πόνος στην καρδιά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339

    πόνος στην καρδιά

    Σας έτυχε να σκέφτεστε τον πόνο της καρδίας και αμέσως να πονέσετε και να νιώθετε ότι αγχώνεστε χωρίς λόγο; Τι νομίζετε ότι είναι αυτό;

  2. #2
    Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ATHENS
    Posts
    86
    kallia εγω το πάθενα με το κεφάλι να σκέφτομαι οτι θα ζαλιστώ και μετά να ζαλίζομαι και να φοβάμαι υπερβολικά .. είναι έντονο ανγχος λένε οι doctor

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    κάλλια, χαλάρωσε και δεν έχεις τίποτα, η καρδιά σου είναι μια χαρά, και στο λέω εγώ που είχα στην οικογένεια καρδιοπαθείς.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    καλια το εχω παθει απειρες φορες!!!!!το δημιουργεις μονη σου!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    Από την άλλη όταν νιώθω τον πόνω μου έρχετε και ο φόβος ότι θα πάω από καρδία σε κάποια φάση της ζωής μου...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    8
    Ακριβώς έτσι! Και όχι μόνο, εγώ φαντάζομαι και εκτελώ ακόμη και το μούδιασμα του αριστερού χεριού εν είδει καρδιακής προσβολής ... Δοξάστε με!: P

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    1. η καρδιά δεν πονάει εκτός κι αν είναι σε προχωρημένο στάδιο η αρρώστια.
    2. αν καπνίζεις πιθανόν να δημιουργούνται αγγειακές συσπάσεις στο στέρνο και στο πισω μέρος του θώρακα.
    3. χάσε βάρος αν είσαι υπέρβαρη
    4.΄λύσε το πρόβλημα αν είσαι ιδεοψυχαναγκαστική
    5.για παν ενδεχόμενο, κάνε ένα τριπλεξ καρδιάς ( υπέρηχο ) και καρδιογράφημα καθώς και γενικές εξετάσεις.

    εγώ τουλάχιστον αυτή τη σειρά θα ακολουθούσα ( όπερ και εγένετο στο παρελθόν )

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    Τι είναι ι ιδεοψυχαναγκαστική;
    Πως το καταλάβω ότι είμαι;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    μπορει να ειναι ιδεοψυχαναγκαστικη συμπεριφορα..εγω αυτο εχω..ψαχνεσαι γενικα συνεχεια με θεματα υγειας και αγχωνεσαι ευκολα?τι ειναι αυτο που νιωθεις?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    Απλά φοβάμαι ότι θα πεθάνω από καρδία καποτε
    Δεν ξέρω γιατί
    είτε επειδη πονώ χωρίς λόγω είτε επειδή καπνίζω...δεν ξέρω
    Εχω εδώ και ένα μήνα που σε ενα σημείο στο λαιμό μου είναι φουσκωμένο και πονάω πολύ οταν γυρίζω το κεφάλι ί όταν αγγίζω πάνω....είναι πολύ φουσκωμένο και θα παω να το ελέξω
    Περιμένω και κάτι άλλες εξετάσεις για ορμονικές και θυρωιδή.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    8
    Κάλια, εκτός από πόνους στην καρδιά, έχω κι εγώ ένα πνίξιμο στο λαιμό που ξεκίνησε σε μια ιδιατέρως αγχωτική περίοδο της ζωής μου, όπου απέρριπτα καταστάσεις που εκ των πραγμάτων έπρεπε να λουστώ. Έκανα εξετάσεις για θυρεοειδή και τα ευρήματα δεν εξηγούσαν τον κόμπο. Υπέθεσα λοιπόν ότι πρόκειται για κάτι που αρνούμαι να \"καταπιώ\". Μου είπαν ότι με την πάροδο του χρόνου αυτό το σύμπτωμα θα υποχωρούσε και τελικά έτσι είναι. Κουράγιο. Βρες το πρόβλημα και αν μπορείς πέταξέ το έξω από το δρόμο σου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Originally posted by Katt
    Ακριβώς έτσι! Και όχι μόνο, εγώ φαντάζομαι και εκτελώ ακόμη και το μούδιασμα του αριστερού χεριού εν είδει καρδιακής προσβολής ... Δοξάστε με!: P
    Εσύ κάνεις πλήρη αναπαράσταση της καρδιακής προσβολής ε?Για να είσαι απόλυτα προετοιμασμένη. :P

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Το σύμπτωμα που αν σκεφτώ αμέσως μπορώ να το πάθω είναι η δύσπνοια.Μόλις το φέρω στο μυαλό μου αμέσως νιώθω βάρος στο στήθος και σαν να μην μπορώ να αναπνεύσω καλά,θέλω να παίρνω βαθιές ανάσες.Ευτυχώς το ξεχνάω και εύκολα.Αλλά πόση δύναμη έχει τελικά το μυαλό μας,όταν σκεφτόμαστε κάτι να το νιώθουμε κι όλας...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ. ΑΝ ΕΓΩ ΧΤΥΠΗΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΘΕΛΑΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΤΟΜΑ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ. ΤΟ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΟΜΩΣ Η ΚΑΡΔΙΑ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΧΩ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    Και τι να κάνω για αυτήν την ιδεοψυχαναγκαστική;

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •