ponokefaloi-zalades
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    8

    ponokefaloi-zalades

    pedia edo k kana trimhno exo ponokefalus k zalades k ligooteres fores ayto pou onomazume apoprospopihsh ..thathela na mu peite an oi pon k oi zal exun kapia sxesh me tis kriseis paniku??exo mpedeytei..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    Το υπερβολικό αγχος πολλές φορές δημιουργεί σωματικές ενοχλήσεις αλλά αν οι συγκεκριμένες σωματικές ενοχλήσεις που νιώθεις εσύ οφείλονται στις κρίσεις πανικού αυτό είναι κατι που μόνο καποιος ειδικός μπορεί να σου απαντήσει συγκεκριμένα για τη δική σου περίπτωση
    ( Παράδειγμα έγω δεν μπορούσα να φάω για μήνες και έκανα συνέχεια εμέτους κανοντας τις απαραίτητες εξατάσεις και εφόσον δεν υπήρχε κανένα σωματικό αίτιο οδηγήθηκα στον ψυχ που πραγματικά με τη μείωση των επιπέδων του στρεςς το ξεπέρασα αλλα δεν μπορώ εγώ να πώ οτι όλοι όσοι έχουν το ίδιο συμπτωμα τα αίτια του είναι απαραίτητα ψυχολογικά, αυτό το κρίνουν οι ειδικοι.)

  3. #3
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Originally posted by nightwisher
    ...an oi pon k oi zal exun kapia sxesh me tis kriseis paniku??exo mpedeytei..
    και εγω έχω μπερδευτεί.... με τα greeklish, με τις λειψές λέξεις.
    Να χαρείς... γράψε με ελληνικούς χαρακτήρες.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    6
    φιλε nightwisher.oso αφορα τους πονοκεφαλουσ τι να πω και γω που υποφερω εδω και 5 μηνες.τουσ κουβαλαω ωσ κουσουρι απο ενα χτυπημα απο μια μπαλα και απο τοτε δε λεω να ησυχασω.......μου ειπαν οτι ο πονοκεφαλος αυοτς ονομαζεται μυοσυσπαστιος πονοκεφαλος τασης κυριως απο αγχος.............υπαρχει ακποιος εδω που να αντιμετωπιζει κατι παρομοιο και τοσο χρονοβορο......αν ανι τι κανει για να να του περασει ακολουθει καποια φαρμακευτικη αγωγη....?ευχαριστω!!!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    37
    Παιδιά,να σας ρωτήσω και κάτι άλλο.Αν νοιώθεις σαν να σε έχει κάποιος πίασει από το λαιμό, έχεις άγχος ή κάτι συναφές?Εδώ κι ένα μήνα έχω τέτοιο πρόβλημα.Έχω περάσει και χειρότερα από πίεση άγχους αλλά πότε αυτό το πράγμα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    ναι απο το αγχος ειναι δεν εχεις κατι σωματικο..το δημιουργεις εσυ!μη το σκεφτεσαι!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •