Atarax
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14

Thread: Atarax

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184

    Atarax

    Τι ξερετε για το atarax??κανει τιποτα στο ανχος?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Χριστοφορε ειχα παρει μια φορα για τις αλλεργιες μου και ειχα πεσει σε ναρκη. Μεσα σε μερικα λεπτα αρχισα να χανω αντανακλαστικα και να μιλαω αργα. Κοιμηθηκα σαν τουβλο για πολλες ωρες δεν ακουγα ουτε πυρηνικη εκρηξη. Ποτε ξανα.
    Αυτο δε σημαινει οτι το ιδιο θα προκαλεσει και σε σενα, αλλα το αναφερω σαν εμπειρια...`

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Δεν νομιζω εγω επερνα ζαναξ και τωρα μ γραψε αυτο σαν ελαφρυ για να μην παιρνω αλλο ζαναξ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Ποσο ζαναξ επαιρνες? Εγω για ενα πολυ μικρο διαστημα επαιρνα μισο των 0,25 τρεις φορες τη μερα. Και αν και αυτο μου εκανε υπνηλια, τετοιο πραγμα οπως μου ειχε κανει το αταραξ, δεν επαθα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Αντε τοσο πολυ?των 0.50 επερνα..σχεδον μερα παρα μερα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    1 των 0,50 μερα παρα μερα? Γιατι στο εκοψε? Το επαιρνες πολυ καιρο και στο αλλαξε για να μην εθιστεις?
    Γκουγκλαρε αν θελεις τι παιζει με το αταραξ, μπορει το δικο μου περιστατικο να ειναι εξαιρεση.
    Παντως θυμαμαι την παιδιατρο της ανηψιας μου να κραζει οσους το συστηνουν για ηρεμιστικο-υπνωτικο θεωρωντας το ο,τι χειροτερο απο αντιισταμινικα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ναι θα το ψαξω..για τ ανχος τ περνω..και θελω να κοψω κ τ αντικαταθλιπτικα π επερνα..για αυτο ηθελα κατι ελαφρυ σαν καραμελα μ ειπε ειναι κ μ δωσε αυτο..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Οκ ψαξτο, δοκιμασε το και βλεπεις. Το παιρνεις πριν τον υπνο μονο? Μπορει σε σενα να μην κανει παρενεργεια την υπνηλια και να εισαι ενταξει. Αλλα καραμελα οχι δεν το λες..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Το πηρα τωρα εχει κανα μισαωρο αλλα δν με νυσταξε..εγω θελω να με νυσταξει για να με ηρεμησει απο τ ανχος αλλα μεχρι στιγμης τιποτα..μαλλον ειναι ελαφρυ για μενα..εχω αλλαξει πολλες αγωγες και αντιψυχωτικα εχω παρει και μεγαλες δοσεις αντικαταυλιπτικων και τπτ..ανχωδη καταθλιψη εχω εγω.εσυ τ εχεις.?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Αγχωδη διαταραχη και επεισοδια καταθλιψης. Αντιμετωπιζω και τα δυο με συνεδριες ψυχοθεραπειας καθε εβδομαδα και αγωγη για τη καταθλιψη. Δεν ειχα ποτε θεμα αυπνιας μιας και παιρνω αντιισταμινικα ολη μου τη ζωη για τις αλλεργιες μου και ολα μου κανουν παρενεργειες ατονια, κοπωση και υπνηλια, γι αυτο και απερριψα κατευθειαν το ζαναξ γιατι με εκανε κοτοπουλο μεσα στη διαρκεια της ημερας και δε θελω να ζω ετσι. Θελω να νιωθω ενεργεια και ζωντανια να κανω πραγματα!
    Πώς αποφασισες να κοψεις την αγωγη σου τοσο γρηγορα? Συμφωνησε ο ψυχιατρος?
    Επεισοδια καταθλιψης στα οποια διακοπτεται προωρα η αγωγη μπορει αργοτερα να οδηγησουν σε υποτροπη με μελλοντικα επεισοδια και μαλιστα με ακομα πιο βαρια συμπτωματα.
    Εχω περασει και απο αυτο αρκετες φορες, επαθα και εμαθα, γι' αυτο στο λεω.
    Αλλους τροπους να κοιμασαι δοκιμασες? Βαλεριανα πχ?
    Μουσικη, ταινιες, βιβλια..?
    Εγω καμμια φορα βαζω ενα ηχητικο βιντεακι υπνοθεραπειας και ακουω στα ακουστικα, αν δεν κοιμηθω με την 1η το βαζω επαναληψη.
    http://https://www.youtube.com/watch?v=7XdzSdwRXOA

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Καλημέρα.. το αταράξ το έδιναν σε ένα φίλο μου όσο ήταν στην φυλακή. Όχι μόνο σε εκείνον αλλά στους περισσότερους και μου είχε πει οτι τους βοηθούσε πολύ. Δεν ξέρω όμως σε τι ποσότητα και συχνότητα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    106
    Εγω ξέρω οτι το αταραξ δρα ως αντιισταμινικό γ τις αλλεργίες και σαν ηρεμιστικο (ήπιο).Το δινουν και στα παιδιά κυρίως και για τον κνησμο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Είναι ήπιο ηρεμιστικό... και το μοναδικό που έχω πάρει... Είχα πάρει μισό και κοιμόμουν όλη την ημέρα... ήμουν χειρότερα από ζόμπι!! Φυσικά δεν ξαναπήρα!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ρε παιδια εγω πηρα 2 σημερα και δν καναν τπτ..πολυ ελαφρυ..

Similar Threads

  1. sos atarax και zirtek;;;;;
    By Aretou in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 28-03-2017, 20:56
  2. atarax
    By menis_64 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 15
    Last Post: 26-10-2016, 11:17
  3. atarax
    By dim2345 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 17-06-2010, 09:04
  4. atarax
    By filia46 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 29-10-2009, 13:40
  5. Το atarax τι λεει ?
    By dolce_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 29-09-2009, 00:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •