Θ τρελαθώ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    Θ τρελαθώ

    Καλησπέρα !! ΕΧΕΙ ΕΝΑ μήνα που έχω τσούξιμο κ συχνοουρια ...αλλά ΟΧΙ αυτά της ουρολοίμωξης ..
    Καλλιέργεια ούρων καθαρή ,υπέρηχος νεφρών κ κύστη καθαρά
    Γυναικολόγος καθαρά όλα κ κολπικη καλλιέργεια καθαρη επίσης ..
    Σ όλο αυτό το μηνα,έχω κανει κολπικές πλύσεις κ έβαλα κολικες κρέμες για μύκητα κ κολπιτιδα ,στον ενδιάμεσο (μακριά απ' την καλλιέργεια ούρων ) πήρα ογκμεντιν για αμυγδαλίτιδα .....
    ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.
    είμαι χωρίς διάγνωση αλλά με συμπτώματα ...
    Ειμαι πια πεπεισμένη ότι είναι κάποια άλλη σοβαρή πάθηση που έχει αυτό το σύμπτωμα ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,790
    φιλαρακι παρε κατι φυτικο που ειν για τετοια θεματα αυτο ειν χαπακι απο κραμπερι αυτο βοηθαει για δοκιμασε. ρωτα φαρμακοποιό κι θα σε δώκει κατι για αυτο κι θα βοηθήσει.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Όταν έχεις κάτι σοβαρό έχεις όλα τα απλά συν το σοβαρό δηλαδή εγώ που έχω ψυχολογικά έχω άγχος κατάθλιψη στο χαβαλέ συν ότι γίνομαι παρανοϊκός

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    Καλησπέρα !! ΕΧΕΙ ΕΝΑ μήνα που έχω τσούξιμο κ συχνοουρια ...αλλά ΟΧΙ αυτά της ουρολοίμωξης ..
    Καλλιέργεια ούρων καθαρή ,υπέρηχος νεφρών κ κύστη καθαρά
    Γυναικολόγος καθαρά όλα κ κολπικη καλλιέργεια καθαρη επίσης ..
    Σ όλο αυτό το μηνα,έχω κανει κολπικές πλύσεις κ έβαλα κολικες κρέμες για μύκητα κ κολπιτιδα ,στον ενδιάμεσο (μακριά απ' την καλλιέργεια ούρων ) πήρα ογκμεντιν για αμυγδαλίτιδα .....
    ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.
    είμαι χωρίς διάγνωση αλλά με συμπτώματα ...
    Ειμαι πια πεπεισμένη ότι είναι κάποια άλλη σοβαρή πάθηση που έχει αυτό το σύμπτωμα ...
    Τα ιδια ψιλοτραβαω και γω τον τελευταιο μηνα. (με την μονη διαφορα οτι ειμαι αγορι :P )
    Ενα βαρος κατι σαν να γινεται. Εκανα εξεταση ουρων καθαρη.
    Πηγα σε εναν ουρολογο και μου εγραψε υπερηχο ανω κατω κοιλιας και εξεταση σπερματος.
    και προστατη.
    Δεν ειδε κατι πουθενα.
    Οι ενοχλησεις συνεχιζονται.
    Κουραγιο.
    11/12/2006

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Εάν έχεις ελαττώσει η διακόψει αντικαταθληπτικα, αυτά είναι συχνά συμπτώματα...

    Πολλές οι αναφορές με διερεύνηση σε ουρολογους ,εξετάσεις, αντιβιωσεις, χωρίς διάγνωση η θεραπεία..

    Συνήθως παρέχονται μετά από κάποιο μικρό η μεγάλο διάστημα ,μόλις ξανά ισορροπήσει ο οργανισμός...

  6. #6
    Όχι δεν έπαιρνα ποτέ αντικαταθληπτικα κλπεκανα θεραπεία με κραμπερι σε χάπι μια βιταμίνη δυνατή που όταν έχω ουρολοιμωξη πιάνει άμεσα.... Ήπια χυμό βιολογικό καθαρό κλπ κλπ
    Τώρα θα κάνω αγωγή με προβιοτικα από το στόμα κ απ τον κόλπο.... Ανήσυχη είμαι πολύ... Πχ μπορεί να είναι ζάχαρο;

  7. #7
    Καμια κοπέλα δν το έχει πάθει;
    Αν ηταν ουρολογικο δν θα έπρεπε να έχει χειροτερεψει;;;;
    Είμαι ένα μήνα και... Σ αυτή την κατάσταση....
    Δν θα ήμουν χάλια αν ήταν απ τα ούρα; η απ τα νεφρά η απ την κύστη;
    Αν πάλι είναι γυναικολογικο δν θα έπρεπε να έχει περάσει με τόση αγωγή;
    Βγήκε το παπ κ έχει μέσα όντως κολπίτιδα κ μύκητα.... Αλλά... Κάνω αγωγή... Πόσο καιρό παίρνει;;;

  8. #8
    Κ αν κόλλησα από καμιά τουαλέτα χλαμυδια;;;; η αν έχω κάποιο σοβαρό ουρολογικο θέμα;;; πχ κάποιον καρκίνο;;;; στους υπέρηχους θα φαινόταν;;;;
    Θα τρελαθώ σίγουρα....

  9. #9
    Πάλι εγώ.... Κάνεις τελικά δν είχε εμπειρία με μύκητα;
    Κάνει συχνοουρια;;;;;;

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Νερακι πινεις αρκετο, κοπελια; Αφου εκανες καλλιεργιες και δεν ειχες τπτ; Για μυκητες, δεν υπαρχει ανθρωπος χωρις αυτους αφου ζουν μεσα στο εντερο, μειωσε την ζαχαρη και υδατανθρακες που καταναλωνεις η κοψε την ζαχαρη καλυτερα εντελως.

  11. #11
    Μα μου προκαλεί όμως ο μύκητας συχνοουρια; πίνω αρκετό..... Κ έχω κ ελαφρύ αίσθημα καυσου...
    Την Τετάρτη που μας έρχεται θα κάνω κυστεοσκοπηση...
    Έχω κάνει αγωγή για μυκητίαση 2 πλη κ από το στόμα κ απ τον κόλπο κ δεν πέρασε... Θα κάνω κ άλλη με υπόθετα... Την Τετάρτη θα κάνω κυστεοσκοπηση κ μετά βλέποντας... Αλλά κοντεύω να τρελαθώ

  12. #12
    Επίσης... Έχει κάποιες μέρες που ενώ τρώω πολυυυυυ η ζυγαριά δείχνει κάθε μέρα 100 γρ λιγότερα.... Κ κοντεύω να τρελαθώ κ μ αυτό..... Κάτι έχω σοβαρό φαίνεται κ αδυβατιζω....
    Έχω τρελούς ρυθμούς ζωής βέβαια αλλά είναι αυτό λόγος να τρώω κ να αδυβατιζω;

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Δες κανα ενδοκρινολογο μην εχεις ζαχαρο. Πολλα αποσιωπητικα χρησημοπεις, οντως τρελαινεσαι.

  14. #14
    Μετρήθηκα χτες για ζάχαρο μετά το φαγητό είχα 115 που πρέπει κάτω από 120 με 140 να έχεις μετά το φαγητό
    Άρα υποθέτω δν έχω..
    Κ στην καλλιέργεια ούρων λέει ζάχαρο όχι
    Ναι είμαι ένα βήμα πριν την παράνοια!! Το αναγνωρίζω ήδη... Αλλιώς δν θα έγραφα εδώ

  15. #15
    Πάλι εγώ!! Ακόμη έχω ενοχλήσεις!!
    Θα μιλησω αύριο κ με γυναικολόγο κ με ουρολόγο!!! Ωστόσο τρέμω... Αν είναι κάποιος όγκος στην περιοχή;
    Έχω σαν κάψιμο... Σαν τσούξιμο... Σαν συχνοουρια
    Δν ξερω... Σανα έχουν μείνει ούρα στην ουρήθρα..
    Οι υπέρηχοι κ νεφρών κύστης κ μήτρα κλπ όλα καθαρά
    Καλλιέργειες καθαρές
    Παρολαυτα έχω πάλι ενοχλήσεις

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Θα τρελαθώ
    By Giotad in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 03-04-2020, 15:17
  2. Θα τρελαθώ
    By Pepe93 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 25-10-2018, 08:13
  3. ΠΩΣ ΝΑ ΜΗ ΤΡΕΛΑΘΩ
    By ασπασια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 11-09-2015, 17:30
  4. Παω να τρελαθω...
    By tsilas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 11-07-2011, 00:59
  5. ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!
    By smoke08 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 16
    Last Post: 26-09-2007, 14:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •