Κολλημένος με την αδερφή του - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 89
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    μερικες φορες υπαινισεσαι οτι εχουν κατι παραπανω απο αδερφικη αγαπη?ισως κατι ανωμαλο αιμομιξια δηλαδη?

  2. #32
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Όμως το πρόβλημα δεν είναι μόνο πάνω της. Πιστεύω ότι το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχει ο ίδιος ο σύντροφος μου. Αν εκείνος έβλεπε την κατάσταση με τα δικά μου μάτια τότε θα το άλλαζε. Όμως τον βλέπω ότι τα θεωρεί όλα πολύ φυσιολογικά... άρα εκείνη δεν φταίει πουθενά! Βρίσκει και τα κάνει! Οπότε το πρόβλημα μου δεν είναι πως θα συμπεριφερθω σε εκείνη αλλά στον άντρα μου. Που αν τολμήσω να πιάσω στο στόμα μου την σχέση του με την αδερφή του θα πέσει να με φάει!!!! Έχω ακούσει πολλές φορές που λένε για τις μανάδες των αντρών αλλά ποτέ για τις αδερφές! Πραγματικά καταπιέζομαι όπως το είπες αλλά από εκείνον τελικά... σκέφτηκα πολλές φορές να του ζητήσω να πάμε να συμβουλευτούμε οι δυο μας κάποιον ειδικό αλλά το θεωρώ τόσο ανούσιο! Δηλαδή αν δυο ενήλικες δεν μπορούν να επικοινωνήσουν τότε ποιος θα τους βάλει στη διαδικασία να το κάνουν;;

  3. #33
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    μερικες φορες υπαινισεσαι οτι εχουν κατι παραπανω απο αδερφικη αγαπη?ισως κατι ανωμαλο αιμομιξια δηλαδη?
    Όχι ποτέ δεν σκέφτηκα κάτι τέτοιο!!! Δεν εχω αρρωστημένο μυαλό!! Απλά με ενοχλεί να βλέπω τον άντρα μου να στέλνει φιλάκια και καρδούλες στην αδερφή του. Θα μου πεις καλύτερα από το να ασχολείται με αλλαγή γυναίκα... μιας και εγώ είμαι έγκυος και τον έχω παραμελήσει, αλλά τώρα με ενοχλούν όλα. Γι αυτό ρώτησα αν είμαι υπερβολική!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by neamama View Post
    Όμως το πρόβλημα δεν είναι μόνο πάνω της. Πιστεύω ότι το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχει ο ίδιος ο σύντροφος μου. Αν εκείνος έβλεπε την κατάσταση με τα δικά μου μάτια τότε θα το άλλαζε. Όμως τον βλέπω ότι τα θεωρεί όλα πολύ φυσιολογικά... άρα εκείνη δεν φταίει πουθενά! Βρίσκει και τα κάνει! Οπότε το πρόβλημα μου δεν είναι πως θα συμπεριφερθω σε εκείνη αλλά στον άντρα μου. Που αν τολμήσω να πιάσω στο στόμα μου την σχέση του με την αδερφή του θα πέσει να με φάει!!!! Έχω ακούσει πολλές φορές που λένε για τις μανάδες των αντρών αλλά ποτέ για τις αδερφές! Πραγματικά καταπιέζομαι όπως το είπες αλλά από εκείνον τελικά... σκέφτηκα πολλές φορές να του ζητήσω να πάμε να συμβουλευτούμε οι δυο μας κάποιον ειδικό αλλά το θεωρώ τόσο ανούσιο! Δηλαδή αν δυο ενήλικες δεν μπορούν να επικοινωνήσουν τότε ποιος θα τους βάλει στη διαδικασία να το κάνουν;;
    Μα ακριβως αυτη ειναι η δουλεια του ψυχολογου συμβουλου ζευγαριων. Δεν εχω τετοια εμπειρια, αλλα αν πιστευεις οτι θα το δεχτει ο φιλος σου, γιατι να μην το δοκιμασετε?
    Μαλλον γινεται εξω φρενων γιατι την εχει σα μαμα του και αυτη αντιστοιχα συμπεριφερεται σαν πεθερα σου. Οποτε οταν πας να του πεις κατι ειναι σα να τα βαζεις με ολοκληρη την κοσμοθεωρια του.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by neamama View Post
    Όχι ποτέ δεν σκέφτηκα κάτι τέτοιο!!! Δεν εχω αρρωστημένο μυαλό!! Απλά με ενοχλεί να βλέπω τον άντρα μου να στέλνει φιλάκια και καρδούλες στην αδερφή του. Θα μου πεις καλύτερα από το να ασχολείται με αλλαγή γυναίκα... μιας και εγώ είμαι έγκυος και τον έχω παραμελήσει, αλλά τώρα με ενοχλούν όλα. Γι αυτό ρώτησα αν είμαι υπερβολική!
    Βασικα επειδη ειπες οτι τους τελευταιους 2 μηνες αρχισε αυτο τοσο εντονα και οτι εισαι και εγκυος 7 μηνων, γιαυτο σε ρωτησα πριν αν εισαι σιγουρη για τα μηνυματα οτι ειναι με αυτην. Αλλα αφου εισαι, τοτε οκ.
    Παντως υπερβολικη οχι δεν εισαι. Νομιζω η καθε μη-υποτακτικη γυναικα θα ειχε φρικαρει στη θεση σου

  6. #36
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Φαντάσου πως όταν μιλάει στο τηλ με τη μαμά μου είναι κοφτος, σχεδόν απότομος και λιγομίλητος. Αντίθετα όταν Τον παίρνει η αδερφή του τηλ γίνεται ένα κουτάβι πραγματικό μιλάει ήρεμα όμορφα και πρόθυμα. Και το θέμα είναι ότι τον πρώτο χρόνο δεν ήταν καν έτσι. Τώρα τελευταία έγινε!!!

  7. #37
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Τι εννοείς η κάθε μη - υποτακτική γυναίκα;;; και πως ακριβώς θα είχε φρικάρει;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    καλα και εγω δεν θεωρω οτι εχω αρρωστημενο μυαλο παντως απο τον τροπο που γραφεις φαινεται οτι εχουν πολυ περιεργη σχεση απο την μια λατρευει τον αδερφο της απο την αλλη τον διωχνει απο την δουλεια αληθεια οι γονεις τους τι ρολο βαρανε γενικα εχουν δει αυτες τις συμπεριφορες?τι ειπαν για παραδειγμα που τον εβγαλε απο την δουλεια..η δουλεια που εχουν ειναι οικογενειακη επιχειρηση?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by neamama View Post
    Τι εννοείς η κάθε μη - υποτακτική γυναίκα;;; και πως ακριβώς θα είχε φρικάρει;
    Εννοω οτι αμα ησουν υποτακτικη γενικως, θα εκανες τουμπεκι και γι αυτο οπως και για ολα. Δεν εισαι, ομως, γι αυτο και καταπιεζεσαι και ψαχνεσαι πώς να το λυσεις. Δεν εισαι ουτε υπερβολικη ουτε παραλογη.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by neamama View Post
    Φαντάσου πως όταν μιλάει στο τηλ με τη μαμά μου είναι κοφτος, σχεδόν απότομος και λιγομίλητος. Αντίθετα όταν Τον παίρνει η αδερφή του τηλ γίνεται ένα κουτάβι πραγματικό μιλάει ήρεμα όμορφα και πρόθυμα. Και το θέμα είναι ότι τον πρώτο χρόνο δεν ήταν καν έτσι. Τώρα τελευταία έγινε!!!
    Διαβασε τα μηνυματα.αλλιως ακρη δεν θα βγαλης ευκολα.στο κατω κατω εισαι η μελλουσα γυναικα του.οσο για το παιδι που θα περνη μαζη της αυτο καθε αλλο παρα κακο ειναι.η θειοι και οι θειες ξετρελενομαστε με τα ανηψια.τα λατρευουμε.σ'αυτο δεν τη κατηγορω.

  11. #41
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Οι γονείς τους είναι μεγάλοι σε ηλικία και δεν γνωρίζουν τίποτα. Η επιχείρηση είναι μόνο δίκη της. Τώρα ακριβώς τι τους είπε για να διώξει τον αδερφό της δεν γνωρίζω.οι γονείς τους είναι πολύ καλοί άνθρωποι και οι δυο και με δέχτηκαν με πολύ χαρά. Άσχετα που τον πρώτο χρόνο κρυβόμασταν και δεν ήξεραν καν ότι ο γιος τους είχε σχέση μαζί μου. Το έμαθαν Κατ ευθείαν με την εγκυμοσύνη!!!!! Επίσης η αδερφή του αποφεύγει να βρισκόμαστε στο πατρικό της όλοι μαζί... βασικά δεν έχουμε βρεθεί όλοι μαζί ούτε μια φορά!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Διαβασε τα μηνυματα.αλλιως ακρη δεν θα βγαλης ευκολα.στο κατω κατω εισαι η μελλουσα γυναικα του.οσο για το παιδι που θα περνη μαζη της αυτο καθε αλλο παρα κακο ειναι.η θειοι και οι θειες ξετρελενομαστε με τα ανηψια.τα λατρευουμε.σ'αυτο δεν τη κατηγορω.
    Εχω κι εγω μια μικρουλα ανηψια την οποια λατρευω,Γιωργο, αλλα ποτε δεν ειπα "Οταν παει 6 μηνων θα την παιρνω"
    Απο πού κι ως πού? 6 μηνων βρεφος θελει τη μανα του, τη μανα του και τη μανα του! Δεν το παιρνει κανεις πουθενα, παρα μονο εκεινη και ο πατερας του οπου αυτοι αποφασισουν

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by neamama View Post
    Επίσης η αδερφή του αποφεύγει να βρισκόμαστε στο πατρικό της όλοι μαζί... βασικά δεν έχουμε βρεθεί όλοι μαζί ούτε μια φορά!
    Μηπως γι αυτο τον απομακρυνε απο την εταιρεια? Δε θελει να σας βλεπει μαζι στον ιδιο χωρο? Ζηλευει?

  14. #44
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Διαβασε τα μηνυματα.αλλιως ακρη δεν θα βγαλης ευκολα.στο κατω κατω εισαι η μελλουσα γυναικα του.οσο για το παιδι που θα περνη μαζη της αυτο καθε αλλο παρα κακο ειναι.η θειοι και οι θειες ξετρελενομαστε με τα ανηψια.τα λατρευουμε.σ'αυτο δεν τη κατηγορω.
    Δεν φαντάζεσαι ποσό δύσκολο μου είναι να διαβάσω τα μηνύματα του. Αν και ξέρω κωδικούς και τα πάντα γενικά μιας και μου το δίνει ελεύθερα το κινητό του, θεωρώ μεγάλη ντροπή να ανοίξω και να διαβάσω τι λένε. Και όχι τίποτα άλλο μετά θα καρφωθω!!!!Γιατί αν δω κάτι που δεν μ αρέσει δεν θα κρατηθώ και θα το πω!!!

  15. #45
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Μηπως γι αυτο τον απομακρυνε απο την εταιρεια? Δε θελει να σας βλεπει μαζι στον ιδιο χωρο? Ζηλευει?
    Το ότι ζηλεύει μου το έχει πει όλη μου η οικογένεια χωρίς καν να ξέρουν τις καταστάσεις που ξέρετε εσείς ήδη!!! Αλλά πάντα τους έβγαζα τρελούς... δεν μπορώ να διανοηθώ ότι ζηλεύεις τον αδερφό σου...

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ
    By void in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-11-2014, 23:51
  2. Η αδερφή μου
    By αλεχ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 03-01-2013, 08:24
  3. Η αδερφή μου έχει προ?
    By aderfoula123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 30-09-2012, 21:56
  4. Για την αδερφη μου..
    By Αριαδνη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 04-08-2012, 19:16
  5. Κολλημένος
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 06-02-2011, 20:53

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •