Κριση πανικου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    21

    Κριση πανικου

    Καλησπερα σε ολους..Ειχα μια πολυ ασχημη εμπειρια χθες.Ξανα συναντησα μετα απο αρκετα χρονια αυτον τον τρομερο εφιαλτη της κρισης πανικου..Με ολα του τα συνοδευτηκα συμπτωματα και ολα στον υπερθετικο τους βαθμο.
    Ημουν στον αστικο για τη δουλεια.Καταρχας να πω οτι ενω ξυπνησα καλα,ειχα ενα τρομερο αγχος απο την ωρα που ξυπνησα πως θα μου συμβει κατι πολυ κακο.Πηρα το πρωινο μου,εκανα το μπανιο μου,ετοιμαστηκα και κατεβηκα στη σταση να παρω το αστικο.(Ζω και εργαζομαι στη θεσσαλονικη).
    Μολις κατεβηκα στη σταση αρχισα να μην αισθανομαι καθολου καλα.Ζαλαδα,ασταθεια και εντονους παλμους καρδιας.Ακριβως μπροστα μου ειχε ενα φαρμακειο.μπηκα και ζητησα να μου μετρησουν την πιεση.Ειχα 10-15.Να πω καπου εδω οτι ειμαι υποτασικη και παντα ειμαι με 5-10.Μολις ακουσα το νουμερο φουντωσα ακομα παραπανω,εφυγα τρεχοντας και πηγα σε ενα μαγαζι οπου αρχισα να φωναζω οτι δεν ειμαι καλα κ οτι χρειαζομαι καπου να κατσω.Και εκει αρχισε το πανηγυρι..Τα χερια μου μουδιασαν απο τον ωμο ως τα ακροδαχτυλα,το στομα μου το ενιωθα μουδιασμενο,αρχισα να περνω κοφτες και γρηγορες αναπνοες,να ζαλιζομαι και να χω λιποθυμικες τασεις..Η ολη ιστορια κρατησε ακριβως εικοσι λεπτα..μετα ηρεμησα.τελικα ΔΕΝ πηγα στη δουλεια,τους ενημερωσα και ευτυχως δειξαν καταννοηση.Ολη την υπολοιπη μερε ημουν σωματικα σαν σκουπιδι.Στρεσαριστηκα τοσο πολυ που ενιωθα ενα κουρελι σωματικα.
    Το προβλημα μου το χρονιο ειναι η νοσοφοβια μου η για να το πω και με τον επιστημονικο του ορο ειμαι υποχονδρια.Τελευταια ειχα πολυ αγχος για διαφορες καταστασεις.Πρωτο και κυριο ειναι οτι μετακομισα προσφατα στην θεσσαλονικη,θεωρω οτι η αλλαγη περιβαλλοντος βοηθησε αρκετα στο να εκτοξευσει το αγχος μου,δεν εχω κανει ακομα παρεες,ζω σε ενα σπιτι μονη κ με επιανε καθε βραδυ ενα αγχος οτι θα παθω κατι κ οτι επειδη ζω μονη δεν θα προλαβει κανεις να με παει ουτε στο νοσοκομειο.Ουτε τις ωρες μου στη δουλεια δεν μπορεσα να χαρω.Ουτε ενα λεπτο.
    Επειτα σκεφτομουν ολο αυτο το διαστημα οτι πασχω απο κατι σοβαρο η τουλαχιστον απο κατι που δεν με αφηνει να ζησω τη ζωη μου οπως πρεπει.Ειμαι σε μια φαση που περιμενω να κανω επαναληπτικες εξετασεις θυροειδη γιατι πριν δυο μηνες εδειξα σημαδια υπερθυρεοειδισμου..Θα ξανα κανω εναν επανελεγχο αυτες τις μερες για να μου φυγει κ αυτο απο το μυαλο..
    Ειλικρινα,ευχομαι σε ολους σας να στε παντα γεροι και δυνατοι.Και δεν ευχομαι σε κανεναν ανθρωπο να ζησει ουτε στο ελαχιστο τον εφιαλτη που εζησα χθες.Φοβαμαι πως αν δεν βρω τροπο να λυσω τις φοβιες μου,η κριση πανικου που με επισκεφτηκε χθες,θα μου στερησει πολυ σημαντικα κομματια της κοινωνικης μου ζωης και θα με κλεισει στο σπιτι ξανα.Ευχομαι να πανε ολα καλα.Ευχαριστως να ακουσω και τις δικες σας εμπειριες.
    Ζηνα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Athens
    Posts
    455
    Quote Originally Posted by Zinovaki View Post
    Καλησπερα σε ολους..Ειχα μια πολυ ασχημη εμπειρια χθες.Ξανα συναντησα μετα απο αρκετα χρονια αυτον τον τρομερο εφιαλτη της κρισης πανικου..Με ολα του τα συνοδευτηκα συμπτωματα και ολα στον υπερθετικο τους βαθμο.
    Ημουν στον αστικο για τη δουλεια.Καταρχας να πω οτι ενω ξυπνησα καλα,ειχα ενα τρομερο αγχος απο την ωρα που ξυπνησα πως θα μου συμβει κατι πολυ κακο.Πηρα το πρωινο μου,εκανα το μπανιο μου,ετοιμαστηκα και κατεβηκα στη σταση να παρω το αστικο.(Ζω και εργαζομαι στη θεσσαλονικη).
    Μολις κατεβηκα στη σταση αρχισα να μην αισθανομαι καθολου καλα.Ζαλαδα,ασταθεια και εντονους παλμους καρδιας.Ακριβως μπροστα μου ειχε ενα φαρμακειο.μπηκα και ζητησα να μου μετρησουν την πιεση.Ειχα 10-15.Να πω καπου εδω οτι ειμαι υποτασικη και παντα ειμαι με 5-10.Μολις ακουσα το νουμερο φουντωσα ακομα παραπανω,εφυγα τρεχοντας και πηγα σε ενα μαγαζι οπου αρχισα να φωναζω οτι δεν ειμαι καλα κ οτι χρειαζομαι καπου να κατσω.Και εκει αρχισε το πανηγυρι..Τα χερια μου μουδιασαν απο τον ωμο ως τα ακροδαχτυλα,το στομα μου το ενιωθα μουδιασμενο,αρχισα να περνω κοφτες και γρηγορες αναπνοες,να ζαλιζομαι και να χω λιποθυμικες τασεις..Η ολη ιστορια κρατησε ακριβως εικοσι λεπτα..μετα ηρεμησα.τελικα ΔΕΝ πηγα στη δουλεια,τους ενημερωσα και ευτυχως δειξαν καταννοηση.Ολη την υπολοιπη μερε ημουν σωματικα σαν σκουπιδι.Στρεσαριστηκα τοσο πολυ που ενιωθα ενα κουρελι σωματικα.
    Το προβλημα μου το χρονιο ειναι η νοσοφοβια μου η για να το πω και με τον επιστημονικο του ορο ειμαι υποχονδρια.Τελευταια ειχα πολυ αγχος για διαφορες καταστασεις.Πρωτο και κυριο ειναι οτι μετακομισα προσφατα στην θεσσαλονικη,θεωρω οτι η αλλαγη περιβαλλοντος βοηθησε αρκετα στο να εκτοξευσει το αγχος μου,δεν εχω κανει ακομα παρεες,ζω σε ενα σπιτι μονη κ με επιανε καθε βραδυ ενα αγχος οτι θα παθω κατι κ οτι επειδη ζω μονη δεν θα προλαβει κανεις να με παει ουτε στο νοσοκομειο.Ουτε τις ωρες μου στη δουλεια δεν μπορεσα να χαρω.Ουτε ενα λεπτο.
    Επειτα σκεφτομουν ολο αυτο το διαστημα οτι πασχω απο κατι σοβαρο η τουλαχιστον απο κατι που δεν με αφηνει να ζησω τη ζωη μου οπως πρεπει.Ειμαι σε μια φαση που περιμενω να κανω επαναληπτικες εξετασεις θυροειδη γιατι πριν δυο μηνες εδειξα σημαδια υπερθυρεοειδισμου..Θα ξανα κανω εναν επανελεγχο αυτες τις μερες για να μου φυγει κ αυτο απο το μυαλο..
    Ειλικρινα,ευχομαι σε ολους σας να στε παντα γεροι και δυνατοι.Και δεν ευχομαι σε κανεναν ανθρωπο να ζησει ουτε στο ελαχιστο τον εφιαλτη που εζησα χθες.Φοβαμαι πως αν δεν βρω τροπο να λυσω τις φοβιες μου,η κριση πανικου που με επισκεφτηκε χθες,θα μου στερησει πολυ σημαντικα κομματια της κοινωνικης μου ζωης και θα με κλεισει στο σπιτι ξανα.Ευχομαι να πανε ολα καλα.Ευχαριστως να ακουσω και τις δικες σας εμπειριες.
    Ζηνα.
    Προσωπικα ειχα παθει την πρωτη κριση πανικου στο μετρο. Πολυ ασχημη εμπειρια. Για ενα χρονο δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω κανενα μεσο μεταφορας. Ημουν 17 τοτε τωρα ειμαι 21. Παντα ειχα αγχος αλλα απο τα 16-17 γινοταν χαμος. Ουτε σχολειο δεν μπορουσα να παω. Να μην τα πολυλογω μετα απο αγχος, κρισεις πανικου και ατυπη καταθλιψη τωρα ειμαι μια χαρα. Μετα απο 2,5-3 χρονια τακτικης ψυχοθεραπειας και φαρμακευτικης αγωγης τα εχω ξεπερασει σχεδον ολα. Θελει υπομονη και επιμονη. Ειναι κατι απο το οποιο μπορεις να απαλλαχθεις να το ξερεις αυτο. Το κλειδι ειναι η ψυχοθεραπεια αλλα και τα φαρμακα. Ο συνδυασμος και των δυο ειναι φυσικα ο καλυτερος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ειχα πριν 4-5 χρονια πολλες κρισεις πανικου και εντονες.4-5 κρισσεις τη μερα και κραταγαν πολυ.ειχα παει και σε νοσοκομειο σε πολυ ασχημη κατασταση.
    το κλειδι ειναι να ξερεις οτι δεν προκειται να παθεις τιποτα.απλα με την κριση πανικου το σωμα μιμειται συμπτωματα απο αλλες σωματικες παθησεις για να μας κρουσει τον κωδονα οτι τον πιεχουμε και τον στρεσαρουμε πιο πολυ απο οσο αντεχει.
    εγω αυτο καταλάβα απο την ψυχολογο τοτε και εκτοτε δεν ξαναειχα εκτος καμια φορα ενα καψιμο στο σωμα και αυτο σε κατασταση εντονου αγχους λογω των φοβιων μου
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by Zinovaki View Post
    Καλησπερα σε ολους..Ειχα μια πολυ ασχημη εμπειρια χθες.Ξανα συναντησα μετα απο αρκετα χρονια αυτον τον τρομερο εφιαλτη της κρισης πανικου..Με ολα του τα συνοδευτηκα συμπτωματα και ολα στον υπερθετικο τους βαθμο.
    Ημουν στον αστικο για τη δουλεια.Καταρχας να πω οτι ενω ξυπνησα καλα,ειχα ενα τρομερο αγχος απο την ωρα που ξυπνησα πως θα μου συμβει κατι πολυ κακο.Πηρα το πρωινο μου,εκανα το μπανιο μου,ετοιμαστηκα και κατεβηκα στη σταση να παρω το αστικο.(Ζω και εργαζομαι στη θεσσαλονικη).
    Μολις κατεβηκα στη σταση αρχισα να μην αισθανομαι καθολου καλα.Ζαλαδα,ασταθεια και εντονους παλμους καρδιας.Ακριβως μπροστα μου ειχε ενα φαρμακειο.μπηκα και ζητησα να μου μετρησουν την πιεση.Ειχα 10-15.Να πω καπου εδω οτι ειμαι υποτασικη και παντα ειμαι με 5-10.Μολις ακουσα το νουμερο φουντωσα ακομα παραπανω,εφυγα τρεχοντας και πηγα σε ενα μαγαζι οπου αρχισα να φωναζω οτι δεν ειμαι καλα κ οτι χρειαζομαι καπου να κατσω.Και εκει αρχισε το πανηγυρι..Τα χερια μου μουδιασαν απο τον ωμο ως τα ακροδαχτυλα,το στομα μου το ενιωθα μουδιασμενο,αρχισα να περνω κοφτες και γρηγορες αναπνοες,να ζαλιζομαι και να χω λιποθυμικες τασεις..Η ολη ιστορια κρατησε ακριβως εικοσι λεπτα..μετα ηρεμησα.τελικα ΔΕΝ πηγα στη δουλεια,τους ενημερωσα και ευτυχως δειξαν καταννοηση.Ολη την υπολοιπη μερε ημουν σωματικα σαν σκουπιδι.Στρεσαριστηκα τοσο πολυ που ενιωθα ενα κουρελι σωματικα.
    Το προβλημα μου το χρονιο ειναι η νοσοφοβια μου η για να το πω και με τον επιστημονικο του ορο ειμαι υποχονδρια.Τελευταια ειχα πολυ αγχος για διαφορες καταστασεις.Πρωτο και κυριο ειναι οτι μετακομισα προσφατα στην θεσσαλονικη,θεωρω οτι η αλλαγη περιβαλλοντος βοηθησε αρκετα στο να εκτοξευσει το αγχος μου,δεν εχω κανει ακομα παρεες,ζω σε ενα σπιτι μονη κ με επιανε καθε βραδυ ενα αγχος οτι θα παθω κατι κ οτι επειδη ζω μονη δεν θα προλαβει κανεις να με παει ουτε στο νοσοκομειο.Ουτε τις ωρες μου στη δουλεια δεν μπορεσα να χαρω.Ουτε ενα λεπτο.
    Επειτα σκεφτομουν ολο αυτο το διαστημα οτι πασχω απο κατι σοβαρο η τουλαχιστον απο κατι που δεν με αφηνει να ζησω τη ζωη μου οπως πρεπει.Ειμαι σε μια φαση που περιμενω να κανω επαναληπτικες εξετασεις θυροειδη γιατι πριν δυο μηνες εδειξα σημαδια υπερθυρεοειδισμου..Θα ξανα κανω εναν επανελεγχο αυτες τις μερες για να μου φυγει κ αυτο απο το μυαλο..
    Ειλικρινα,ευχομαι σε ολους σας να στε παντα γεροι και δυνατοι.Και δεν ευχομαι σε κανεναν ανθρωπο να ζησει ουτε στο ελαχιστο τον εφιαλτη που εζησα χθες.Φοβαμαι πως αν δεν βρω τροπο να λυσω τις φοβιες μου,η κριση πανικου που με επισκεφτηκε χθες,θα μου στερησει πολυ σημαντικα κομματια της κοινωνικης μου ζωης και θα με κλεισει στο σπιτι ξανα.Ευχομαι να πανε ολα καλα.Ευχαριστως να ακουσω και τις δικες σας εμπειριες.
    Ζηνα.
    Μοιράζεσαι την εμπειρία σου στην κατηγορία κρίσεων πανικού, οπότε λίγο πολύ όλοι εδώ μέσα το έχουμε περάσει και το περνάμε. Έχω κάνει πέντε κρίσεις πανικού μέσα στην χρόνια ακριβώς με τα ίδια συμπτώματα. Μου σταμάτησαν εξαιτίας του ότι πείστηκα πως δεν έχει κάτι ή καρδιά μου. Δεν μου σταμάτησαν ακριβώς, νιώθω τα συμπτώματα σε μικρότερο βαθμό χωρίς να με πιάνει πανικός γιατί ξέρω ότι δεν είναι κάτι και θα μου περάσει.
    Να θυμάσαι ότι δεν είσαι μόνη σου σε όλο αυτό. Σε καταλαβαίνουμε όλοι εδώ μέσα. Κάνε εξετάσεις, πήγαινε σε έναν καρδιολόγο να σου ρίξει μια ματιά ώστε να σου φύγουν η ιδέες και εδώ ήμαστε να τα λέμε.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    21
    σας ευχαριστω ολους παρα πολυ.πραγματικα δινετε κουραγιο γιατι οσοι δεν το εχουν βιωσει δεν μπορουν να καταλαβουν ποσο ασχημο συναισθημα ειναι.ξεκινησα με συμβουλη γιατρου καρδιολογου θεραπεια με αμπουλες μαγνησιου..θεραπεια που εχω κανει στο παρελθον πριν μοα εφταετια οταν εμφανισα αρρυθμιες λογο αγχους παλι.ελπιζω να βοηθησουν και στις κρισεις.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by ge0rge View Post
    Μοιράζεσαι την εμπειρία σου στην κατηγορία κρίσεων πανικού, οπότε λίγο πολύ όλοι εδώ μέσα το έχουμε περάσει και το περνάμε. Έχω κάνει πέντε κρίσεις πανικού μέσα στην χρόνια ακριβώς με τα ίδια συμπτώματα. Μου σταμάτησαν εξαιτίας του ότι πείστηκα πως δεν έχει κάτι ή καρδιά μου. Δεν μου σταμάτησαν ακριβώς, νιώθω τα συμπτώματα σε μικρότερο βαθμό χωρίς να με πιάνει πανικός γιατί ξέρω ότι δεν είναι κάτι και θα μου περάσει.
    Να θυμάσαι ότι δεν είσαι μόνη σου σε όλο αυτό. Σε καταλαβαίνουμε όλοι εδώ μέσα. Κάνε εξετάσεις, πήγαινε σε έναν καρδιολόγο να σου ρίξει μια ματιά ώστε να σου φύγουν η ιδέες και εδώ ήμαστε να τα λέμε.
    Σε ευχαριστω παρα πολυ ρε συ γιωργο.Οι πολλοι δεν το καταλαβαινουν,αλλα ειναι εξαιρετικα σημαντικο να χεις ανθρωπους εστω και στο ιντερνετ που μπορεις να μοιραστεις εμπειριες και ανησυχιες χωρις το φοβο να παρεξηγηθεις η να σε περασουν για "τρελο".Πραγματικα σας ευχαριστω ολους που κανατε εστω και τον κοπο να το διαβασετε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Προσπάθησε να τρως τοπικά προϊόντα δηλαδή κατσικίσιο τυρί ελαιόλαδο πάντα κανένα χαμομήλι από τη λαϊκή τέτοια προσπάθησε να το κανεισ αυτό κ δε θα χάσεις εγώ είμαι τρελλός με πτυχίο κ δουλεύω κ ακολουθώ αυτό το πρόγραμμα κ με κρατάει σε φόρμα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Προσπάθησε να τρως τοπικά προϊόντα δηλαδή κατσικίσιο τυρί ελαιόλαδο πάντα κανένα χαμομήλι από τη λαϊκή τέτοια προσπάθησε να το κανεισ αυτό κ δε θα χάσεις εγώ είμαι τρελλός με πτυχίο κ δουλεύω κ ακολουθώ αυτό το πρόγραμμα κ με κρατάει σε φόρμα
    Δεν ξέρω αν είσαι τρελός, όπως λες, το μονο που ξέρω είναι πως κάθε σου απάντηση είναι στοχευμενη και προσωπικά με έχεις βοηθήσει, οπότε σε ευχαριστώ. Αυτά

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Προσπάθησε να τρως τοπικά προϊόντα δηλαδή κατσικίσιο τυρί ελαιόλαδο πάντα κανένα χαμομήλι από τη λαϊκή τέτοια προσπάθησε να το κανεισ αυτό κ δε θα χάσεις εγώ είμαι τρελλός με πτυχίο κ δουλεύω κ ακολουθώ αυτό το πρόγραμμα κ με κρατάει σε φόρμα
    δωσε ο,τι αλλο tip μπορεις!please!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by Zinovaki View Post
    Σε ευχαριστω παρα πολυ ρε συ γιωργο.Οι πολλοι δεν το καταλαβαινουν,αλλα ειναι εξαιρετικα σημαντικο να χεις ανθρωπους εστω και στο ιντερνετ που μπορεις να μοιραστεις εμπειριες και ανησυχιες χωρις το φοβο να παρεξηγηθεις η να σε περασουν για "τρελο".Πραγματικα σας ευχαριστω ολους που κανατε εστω και τον κοπο να το διαβασετε.
    Αυτό που μας συμβαίνει είναι για τις ψυχικές παθήσεις ότι είναι και η γρίπη για την παθολογία. Εύκολα παθαίνει κάποιος κρίση πανικού αρκεί να του δωθουν τα κατάλληλα ερεθίσματα. Όλοι οι άνθρωποι έχουν δικαίωμα σε μια κρίση πανικού στην διάρκεια της ζωής τους.
    Σημασία έχει να καταλάβεις την λειτουργία των κρίσεων.
    Στο σώμα υπάρχει το αυτόνομο νευρικό σύστημα που χωρίζετε στο συμπαθητικό νευρικό σύστημα και στο παρασυμπαθητικο νευρικό σύστημα. Όταν νιώσεις ότι υπάρχει μια απειλή την οποία βλέπεις η και όχι τότε ξυπνάει το συμπαθητικό νευρικό σύστημα το οποίο προκειμένου να κάνει το σώμα να ανταποκριθεί στην επικείμενη απειλή αρχίζει τις μαλακιες... Ταχυκαρδία, ταχυπνοια, εφίδρωση, τρεμούλα κλπ τα οποία με την σειρά τους μας ξυπνάνε μια σειρά κακόν σκέψεων όπου με την σειρά τους μας ξυπνάνε αυτήν την ανίκητη ανησυχία που μας πνίγει και δεν φεύγει με τίποτα. Αυτός είναι ο φαύλος κύκλος της κρίσης, κατ εμέ τουλάχιστον. Υπάρχουν tips για να ηρεμήσει το συμπαθητικό νευρικό σύστημα η έστω να ξυπνήσει το παρασυμπαθητικο, που βρίσκεται στο άλλο άκρο, και τα πράγματα να ξαναμπούν στην θέση τους.
    Να θυμάσαι πάντα ότι κάνεις ποτέ ούτε ΠΈΘΑΝΕ ούτε ΤΡΕΛΆΘΗΚΕ από κρίση πανικού.
    Επαναλαμβάνω, κάνε εξετάσεις για να αποκλειστούν παθήσεις όπως θυρεοειδής, αναιμία και κάποιες ακόμα που δημιουργούν τέτοιες καταστάσεις και μετά, εάν και εφόσον συνεχίσεις να έχεις θέμα, πήγαινε σε έναν ψυχολογο.
    Ότι θες ξέρεις που θα μας βρεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Θα πας στο χωριό σου κ θα πάρεις ένα δοχείο τυρί από τσομπανο κι ένα δοχείο λάδι κ μέλι και θα αρχίσεις να τρως το παν είναι να μην είναι επεξεργασμένα δεν παχαινεισ είναι υγεία κ γυμναστική άμα μπορείς εγώ κάνω βαρη μερικοί κάνουν γιόγκα εγώ δεν μπορώ επίσης από συμπληρώματα ηλεκτρολύτες κ βιταμίνες πάρε ένα από το περίπτερο άμα στανιαρεισ φαρμακείο κ πέντε ευρώ θα δώσεις το τυρί πενήντα το λάδι εξήντα κ το μέλι είκοσι ευρώ ικανές ποσότητες από το καθένα δηλαδή οχτώ κιλά τυρί δεκαπέντε κιλά λάδι κ τρία κιλά μέλι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Δοκίμασε πρώτα κάτι από όλα αυτά κ άμα σ αρέσει αυτό είναι ο δρόμος σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Κρίση πανικού;
    By nikos04 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 6
    Last Post: 15-05-2016, 18:31
  2. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By ασπασια in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 26
    Last Post: 02-09-2015, 22:16
  3. κριση πανικου
    By Ακροβατης in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-2010, 10:32
  4. Κρίση πανικού θα σε γαμ@#$!!
    By Αλέξανδρος24 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 13
    Last Post: 30-04-2009, 14:25
  5. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By Marlen in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 11-09-2005, 16:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •