Ζηλια,ανασφαλεια..τι πραγαμτικα δεν ξερω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Θα ξεκινησω απο το τελευταιο,οχι εγω δεν εχω αναφερει ποτε τιποτα,ουτε εαν πηγα ουτε εαν δεν πηγα,καποια στιγμη κατι πηγε να σηζητηθει και εκοψα αμεσως την κουβεντα,λεγοντας οτι αυτα δεν ειναι προς συζητηση.Δεν ηθελα να δημιουργηθουν αλλα μετωπα,να ξερει δλδ οτι δεν εχω κανει κατι και ας της ελεγα οτι ειχα την δυνατοτητα (μεταξυ μας την ειχα,αλλα δεν εγινε).
    Τωρα οσον αφορα εκεινη...εκεινη μου το ειπε μια φορα,ασχετα απο αυτο ομως...βλεπω αλλα πραγματα που με κανουν να πιστευω οτι δεν...εγω ετσι οπως την βλεπω στο κρεβατι δεν ειναι η γυναικα που εχει παει με αλλους πριν...δεν δινεται ετσι μια γυναικα.

    Οπως εχω πει και πιο πανω θελει την επιβεβαιωση,εχει βεβαρημενο ιστορικο με αποτυχιες,αρραβωνες κτλ,καποιοι φερθηκαν ανωριμα,ηλιθια τελειως και αυτο την εχει πληγωσει,δεν ειναι λιγο πραγμα και πραγματικα σε αυτο την καταλαβαινω.

    Εχω καταλαβει οτι εχει παιξει και απορριψη (και σε ποιον δεν εχει συμβει θα μου πεις)
    αλλα λες να το κανει ολο αυτο για αυτους τους λογους...ξεκαθαρισμα θα ζητησω σιγουρα..νταξει..εχω την δουλεια μου να κοιταξω,μεσα σε αυτο το χαος που ζουμε..να εχω και τετοια στο κεφαλι μου δε αντεχω...καλη χρυση,αλλα θα ξεκαθαρισει το τοπιο.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Χαχαχα...ελα μ ντε..τι να πω ρε να παρει...θελει λεει καποιον πιο κοντα στην ηλικια της για να επικοινωνουν καλυτερα και βλακειες...εν τω μεταξυ δυο αποτυχημενους αρραβωνες εκανε...ε και οι δυο ηταν 2-3 χρονια διαφορα μεγαλυτεροι...και καποιες σχεσεις που εχει κανει εχουν παει απατες...τι να πω,οχι οτι ειναι κακο να εισαι ιδια ηλικια η πανω κατω 2-3 χρονια..προς Θεου..δεν λεω αυτο,απλα για την συγκεκριμενη περιπτωση μιλαω. Αμα συνεχιστει αυτο το βιολι θα την βαλω κατω και θα τα ξεκαθαρισουμε

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    θεματοθετη, η περιισοτερες γυναικες ΠΑΝΤΑ κολλανε με αυτους που κανουν σεξ.
    δεν ειναι ουτε ζηλοφθονη ουτε τιποτα αλλο

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Thingol View Post
    Θα ξεκινησω απο το τελευταιο,οχι εγω δεν εχω αναφερει ποτε τιποτα,ουτε εαν πηγα ουτε εαν δεν πηγα,καποια στιγμη κατι πηγε να σηζητηθει και εκοψα αμεσως την κουβεντα,λεγοντας οτι αυτα δεν ειναι προς συζητηση.Δεν ηθελα να δημιουργηθουν αλλα μετωπα,να ξερει δλδ οτι δεν εχω κανει κατι και ας της ελεγα οτι ειχα την δυνατοτητα (μεταξυ μας την ειχα,αλλα δεν εγινε).
    Τωρα οσον αφορα εκεινη...εκεινη μου το ειπε μια φορα,ασχετα απο αυτο ομως...βλεπω αλλα πραγματα που με κανουν να πιστευω οτι δεν...εγω ετσι οπως την βλεπω στο κρεβατι δεν ειναι η γυναικα που εχει παει με αλλους πριν...δεν δινεται ετσι μια γυναικα.

    Οπως εχω πει και πιο πανω θελει την επιβεβαιωση,εχει βεβαρημενο ιστορικο με αποτυχιες,αρραβωνες κτλ,καποιοι φερθηκαν ανωριμα,ηλιθια τελειως και αυτο την εχει πληγωσει,δεν ειναι λιγο πραγμα και πραγματικα σε αυτο την καταλαβαινω.

    Εχω καταλαβει οτι εχει παιξει και απορριψη (και σε ποιον δεν εχει συμβει θα μου πεις)
    αλλα λες να το κανει ολο αυτο για αυτους τους λογους...ξεκαθαρισμα θα ζητησω σιγουρα..νταξει..εχω την δουλεια μου να κοιταξω,μεσα σε αυτο το χαος που ζουμε..να εχω και τετοια στο κεφαλι μου δε αντεχω...καλη χρυση,αλλα θα ξεκαθαρισει το τοπιο.
    εγω αναρωτιομουν αν υπαρχει περιπτωση να εχει φαει απορριψη απο αλλον ενω βλεποσαστε, οχι παλιοτερα.

    στα αλλα συμφωνουμε και στην σταση σου επισης. ΠΟΛΥ καλα εκανες που δεν της ειπες τι κανεις με αλλες. με αυτα που σου ζητησε.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Οχι δεν ειπα οτι με φθονει...η οτι εχω κατι εγω που το θελει εκεινη,σιγουρα το κολλημα με το σεξ ισχυει σε ενα βαθμο μεγαλο...αλλο θελει με αυτα που κανει...να δειξω ενα συνεχες ενδιαφερον,αλλα αυτο να προερχεται μεσα απο την ζηλια που θα νιωσω,η μαλλον που πιστευει οτι θα νιωσω

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Σορυ φιλε που μπενω σφηνα στη συζητηση αλλα μου φενετε οτι προσπαθη να κινηση το ενδιαφερον σου σε κατι πιο σοβαρο απτην ελευθερη σχεση τωρα γιατι δεν στο λεει ανοιχτα γιατι προφανος δεν θελει να βγει καρτα αφου αυτη ηταν που στο ζητησε αυτο δηλαδη την ελευθερη σχεση.προσπαθη να σε κανει νατο ζητησης εσυ.οσο αφορα τους νυχτερινους εξοδους και εμενα μου φενετε οτι ψευδετε μονο και μονο να ζηλεψης και να τη διεκδικησεις.μπορει να νοιθει μειωμεμη πανω στο θεμα του σεξ και για να μην στο δειξει το παιζει ανετη και εμπειρη

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    4
    Καλησπερα σας. Για να ειμαι απολυτα ειλικρινης απο τα λεγομενα σας βγαζω το συμπερασμα πως τελικα σας ερωτευτηκε και πλεον η "συμφωνια σας δεν ειναι κατι που την καλυπτει. Επιπλεον, δεν καταλαβαινω αν αυτη της η αλλαγη σας ενοχλει η οχι. Επισης, θεωρω πολυ περιοριστικο για τις μερες μας να ασχολειστε με τη διαφορα ηλικιας και να βαζετε τοιχους. Αν σας κανει και της κανετε, καλο ειναι να αφησετε στερεοτυπα, οπως ηλικια, υψος, παρελθοντικες σχεσεις, στην ακρη και να πορευτειτε εκει που επιθυμειτε αμφότεροι.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Καλησπερα επισης. Να ξεκινησω απο το τελευταιο και να πω οτι συμφωνω μαζι σας.Ποτε δεν εθεσα τετοιο θεμα,αλλα τεθηκε αμεσα απο την πλευρα της. Ειμαι της ιδιας αποψης οτι εαν τα βρισκεις με τον αλλον και σου κανει κτλ συνεχιζεις και βλεπεις τελος παντων που θα παει.

    Τωρα στην πρωτη επισημανση,με ερωτευτηκε...ΟΚ,βλεπω και γω τετοια σημαδια,και ειναι τροπος αυτος να το δειχνει? Με ενοχλει με την εννοια οτι δεν ξερω τι γινεται μεσα στο κεφαλι της,αλλα λεει και κανει και ισως αλλα θελει να καταλαβω. Εαν ηξερα οτι ολη αυτη η αλλαγη ειναι ενας τροπος να εκφρασει αυτο που εχει αλλαξει στην πορεια αφου γνωριστηκαμε καλυτερα ΟΚ,τοτε θα μπορουσα και γω να το χειριστω διαφορετικα και βεβαια εννοειτε οτι δεν θα με ενοχλουσε ενα τετοιο ενδεχομενο.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Υπαρχει και το ενδεχομενο να μην συμβαινει τιποτα απο οσα εικαζονται εδω και να εκλαμβανει απλα διαφορετικα το κονσεπτ της "ελευθερης σχεσης". Οτι δηλαδη οκ δεν χρειαζεται να δινετε λογαριασμο που πατε και τι κανετε και με ποιον σαν να εχετε κανονικη σχεση με το στοιχειο της κτητικοτητας μεσα, αλλα μπορει να μη θεωρει και οτι χρειαζεται να το αποφευγει οπως ο διαολος το λιβανι πανω στη κουβεντα. Μπορει απλα να σου αναφερει τα νεα της οπως θα τα ανεφερε σε μια γνωστη ξερω γω, επειδη ειναι γενικα πιο επικοινωνιακος τυπος και δεν υπεραναλυει τοσο τα ορια...ειναι και αυτο μια πιθανοτητα, αν οντως δεν σημαινεις κατι για εκεινη και απλα περναει καλα μπορει να σου λεει οχι τα νεα της αλλα τα σωψυχα της κι ολας και παλι να μη σημαινει τιποτα και να μη θελει κατι παραπανω. Αυτο εξαρταται ομως οντως απο το αν ειναι σε τετοια φαση. Εσυ που την ζεις λιγο ισως ξερεις καλυτερα πως αισθανεται, τι σου βγάζει και αν σε θέλει παραπανω. Προσεχε ομως μην προβαλλεις πανω της ασυνειδητα δικες σου επιθυμιες καθως θα το επεξεργαζεσαι.
    Σε περιπτωση που οντως σε θελει/ καψουρευεται κλπ μια εξηγηση ειναι πως ουτως η αλλως σε θελει εξαρχής αλλα σου προτεινε αυτη τη συμφωνια λογω της διαφορας ηλικιας που της φαινεται μεγαλη. Μπορει απο τη μια το κατι παραπανω/το κατι πιο σοβαρο που θέλει να το φανταζεται με καποιον πιο κοντα στην ηλικια της και να της βαζει φρενο η λογικη και απο την αλλη να σε θελει και για αυτο προσπαθει να ισορροπησει αναμεσα σε ελευθερη σχεση για να μη σε χασει και σε συμπεριφορες πιο οικειες επειδη σε θελει.

    Παντως το οτι το ερμηνευεις ως ανασφάλεια δεν ειναι καλο...το οτι "δεν θα σε ενοχλουσε" το ενδεχομενο για κατι παραπανω επισης δεν ειναι καλο...

    Και θα πω τη κουταμαρα μου τωρα: γιατι δεν την ρωτας τι απο ολα ισχυει;

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Θα ξεκινησω απο το τελευταιο μιας και δεν πιστευω οτι ειναι κουταμαρα. Και βεβαια θα την ρωτησω γιατι απλα και γω θελω να μαθω τι ακριβως συμβαινει,τι θελει.
    Η πρωτη παραγραφος που εγραψες ειναι φοβερη,πολυ καλη σαν σκεψη...αλλα ισχυει αυτο?
    Πως θεωρει οτι δεν χρειαζεται να αποφευγει τις λεπτομερειες για το τι κανει,και οτι και καλα μιλαει με την κολλητη της,αυτο δεν ισχυει γιατι δεν εχω δωσει τετοια δικαωματα..την διεκδικω και το ξερει,την θελω σαν γυναικα,μου αρεσει οπότε να καθεται να μου λεει τα κουτσομπολια ειναι ανουσιο.
    Τωρα για τα εσωψυχα..πολυ καλη επισημανση,ναι εχουμε μπει σε τετοιες συζητησεις για αρκετα θεματα,εχει ανοιχτει αρκετα,δειχνει να μου εχει εμπιστοσυνη και απο την μερια μου και γω εχω πει διαφορα για μενα. Αυτες οι συζητησεις εχουν γινει και σε ιδιαιτερες στιγμες και οχι απλα οταν βγηκαμε για να φαμε πχ.
    Το τελευταιο που γραφεις στην πρωτη παραγραφο νομιζω ειναι σημαντικο αρκετα.
    Ε λοιπον εγω βλεπω μεγαλη αλλαγη στην συμπεριφορα τους τελευταιους 3 μηνες,ειναι αυτο που λες ''τι σου βγαζει'',ε μου βγαζει κατι αλλο,διαφορετικο.Μου βγαζει κατ αρχην οτι αυτο το ''ελευθερη σχεση'' ειναι μια μπουρδα...να στο πω ετσι,δεν ισχυει κατα την γνωμη μου,δεν ταιριαζουν τα κομματια του παζλ.
    Η δευτερη παραγραφος ειναι εξισου ενδιαφερουσα σαν αποψη αλλα μενει να το δουμε,αυτα θα ξεκαθαρισουν συντομα.
    Τωρα...για το αν ''δεν θα με ενοχλουσε'' να δω μια αλλαγη προς το θετικο γιατι δεν ειναι καλο? Θελω να κανω κατι σοβαρο μαζι της,εκεινη εχει βαλει αυτους τους τοιχους μες την μεση,εαν εβλεπα μια αλλαγη...αυτο που λες οτι οντως με θελει/καψουρευεται εγω δεν θα ειχα θεμα,το αντιθετο μαλιστα. Αλλα πιστευω οτι αυτο με την ηλικια δεν θα το ξεπερασει..μενει και αυτο να το δουμε.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    with my master
    Posts
    105
    remedy εισαι μια χοντρη γυναίκα δίχως στον ήλιο μοίρα?



    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η συζητηση σας περι ελευθερης σχεσης, ειχε την εννοια οτι θα εχετε και αλλους ερωτικους παρτενερ, η απλα οτι δεν θα περνατε πολυ χρονο μαζι?

    δεν ξερεις ΠΟΣΟ καλα θεωρω οτι εκανες και διατηρησες την αυτονομια σου ΕΦΟΣΟΝ η ιδια ζητησε τετοιου ειδους σχεση.
    δυο τινα μπορω να σκεφτω.
    η
    αρχικα ηθελε ελευθερη σχεση αλλα στην πορεια αλλαξε γνωμη και για να μην το παρει πισω, απλα το εκδηλωνει με ελεγχο και εμφανισεις,
    η
    νομιζε οτι εισαι πολυ τσιμπημενος μαζι της και θεωρουσε οτι την ελευθερη σχεση θα την "αξιοποιουσε" μονο η ιδια, ενω εσυ θα καθοσουν ησυχα να την περιμενεις. οταν στην πορεια σε ειδε ανετο και χαλαρο να εχεις τις παρεες σου και την ζωη σου, ξεκουνηθηκε κι αρχισε να σε διεκδικει.

    οτι απο τα δυο και να συμβαινει, αυτο που κανει , μονο ζηλεια και διεκδικηση δειχνει, οποτε πραττεις αναλογα με την δικια σου επιθυμια.
    αν μεν θελεις σχεση, της λες οτι η συμπεριφορα της ειναι συμπεριφορα συντροφου και οχι ελευθερης σχεσης, κι αν θελει κατι τετοιο να στο πει, γιατι εσυ κανεςι διαφορετικα προγραμματα ως εχουν τωρα τα πραγματα.
    αν ομως δεν θελεις σχεση και σε εχει βολεψει η ελευθερη επαφη που εχετε, πς της οτι αλλιως τα εχετε συμφωνησει κι αυτα που κανει τωρα, η συχνη επικοινωνια και ο ελεγχος ειναι κατι εντελως διαφορετικο απο αυτο που εχετε και δεν σουα ρεσει.

    τι αλλο σκεφτεσαι εσυ?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by zoltar View Post
    remedy εισαι μια χοντρη γυναίκα δίχως στον ήλιο μοίρα?
    χαχαχαχαχα
    όσο είσαι εσύ, ένας κούκλος νεαρός, που δεν πίνει :)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ζήλια και ανασφάλεια
    By panagiotap in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 22-06-2015, 13:58
  2. Ανασφάλεια και ζήλια. Απόψεις;
    By Jude in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 08-10-2013, 15:46
  3. ζηλια μου...
    By roula35 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 20-10-2010, 17:45
  4. ζηλια-ανασφαλεια-καταπιεση
    By evi_s in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 19-01-2010, 18:40
  5. Ζήλια!!!!!
    By a_friend in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 13-02-2006, 15:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •