Συνδέεται η μεταιχμιακη με την νυμφομανια? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Ελα δεν θα τη διωξεις..δεν εισαι απο αυτους..
    Θα παρεις ενα κουτι vi...ra και ολα καλα
    Η εσυ θα παθεις πριαπισμο η αυτη θα φτασει στην απολυτη ηδονη χαχαχαχα
    οι νυμφομανεις, δεν φτανουν ποτε στην απολυτη ηδονη, γι αυτο και το επαναλαμβανουν εμμονικα..πολλες γυναικες νυμφομανεις μαλιστα, δεν ικανοποιουνται καν. δεν ολοκληρωνουν δλδ., ειναι ψυχρες στην πραγματικοτητα.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Η νυμφομανης απ οτι εχω διαβασει δεν εχει και ιδιαιτερες προτιμησεις, οτι κατσει δηλαδη σε θεμα ηλικιας, εμφανισης, κοινωνικής θεσης κτλ και δεν εστιάζει μονο στη συχνοτητα οσο στους διαφορετικούς εραστες.
    Ψυχαναγκασμος ειναι, το κανουν για να αποφυγουν ψυχικο πονο σε αντιθεση με το νορμαλ που θα το κανεις για την ευχαρίστηση σου. Καπως ετσι το φανταζομαι.
    Υπαρχει μια γνωστη περιπτωση γυναικας παντρεμενης που χτυπησε στο κεφαλι και εγινε νυμφομανης πηγαινοντας με 80 αντρες σε ενα χρονο, ενω πριν δεν το εκανε.
    Καπως ετσι το φανταζομαι κι εγω. Και σιγουρα υπαρχει διαφοροποιηση στην ποσοτητα και σιγουρα ειναι δουλεια του γιατρου να βαλει τη διαγνωση οπως λεει και η savatage, αλλα θεωρω πως για να ρωτας ως θεματοθετης το ρωτας για προσωπικη σου γνωση, και αντιστοιχα ειναι καλο να εχει μια εικονα ο καθενας για να μπορει να διακρινει το υγιες απο το αρρωστημενο στις συναναστροφες του για να μπορει να προστατεψει και τον εαυτο του (απο πμσ πχ και αλλες περιπετειες). Για αυτο επεμεινα στην ποιοτικη και οχι μονο στην ποσοτικη διαφοροποιηση.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Το "χτυπησε στο κεφαλι και εγινε νυμφομανης" μου ακουγεται σαν αυτες τις πληροφοριες που διαδιδουν κατι κουτσομπολες αργοσχολες χωριατισες. λολ
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Το "χτυπησε στο κεφαλι και εγινε νυμφομανης" μου ακουγεται σαν αυτες τις πληροφοριες που διαδιδουν κατι κουτσομπολες αργοσχολες χωριατισες. λολ
    Αμα σου πω οτι υπαρχει επιστημονικα καταγεγραμενη περιπτωση γυναικας που χτυπησε στο κεφαλι σε τροχαιο και αρχισε να μιλαει γαλλικα στα καλα καθουμενα ενω πριν δεν ηξερε πως θα σου φανει; Λολ. Το ειχα διδαχτει στο προπτυχιακο μου και το θυμαμαι χαρακτηριστικα.
    Δεν ειναι τοσο απιθανο αυτο που λεει, δεν γνωριζω για την περιπτωση συγκεκριμενα και αν ισχυει αλλα δεν το δενω κομπο οτι ειναι κατινιστικο ραδιο αρβυλα. Διαφορα γινονται με εγκεφαλικα τραυματα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Αμα σου πω οτι υπαρχει επιστημονικα καταγεγραμενη περιπτωση γυναικας που χτυπησε στο κεφαλι σε τροχαιο και αρχισε να μιλαει γαλλικα στα καλα καθουμενα ενω πριν δεν ηξερε πως θα σου φανει; Λολ. Το ειχα διδαχτει στο προπτυχιακο μου και το θυμαμαι χαρακτηριστικα.
    Δεν ειναι τοσο απιθανο αυτο που λεει, δεν γνωριζω για την περιπτωση συγκεκριμενα και αν ισχυει αλλα δεν το δενω κομπο οτι ειναι κατινιστικο ραδιο αρβυλα. Διαφορα γινονται με εγκεφαλικα τραυματα.
    χαχαχαχαχααχ επαιζε και πιανο??
    Οκ ποτέ δεν ξερεις, τι να πω.. :P
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Το εχω συναντησει το παραδειγμα αυτο σε διαφορα άρθρα. Πιθανόν ειναι 80 σε 2 χρονια, αλλα σημασια εχει πως αλλαξε δραματικα σεξουαλικη συμπεριφορά.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Το "χτυπησε στο κεφαλι και εγινε νυμφομανης" μου ακουγεται σαν αυτες τις πληροφοριες που διαδιδουν κατι κουτσομπολες αργοσχολες χωριατισες. λολ
    συγγνωμη με πλο το σεβασμο προς ολους και ολες αλλα εμενα αυτο μου θυμησε κατι παλιες τσοντες που βλεπαμε στο αλτερ.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Η τσόντα με το τηλεκοντρόλ ήταν φοβερή
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Η τσόντα με το τηλεκοντρόλ ήταν φοβερή
    χαχα τη θυμασε οντως ηταν φοβερη....αλλα εμενα η αγαπημενη μου τσοντα ηταν με τον αορατο εραστη..η ταινια οχι η σειρα γιατι την ειχαν βγαλει και σε σειρα αλλα ηταν σκετη αποτυχια..
    με την ταινια εδινα τα ρεστα μου

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Φοβερές στιγμές μου θυμισεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Φοβερές στιγμές μου θυμισεσ
    απτης καλητερες περιοδους της ζωης μου..τοτες τα εργαλια μας δουλευαν στο φουλ..νιατα τι να πεις

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Ειναι η ιστορια της Heather Howland

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Ειναι η ιστορια της Heather Howland
    Ποιο ειναι αυτο????

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Αυτη στο παραδειγμα που εγραψα πιο πανω. Κατι επαθε στο κεφάλι και εγινε νυμφομανης.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Αυτη στο παραδειγμα που εγραψα πιο πανω. Κατι επαθε στο κεφάλι και εγινε νυμφομανης.
    Τζορτζ μηπως εγινε και ταινια αυτο???

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Μεταιχμιακή Διαταραχή
    By chesire in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 8
    Last Post: 06-02-2013, 17:32
  2. Με ψυχικές διαταραχές συνδέεται η δημιουργικότητα
    By deleted-member-06-05-2016 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 02-12-2012, 20:23
  3. νυμφομανια??
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 18-09-2011, 18:09
  4. Γιατι το σεξ συνδεεται με την ψυχικη υγεια
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 03-10-2009, 12:22
  5. Νυμφομανία..
    By Boltseed in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 68
    Last Post: 01-10-2008, 15:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •