Τσιγάρο για απώλεια κιλών; (HELP) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    89
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Εγω σε καταλαβαινω γιατι ειμαι στην ιδια θεση με σενα........Μ' αρεσει πολυ το φαι και ειναι η παρηγορια μου αλλα ειναι και η καταστροφη μου, ολη την ωρα σκεφτομαι το φαι και το ποσο παχια ειμαι. Μπορει να ειναι και ψυχαναγκασμος μπορει και συναισθηματικη υπερφαγια μπορει και τα δυο σε μενα, σε σενα δεν ξερω. Παντως ερχεται μια στιγμη που λες θα τα χασω και τα χανεις να δω ποτε θα ερθει σε μας!!!!!!! Αμα εχουμε θεληση θα ερθει πιστευω, η θελω να πιστευω!!!!
    Ευχαριστω που με καταλαβαινεις!!!...Οσα παχυ ατομα ξερω εχουν αδυνατισει και εχουν γινει κορμαρες...τωρα με εμενα δεν ξερω τι παιζει ρε γαμωτο...ειμαι τοσο αδυναμος...σημερα εχω φαει μεχρι τωρα 4 πιατα μακαρονια με τυρι..δεν ξερω που θα φτασω φοβαμαι για το μελλον μου..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by toureter View Post
    Ευχαριστω που με καταλαβαινεις!!!...Οσα παχυ ατομα ξερω εχουν αδυνατισει και εχουν γινει κορμαρες...τωρα με εμενα δεν ξερω τι παιζει ρε γαμωτο...ειμαι τοσο αδυναμος...σημερα εχω φαει μεχρι τωρα 4 πιατα μακαρονια με τυρι..δεν ξερω που θα φτασω φοβαμαι για το μελλον μου..
    Εμενα μου λες; 4 πιατα μακαρονια μονο με τυρι ολη μερα και τιποτ' αλλο; Δεν ειναι πολλα!! Εγω να δεις τι τρωω!! Στην ιδια κατασταση ειμαστε και εγω περιμενω ποτε θα ειμαι δυνατη για να τα χασω.

  3. #18
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    89
    Απογοητευμένη δηλαδή εσύ το τρως;;; ποσα κιλά είσαι και τι ύψος εχεις;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by toureter View Post
    Ευχαριστω που με καταλαβαινεις!!!...Οσα παχυ ατομα ξερω εχουν αδυνατισει και εχουν γινει κορμαρες...τωρα με εμενα δεν ξερω τι παιζει ρε γαμωτο...ειμαι τοσο αδυναμος...σημερα εχω φαει μεχρι τωρα 4 πιατα μακαρονια με τυρι..δεν ξερω που θα φτασω φοβαμαι για το μελλον μου..
    τι ασχολίες έχεις? μήπως είσαι κλεισμένος όλη μέρα στο σπίτι και τρώς?
    πρέπει να βρείς πράγματα που σε ενδιαφέρουν να κάνεις για να απασχολείσαι και να μειώσεις το φαγητό.
    δεν χρειάζεται να το κόψεις, να το μειώσεις χρειάζεται.

  5. #20
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    89
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι ασχολίες έχεις? μήπως είσαι κλεισμένος όλη μέρα στο σπίτι και τρώς?
    πρέπει να βρείς πράγματα που σε ενδιαφέρουν να κάνεις για να απασχολείσαι και να μειώσεις το φαγητό.
    δεν χρειάζεται να το κόψεις, να το μειώσεις χρειάζεται.
    Δεν έχω ασχολίες κλεισμένος σπίτι είμαι όλη μέρα στον υπολογιστή. Τι να κάνω;;;; δώστε μου ιδέες! Καλημέρα

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by toureter View Post
    Απογοητευμένη δηλαδή εσύ το τρως;;; ποσα κιλά είσαι και τι ύψος εχεις;
    Εγω τρωω παρα πολυ ασε!!!!!! Αυτο που λες δεν ειναι τιποτα..........Απλα μερικες μερες κανω διαιτα και τα χανω. Αλλα συνηθως τρωω πολυ. Κιλα εχω πει ποσα ειμαι, περιπου 90. Υψος δεν θελω να πω.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    προσπαθεις να χασεις βαρος εδω και 7 χρονια?
    κατι δεν κανεις σωστα !!!
    [I]Love...[/I]

  8. #23
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    89
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    προσπαθεις να χασεις βαρος εδω και 7 χρονια?
    κατι δεν κανεις σωστα !!!
    Απλά δεν έχω την δύναμη. Και δεν αντέχω καθόλου την πείνα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    φίλε είμαι στα ίδια κιλά με εσένα.. εδώ και 2 χρονια κολλημένος έχουμε και το ίδιο ύψος.. και εγώ τρώω συνεχεια burgers,πιτσες,σουβλάκια και γλυκα.. και εγώ ξεκίνησα το τσιγάρο για να χάσω κιλά αλλα πείναγα περισσότερο γιατί μου έφερνε υπόταση.. οποτε μην το ξεκινήσεις καν... δεν βοηθάει σε τίποτα...

    θα σου φανεί τρελό αυτο που θα σου πω.. αλλα επειδή βλέπω που λες ότι δεν σε βοηθάει τίποτα να χάσεις κιλά αυτό που θα σε βοηθήσει πραγματικά είναι να βρείς μια κοπέλα.. και μην έχεις κόμπλεξ που είσαι παχύσαρκος.. και εγώ στα ίδια κιλά και με δέχτηκε κοπέλα όπως είμαι...! έτσι έβαλα μυαλό και είπα τώρα είναι ευκαιρία να χάσω κιλά για να βρίσκω ρούχα εύκολα...! σκέψου αυτό που σου λέω...!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    222
    Να πας σε ψυχολόγο γιατί προφανώς το φαγητό υποσυνείδητα το βλέπεις ως υποκατάστατο για άλλα πράγματα. Αν δεν το αντιμετωπίσεις ΚΑΙ με ψυχοθεραπεία δε θα μπορέσεις ούτε στον διαιτολόγο και τον γυμναστή να πειθαρχήσεις, ούτε να διατηρήσεις το αποτέλεσμα που θα φτάσεις.

  11. #26
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    89
    Quote Originally Posted by NeMeCiS View Post
    Να πας σε ψυχολόγο γιατί προφανώς το φαγητό υποσυνείδητα το βλέπεις ως υποκατάστατο για άλλα πράγματα. Αν δεν το αντιμετωπίσεις ΚΑΙ με ψυχοθεραπεία δε θα μπορέσεις ούτε στον διαιτολόγο και τον γυμναστή να πειθαρχήσεις, ούτε να διατηρήσεις το αποτέλεσμα που θα φτάσεις.
    Έχω αλλάξει τρεις ψυχίατρους και δεν με βοήθησαν ούτε αυτοί ούτε η θεραπεία έχω απελπιστεί

    Εστάλη από F3111 στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #27
    Να κλείσεις τον υπολογιστή και να βγαίνεις να περπατάς μια ώρα την ημέρα.κατεβασε και μια εφαρμογή στο κινητό να σου λέει πόσες θερμίδες έκαψες και τι χιλιόμετρα έκανες..έχεις συνηθίσει σε ένα τρόπο ζωής και δεν μπορείς να ξεφύγεις από αυτό..θέλει δύναμη φίλε..θέλει βία στον εαυτό σου.. το τσιγάρο δεν αδυνατίζει..το τσιγάρο μόνο βλαβερό για την υγεία είναι..κλείσε τον υπολογιστή λοιπόν και κάνε περπάτημα για αρχή..σιγά σιγά με τον καιρό θα το κάνεις τρέξιμο και θα δεις πως θα χάσεις κιλά..και πρόσεξε και την διατροφή σου λίγο..και αυτό θέλει βία γιατί έχεις συνηθίσει το πολύ φαγητό..η συνήθεια είναι η δεύτερη φύση του ανθρώπου..αλλά με βία κόβεται..μην κάνεις δίαιτα γιατί μετά θα πάρεις τα κιλά πίσω..προσπάθησε να αλλάξεις τον τρόπο που τρεφεσαι..ζήτα βοήθεια και από την μάνα σου ή οποίος σου μαγειρεύει..και πιστεύω ότι αν το θες πραγματικά θα το καταφέρεις..κλείσε τον υπολογιστή και ξεκίνα περπάτημα..και πολύ νερό..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΜΕΡΟΝ ΛΟΓΩ ΚΙΛΩΝ
    By anxious4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 45
    Last Post: 24-05-2016, 14:29
  2. Απελπισμένη, ίσως και τρελαμένη λόγω περιττών κιλών.
    By llatwall in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 221
    Last Post: 10-10-2014, 16:23
  3. Εμπόδιο στο χάσιμο κιλών
    By εσωτερική_σήψη in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 79
    Last Post: 30-05-2010, 15:44
  4. χασιμο κιλων
    By comfusio in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 17
    Last Post: 28-03-2009, 21:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •