Γεννιέσαι ή γίνεσαι? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    https://www.youtube.com/watch?v=JWSqqtHTdtk να ευθημήσουμε κ λίγο ...
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  2. #32
    Γενιεσαι. Ποτε δεν γινεσαι.

    Ενας βλακας ποτε δεν θα γινει εξυπνος σε οποιο περιβαλλον και αν βρεθει. Το ξυδι κρασι δεν γινεται.
    Εγω για παραδειγμα αν ειχα γεννηθει ξυπνιος θα ημουν ηδη στα τελειωματα τη σχολης μου και θα πηγαινα να παρω το πτυχιο μου αλλα ξερω οτι ουτε μαθηματικο Σαμου δεν ειμαι αξιος να τελειωσω...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καποιος πετυχημενος , που η λεξη ' πετυχημενος ' επιδεχεται πολλες ερμηνειες , ειπε οτι η επιτυχια ειναι 80% σκληρη δουλεια , και 20% εμπευση η χαρισμα αν θελετε .........δεν θυμαμαι αν τα ποσοστα ειναι αυτα ......

  4. #34
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καποιος πετυχημενος , που η λεξη ' πετυχημενος ' επιδεχεται πολλες ερμηνειες , ειπε οτι η επιτυχια ειναι 80% σκληρη δουλεια , και 20% εμπευση η χαρισμα αν θελετε .........δεν θυμαμαι αν τα ποσοστα ειναι αυτα ......
    εμπνευση εχω ... μου αρεσει πολυ η μουσικη και ψαχνομαι με τους στιχους και τα βαθυτερα νοηματα.. με βοηθουν να αντιμετωπισω την ζωη...
    τωρα σκληρη δουλεια?! δεν κανω προσπαθεια για τιποτα... το μονο να συντηρω τον ευατο μου με την εννοια να την παλευω... εαν ποιανετε αυτο σκληρη δουλεια εχει καλως...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    τωρα σκληρη δουλεια?! δεν κανω προσπαθεια για τιποτα... το μονο να συντηρω τον ευατο μου με την εννοια να την παλευω... εαν ποιανετε αυτο σκληρη δουλεια εχει καλως...
    Δυστυχως δεν πιανεται .......αλλα καπου δικαιολογεισαι,μιας κι εχεις βεβαρυμενο ψυχολογικο ιστορικο, ειχες γραψει ο ιδιος δημοσιως οτι ο πατερας σου ειχε αυτοκτονησει οταν ησουν 5 ετων , βαρυ αυτο .......

  6. #36
    hlias1988
    Guest
    Θελω να πιστευω οτι αυτο θα με κανει ποιο δυνατο... οκ δουλεια δεν εχω ζωη καπνισμα και αγιος ο θεος αλλα σου ξανα λεω θελω να πιστευω οτι θα ανακτησω τις δυναμεις μου και θα σταθω στα ποδια μου ξανα..δεν λεω πτι ειναι ευκολο θα υπαρξουν δυσκολιες .. αλλα η προσπαθεια μετραει... οκ?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    άλλο το ένα, άλλο το άλλο.
    γεννιέσαι άνθρωπος, γεννιέσαι μελαχρινός, γεννιέσαι με δυσμορφία, γεννιέσαι νωρίς ή αργά.
    γίνεσαι καλός, όμορφος, πλούσιος, κλπ.
    νομίζω οτι αν κάποιος έχει κάποιο ταλέντο πχ και δεν το εξασκήσει ποτέ, δε θα γίνει κάτι στη ζωή του.
    όπως επίσς και κάποιος ατάλαντος, αν δουλέψει πολύ, θα γίνει κάτι.
    δεν γεννιέσαι ευτυχισμένος.

  8. #38
    Quote Originally Posted by user View Post
    όπως επίσς και κάποιος ατάλαντος, αν δουλέψει πολύ, θα γίνει κάτι.
    .
    Το ξυδι κρασι δεν γινεται, φιλε μου.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    γιατί να θέλει να γίνει κρασί; ίσως να μην ήταν να γινει κρασί. μικρό το κακό. έχεις φάει ποτέ σαλάτα με κρασόλαδο; μπλιαχ.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by user View Post
    νομίζω οτι αν κάποιος έχει κάποιο ταλέντο πχ και δεν το εξασκήσει ποτέ, δε θα γίνει κάτι στη ζωή του.
    όπως επίσς και κάποιος ατάλαντος, αν δουλέψει πολύ, θα γίνει κάτι.
    δεν γεννιέσαι ευτυχισμένος.
    Σωστο αυτο, user ......

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Θελω να πιστευω οτι αυτο θα με κανει ποιο δυνατο... οκ δουλεια δεν εχω ζωη καπνισμα και αγιος ο θεος αλλα σου ξανα λεω θελω να πιστευω οτι θα ανακτησω τις δυναμεις μου και θα σταθω στα ποδια μου ξανα..δεν λεω πτι ειναι ευκολο θα υπαρξουν δυσκολιες .. αλλα η προσπαθεια μετραει... οκ?
    Καμμια φορα δεν μετραει μονο η προσπαθεια ..........εχω καταλαβει πολυ καλα οτι η εμπειρια σου με τους ψυχιατρος δεν ηταν καλη , οκ. ουτε η δικη μου .........αν γυριζα τον χρονο πισω , θα πηγαινα μονο σε ψυχολογο, χωρις να ξερω αν αυτος ειναι σε θεση να με βοηθησει , αλλα τουλαχιστον δεν θα με εθιζε σε χαπια ........στην χειροτερη δεν θα με βοηθουσε ο ψυχολογος .....

    δεν σου συστηνω να πας σε ψυχολογο, αντι ψυχιατρο, μην εκληφει αυτο ως προτροπη για θεραπεια ......λεω τι θακανα εγω .....

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. 'Όταν γίνεσαι ο ''στόχος'' της παρέας τι κάνεις...?
    By Μητσάκος in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 14-04-2013, 16:41
  2. όταν μιλάει το ποτό...ή όταν γίνεσαι ρεζίλι...
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 50
    Last Post: 30-11-2012, 18:55
  3. γεννιεσαι ή σου παρουσιαζονται?
    By kyknos25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 50
    Last Post: 27-06-2012, 17:37
  4. γεννιεσαι η γινεσαι;
    By stefanos in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 54
    Last Post: 03-06-2007, 23:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •