Τεστ αυτοπεποίθησης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    Τεστ αυτοπεποίθησης

    Βρήκα το πιο κάτω τεστ. Λύστε το όσους σας αφορά το θέμα. Από τα καλύτερα που έχω συναντήσει. Δεν είμαι και στις καλύτερες μου (σκέψεις) σήμερα αλλά και να ήμουν πάλι το αποτέλεσμα μου δεν θα άλλαζε, μιλάω για τον πάτο!

    http://psychopedia.gr/posi-aftopepit...ane-to-test-2/
    γιάννης

  2. #2
    Miliva21
    Guest
    Σκορ 84
    Αδυναμη αυτοπεποιθηση

    "H αυτοπεποίθηση αποτελεί ένα μεγάλο πρόβλημα για εσένα. Σκέφτεσαι συνέχεια τι εντύπωση μπορεί να σχηματίζουν οι άλλοι για σένα. Χρειάζεται να αντιμετωπίσεις τα προβλήματα της ζωής με μια νέα προοπτική, πιστεύοντας περισσότερο σε εσένα, χωρίς να σε επηρεάζει αποκλειστικά το συναίσθημα σου."

    Αυτο που συμπεραινω ειναι οτι η αυτοπεποιθηση ειναι ενα πολυ περιπλοκο πραγμα...και δν εχει να κανει με την εμφανιση οπως πολλοι λανθασμενα πιστευουν.....πχ αν ημουν ομορφος ή ομορφη θ ειχα κ αυτοπεποιθηση....μυθος

    Κ επισης καταληγω στο οτι γ να τη βελτιωσεις θελει μεγαλο αγωνα....να αλλαξεις πολλες σκεψεις κ να τα εφαρμοσεις στη πραξη ...πραγμα που μπερδευομαστε κ δν μπορουμε ουτε εμεις να το ελεγξουμε....εγω θ ηθελα να ρο δουλεψω αυτο.....πρεπει να σκεφτομαστε κ ν εμπεδωσουμε οτι οι αλλοι δν ειναι καλυτεροι απο εμας...........σε πρωτο επιπεδο......
    Σ ευχαριστουμε γ το τεστ

  3. #3
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post

    Αυτο που συμπεραινω ειναι οτι η αυτοπεποιθηση ειναι ενα πολυ περιπλοκο πραγμα...και δν εχει να κανει με την εμφανιση οπως πολλοι λανθασμενα πιστευουν.....πχ αν ημουν ομορφος ή ομορφη θ ειχα κ αυτοπεποιθηση....μυθος

    Έχεις δει όμορφο ή όμορφη χωρίς αυτοπεποίθηση?Γιατί συνήθως έχουν.

  4. #4
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Έχεις δει όμορφο ή όμορφη χωρίς αυτοπεποίθηση?Γιατί συνήθως έχουν.
    Συνήθως έχουν! Διότι η εξωτερική εμφάνιση, δηλαδή η περιποίηση του εαυτού μας (διατροφή, γυμαστήριο και καλό ρούχο) τονώνει την αυτοπεποίθηση.

    Οι εκ γενετής ωραίες/ωραίοι συνήθους έχουν ψηλή αυτοπεποίθηση κι αυτο με τη σειρά του τους/τις ωθεί να καλλιεργούν και τις πνευματικές δεξιότητες/ευστροφία. Γι αυτο η πλειοψηφία τους έχει καλή ακαδημαική μορφωση και καλες δουλείες.
    γιάννης

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Έχεις δει όμορφο ή όμορφη χωρίς αυτοπεποίθηση?Γιατί συνήθως έχουν.
    Εχω δει εγω γυναικα ( γνωρισα ) πολυ ομορφη , χωρις ιδιαιτερη αυτοπεποιθηση , αντιθετως με πολλες ανασφαλειες , και οχι μικρη , 30 ετων .........

    η αυτοπεποιθηση , ειναι πολυπαραγοντικη , και δεν οφειλεται μονο στην εμφανιση , οφειλεται και στα πρωιμα παιδικα σου χρονια , και ειναι κατι που καλλιεργειται με τα χρονια ...........

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Αυτο που συμπεραινω ειναι οτι η αυτοπεποιθηση ειναι ενα πολυ περιπλοκο πραγμα...και δν εχει να κανει με την εμφανιση οπως πολλοι λανθασμενα πιστευουν.....πχ αν ημουν ομορφος ή ομορφη θ ειχα κ αυτοπεποιθηση....μυθος

    Κ επισης καταληγω στο οτι γ να τη βελτιωσεις θελει μεγαλο αγωνα....να αλλαξεις πολλες σκεψεις κ να τα εφαρμοσεις στη πραξη ...
    Σ ευχαριστουμε γ το τεστ
    Πολυ σωστα τα γραφεις , μιλιβα , μπραβο .....αν και μικρη , εχεις ωριμοτητα ......υποθετοντας οτι το 21 ειναι η ηλικια σου, οχι μονο οι Μαιοι........

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Βρήκα το πιο κάτω τεστ. Λύστε το όσους σας αφορά το θέμα. Από τα καλύτερα που έχω συναντήσει.

    http://psychopedia.gr/posi-aftopepit...ane-to-test-2/
    Γιαννη , καλο το τεστ , αλλα ο καθενας ξερει απο μονος του ποση αυτοπεποιθηση εχει ..........

  8. #8
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εχω δει εγω γυναικα ( γνωρισα ) πολυ ομορφη , χωρις ιδιαιτερη αυτοπεποιθηση , αντιθετως με πολλες ανασφαλειες , και οχι μικρη , 30 ετων .........

    η αυτοπεποιθηση , ειναι πολυπαραγοντικη , και δεν οφειλεται μονο στην εμφανιση , οφειλεται και στα πρωιμα παιδικα σου χρονια , και ειναι κατι που καλλιεργειται με τα χρονια ...........
    Ακριβως ετσι ειναι

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    βασικα αν μπλοκαρεις ην αρνητικη σκεψη και δεν λεω απαραιτητα να την αλλαξεις με θετικη εχεις κανει ενα μεγαλο βημα να μην σκεφτεσαι δηλαδη τι σκεφτονται ι αλλη για σενα και αν το σκεφτεσαι να μην σε απασχολει ιδιατερα να περναει και να φευγει να μην μοιρικαζεις συνεχεια

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Πολυ σωστα τα γραφεις , μιλιβα , μπραβο .....αν και μικρη , εχεις ωριμοτητα ......υποθετοντας οτι το 21 ειναι η ηλικια σου, οχι μονο οι Μαιοι........
    χαχαχα οχι ειναι η ηλικια μου.........δεν πιστευεις οτι μια κοπελα στην ηλικια μου μπορει να σκεφτεται πιο ωριμα ετσι...?? δεν σε αδικω..οντως ετσι εχουν τα πραγματα!!......ομως υπαρχουν κ οι εξαιρεσεις.......παιδια δλδ που απο μικρα ειναι πιο ωριμα και συνειδητοποιημενα.......και στ σχολειο μ ελεγαν συνεχεα οτι ειμαι πιο ωριμη απο την ηλικια μου....ειναι θεμα ιδιοσυγκρασιας...τροπου σκεψης.....(αν εισαι σκεπτομενος αν αναλυεις βαθια....) θεμα οικογενειακου περιβαλλοντος.......πολλοι παραγοντες... xD

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    βασικα αν μπλοκαρεις ην αρνητικη σκεψη και δεν λεω απαραιτητα να την αλλαξεις με θετικη εχεις κανει ενα μεγαλο βημα να μην σκεφτεσαι δηλαδη τι σκεφτονται ι αλλη για σενα και αν το σκεφτεσαι να μην σε απασχολει ιδιατερα να περναει και να φευγει να μην μοιρικαζεις συνεχεια
    δικιο εχεις.......

Similar Threads

  1. Παντελής έλλειψη αυτοπεποίθησης
    By Mixalhs in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 249
    Last Post: 16-03-2016, 21:27
  2. Έλλειψη αυτοπεποίθησης
    By young wolf in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 19
    Last Post: 14-03-2014, 18:56
  3. ελληψη αυτοπεποιθησης
    By σοκολατα 14 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 1
    Last Post: 14-12-2013, 15:19
  4. Κρισεις αυτοπεποιθησης
    By makmak in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 29-12-2012, 02:04
  5. Έλλειψη αυτοπεποίθησης αυτοεκτίμησης
    By zanazan in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 20
    Last Post: 11-08-2010, 10:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •