Με αγχώνει πολύ κάτι που είχε γίνει παλιότερα, μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    218

    Lightbulb Με αγχώνει πολύ κάτι που είχε γίνει παλιότερα, μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας?

    Καλησπέρα.Θελω να γράψω για ένα γεγονός που συνεβει πριν λίγο καιρό και που με αγχώνει μέχρι και σήμερα. Ήταν όταν τελείωσα την εξεταστική. Είχα κανονίσει ένα απόγευμα να πάω με έναν φίλο μου για καφέ. Ο φίλος αυτός κάνει περιστατικά, μια φορά τον μήνα περίπου, χορτο. Έτσι όταν βρεθήκαμε μου είπε να πάμε μια γρήγορη να αγοράσει λίγο χορτο από την πλατεία βικτοριας και μετά να πηγαίναμε για καφέ. Εγώ επόμενα να μην πάμε γιατί ήταν απόγευμα και θα ήταν επικίνδυνα αλλά τέλος πάντων του έκανα την χάρη και πετάχτηκαμε. Όταν φτάσαμε του έκανε συνιαλο ένας εκεί μέσα για να του πουλήσει. Έλεγε συνέχεια περιμένετε λίγο και θα το φέρω, μας έιπε περιμένετε έξω από το πάρκο,ήρθε και ξαφνικά εμφανίστηκαν 3 αστυνομικοί με μηχανή. Μας είπε ότι πρέπει να μας ελεγξουν , είδαν την τσάντα του φίλου μου, τους έδηξα και τις τσέπες μου, εγώ δεν είχα τσάντα, μου ζήτησαν και ταυτότητα αλλά δεν την είχα μαζί μου, ο φίλος μου είχε.Τελος πάντων δεν είχε αγοράσει κάτι ο φίλος μου και μας είπαν "εντάξει παιδιά" μετά από λίγο ο αστυνομος φάνηκε πολύ φιλικός μας είπε "παιδιά μην έρχεστε ποτέ εδώ ,είναι επικίνδυνα, έχουν βγάλει πολλές φορές μαχαίρι" και μετά μας έπιασε λίγο την κουβέντα, μας ρώτησε αν σπουδαζετε ναι του είπαμε και που,μας ρώτησε αν περάσαμε τα μαθηματα κτλ.Μετα από λίγο έρχεται ο άλλος αστυνομος και μας λέει "εντάξει παιδιά φύγετε". Τέλος πάντων εκείνη την στιγμή δεν είχα αγχωθει γτ εξάλλου δεν είχαμε κάτι πάνω μας για να μας πάνε στο τμήμα. Αλλά μετά που το ξανασκεφτηκα αγχωθηκα γτ ήξερε που σπουδαζουμε. Δεν είχα πει όνομα, δεν με ρώτησαν, γενικά δεν ήθελαν στοιχεία μου αλλά τους είπα που σπουδάζω και φοβάμαι μην γίνει τπτ στο μέλλον. Ξέρετε αν μπορεί να γίνει το οτιδήποτε ?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    9
    Καλησπερα φιλε,οχι μην αγχωνεσαι καθολου,αυτο που αισθανεσαι το ειχα και εγω καποτε,ειναι υπερευαισθησια επειδη ηταν κατι πρωτογνωρο για εσενα προφανως,κατα αρχας να σου πω να μην αραζεις με παιδια που κανουν χορτο κατα την γνωμη μου,μονο πισω θα σε πανε.Απο εκει και περα οντως εκεινη η περιοχη ειναι αρκετα επικινδυνη,οχι τιποτα απολυτως δεν μπορει να κανει η αστυνομια,εφοσον δεν εκανες κατι παρανομο,απλα σας εψαξαν οπως ειναι λογικο επειδη ησασταν σε λαθος στιγμη την λαθος ωρα.Βαση νομου δεν μπορει να κανουν τιποτα και πιστεψε με ακομα και με χορτο να σας εβρησκαν θα σας αφηναν μετα απο 1 βραδυ.Μην αγχωνεσαι φιλε μου,ολα καλα,απλως οπως σου ειπα δες το σαν ενα μαθημα αυτο οσων αφορα τις παρεες σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Καλημερα.
    απολυτως τιποτε δεν θα γινει.
    αν τους ενδιεφεραν τα στοιχεια σου, θα σε ειχαν παει για εξακριβωση.
    απλα καταλαβαν οτι ειστε 2 φοιτητες που το πολυ πολυ να θελατε να βρειτε λιγο χορτο, και οχι εμποροι η διακινητες και σας εκαναν την χαρη να μην σας ταλαιπωρησουν.
    απλα ακολουθησε την συμβουλη τους και μην ξαναπας ΠΟΤΕ σε πιατσες.
    αυτοι που ψαχνουν εμπορους, ξερουν φατσες που τις εχουν ξαναδει πολλες φορες. επσης ξεχωριζουν εναν ασχετο απο εναν χρηστη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σε καθε συμβαν που σπευδει η αστυνομια , παντα παιρνει στοιχεια των εμπλεκομενων , ειναι συνηθης πρακτικη ......εμενα μουχαν ανοιξει φακελλο, επειδη επεσα μονος με το σκουτερ μου , στο Π.Ραφτη , αργα βραδυ , και ηλθαν και με μαζεψαν, με βαλαν σε ασθενοφορο , και μετα απο 6 μηνες , με καλεσαν για να κλεισουν , οπως ειπαν το φακελλο της υποθεσης ........

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σε καθε συμβαν που σπευδει η αστυνομια , παντα παιρνει στοιχεια των εμπλεκομενων , ειναι συνηθης πρακτικη ......εμενα μουχαν ανοιξει φακελλο, επειδη επεσα μονος με το σκουτερ μου , στο Π.Ραφτη , αργα βραδυ , και ηλθαν και με μαζεψαν, με βαλαν σε ασθενοφορο , και μετα απο 6 μηνες , με καλεσαν για να κλεισουν , οπως ειπαν το φακελλο της υποθεσης ........
    αυτο ηταν τροχαιο με τραυματισμο. ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ ΥΠΟΘΕΣΗ. φυσικα και ανοιξαν φακελο. θα μπορουσε να εχει ασχημη καταληξη ο τραυματισμος, εχουν ευθυνη και ειναι Στανταρ διαδικσια να το γραψουν.
    αλλα στον φιλο, αφου δεν του πηραν στοιχεια, δεν τοΝ κατεγραψαν πουθενα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    .
    αυτοι που ψαχνουν εμπορους, ξερουν φατσες που τις εχουν ξαναδει πολλες φορες. επσης ξεχωριζουν εναν ασχετο απο εναν χρηστη.
    Αυτο λοιπον ειναι πολυ σωστο , ο ναρκομανης , ξεχωριζει τον ναρκομανη , μονο αυτος , εκτος κι αν κανει μπαμ , ο αλκοολικος , ξεχωριζει αυτον που πινει για την πλακα του , με τον αλκοολικο , κ.ο.κ. ειχα παει μια φορα κατω στην Ομονοια , πολυ αργα βραδυ , να βρω ζαναξ , ειχα ξεμεινει , εκανα τον ψοφιο , δλδ τον ναρκομανη , ε , κανενας δεν μουδωσε , γιατι οπως μουπε ενας , δεν τους πειθω για ναρκομανης ........σε κοβουν απο χιλιομετρο .......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτο ηταν τροχαιο με τραυματισμο. ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ ΥΠΟΘΕΣΗ. φυσικα και ανοιξαν φακελο. θα μπορουσε να εχει ασχημη καταληξη ο τραυματισμος, εχουν ευθυνη και ειναι τανταρ διαδικσια να το γραψουν.
    .
    Μα τους ειπα οτι επεσα μονος , γιατι να ανοιξουν φακελλο ?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αυτο λοιπον ειναι πολυ σωστο , ο ναρκομανης , ξεχωριζει τον ναρκομανη , μονο αυτος , εκτος κι αν κανει μπαμ , ο αλκοολικος , ξεχωριζει αυτον που πινει για την πλακα του , με τον αλκοολικο , κ.ο.κ. ειχα παει μια φορα κατω στην Ομονοια , πολυ αργα βραδυ , να βρω ζαναξ , ειχα ξεμεινει , εκανα τον ψοφιο , δλδ τον ναρκομανη , ε , κανενας δεν μουδωσε , γιατι οπως μουπε ενας , δεν τους πειθω για ναρκομανης ........σε κοβουν απο χιλιομετρο .......
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    σε περασαν για αστυνομικο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μα τους ειπα οτι επεσα μονος , γιατι να ανοιξουν φακελλο ?
    δεν εχει σημασια. ειναι τροχαιο και μονος να πεσεις. μπορει να προκυψει θανατος απο τετοιο περιστατικο. πηγες νοσοκομειο. δεν μπορουν να μην το καταγραψουν.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    σε περασαν για αστυνομικο
    Ναι , μου το πεταξαν κι αυτο .........μονο για μπατσος δεν μοιαζω ....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ναι , μου το πεταξαν κι αυτο .........μονο για μπατσος δεν μοιαζω ....
    δια της ατόπου. "ποιος αλλος που δεν ειναι χρηστης, μπορει να ρωταει για ουσιες"?

    btw.
    θα παθαινες πλακα αν εβλεπες πως κυκλοφορουν οι ασφαλιτες με πολιτικα. ακριβως αυτο που λεμε "μονο με μπατσος δεν μοιαζει"....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    218
    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση,νιωθω οτι μου εφηγε ενα βαρος.Να σαι καλα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    218
    Ευχαριστω για την απαντηση παιδια,ετσι οπως τα λετε μου ακουγοντε πολυ λογικα.Να στε ολοι καλα

Similar Threads

  1. Πείτε μου μια γνώμη...
    By indifferent in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 31-08-2014, 11:53
  2. πείτε μου την γνώμη σας!
    By apostolia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 13-01-2013, 18:51
  3. Θελω να μου πειτε την γνωμη σας!!! s.o.s
    By Karol in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 30-05-2011, 00:20
  4. Πείτε μου την γνώμη σας
    By may in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 51
    Last Post: 23-04-2010, 18:38
  5. Σας ζητω να μου πειτε την γνωμη σας
    By giota in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 09-05-2009, 03:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •