Με αγαπάει πραγμαικά ή με κοροϊδεύεϊ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

    Με αγαπάει πραγμαικά ή με κοροϊδεύεϊ?


  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Kgana γεια σου. Δεν θελω να ειμαι απολυτη και να σου πω οτι ο τυπος δεν σε αγαπαει. Βεβαια σκεψου το λιγο, πολυ μεγαλη λεξη για μια σχεση που ειναι απο το internet χωρις να εχεις ζησει πραγματα με τον αλλο, να εχεις μοιραστει....Ειναι πολλα...Η αγαπη απαιτει χρονο, ο ερωτας οχι αλλα η αγαπη ναι. Ας πουμε λοπον οτι ειναι ερωτευμενος. Αν ειναι ερωτευμενος σε θελει για ολα...και για το κρεββατι και για να συζηταει και για να πηγαινει βολτα και τελος παντων θα θελει να τα μοιραστει ολα μαζι σου αλλιως δεν ειναι ,χωρις μου, σου , του δικαιολογιες κτλ. Οταν καποιος ειναι ερωτευμενος δεν τον σταματαει τιποτα.
    Δεν νομιζω οτι η διαφορα ηλικιας παιζει ρολο, για μενα η διαφορα σας ειναι μια χαρα, ουτε θα σου πω γιατι ολοκληρωσες μαζι του απο την πρωτη φορα που τον ειδεσ. Το ενιωθες και το εκανες, οποτε για μενα καλα εκανες. Επομενως για αυτο δεν χρειαζεται τωρα να εχεις δευτερες σκεψεις. Κανεις ομως δεν μπορει να σου εγγυηθει τιποτα. Εννοω οτι επειδη συνεβη αυτο μην νομιζεις οτι τα πραγματα ειναι για τον αλλο οπως ειναι για σενα συναισθηματικα. Μπορει να ειναι ιδια, μπορει να ειναι διαφορετικα. Δηλαδη μην κανεις κατι μονο αν εχεις συναισθηματικες εγγυησεις. Ο,τι και να σου πει εγγυηση σε αυτη τη στιγμη στη σχεση σας δεν υπαρχει. Αυτο θελει κοπο, χρονο και τροπο.
    Αυτο ομως που μπορω να σου πω απο την εμπειρια μου ειναι οτι οταν καποιος ειναι αληθινα ερωτευμενος μαζι σου μπορεις να το καταλαβεις. Αν δεν μπορεις να το καταλαβεις, να το νιωσεις τοτε δεν ειναι ερωτευμενος. Το ενστικτο μας ειναι αλανθαστο. Απλα δεν το ακουμε γιατι μερικες φορες δεν μας αρεσει αυτο που μας λεει η δεν μας βολευει.
    Η γνωμη μου ειναι να ακουσεις το ενστικτο σου και να μην φοβηθεις. Ο,τι και αν σημαινει αυτο.
    Δεν συζηταω για πραγματα του τυπου θα σε θελει μονο για το κρεββατι και θα σε παρατησει. Τι σημαινει αυτο το ετος 2008?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    122
    Σε θελει για το κρεβατι. Στα Τρικαλα δεν κυκλοφορουν παλικαρια της ηλικίας σου(18-25)?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Γειά σου και από εμένα.
    Ίσως να βοηθούσες και εμάς και τον εαυτό σου αν ήθελες να μας περιγράψεις κάπως πως είναι η σχέση σας μετά που βρεθήκατε από κοντά.
    Εχει πολύ καιρό που συνάντηθήκατε? (αν κατάλαβα καλά παέι μισός μήνας?)
    been good, been bad. WILL GO ON

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Εννοω οτι ειμαστε σε μαι εποχη πια που το μονο ευκολο ειναι να βρεις καποιον να κανει σεξ. Το βρισκω πολυ τραγικο να μπει καποιος στη διαδικασια αυτη για να σε ριξει στο κρεββατι.Υπαρχουν πολλες κοπελες που δεν θα χρειαζοταν να τους πει τιποτα και θα πηγαιναν στο κρεββατι μαζι του. Αυτο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    122
    Bonnie1 δεν εχεις δικιο. Για μια γυναικα ειναι πολυ ευκολο να κανει σεξ οποτε θελει. Για εναν αντρα οχι εκτος κ αν η γυναικα που θα παει εχει τα μαυρα της τα χαλια. Καμμια δε το δινει πλεον ευκολα εκτος αν ειναι λιωμα στο μεθυσι.Ολες το παιζουν ιστορια...Ξερω πολλους τυπους που κανουν ταξιδια προκειμενου να γ.......ν. Στην Ελλαδα ζουμε....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Kgana,
    Είναι πολύ δύσκολο για μένα να εκφραστώ για κάποιον άλλον και να μπορέσω να καταλάβω το πως αυτός αισθάνεται μέσα από ένα δύο δικά σου ποστ. Ειδικά σε μία περίπτωση κάπως ιδιαίτερη όπως η δική σου. Και θα ήταν πολύ κρίμα να σου βάλω είτε την μία ιδέα στο μυαλό είτε την άλλη έτσι άκριτα και χωρίς κάποιο στοιχείο.
    Γιαυτό και σου πρότεινα να γράψεις μερικά πράγματα παραπάνω ώστε και εμείς διαβάζοντάς τα να καταλάβουμε αλλά ΚΑΙ εσύ γράφοντάς τα και διαβάζοντάς τα να κατανοήσεις κάπως καλίτερα τα πράγματα.

    Πάντως μιας και το έθεσες το ότι έρχεται το Πάσχα αυτό μπορεί να γίνει και μία καλή ευκαιρία για ένα come together. Θέληση να υπάρχει και τα όποια προβληματάκια μπορούν να διευθετηθούν

    Και όσο για το άλλο που λές (ότι βλέπεις πρώτη φορά τον ευατό σου έτσι αυθόρμητη και ασυγκράτητη ΑΛΛΑ δεν θέλεις να πληγωθείς από μία απόρριψη) ξέρεις αυτό παίζει σε κάθε πιθανή σχέση του κάθε ανθρώπου. Αν σε εσένα είναι κάπως πιό έντονο αυτό δε νομίζω να έχει να κάνει με την συγκεκριμένη σχέση που ξεκίνησες αλλά μάλλον έχει με την διαχείριση του ευατού σου. Αν το έβλεπες λίγο πιό χαλαρά το θέμα ίσως και να ήταν και καλίτερα για σένα.
    been good, been bad. WILL GO ON

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    βασει των οσων γραφεις, εισαι προς το παρον ενα ευχαριστο τριημερο.
    Αν κατι τετοιο σου κανει εισαι μια χαρα.
    Αν θες κατι αλλο (αυτη την στιγμη) τοτε κοψτο.

    Θα σου προτεινα αμα το πακετο που ζεις σε καλυπτει σε ενα ποσοστο, συνεχισε να το ζεις.
    Μονο που θα πρεπει να ξεκαρισεις τι πρεπει να περιμενεις απο αυτον.

  11. #11
    Kgana....
    Εγώ πιστεύω ότι όλα είναι καλά, απλά είναι η πρώτη σου, (ουσιαστικά), ολοκληρωμένη σχέση και αυτό σε κάνει ιδιαίτερα ευάλωτη.
    Προσπάθησε να το ζήσεις όσο πιο όμορφα μπορείς και μη στέκεσαι σε θεωρητικά εμπόδια.

    Εννοείται ότι κάποιος δεν κάνει ολόκληρο ταξίδι μόνο για να @@@, εκτός και αν είναι εντελώς αποτυχημένος.
    Απ όσα διάβασα δεν έκρινα κάτι τέτοιο....
    Αυτή τουλάχιστον είναι η άποψη μου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    εγω νομιζω οτι κατι υπαρχει αναμεσα σας....Η μαλλον δεν μπορω να διανοηθω οτι υπαρχει την σημερον ημερα αντρας εμφανισιμος κ μη που δεν μπορει να βρει κοπελα να κανει σεξ!!Για να κανει ενα ταξιδι τετοιο κατι γινεται...Αλλα εχω αλλο ενα σεναριο στο μυαλο μου(εγω κ ο spielberg ομως εε) που μπορει να παιζει και θα το πω αλλα αισθανομαι ασχημα γιατι μπορει να βαλω σε υποψιες την κοπελα κ να μην εχει καμια σχεση αυτο που θα πω....Μηπως ο τυπος εχει κατι στην αθηνα??ειτε σοβαρο δεσμο ειτε κ γαμο ακομα(ειχε συμβει σε μια γνωστη μου,1 χρονο σχεση ειχαν και ηταν κ οι 2 αθηνα κ αυτος ηταν αρραβωνισμενος)..
    Παντως αυτο το μπερδεμα το νιωθεις γιατι ηταν η πρωτη σου φορα και ευχομαι να ηταν ωραια εμπειρια για σενα!!
    Σ ευχομαι τα καλυτερα να σου συμβουν

  14. #14
    Originally posted by pennoula_v
    εγω νομιζω οτι κατι υπαρχει αναμεσα σας....Η μαλλον δεν μπορω να διανοηθω οτι υπαρχει την σημερον ημερα αντρας εμφανισιμος κ μη που δεν μπορει να βρει κοπελα να κανει σεξ!!Για να κανει ενα ταξιδι τετοιο κατι γινεται...Αλλα εχω αλλο ενα σεναριο στο μυαλο μου(εγω κ ο spielberg ομως εε) που μπορει να παιζει και θα το πω αλλα αισθανομαι ασχημα γιατι μπορει να βαλω σε υποψιες την κοπελα κ να μην εχει καμια σχεση αυτο που θα πω....Μηπως ο τυπος εχει κατι στην αθηνα??ειτε σοβαρο δεσμο ειτε κ γαμο ακομα(ειχε συμβει σε μια γνωστη μου,1 χρονο σχεση ειχαν και ηταν κ οι 2 αθηνα κ αυτος ηταν αρραβωνισμενος)..
    Παντως αυτο το μπερδεμα το νιωθεις γιατι ηταν η πρωτη σου φορα και ευχομαι να ηταν ωραια εμπειρια για σενα!!
    Σ ευχομαι τα καλυτερα να σου συμβουν




    Σίγουρα έχουμε και μεις χιλιάδες ιστορίες για ζευγάρια, αλλά δεν βρίσκεις ότι είναι λίγο άσχετη αυτή που παρέθεσες, με αυτό που μας περιγράφει η κοπέλα?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Η δικιά μου συμβουλη είναι : Κράτα μικρό καλάθι . Μην περιμένεις πολλά απο μια σχέση εξ αποστάσεως . Δυστυχώς , τις περισσότερες φορές , δεν έχουν διάρκεια .

    Κατα τα άλλα , καλή αρχή στον κόσμο των σχέσεων . Ελπίζω κάποια μέρα να βρείς το λιμάνι που η \'\'ομορφιά\'\' του θα σε μαγεύσει και θα ρίξεις άγκυρα ! (αν ζητάς τέτοιο λιμάνι ......... αν όχι , καλά ταξίδια !)

    :)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •