Ποσες φορες πρεπει να κανει ενας ανδρας σεξ - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 73 of 73
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    υπάρχει ανέκδοτο: τι κοινό έχει ο παντρεμένος με τον μπάκουρο; Απάντηση: και οι δυο νομίζουν ότι ο άλλος γ***ει αβέρτα.

    Λοιπόν, ρώτησα ανδρολόγο πρόσφατα και μου είπε ότι είναι σχετικό - αλλά για τους άνω των 50 θεωρείται καλό να κάνουμε σεξ περίπου 2 φορές τη βδομάδα, ώστε να διατηρείται σε καλή κατάσταση το γεννητικό σύστημα.
    Το ποιος μπορεί να κάνει σεξ περίπου 2 φορές τη βδομάδα με τη νόμιμη σύζυγο, είναι μια άλλη ιστορία...
    Θα μας την πεις και αυτη να μαθουμε ,με τρωει η περιεργεια γιατι βλεπεις ανηκω και εγω στην κατηγορια ¨νομιμη συζηγος"
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Θα μας την πεις και αυτη να μαθουμε ,με τρωει η περιεργεια γιατι βλεπεις ανηκω και εγω στην κατηγορια ¨νομιμη συζηγος"
    τι να πω ο έρμος; Η συμβίωση σκοτώνει τον έρωτα. Όταν έχεις την/ον σύντροφο όλη μέρα μέσα στα πόδια σου, πού να σου δοθεί η ευκαιρία να την επιθυμήσεις; Άσε που και η νοοτροπία του "έχω δέσει το γάιδαρό μου" δεν βοηθάει ιδιαίτερα...

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Δηλαδή αν δεν είχες ρίξει υπογραφή μαζί της θα μπορούσες, και τωρα που ειναι νόμιμη δεν μπορείς?
    ΈΛΕΟΣ
    η συμβίωση σκοτώνει τον έρωτα. Με υπογραφές ή άνευ.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    η συμβίωση σκοτώνει τον έρωτα. Με υπογραφές ή άνευ.
    Ναι, προφανώς όταν αρχίζεις την συμβίωση με την σκέψη "πω πω κακό που με βρήκε" τον έχεις ήδη δολοφονήσει τον έρωτα.
    Κατά τα άλλα όχι, η συμβίωση δεν σκοτώνει τίποτα.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Αναφέρομαι σε ζευγάρια παντρεμένα αρκετά χρόνια με παιδιά, ηλικίας 40 και πάνω. Επίσης εννοειται πως δεν είναι κανόνας, αλλά σχεδόν όλοι γελάνε και μόνο στην ερώτηση. Προσωπικά πιστεύω πως 2 φορές τη βδομάδα παντρεμένοι με παιδιά (ας πούμε 10 χρόνια γάμου) είναι παρά πολύ καλά και μάλλον είναι οι εξαιρέσεις

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    τι να πω ο έρμος; Η συμβίωση σκοτώνει τον έρωτα. Όταν έχεις την/ον σύντροφο όλη μέρα μέσα στα πόδια σου, πού να σου δοθεί η ευκαιρία να την επιθυμήσεις; Άσε που και η νοοτροπία του "έχω δέσει το γάιδαρό μου" δεν βοηθάει ιδιαίτερα...

    Συμφωνω οτι η συγκεκριμενη νοοτροπια σκοτωνει τον ερωτα ,αλλα μιλαμε νομιζω οτι ισχυει και απο τις δυο πλευρες οχι μονο απο την μια ..Γιατι αυτο ισχυει μονο οταν ενας απο τους δυο σταματαει πολυ βασικα πραγματα που αναζοπυρωνει ολο αυτο που εννοεις ......αρα εχεις και εσυ μεριδιο ευθυνης σε ολο αυτο..
    Υστερα να σου πω κατι ,σε μια μακροχρονια σχεση ξερεις τι ειναι αυτο που σκοτωνει τον ερωτα και το παθος?Το ιδιο σου το μυαλο ...αν εσυ εχεις βαλει εκει στο μυαλουδακι σου την γυναικα σου στο τελευταιο σκαλι τι ερωτα να κανεις ?
    Μετα απο τοσα χρονια το κυριοτερο ειναι να κανεις ερωτα πρωτα στο μυαλο της γυναικας σου και αντιστροφα εκεινη στο δικο σου και μετα ελα να μου πεις αν δεν περνας και στην πραξη ...

    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Αναφέρομαι σε ζευγάρια παντρεμένα αρκετά χρόνια με παιδιά, ηλικίας 40 και πάνω. Επίσης εννοειται πως δεν είναι κανόνας, αλλά σχεδόν όλοι γελάνε και μόνο στην ερώτηση. Προσωπικά πιστεύω πως 2 φορές τη βδομάδα παντρεμένοι με παιδιά (ας πούμε 10 χρόνια γάμου) είναι παρά πολύ καλά και μάλλον είναι οι εξαιρέσεις
    Ενταξει πλεον με αυτα που διαβαζω εδω μεσα θα αρχιζω να αμφιβαλω για πολλα ζευγαρια που ειναι παντρεμενα πολλα χρονια οτι δεν ανηκουν στα νορμαλ και κατατάσσονται στις εξαιρεσεις ..
    Ελπιζω να τα λες βαση δικων σου εμπειριων ολα αυτα και οχι βαση θεωριων που λεγονται ......
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Συμφωνω οτι η συγκεκριμενη νοοτροπια σκοτωνει τον ερωτα ,αλλα μιλαμε νομιζω οτι ισχυει και απο τις δυο πλευρες οχι μονο απο την μια ..Γιατι αυτο ισχυει μονο οταν ενας απο τους δυο σταματαει πολυ βασικα πραγματα που αναζοπυρωνει ολο αυτο που εννοεις ......αρα εχεις και εσυ μεριδιο ευθυνης σε ολο αυτο..
    Υστερα να σου πω κατι ,σε μια μακροχρονια σχεση ξερεις τι ειναι αυτο που σκοτωνει τον ερωτα και το παθος?Το ιδιο σου το μυαλο ...αν εσυ εχεις βαλει εκει στο μυαλουδακι σου την γυναικα σου στο τελευταιο σκαλι τι ερωτα να κανεις ?
    Μετα απο τοσα χρονια το κυριοτερο ειναι να κανεις ερωτα πρωτα στο μυαλο της γυναικας σου και αντιστροφα εκεινη στο δικο σου και μετα ελα να μου πεις αν δεν περνας και στην πραξη ...



    Ενταξει πλεον με αυτα που διαβαζω εδω μεσα θα αρχιζω να αμφιβαλω για πολλα ζευγαρια που ειναι παντρεμενα πολλα χρονια οτι δεν ανηκουν στα νορμαλ και κατατάσσονται στις εξαιρεσεις ..
    Ελπιζω να τα λες βαση δικων σου εμπειριων ολα αυτα και οχι βαση θεωριων που λεγονται ......
    Εμενα οι γονεις μου υπηρχε μια περιοδος που για 14 μηνες δεν εκαναν καθολου σεξ(βεβαια ειναι και γεροι ανθρωποι,γυρω στα 50 πια)αλλα υπαρχουν και χειροτερα γενικα δε πολυπηδαει ο κοσμος οταν παντρευεται

  8. #68
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    23
    Οχι και γέροι στα 50!!Από 70 και πανω εισαι γέρος.Στο σώμα,γιατι στην ψυχη εισαι παντα νεος.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Εμενα οι γονεις μου υπηρχε μια περιοδος που για 14 μηνες δεν εκαναν καθολου σεξ(βεβαια ειναι και γεροι ανθρωποι,γυρω στα 50 πια)αλλα υπαρχουν και χειροτερα γενικα δε πολυπηδαει ο κοσμος οταν παντρευεται
    Βρε fuego ξέρεις και πόσο καιρό κάνουν οι γονείς σου να βρεθούμε?
    Φιρμάνι βγάζουν δηλαδή κάθε φορά που πηγαίνουν ???
    Πραγματικά με έκανες και γέλασα !!!!
    Τι ηλικια έχεις 21?

    Σε ενημερώνω λοιπον οτι ο άντρας στα 50 του είναι πιο καλός και από ένα 30αρι ...Δεν έχει σημασία η ποσότητα αλλά η ποιότητα !
    Μην ακούς ποτέ μα ποτέ τι λένε οι άντρες πάνω σε αυτά τα θέματα ,καλύτερα να ρωτάς τις παρτενέρ τους θα έχεις καλύτερη εικόνα !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Βρε fuego ξέρεις και πόσο καιρό κάνουν οι γονείς σου να βρεθούμε?
    Φιρμάνι βγάζουν δηλαδή κάθε φορά που πηγαίνουν ???
    Πραγματικά με έκανες και γέλασα !!!!
    Τι ηλικια έχεις 21?

    Σε ενημερώνω λοιπον οτι ο άντρας στα 50 του είναι πιο καλός και από ένα 30αρι ...Δεν έχει σημασία η ποσότητα αλλά η ποιότητα !
    Μην ακούς ποτέ μα ποτέ τι λένε οι άντρες πάνω σε αυτά τα θέματα ,καλύτερα να ρωτάς τις παρτενέρ τους θα έχεις καλύτερη εικόνα !!!
    Τους ακουσα που το ειπανε πανω σε καυγα αλλα γενικα καταλβαινω ποτε το κανουν,τους παρακολουθω.
    Καλα μην το λες αυτο στα 50 ενας στους 2 αντρες παθαινει ειτε μερικη ειτε ολικη στυτικη δυσλειτουργια,στα 30 σου τα ποσοστα της τεστοστερονης ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση.Δε βλεπεις τον stephen G που προσπαθει μανιωδως να κανει σεξ εκτος γαμου και δε μπορει?Ειναι 45.
    Γενικα ειναι συνθετη η σεξουαλικοτητα του ανδρα και το καθε περσυι και καλυτερα ισχυει.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Σε ενημερώνω λοιπον οτι ο άντρας στα 50 του είναι πιο καλός και από ένα 30αρι ...Δεν έχει σημασία η ποσότητα αλλά η ποιότητα
    Μπράβο Μαριλού! όχι απλά συμφωνώ αλλά κι επαυξάνω. Κι εγώ το λέω αλλά πολλές δεν με πιστεύουν. Είμαι 50 και κάτι ψιλά. Κορίτσια σπεύσατε!

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Συμφωνω οτι η συγκεκριμενη νοοτροπια σκοτωνει τον ερωτα ,αλλα μιλαμε νομιζω οτι ισχυει και απο τις δυο πλευρες οχι μονο απο την μια ..Γιατι αυτο ισχυει μονο οταν ενας απο τους δυο σταματαει πολυ βασικα πραγματα που αναζοπυρωνει ολο αυτο που εννοεις ......αρα εχεις και εσυ μεριδιο ευθυνης σε ολο αυτο..
    Υστερα να σου πω κατι ,σε μια μακροχρονια σχεση ξερεις τι ειναι αυτο που σκοτωνει τον ερωτα και το παθος?Το ιδιο σου το μυαλο ...αν εσυ εχεις βαλει εκει στο μυαλουδακι σου την γυναικα σου στο τελευταιο σκαλι τι ερωτα να κανεις ?
    Μετα απο τοσα χρονια το κυριοτερο ειναι να κανεις ερωτα πρωτα στο μυαλο της γυναικας σου και αντιστροφα εκεινη στο δικο σου και μετα ελα να μου πεις αν δεν περνας και στην πραξη ...



    Ενταξει πλεον με αυτα που διαβαζω εδω μεσα θα αρχιζω να αμφιβαλω για πολλα ζευγαρια που ειναι παντρεμενα πολλα χρονια οτι δεν ανηκουν στα νορμαλ και κατατάσσονται στις εξαιρεσεις ..
    Ελπιζω να τα λες βαση δικων σου εμπειριων ολα αυτα και οχι βαση θεωριων που λεγονται ......
    Βάση μαρτυριών τα λέω, εγώ δεν είμαι παντρεμένος. Βάση εμπειριών μπορώ να πω ότι όταν έχω σχέση δεν έχω καμία όρεξη να κάνω σεξ κάθε μέρα εκτός κι αν είναι καινουρια κοπέλα, στα μέλια που λέμε. Αυτά τώρα στα 43 έτσι, 20 χρόνων χαίρω πολύ, τότε μόνο βυζια και κολους έβλεπα μπροστά μου. Κάθε πράμα στον καιρό του λέει η παροιμία. Δεν εχω κανένα οργανικό θέμα να κάνω κάθε μέρα, απλώς βαριέμαι να κάνω κάθε μέρα.
    Δηλαδή 1-2 φορές τη βδομάδα για παντρεμένους το θεωρείς λίγο; Εγώ το θεωρώ πολύ καλά και υγιέστατο ψυχολογικά

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Βάση μαρτυριών τα λέω, εγώ δεν είμαι παντρεμένος. Βάση εμπειριών μπορώ να πω ότι όταν έχω σχέση δεν έχω καμία όρεξη να κάνω σεξ κάθε μέρα εκτός κι αν είναι καινουρια κοπέλα, στα μέλια που λέμε. Αυτά τώρα στα 43 έτσι, 20 χρόνων χαίρω πολύ, τότε μόνο βυζια και κολους έβλεπα μπροστά μου. Κάθε πράμα στον καιρό του λέει η παροιμία. Δεν εχω κανένα οργανικό θέμα να κάνω κάθε μέρα, απλώς βαριέμαι να κάνω κάθε μέρα.
    Δηλαδή 1-2 φορές τη βδομάδα για παντρεμένους το θεωρείς λίγο; Εγώ το θεωρώ πολύ καλά και υγιέστατο ψυχολογικά
    Ελα ρε συ ποιος κανει καθε μερα ουσιαστικο σεξ και το απολαμβανει ..
    Μονο οταν εισαι σε διακοπες και εισα χαλαρος και ξεκουραστος και βγαζεις γουστα....αλλωτε για αυτο τρελλενομαστε να πηγαινουμε ολοι μας διακοπες ...
    Εσεις οι αντρες εχετε φτιαξει μια εικονική πραγματικοτητα στο μυαλο σας και πατε να καταριψετε το δικο σας ψευτικο ρεκορ ..

    Και εφοσον μιλας για παροιμία νομιζω ξερεις και την αλλη ,το πολύ το κυριε ελέησον το βαριεται και ο παπάς...

    Τι να το κανω, να κανω εγω μια.δυο ή και τρεις φορες την εβδομαδα και να εχει διεκπεραιωτικο χαρακτηρα ..
    Προτιμω να ειναι και μια φορα την εβδομαδα ή οποτε τυχει τελοσπαντων και να ειναι ικανο να καλυψει οσα δεν θα καλυπταν και οι τρες φορες μαζι ..
    Σε ενα γαμο δεν ζεις μονο σου ολη μερα μεσα σε ενα κλουβι και πηδιεσαι με συνχωρεις κιολας σαν τα κουνελια γιατι δεν εχεις ουτε παιδια ουτε αλλα θεματα να ασχοληθεις...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Με πόσους/πόσες έχετε κάνει σεξ..
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 158
    Last Post: 22-06-2021, 01:29
  2. ποσες φορες το εχετε κανει συνεχομενα?
    By KARMA in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 18-12-2020, 02:33
  3. Πόσες φορές συνεχόμενα μπορείτε να το ακούσετε;
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 13-06-2016, 21:01
  4. Πόσες φορές το σκέφτεστε το ίδιο πράγμα
    By mr bubbles in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 05-05-2013, 16:08
  5. Δεν έχει σημασία πόσες φορές θα πέσεις...
    By alexandros3 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 17-04-2008, 11:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •