Πρωτογενης Ψυχογενης Στυτική Δυσλειτουργία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1

    Πρωτογενης Ψυχογενης Στυτική Δυσλειτουργία

    Γεια σας παιδια,

    Καινούργιος εδω πραγματικά βρίσκομαι σε δύσκολη θέση και τον τελευταίο μήνα είμαι ολο σε σκέψεις χωρίς να μπορώ να συγκεντρωθώ σε τίποτα άλλο. Αρχικά είμαι 19 χρόνων και δεν εχω κάνει ολοκληρωμένο σεξ παρά μόνο προκαταρκτικά.. Αυτό συμβαίνει λόγω άγχους μηπως και αποτύχω να ερθω σε στυση λογω μιας δυσαρεστης εμπειριας που θα αναφερω πιο κατω και γίνω ρεζίλι(ναι το ξέρω οτι δεν γίνεσαι ρεζιλι αλλα στο μυαλο μου ετσι ειναι) Τον προηγούμενο μήνα επισκέφτηκα ένα οίκο ανοχής με τους φίλους μου μπας και μου φυγει το αγχος που μου δημιουργηθηκε απο την πρωτη μου τραυματική φορα που δεν ειχα ικανοποιητικη στυση παλι σε οικο ανοχης. ετσι λοιπον είχα μια ακομα δυσάρεστη εμπειρία.
    Δυστυχώς δεν κατάφερα να έχω στύση καθολου αυτη τη φορα.Επειδή είμαι αρκετά τελειομανης και ανασφαλής σαν άνθρωπος είχα άγχος, πιστεύω μιλάμε για περίπτωση ψυχογενης στυτικής δυσλειτουργίας.

    Ειναι γεγονός οτι δεν δυσκολεύομαι γενικά με τις κοπελες σε σημείο να μου την πέφτουν οι ίδιες τις περισσότερες φορές όμως το πάω πίσω απο φόβο μήπως αποτύχω και τις απογοητεύσω και οι φίλοι ρωτουν και ρωτουν γιατι να μένω μόνος ενω εχω ευκαιριες .που να ξεραν!

    Πιστεύετε ότι θα πρέπει να έρθω σε επαφή με κάποια "κανονικη" κοπέλα πρώτα(εννοω οχι επαγγελματια) για να διαπιστώσω αν έχω πρόβλημα ή αυτό ειναι στανταρ ήδη και δεν παιζει ρολο που ηταν σε οικο ανοχης οι εμπειριες και με αγχωσαν; Κάποιος που εχει παθει κατι παρόμοιο εχει κάποια συμβουλή να δωσει; παιδια ξυπναω και κοιμαμαι με αυτη τη σκεψη παρακαλώ βοηθείστε!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Athens
    Posts
    455
    Quote Originally Posted by filth View Post
    Γεια σας παιδια,

    Καινούργιος εδω πραγματικά βρίσκομαι σε δύσκολη θέση και τον τελευταίο μήνα είμαι ολο σε σκέψεις χωρίς να μπορώ να συγκεντρωθώ σε τίποτα άλλο. Αρχικά είμαι 19 χρόνων και δεν εχω κάνει ολοκληρωμένο σεξ παρά μόνο προκαταρκτικά.. Αυτό συμβαίνει λόγω άγχους μηπως και αποτύχω να ερθω σε στυση λογω μιας δυσαρεστης εμπειριας που θα αναφερω πιο κατω και γίνω ρεζίλι(ναι το ξέρω οτι δεν γίνεσαι ρεζιλι αλλα στο μυαλο μου ετσι ειναι) Τον προηγούμενο μήνα επισκέφτηκα ένα οίκο ανοχής με τους φίλους μου μπας και μου φυγει το αγχος που μου δημιουργηθηκε απο την πρωτη μου τραυματική φορα που δεν ειχα ικανοποιητικη στυση παλι σε οικο ανοχης. ετσι λοιπον είχα μια ακομα δυσάρεστη εμπειρία.
    Δυστυχώς δεν κατάφερα να έχω στύση καθολου αυτη τη φορα.Επειδή είμαι αρκετά τελειομανης και ανασφαλής σαν άνθρωπος είχα άγχος, πιστεύω μιλάμε για περίπτωση ψυχογενης στυτικής δυσλειτουργίας.

    Ειναι γεγονός οτι δεν δυσκολεύομαι γενικά με τις κοπελες σε σημείο να μου την πέφτουν οι ίδιες τις περισσότερες φορές όμως το πάω πίσω απο φόβο μήπως αποτύχω και τις απογοητεύσω και οι φίλοι ρωτουν και ρωτουν γιατι να μένω μόνος ενω εχω ευκαιριες .που να ξεραν!

    Πιστεύετε ότι θα πρέπει να έρθω σε επαφή με κάποια "κανονικη" κοπέλα πρώτα(εννοω οχι επαγγελματια) για να διαπιστώσω αν έχω πρόβλημα ή αυτό ειναι στανταρ ήδη και δεν παιζει ρολο που ηταν σε οικο ανοχης οι εμπειριες και με αγχωσαν; Κάποιος που εχει παθει κατι παρόμοιο εχει κάποια συμβουλή να δωσει; παιδια ξυπναω και κοιμαμαι με αυτη τη σκεψη παρακαλώ βοηθείστε!
    Εισαι σιγουρος οτι ειναι ψυχογενης; Εχεις κανει εξετασεις; Μηπως παιρνεις καποια φαρμακα; Πολλες παθολογικες καταστασεις συνδεονται με τη στυτικη δυσλειτουργια γι' αυτο το λεω. Και επισης καποια φαρμακα και ουσιες. Αν ειναι ψυχογενης αντιμετωπιζεται με ψυχοεκπαιδευση ή με αναλυτικα προσανατολισμενη σεξουαλικη θεραπεια ή με φαρμακα. Το τελευταιο το λεω με επιφυλαξη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Κλασσική η περίπτωσή σου φεύγει με μετάνοια κ αγρυπνία σε τριάντα χρόνια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by filth View Post
    Γεια σας παιδια,

    Καινούργιος εδω πραγματικά βρίσκομαι σε δύσκολη θέση και τον τελευταίο μήνα είμαι ολο σε σκέψεις χωρίς να μπορώ να συγκεντρωθώ σε τίποτα άλλο. Αρχικά είμαι 19 χρόνων και δεν εχω κάνει ολοκληρωμένο σεξ παρά μόνο προκαταρκτικά.. Αυτό συμβαίνει λόγω άγχους μηπως και αποτύχω να ερθω σε στυση λογω μιας δυσαρεστης εμπειριας που θα αναφερω πιο κατω και γίνω ρεζίλι(ναι το ξέρω οτι δεν γίνεσαι ρεζιλι αλλα στο μυαλο μου ετσι ειναι) Τον προηγούμενο μήνα επισκέφτηκα ένα οίκο ανοχής με τους φίλους μου μπας και μου φυγει το αγχος που μου δημιουργηθηκε απο την πρωτη μου τραυματική φορα που δεν ειχα ικανοποιητικη στυση παλι σε οικο ανοχης. ετσι λοιπον είχα μια ακομα δυσάρεστη εμπειρία.
    Δυστυχώς δεν κατάφερα να έχω στύση καθολου αυτη τη φορα.Επειδή είμαι αρκετά τελειομανης και ανασφαλής σαν άνθρωπος είχα άγχος, πιστεύω μιλάμε για περίπτωση ψυχογενης στυτικής δυσλειτουργίας.

    Ειναι γεγονός οτι δεν δυσκολεύομαι γενικά με τις κοπελες σε σημείο να μου την πέφτουν οι ίδιες τις περισσότερες φορές όμως το πάω πίσω απο φόβο μήπως αποτύχω και τις απογοητεύσω και οι φίλοι ρωτουν και ρωτουν γιατι να μένω μόνος ενω εχω ευκαιριες .που να ξεραν!

    Πιστεύετε ότι θα πρέπει να έρθω σε επαφή με κάποια "κανονικη" κοπέλα πρώτα(εννοω οχι επαγγελματια) για να διαπιστώσω αν έχω πρόβλημα ή αυτό ειναι στανταρ ήδη και δεν παιζει ρολο που ηταν σε οικο ανοχης οι εμπειριες και με αγχωσαν; Κάποιος που εχει παθει κατι παρόμοιο εχει κάποια συμβουλή να δωσει; παιδια ξυπναω και κοιμαμαι με αυτη τη σκεψη παρακαλώ βοηθείστε!
    Καλησπερα φιλαρακι.γιατι αγχωθηκες τοσο πολυ στο οικο ανοχης σε αυτη την ηλικια??νομιζα τα σημερινα παιδια θα ηταν πιο κουλ.λοιπον παμε στο προβλημα σου.
    1)αυθορμιτες στυσεις εχεις??
    2)στον αυνανισμο εχεις στυση η οταν και αν θα δεις πορνο??
    Σε μικροτερες ηλικιες στυσεις ονειροξεις ειχες??π.χ οταν εισουν 15 η 17.
    Μηπως πηρες κατι που σε πειραξε??λεω μηπως.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κλασσική η περίπτωσή σου φεύγει με μετάνοια κ αγρυπνία σε τριάντα χρόνια
    Μην λες τετοια στο παιδι βρε ειναι και πιτσιρικας.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    φιλε θα ξαναπας στον οικο αλλα θα κοιτας να ειναι της αρεσκειας σου η κοπελα επισης κοιτα να αποφυγεις τον αυνανισμο για καμια δεκαρια μερες να πηξουν λιγο τα γαλατα πες στην κοπελα οτι εισαι αγχωμενος και δεν εχεις ξαναπαει αυτο θα σε λυσει ως ενα βαθμο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    φιλε θα ξαναπας στον οικο αλλα θα κοιτας να ειναι της αρεσκειας σου η κοπελα επισης κοιτα να αποφυγεις τον αυνανισμο για καμια δεκαρια μερες να πηξουν λιγο τα γαλατα πες στην κοπελα οτι εισαι αγχωμενος και δεν εχεις ξαναπαει αυτο θα σε λυσει ως ενα βαθμο
    Η γνωμη μου ειναι να μην ξανα παει στο οικο ανοχη αφου αυτο ειναι που τον αγχωνει.συμφωνω απολυτα στα υπολοιπα.
    Επισεις αγαπητε θεματοθετη περιμενο της απαντησεις σου

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Αφου βεβαιωθεις οτι δεν ειναι καποιο οργανικο προβλημα (που δε νομιζω οτι θα ειναι) -αυτο θα σε ανακουφισει ως πρωτο βημα- να προσπαθησεις οσο δυσκολο κι αν ειναι να σταματησεις να σκεφτεσαι το ιδιο πραγμα απ το πρωι μεχρι το βραδυ οπως λες. Με την παροδο του χρονου και γνωριζοντας το καταλληλο ατομο, θα σου βγει! Μην προσπαθεις να ''τεσταρεις'' τον εαυτο σου πηγαινοντας στον οικο ανοχης γιατι το κανεις με αγχος και οσο λειτουργεις κατω απο αυτες τις συνθηκες δε θα βοηθησεις την κατασταση!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Αυτοσ μπήκε να κάνει πλάκα κ σας βλέπει που μιλάτε σοβαρά κ δεν έχει τι να πει με τις υγείες σου τέκνο μου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Η γνωμη μου ειναι να μην ξανα παει στο οικο ανοχη αφου αυτο ειναι που τον αγχωνει.συμφωνω απολυτα στα υπολοιπα.
    Επισεις αγαπητε θεματοθετη περιμενο της απαντησεις σου
    αποψη μου ειναι οτι καλυτερα οι πρωτες αποτυχιες με ατομα που δεν τα βαζει ψηλα στις συναισθηματικες του πρωταιρεωτητες παρα να υπαρξει κυνδυνος να το παθει μετα με καποια που τον εδιαφερει δεν θα μαθεις οδηγηση στην πορσε αλλα στο ζασταβα ειναι καθαρα το σκεπτικο μου αυτο δηλαδη να παει να παρει μια καποια εμπειρια

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    αποψη μου ειναι οτι καλυτερα οι πρωτες αποτυχιες με ατομα που δεν τα βαζει ψηλα στις συναισθηματικες του πρωταιρεωτητες παρα να υπαρξει κυνδυνος να το παθει μετα με καποια που τον εδιαφερει δεν θα μαθεις οδηγηση στην πορσε αλλα στο ζασταβα ειναι καθαρα το σκεπτικο μου αυτο δηλαδη να παει να παρει μια καποια εμπειρια
    Απο αυτη τη σκοπια δεν το ειχα σκεφτη.απλα το ειπα επειδη καταλαβα οτι με το σπιτακι αγχωνετε
    .τελοσπαντων μου φενετε οτι ο ελις εχει δικιο.ο τυπος μπορει να μας δουλευη αφου ειναι μεσα και δεν απανταει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    ε αμα μας δουλευει ενταξει τι να πω παντως καλο ειναι αν δεν μας δουλευει να ξαναπαει και να μην το βαλει κατω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    να γνωρισεις μια κοπελα που δεν θα ειναι εμπειρη οπως και εσυ αλλωστε, και το πιθανοτερο ειναι οτι δεν θα εχεις κανενα προβλημα, στο σεξ.
    με αυτην θα μπορεις να κανεις οση ωρα θελετε φασωματα κτλ ετσι δεν θα εχεις αγχος για τα υπολοιπα

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω δε βρισκω λογο να πας σε οικο ανοχης αν δε θες θα προτημουσα να γνωρισεις καπια θα το καταλαβει μεν τη πρωτη φορα οτι δε το ξανακανες αλλα μαλον θα σου δειξει αυτη

Similar Threads

  1. Στυτική δυσλειτουργία - Έμμονες ιδέες;
    By Redknap in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 19-03-2017, 22:46
  2. Στυτικη δυσλειτουργια 20 χρονων??
    By obsessed2s in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 22-03-2016, 14:05
  3. ψυχογενης στυτικη δυσλειτουργια?
    By dimitris21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 27-05-2015, 16:04
  4. Στυτικη δυσλειτουργια
    By spyr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 30-12-2013, 12:07
  5. Πρωτογενής Ψυχογενής Σεξουαλική Δυσλειτουργία
    By giannis88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 22-02-2011, 00:40

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •