Χρόνιο Πυελικό Άλγος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αφου αποκαλεισ τον εαυτο σου δυσλειτουργικο ειναι η μιση αιτια του προβληματοσ σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by nuttcase View Post
    ενα σωρο προβληματα , δυσλειτουργικος πλεον με καταθλιψη
    Βάλτα σε μια σειρά τα προβλήματα, οργανικά και ψυχολογικά. Πηγαίνεις σε κάποιον γιατρό για τα προβλήματα αυτά; Κάνεις θεραπεία με κάποια αγωγή;

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    6
    Παθουσα, οπως φαινεται, εδω. Μετα απο επισκεψεις σε γυναικολογο, ουρολογο, νευρολογους, ορθοπεδικο, εξετασεις αιματος κ ουρων κ 2 μαγνητικες, ολα καθαρα, ψαχνοντας απειρα στο διαδικτυο καταλαβα μονη μου πρωτα τι εχω κ μετα μου το ανεφερε σαν πιθανοτητα ενας ακτινοδιαγνωστης. Επειδη μου εγραψαν λυρικα η νευροντιν, τα οποια προσπαθω να αποφυγω ως τελευταια λυση, αρχικα προσπαθω να το ξεπερασω με βελονισμο κ φυσιοθεραπεια. Πηγαινω σε φυσιοθεραπευτη ο οποιος δεν γνωριζει απο την παθηση, οποτε προχωραμε με την κλασικη φυσιοθεραπευτικη αγωγη (ρευματα, λεηζερ, μαλαξεις κλπ) Πιστευετε οτι εχει μεγαλη σημασια η εξειδικευμενη φυσιοθεραπεια? Αν ναι, εχετε καποια εμπειρια απο εξειδικευμενο κεντρο στην Αθηνα? Τελος, σας ειχαν δωσει αγωγη με αντιεπιληπτικα? Αν δεν βοηθανε σημαντικα δεν θα ηθελα να μπλεξω...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Δηλαδή ποια διάγνωση έχεις κάνει; Ινομυαλγία; Εγώ έχω πάρει λυρικα και δεν πονουσα καθόλου αλλά δεν το άντεχα και το σταμάτησα. Πριν τρεις εβδομάδες ξεκίνησα κι εγώ σε φυσιατρο αλλά πρώτα συντηρητικά μόνο ασκήσεις και βλέπουμε.

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    6
    Συνδρομο πυελικου αλγους. Λυρικα για ποσο καιρο? σε βοηθησαν μονο οσο τα επαιρνες, η μειωσαν κ τον πονο γενικως αφου τα σταματησες?
    Last edited by bridge; 14-03-2021 at 12:31.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Δυο φορές από τρίμηνο. Όταν το έκοψα επέστρεφε ο πόνος αλλά όχι στην ίδια ένταση.

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    6
    Ευχαριστω για τις απαντησεις. Θα το εκτιμουσα αν καποιος γνωριζει (απο προσωπικη εμπειρια) καποιο εξειδικευμενο φυσιοθεραπευτη για το πυελικο αλγος στην Αθηνα
    Last edited by bridge; 16-03-2021 at 22:00.

  8. #38
    bridge από έρευνα που έκανα μπορείς να απευθυνθείς στους παρακάτω επαγγελματίες :

    Αθήνα :

    http://physio-health.gr/%CF%80%CF%81...F%CF%85%CF%82/

    https://www.humankinetics.gr/women-health/

    Θεσσαλονίκη :

    https://www.pelvicfloor.gr/

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by Izanami View Post
    Οταν καθομουνα καθομουνα σε μαξιλαρακι τυπου Donut
    Tα posts σου ήταν φοβερά κατατοπιστικά με πληροφορίες και φυσικά ήταν ΑΚΡΙΒΩΣ σαν να τα γράφω εγώ όσο αφορά την περιγραφή των πόνων και όλων αυτών των καταραμένων κυριολεκτικά ενοχλήσεων του περίφημου ΧΡΟΝΙΟΥ ΠΥΕΛΙΚΟΥ ΑΛΓΟΥΣ. Ελπίζω να είσαι καλά. Εμένα με βοηθάει και αρκετά το CBD oil. Θα ήθελα να με βοηθήσεις κάνοντας post σχετικά με αυτά τα καθισματάκια, μιλάς για τα καθίσματα κόκκυγα ή όχι; Έψαξα για “καθίσματα donut” και δεν βρήκα κάτι. Ευχαριστώ πολύ

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    2
    Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω όσοι το έχετε περάσει, είχε κανένας αναισθησία στο πέος, δηλαδή ακόμη και σε στοματικό έρωτα να μην νιώθετε την βάλανο; Και κάτι ακόμα, ο πόνος σας ήταν και στα γεννητικά όργανα ( όρχεις ή/και πέος). Ευχαριστώ

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Χρόνιο Πυελικό Άλγος
    By IPPOKRATIS1991 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 0
    Last Post: 19-07-2017, 16:01
  2. Χρόνιο πρόβλημα ύπνου
    By panos21 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 33
    Last Post: 18-12-2013, 15:49
  3. χρονιο ανχος
    By panatha in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 01-12-2011, 00:10
  4. Αλγος στηθους & δυσφορια ανευ πορισματος
    By Mr_Sneptaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 61
    Last Post: 27-07-2010, 23:43
  5. Ενα περιεργο χρονιο προβλημα
    By ninblack in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 15-08-2008, 11:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •