομαξει ..πειτε γνωμες!
    υ.γ να σημειωθει οτι εχουμε κοινο γνωστο(τον οποοιο γνωριζω προσωπικα) αλλα φοβαμαι να τον επιστρατευσω γτ ειναι κολλητος του

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Μαριάννα, καλό ξημέρωμα. Πολύ περίεργη η φάση. Μη βιάζεσαι στο τσακ μπαμ να κάνεις σχέσεις εδώ και εκεί. Μάθε τον λίγο καλύτερα, δες τι καπνό φουμάρει. Θέλεις αγόρι που θα κάνετε μια σχέση που θα έχει μέλλον ή έναν εραστή για να περνάς καλά; Ή μάλλον καλύτερα, κάποιον που θα σε χρησιμοποιήσει για να κάνει το κέφι του και να την κάνει για άλλα λιμάνια την επόμενη μέρα;

    Πολλά αγόρια στις ηλικίες 18-24 κάνοντας add ο,τι θηλυκό υπάρχει και κάνοντας απανωτά like και πιάνοντας κουβέντα στο messenger, λένε: "Δεν μπορεί, όλο και κάποια θα μου κάτσει"... Εγώ βρίσκομαι κάπου στη μέση (22 είμαι) και λίγο έως πολύ ξέρω την ψυχολογία τους, κι ας μην έχω Facebook από επιλογή.

    Να είσαι ψυλιασμένη.

    Κανόνας: Όποιος σε θέλει, σε βρίσκει... Απλό; Απλούστατο!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Positive wave , εγω τον εκανα αντ κι εγω του μιλησα εξαρχής , αλλά παρόλο που φαινεται οτι ενδιαφέρεται ποτέ δεν στελνει πρώτος . Συμφωνω σε αυτο που λες οτι αμα σε θελει καποιος σε βρισκει... δεν ψαχνω για εραστή , ουτε για σχεση προς το παρον, θα ηθελα να γνωριστω μαζι του εξαρχης, να δω τι παιζει κι μετα να αππφασισω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by mariannap4 View Post
    Positive wave , εγω τον εκανα αντ κι εγω του μιλησα εξαρχής , αλλά παρόλο που φαινεται οτι ενδιαφέρεται ποτέ δεν στελνει πρώτος . Συμφωνω σε αυτο που λες οτι αμα σε θελει καποιος σε βρισκει... δεν ψαχνω για εραστή , ουτε για σχεση προς το παρον, θα ηθελα να γνωριστω μαζι του εξαρχης, να δω τι παιζει κι μετα να αππφασισω
    Με συγχωρείς πολύ, είμαι μισοκοιμισμένος και δεν το πρόσεξα ότι εσύ τον έκανες add...!
    Περίμενε τον. Μη φρικάρεις, δεν θα το χάσεις το κελεπούρι. Τρέχοντας θα έρθει όταν θα το θέλει...

    Από την άλλη, σκέφτομαι ότι αυτός σαν πιο έμπειρος, παιζει από θέση ισχύος. Σε βλέπει μικρούλα, αυτός σαν βετεράνος και γύπας στο φλέρτ, σε παίζει με το σύστημα του γραμματόσημου... Αυτός τώρα σε έχει "φτύσει" ας πουμε και εσύ τώρα κολλάς και αυτός μετά σε έχει του χειρού του. Είναι κι αυτό μια άποψη.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Να σε ρωτήσω κατι, την πρώτη φορά στο φβ, τι του είχες στείλει;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Αυτο με το γραμματόσημο το ειχα σκεφτεί κι εγω.Αλλά αν γουσταρε δεν θα έκανε κινηση; ..kerasi του εστειλα "αμαν πια με αυτα τα λαικ :p" και μου απαντησε "χαχα ισχυει , από τα μερη μου εισαι; " κι καπως Έτσι αρχισε η ολη κουβέντα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by mariannap4 View Post
    Αυτο με το γραμματόσημο το ειχα σκεφτεί κι εγω.Αλλά αν γουσταρε δεν θα έκανε κινηση; ..kerasi του εστειλα "αμαν πια με αυτα τα λαικ :p" και μου απαντησε "χαχα ισχυει , από τα μερη μου εισαι; " κι καπως Έτσι αρχισε η ολη κουβέντα
    Έτσι μπράβο... Ευτυχώς το κατάλαβες νωρίς!

    Αυτός γουστάρει να κάνει φάση και έχει όλα τα προσόντα να την κάνει, αλλά θέλει να σε σιγουρέψει και να σε έχει του χεριού του.
    Ή μπορεί να κοιτάζει και άλλες...! Δεν τον εμποδίζει κανείς! Όχι μόνο στο FB, αλλά και στις καφετέριες και στον περίγυρό του.
    Ένα αγόρι στα 24 έχει αρκετή εμπειρία να κουμαντάρει έως (να μου επιτρέψεις το ρήμα που θα χρησιμοποιήσω) να χειραγωγεί μικρότερες κοπέλες. Πολλές, ακόμη και ταυτόχρονα.

    Χαλάρωσε και παρακολούθα την περίπτωσή του ψυχρά. Είσαι έτοιμη να καείς και το έχει βάλει το χεράκι του ο γύπας...!
    Επειδή ήδη είναι σε θέση ισχύος, δεν σου συνιστώ να του μιλήσεις. Θα δείξεις ότι είσαι σε θέση να μετατραπείς σε σκλάβα του...!

    Λέξεις κλειδιά που σου χρειάζονται: Αυτοσεβασμός, αξιοπρέπεια, ηρεμία, υπομονή.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Tη δεύτερη φορά;

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Positive wave , θα κανω αυτο που λες . Και δεν μου το ειχα ότι θα ενθουσιαζομουν τοσο πολυ για εναν γτ γενικα δεν ειμαι τετοιος τυπος και δυσκολα εκανα κατι με κάποιον. Kerasi, την δεύτερη φορα του έστειλα ενα απλο γεια κι ετσι μιλήσαμε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μάλιστα. Καταρχήν αυτά που σου είπε ο πρώην σου δεν είναι καλές κουβέντες, μαλλον πιστεύω οτι εκνευρίστηκε λογω του χωρισμού. Τωρα για το αλλο παιδί μπορεί να μην ενδιαφέρεται να κάνει κατι με σενα, ισως έχει το μυαλό στην πρώην του, οι 3-4 μήνες είναι μικρό διάστημα και δεν μπορείς να ξέρεις λεπτομέρειες τι εχει παιχτεί. Εγω θα λεγα στο φβ μην του στείλεις κατι αλλο, δες μήπως βγείτε σε κοινή παρέα κάποια στιγμή μεσω του κοινού φίλου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by mariannap4 View Post
    Positive wave , θα κανω αυτο που λες . Και δεν μου το ειχα ότι θα ενθουσιαζομουν τοσο πολυ για εναν γτ γενικα δεν ειμαι τετοιος τυπος και δυσκολα εκανα κατι με κάποιον. Kerasi, την δεύτερη φορα του έστειλα ενα απλο γεια κι ετσι μιλήσαμε
    Ένα λάθος που το έχω πληρώσει πολύ ακριβά εγώ είναι ακριβώς αυτό. Ο ενθουσιασμός.
    Μπορεί η άλλη να μην ταίριαζε καν μαζί μου και εγώ να κολλούσα από ένα χαμόγελο ή μια ευγενική κίνηση.

    Είσαι μεγάλη κοπέλα πια, πρέπει να είσαι πιο επιλεκτική αλλά όχι σνόμπ και απορριπτική.
    Για το καλό σου. Γιατί στο είπα και πριν, στο FB θα βρεις πολλούς πέφτουλες, από δεκαπεντάχρονα μέχρι ραμολιμέντα...

    Εσύ πρέπει να βρεις εκείνον που όταν εσύ θα πέφτεις, θα σε προφτάσει μην πέσεις και χτυπήσεις.
    Με άλλα λόγια, κάποιον έμπιστο και αφοσιωμένο σε εσένα.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Κερασι, τι να πω; ισως να σκεφτεται κι την αλλη , αλλά στο τσατ υπηρξε ενα είδους φλερτ (οχι πονηρό) ...τωρα, οσον αφορά τον κοινό φιλο ειναι κολλητος του κι σε μενα απλα γνωστός του... οπότε λιγο δυσκολο να του μιλησω γτ θα του τα πει ολα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by mariannap4 View Post
    Κερασι, τι να πω; ισως να σκεφτεται κι την αλλη , αλλά στο τσατ υπηρξε ενα είδους φλερτ (οχι πονηρό) ...τωρα, οσον αφορά τον κοινό φιλο ειναι κολλητος του κι σε μενα απλα γνωστός του... οπότε λιγο δυσκολο να του μιλησω γτ θα του τα πει ολα.
    Καλά, αν πας στον κοινό γνωστό για να γίνει το κονέ, ασ' το! Θα μυρίζεις καψούρα από χιλιόμετρα!

    Το παλιό κόλπο, να κάνεις εσύ τη δύσκολη και να του βγάλεις την ψυχή το έχεις σκεφτεί;
    Για να δούμε, αν σε θέλει για μια νύχτα ή για πολλές νύχτες!
    Αν λακίσει και φύγει, θα καταλάβεις ότι μάλλον σε είχε για αναλώσιμη!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Positive wave , ας στειλει πρωτα και τα βρισκουμε κι ολα τα αλλα. Χαχαχχαχαχα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κάνε μια ανανέωση στη φώτο προφίλ σου, βάλε μια καινούργια καλή.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Replies: 4
    Last Post: 31-03-2017, 21:27
  3. Τι να κάνω;
    By Jorge in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 152
    Last Post: 26-06-2016, 11:41
  4. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  5. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Ε;
    By deleted-member06-04-2015 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 18-06-2010, 18:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •