Καρδιακη ανακοπη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 66
  1. #1

    Exclamation Καρδιακη ανακοπη

    Ειμαι εφηβος και οι 3 τελευταιοι μηνες ειναι οι χειροτεροι της ζωης μου.Περιληπτικα θα τα πω γιατι εαν τα πω αναλυτικα θα ειναι χασιμο χρονου αφου κανεις δεν μπορει να καταλαβει τι εχεις εκτος απο τον ιδιο σου τον εαυτο.Λοιπον εχω αισθημα παλμων σε ολο το σωμα 24ωρες το 24ωρο,οι παλμοι μου κυμαινονται απο 87εως98 συνηθως ενω υπαρχουν και φορες που ειναι σταθερα στους 100 με 105,ζαλη και μερικες εκτακτες οχι καθε μεραομως.Δεν με αγχωνει τιποτες οπως προειπα ειμαι εφηβος δεν εχω εννοιες και προβληματα
    Η βοηθεια σας πολυτιμη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ψηλωνεισ λέω εγώ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Athens
    Posts
    455
    Quote Originally Posted by Sosss View Post
    Ειμαι εφηβος και οι 3 τελευταιοι μηνες ειναι οι χειροτεροι της ζωης μου.Περιληπτικα θα τα πω γιατι εαν τα πω αναλυτικα θα ειναι χασιμο χρονου αφου κανεις δεν μπορει να καταλαβει τι εχεις εκτος απο τον ιδιο σου τον εαυτο.Λοιπον εχω αισθημα παλμων σε ολο το σωμα 24ωρες το 24ωρο,οι παλμοι μου κυμαινονται απο 87εως98 συνηθως ενω υπαρχουν και φορες που ειναι σταθερα στους 100 με 105,ζαλη και μερικες εκτακτες οχι καθε μεραομως.Δεν με αγχωνει τιποτες οπως προειπα ειμαι εφηβος δεν εχω εννοιες και προβληματα
    Η βοηθεια σας πολυτιμη
    Η αλήθεια είναι πως η εφηβεία είναι περίεργη φάση και πολλές φορές μας βασανίζουν πράγματα χωρίς να το καταλαβαίνουμε. Αλλά αν έχεις έντονα συμπτωματα πήγαινε να κάνεις κάποιες εξετάσεις. Και γω νόμιζα κάποτε πως είχα πρόβλημα με την καρδιά αλλά τελικά ήταν ψυχοσωματικά. Αν οι εξετάσεις σου βγουν καλές μάλλον τα συμπτώματα θα έχουν να κάνουν με τη ψυχολογία σου.

  4. #4
    Δεν μπορω αλλο υποφερω εχω κανει εξετασεις πριν 2 μηνες δεν εβγαλαν τιποτα.Μακαρι να ξανα μπορεσω να γελασω να χαρω.Το αισθημα παλμων με βασανιζει ειναι σαν να εχω ρολοι μεσα μου που χτυπα δυνατα και τρανταζει ολο μου το σωμα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μεγάλε θα σου πω ένα μυστικό έτσι ειμασταν κι εμείς ξέχνα το μία χαρά είσαι μη τα δραματοποιεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Athens
    Posts
    455
    Quote Originally Posted by Sosss View Post
    Δεν μπορω αλλο υποφερω εχω κανει εξετασεις πριν 2 μηνες δεν εβγαλαν τιποτα.Μακαρι να ξανα μπορεσω να γελασω να χαρω.Το αισθημα παλμων με βασανιζει ειναι σαν να εχω ρολοι μεσα μου που χτυπα δυνατα και τρανταζει ολο μου το σωμα
    Τότε είσαι μια χαρά από θέμα σωματικής υγείας. Μήπως όμως υπάρχει κάτι που σου δημιουργεί άγχος; Ακόμα και ασυνείδητα.

  7. #7
    Δεν νομιζω.....μακαρι να βρεθει μια λυση εαν βρεθει και δεν φυγω προωρα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Έτσι ήμουν κι εγώ κ ζω ακόμα πάντως
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Athens
    Posts
    455
    Quote Originally Posted by Sosss View Post
    Δεν νομιζω.....μακαρι να βρεθει μια λυση εαν βρεθει και δεν φυγω προωρα
    Εφόσον είσαι σωματικά υγιέστατος δε φεύγεις πρόωρα. Κάποιες φορές το αίσθημα των παλμών είναι ψυχοσωματικό. Μου είχε συμβεί και μένα. Όταν αντιμετώπισα αυτό που με βασάνιζε ψυχικά έφυγε και το σύμπτωμα.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    athina
    Posts
    59
    Quote Originally Posted by KaterinaP View Post
    Εφόσον είσαι σωματικά υγιέστατος δε φεύγεις πρόωρα. Κάποιες φορές το αίσθημα των παλμών είναι ψυχοσωματικό. Μου είχε συμβεί και μένα. Όταν αντιμετώπισα αυτό που με βασάνιζε ψυχικά έφυγε και το σύμπτωμα.
    Τι αισθάνεσαι soss??

  11. #11
    Αισθανομαι τους παλμους μου σε ολο μου το σωμα 24ωρες το 24ωρο,αυτο γινεται αντιληπτο και απο τους γυρους μου αφου κουνιεται το στηθος και η κοιλια μου,ζαλη,μια μικρη δυσπνοια,οι παλμοι μου κυμαινονται απο 88 μεχρι και 96 και επισης καποιες μερες εχω και ελτακτες

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    130
    λογικο να τους αισθανεσαι ειδικα αν εισαι λεπτος. και εγω το παθενω. οσο για την καρδια οταν αγχονομε παει 150+

  13. #13
    Δεν νομιζω να καταλαβατε.Π.χ τωρα ειμαι ξαπλωμενος και με χτυπανε στη πλατη,στο θωρακα και στη κοιλια.Οχι δεν ειμαι λεπτος

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    28
    το ειχα παθει κι εγω στις πανελληνιες ειναι σιγουρα ψυχολογικο.εμενα ο παθολογος μου εδωσε κατι καραμελες για το λαιμο φαρμακα ηταν αλλα δε θυμαμαι πως τα λεγαν και μου περασε σε 2-3 μερες.αυτα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Το έχω πάθει κι εγώ δηλαδή είχα αίσθημα παλμών μουδιάσματα και κάτι αλλά δεν τα θυμάμαι πέρασαν πολλά χρόνια θα μπορούσες να είσαι γιος μου αφού δεν πεθάναμε εμείς δε θα πεθάνεις κι εσύ αρκεί να σου πω ότι εγώ όταν ήμουν άρρωστος μεταξύ τριάντα εφτά τριάντα οχτώ πυρετό πήγαινα γυμναστήριο παραπάνω επεφτα κ μαζευομουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •