Κολλημένος με την αδερφή του - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 89 of 89
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by neamama View Post
    Να του λέει πχ κάτι για μένα. Δεν φαντάζομαι κάτι ιδιαίτερο. Απλά ότι κι να δω θα με επηρεάσει ακόμα και αν δεν αφορά καν εμένα .
    Απτη μια λες.να του λεει κατι για εσενα και απτην αλλη λες οτι θα επιρεαστης ακομα και αν δεν αφορα εσενα.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by neamama View Post
    Να του λέει πχ κάτι για μένα. Δεν φαντάζομαι κάτι ιδιαίτερο. Απλά ότι κι να δω θα με επηρεάσει ακόμα και αν δεν αφορά καν εμένα .
    Απτη μια λες.να του λεει κατι για εσενα και απτην αλλη λες οτι θα επιρεαστης ακομα και αν δεν αφορα εσενα.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by neamama View Post
    Έχω πει ήδη 3-4 φορές ότι θέλω να χωρίσουμε και να μαζέψει τα πράγματα του να γυρίσει σπίτι του (γιατί εγώ δεν θα μπω στη διαδικασία έγκυος να μετακομίζω ούτε να τρέχω να νοικιασω άλλο σπίτι). Η απάντηση του όλες τις φορές είναι ΟΧΙ και σκέφτομαι επιπόλαια και με εγωισμό. Και εκείνος έχει μάθει οι πρόβλημα υπάρχει να το λύνει και όχι να το αντικαθιστά. Δεν φεύγει λοιπόν από το σπίτι με τίποτα!
    ελα μεσα σου το ξερεις και συ τελειωμενη υποθεση ειναι φιλη το χεις πει 3-4 φορες πεστου η αλλαζεις το τροπαρι με την αδερφη σου η με χανεις και αν σου πει μα μου σου πες δεν λεω να μην εχεις σχεσεις αλλα δεν θελω κινητα και μαλακιες τουμπανο οταν ειμαστε οι δυο μας θα ειμαστε οι δυο μας

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    η μια λυση ειναι να φτασεις στην ρηξη, οπως λεει και ο αιρον απο πανω.
    θα εχεις καθε δικιο, δεν λεω, απλα το θεμα ειναι οτι το να φευγουμε ειναι ευκολο κι επιπλεον μπορει αν γινει οποιαδηποτε στιγμη. δεν θα χασεις την ευκαιρια να τα βροντηξεις και να φυγεις.
    το θεμα ειναι οτι ερχεται ενα παιδι κι ισως πρεπει να το ψαξεις περισσοτερο πριν παραιτηθεις.
    η γνωμη μου ειναι να μην βαλεις στην συζητηση το θεμα του κινητου γιατι ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ και θα φανεις απευθειας στα ματια του η υστερω. δεν θα δωσει σημασια στο παρακατω.
    εξαλλου ειναι βεβαιο οτι τα μηνυματα η αδερφη τα στελνει για να στην σπασει. αλλις δεν θα ξεκινουσαν πριν 2 μηνες, θα προυπηρχαν.

    τι θα εκανα εγω , αν καταφερνα να διατηρησω την ψυχραιμια μου και να μην παρει ο διαολος(παντα υπαρχει αυτη η εκδοχη με μενα :p)
    το οτι ξεχναει ευκολα ο ανδρας σου, ειναι και κακο και καλο. θα ξεχασει το ιδιο ευκολα και τους καυγαδες που ειχατε για το κινητο, αν εσυ αλλαξεις σταση.
    εγω θα σταματουσα καθε συζητηση για κινητα, θα επικεντρωνοουν στην σχεση ΜΑΣ, σε καεναν τριτο. αν εβλεπα οτι υπαρχουν ολα αυτα που με εκαναν να τον θελω, η τρυφεροτητα, οι ωραιες κοινες στιγμες, ο ερωτισμος, κλπ κλπ, και σε καιρο πληρους ηρεμιας και αρμονιας, σχεδιων για το μελλον και οχι καυγαδων, θα του ελεγα πως σκεφτομαι την ζωη μας, σχεδια για το σπιτι που θα νοικιασουμε. αν εβλεπα οτι μπορουμε να συμφωνησουμε να μην μεινουμε στηνα δερφη, για να ειμαστε οι δυο μας, τοτε θα προχωρουσα.
    αν ξεπερασεις το θεμα του σπιτιου, αστην να χτυπιεται οσο θελει. ΑΛΛΑ δεν ειναι επιχειρημα το κινητο για να απομακρυνθειτε, πρεπει να βρεις αλλα επιχειρηματα. να τα αποδεχεται. να ειναι ΤΩΝ ΔΥΟ ΣΑΣ.
    οσο του λες πραγματα για την αδερφη που εκεινος δεν τα βλεπει και τα θεωρει παραλογα, τον βαζεις απεναντι σου, δεν το βλεπεις?? εσυ θες να ειστε απο την ιδια πλευρα, κια ς ειναι απο την αλλη ο κοσμος ολος ;)

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Μηπως εχετε απομακρυνθει τους τελευταιους μηνες λογω εγκυμοσυνης και ετσι βρηκε την ευκαιρια η αλλη να χωθει περισσοτερο? Τους πρωτους μηνες ειναι λογικο να ηταν πιο προσηλωμενος σε σενα, ειναι οι πρωτοι μηνες ενθουσιασμου, κ..λας, ερωτα, αισιοδοξιας κλπ Καπου εκει σκεφτηκε ο ανθρωπος μηπως να της βρει αντρα για να μην την εχει στο σβερκο του. Μετα ομως ηρθε πολυ γρηγορα η εγκυμοσυνη, πριν προλαβετε να γνωριστειτε καλα καλα. Μηπως μετα με την εγκυμοσυνη και ολα αυτα που προκυπτουν, ορμονικα, νευρα, ανησυχια, αγχος για το μελλον, για την υποδοχη του παιδιου κλπ, απομακρυνθηκατε αποτομα στον ερωτικο τομεα και αυτος ειπε στην αδελφη του οτι τον παραμελεις και αυτη πηρε κινητο για να του το παιζει υποστηρικτικη ?
    Αληθεια αυτη μεχρι τα 36 της δεν ειχε ποτε κινητο??? Τι περιπτωση ειναι...

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Εγω παλι πιστευω οτι η φιλι μας προσπαθη να μας πει κατι και δεν το λεει για καποιο λογο δειλιαζει.
    Μηπως ειναι η ιδεα μου?

  7. #82
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Απτη μια λες.να του λεει κατι για εσενα και απτην αλλη λες οτι θα επιρεαστης ακομα και αν δεν αφορα εσενα.
    Εννοει μαλλον οτι επδ σκεφτεται παρα πολυ αυτο το θεμα και ειναι εκνευρισμενη ...φοβαται οτι το οτιδηποτε καινουριο δει απο την αδερφη του ειτε την αφορα ειτε οχι......οτι θα τη προβληματισει και θα την ταραξει ακομα περισσοτερο

  8. #83
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Εννοει μαλλον οτι επδ σκεφτεται παρα πολυ αυτο το θεμα και ειναι εκνευρισμενη ...φοβαται οτι το οτιδηποτε καινουριο δει απο την αδερφη του ειτε την αφορα ειτε οχι......οτι θα τη προβληματισει και θα την ταραξει ακομα περισσοτερο
    Ακριβώς αυτό. Είμαι επηρεασμένη πλέον απ όλα που δεν με ενδιαφέρει και πολύ τι γράφουν. Αλλιώς θα είχα μπει ήδη στον πειρασμό να το ψάξω. Πιο πολύ με ενδιαφέρει το ότι όταν περάσει 11 το βράδυ χτυπάει το κινητό του και εκείνος ανταποκρίνεται ακόμα και αν καθόμαστε να δούμε μια ταινία οι δυο μας παρά το τι λένε. Μόνο τα φιλάκια και οι αγάπες με πείραξαν πολύ γιατί δεν έχω συνηθίσει να εκφράζομαι εγώ έτσι με τον αδερφό μου.

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by neamama View Post
    Ακριβώς αυτό. Είμαι επηρεασμένη πλέον απ όλα που δεν με ενδιαφέρει και πολύ τι γράφουν. Αλλιώς θα είχα μπει ήδη στον πειρασμό να το ψάξω. Πιο πολύ με ενδιαφέρει το ότι όταν περάσει 11 το βράδυ χτυπάει το κινητό του και εκείνος ανταποκρίνεται ακόμα και αν καθόμαστε να δούμε μια ταινία οι δυο μας παρά το τι λένε. Μόνο τα φιλάκια και οι αγάπες με πείραξαν πολύ γιατί δεν έχω συνηθίσει να εκφράζομαι εγώ έτσι με τον αδερφό μου.
    νομιζω οτι ο φιλος σου ειναι το σκυλακι της αδερφης του.
    ξερεις τα σκυλακια που οταν τα φωναζεις και τα καλοπιανεις, αμεσως τρεχουν, χοροπηδανε και κουνανε την ουρα τους, οτι και να τους εχεις κανει.
    αυτο κανει ο φιλος σου.
    η αδερφη του ξερει οτι μολις του δειξει λιγο ενδιαφερον εκεινος θα τρεξει. εβαλε κατι στο μυαλο της, μαλλον το να ειναι πολυ κοντα στο παιδι σας σαν δευτερη μανα του (στο μυαλο της) αφου δεν εχει προσωπικη ζωη, κι αυτο μπορει να το πετυχει ειτε βγαζοντας εσενα απο την μεση, ειτε κανοντας σας και τους δυο υποχειρια.
    αρχισε λοιπον να του πεταει ψιχουλα αγαπης για να πετυχει να τον διπλαρωσει, κι αυτος να τα τρωει , γιατι ειναι σκυλακι. δεν ειναι ουτε πονηρος ουτε τπτ. ειδε ενδιαφερον και ετρεξε.
    το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να επικεντρωθεις στην ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΣΧΕΣΗ.
    οσο σπαζεσαι απο τα θεατριλικια της αδερφης, τοσο την βοηθας .

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    νομιζω οτι ο φιλος σου ειναι το σκυλακι της αδερφης του.
    ξερεις τα σκυλακια που οταν τα φωναζεις και τα καλοπιανεις, αμεσως τρεχουν, χοροπηδανε και κουνανε την ουρα τους, οτι και να τους εχεις κανει.

    αυτο κανει ο φιλος σου.
    η αδερφη του ξερει οτι μολις του δειξει λιγο ενδιαφερον εκεινος θα τρεξει. εβαλε κατι στο μυαλο της, μαλλον το να ειναι πολυ κοντα στο παιδι σας σαν δευτερη μανα του (στο μυαλο της) αφου δεν εχει προσωπικη ζωη, κι αυτο μπορει να το πετυχει ειτε βγαζοντας εσενα απο την μεση, ειτε κανοντας σας και τους δυο υποχειρια.
    αρχισε λοιπον να του πεταει ψιχουλα αγαπης για να πετυχει να τον διπλαρωσει, κι αυτος να τα τρωει , γιατι ειναι σκυλακι. δεν ειναι ουτε πονηρος ουτε τπτ. ειδε ενδιαφερον και ετρεξε.
    το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να επικεντρωθεις στην ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΣΧΕΣΗ.
    οσο σπαζεσαι απο τα θεατριλικια της αδερφης, τοσο την βοηθας .
    Ναι γιατι νομιζεις οτι συμπερηφερετε ετσι?ο συντροφος της θεματοθετριας?ο συντροφος της θεματοθετριας δεν επρεπε να ειχε πλγωθη απτη σταση της αδερφης του?μιλαω για την απολυση που του εδωσε.γιατι η αδερφη δεν θελει να κανει σχεση η δεν ψαχνετε καθολου για σχεση??ρωταω γιατι μου γεννηθηκαν αυτες η αποριες..
    Και ποσο φυσιολογικα σου φενονται ολα αυτα??
    Πολυ κουφα μου φενονται ολα αυτα.
    Επισεις δεν νομιζω καθολου οτι ο στοχος της ειναι το μωρο που θα γεννηθη.ασχετα με το τι ειπε οτι θα το περνη και αυτη.κατι αλλο υπαρχει πισω απο αυτο.τωρα τι ειναι ενας θεος ξερει

  11. #86
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Ναι γιατι νομιζεις οτι συμπερηφερετε ετσι?ο συντροφος της θεματοθετριας?ο συντροφος της θεματοθετριας δεν επρεπε να ειχε πλγωθη απτη σταση της αδερφης του?μιλαω για την απολυση που του εδωσε.γιατι η αδερφη δεν θελει να κανει σχεση η δεν ψαχνετε καθολου για σχεση??ρωταω γιατι μου γεννηθηκαν αυτες η αποριες..
    Και ποσο φυσιολογικα σου φενονται ολα αυτα??
    Πολυ κουφα μου φενονται ολα αυτα.
    Επισεις δεν νομιζω καθολου οτι ο στοχος της ειναι το μωρο που θα γεννηθη.ασχετα με το τι ειπε οτι θα το περνη και αυτη.κατι αλλο υπαρχει πισω απο αυτο.τωρα τι ειναι ενας θεος ξερει
    Γτ να πληγωθει απο τη σταση της αδερφης του....πενταχρονο αγορακι ειναι ....αυτα τα ξεπερνας μεγαλωνοντας και δν κολλας σε τετοιου ειδους προβληματισμους...ολοκληρο� � αντρας ειναι (υποτιθεται)

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Δώσε πόνο μιλιβακι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Γτ να πληγωθει απο τη σταση της αδερφης του....πενταχρονο αγορακι ειναι ....αυτα τα ξεπερνας μεγαλωνοντας και δν κολλας σε τετοιου ειδους προβληματισμους...ολοκληρο� � αντρας ειναι (υποτιθεται)
    Δηλαδη εσενα αν σου εδινε η αδερφη σου απολυση
    Ειδικα για τετοιο λογο δεν θα σε πειραζε καθολου δεν θα στεναχοριοσουν καθολου??πρεπει να ειναι κανεις 5 χρονων για να πειραχτη?

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Δηλαδη εσενα αν σου εδινε η αδερφη σου απολυση
    Ειδικα για τετοιο λογο δεν θα σε πειραζε καθολου δεν θα στεναχοριοσουν καθολου??πρεπει να ειναι κανεις 5 χρονων για να πειραχτη?
    Συμφωνω με γιωργο.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ
    By void in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-11-2014, 23:51
  2. Η αδερφή μου
    By αλεχ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 03-01-2013, 08:24
  3. Η αδερφή μου έχει προ?
    By aderfoula123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 30-09-2012, 21:56
  4. Για την αδερφη μου..
    By Αριαδνη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 04-08-2012, 19:16
  5. Κολλημένος
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 06-02-2011, 20:53

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •