Ladose kai seroquel
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    17

    Ladose kai seroquel

    Για κατάθλιψη με διαταραχή πανικού ο γιατρός μου εεγραψε αυτά τα δύο..τα ladose ta γνωρίζω και απο φίλους ,ξέρει κανένας αν το seroquel βοηθάει στο άγχος ;γιατί διάβασα ότι είναι αντιψυχωτικο ,το μόνο που ξέρω είναι ότι φέρνει υπνηλία..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    το παιρνει η αδερφη μου λογω αυπνιων. για να μπορει να κοιμαται. ψυχωσικη δεν ειναι σιγουρα παντως, λιγο σπαστικια καποιες φορες. οποτε το φαρμακο το δινουν και για αλλα θεματα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν εχω ψυχωση , κτθλψη εχω , το σεροκουελ βοηθαει πολυ στο αγχος , και η υπνηλια μετα απο μερικες μερες περναει .......το παιρνω που και που σε δοσεις των 25mg .....μια πολυυυυυ μικρη δοση σε σχεση με αυτες που εχω διαβασει εδω μεσα ....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Και εμενα μου το εγραψε ο γιατρος μου για καταθλιψη και ανχος ξεκινησα με 50mg ειμαι στα 100 mg τωρα και θα το παω μαξιμυν μεχρι 300mg..με εχει πει μεχρι 150 ειναι για ανχος και απο 150 και πιανει και τν καταθλιψη..σε τι δοση στο δωσε?

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    17
    Μου είπε να παίρνω ένα το βράδυ των 25 mg και να παίρνω και όποτε με πιανει σύγχιση κλπ ..,σας έχει βοηθήσει στο άγχος ; Είναι η δεύτερη μέρα που το παίρνω ,μπορώ να πω ότι μ φέρνει καταστολή μετά από μία ώρα ,είμαι σα ζόμπι ,πάντως ελπίζω να κάνει δουλειά. Γενικά με το λαντοουζ γτ έχω άσχημες κρίσεις πανικού ,δν θέλω να ξεκινήσω ζαναξ και τέτοια

  6. #6
    Το ladose είναι ένα αντικαταθλιπτικό.
    (Κάπου πήρε το μάτι μου ότι στις ΗΠΑ κυκλοφορεί με το όνομα prozac-όνομα που έγινε διάσημο μέσα από την τηλεοπτική σειρά "Sopranos").

    Το seroquel είναι αντιψυχωτικό. Καλύπτει όμως ένα ευρύτερο φάσμα, από σχιζοφρένεια και μανία μέχρι διπολική κατάθλιψη και μειζων κατάθλιψη. Οι βασικοί θεραπευτικοί του άξωνες είναι η σχιζοφρένεια και η διπολική διαταραχή.
    Σε αρκετούς ασθενείς το δίνουν ως συμπληρωματικό φάρμακο μιας και οι επιδράσεις του σε θέματα αϋπνίας και άγχους είναι ευεργετικές.

    (Στη δική μου περίπτωση-διπολική διαταραχή τύπου 2, το seroquel είναι το μόνο χάπι που παίρνω. Στα 200mg που θεωρείται χαμηλή δόση. Άλλωστε η διπολική διαταραχή τυπου 2 είναι η πιο ελαφριά μανιοκατάθλιψη, που δεν παρουσιάζει ψύχωση και ψυχωσικά επεισόδια). Οι εντυπώσεις μου από τη δουλειά που κάνει; Οι καλύτερες!

    Όμως σ' εμένα είναι το κύριο χάπι, όχι συμπληρωματικό. Ως συμπληρωματικό, είπαμε πώς βοηθάει.

    [Που λες Macgyver-που κόβεις το 50αράκι στη μέση με το σουγιά γιατί έτοιμο 25αράκι δεν υπάρχει, μου είπε ο γιατρός μου ότι υπάρχουν άτομα με πολύ βαριές ψυχώσεις που μπορεί να πάρουν 800mg-τη μαξιμουμ δόση, ως συμπλήρωμα].

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    17
    Δεν το ήξερα ότι χρησιμεύει σε πολλά ,παλιά έπαιρνα minitran και η αλήθεια είναι πως με βοηθησε παρά πολύ ειδικα στο άγχος αν και παλιό αντικαταθλιπτικό η βλακεια είναι ότι πλέον δν κυκλοφορεί οπότε αναγκαστικά να αλλάξω την αγωγή ,δυσκολεύομαι πολύ με το ladose ειμαι στην έβδομη μέρα και μ χει φερει πολύ άγχος και ανησυχία ,οπότε παίρνω το seroquel ηρεμώ..

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    κυκλοφορει το μινιτραν. τουλαχιστον αθηνα το καλοκαιρι που ημουν κυκλοφορουσε.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Συγγνώμη αλλά είναι δυνατόν να σου συνταγογραφήσει γιατρός το λαντοζ για κρίση πανικού; Δεν το καταλαβαίνω καθόλου.

Similar Threads

  1. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 13:06
  2. Seroquel
    By Karol in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 10-06-2012, 00:32
  3. seroquel
    By stepmind in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 09-01-2012, 22:35
  4. seroquel
    By afrula in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 02-06-2010, 14:18
  5. seroquel και seroquel xr
    By badboy in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-2009, 18:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •