πόνος στην καρδιά - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Είχα πόνους στην καρδιά έκανα καρδιογράφημα, βγήκε άψογο και μου έφυγαν
    Λέγονται νευρόπονοι και δημιουργούνται από το άγχος. Μου έκανε εντύπωση πως έφυγαν αμέσως μετά το καθαρό καρδιογράφημα. Ίσως μπορείς να κάνεις το ίδιο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    εδώ μάλλον
    Posts
    137
    Υπάρχει μια τηλεοπτική σειρά (αμερικάνικη), το House MD.
    Σε ένα από τα επεισόδια, ήταν σε ένα αεροπλάνο και ένας επιβάτης παρουσίασε ένα πρόβλημα. Υποψιάστηκε ο House ότι μπορεί να είναι΄κάποιος συγκεκριμένος ιός. Κάποιος τον άκουσε και σε 5 λεπτά το είχαν μάθει όλοι οι επιβάτες.
    Στα επόμενα 10 λεπτά, οι περισσότεροι επιβάτες ένοιωθαν αυτά τα συμπτώματα και υπέφεραν.
    Φυσικά δεν ήταν τίποτα. Καθαρή αυθυποβολή από τον φόβο και το άγχος. (και ούτε ιός ήταν τελικά ! )

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    Πήγα χτες στο γιατρό δεν άντεξα
    Με κοίταξε για το φούσκωμα που έχω στο λαιμό και είναι αδένας και μου είπε να πέρνω ποσταν και μου πήρε και την πίεση μου και ελεξε την καρδία μου και ήταν όλα εντάξει....αλλά μου βρήκε πάρα πολύ άγχος μέσα μου.....και με ρώτησε αν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα ορμονικό ή θυρωιδή και της είπα έκανα εξετάσεις και περιμένω τα αποτελέσματα και μου είπε να της τα πάρω να τα δει γιατί κι αυτά τα προβλήματα παίζουν ρόλο στις ταχυκαρδίες που έχω... και μου έδωσε βιταμίνες να μην αγχόνομαι .....Σήμερα πάλι πονώ....τι να κάνω μην σκέφτομαι το άγχος?

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    8
    Νομίζω Κάλλια πρέπει ο επόμενος γιατρός που θα δεις να είναι ένας κλινικός ψυχολόγος, να σε ανακουφίσει από το καθημερινό άγχος που σε παραλύει. Το σώμα σου δεν έχει τίποτα αξιοσημείωτο, είναι οι νευροδιαβιβαστές που για κάποιο λόγο έχουν χάσει τη μπάλα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    Αν συνεχιστεί θα πάω σίγουρα σε ψυχολόγο
    δεν θέλω να αρχίσω χάπια για το άγχος
    δεν θέλω με τπτ

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •