Προδοσία;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    63

    Προδοσία;

    Καλησπέραα.
    Θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας για ένα θέμα και πως θα αντιδρούσατε εσείς σε μια τέτοια περίπτωση.

    Είναι δύο φίλες. Πχ. Η φίλη Α και η φίλη Β. Η φίλη Α κάνει κάτι με ένα αγόρι για ενα χ μικρό χρονικό διάστημα και οχι κάτι σοβαρό. Αυτός την θέλει αυτή οχι και τόσο, να περνάει η ώρα της περισσότερο που λέει ο λόγος. Η φίλη Β γνωρίζει την κατάσταση αυτή ακριβώς όπως έχει. Και παράλληλα, ενώ το αγόρι έχει ενσωματωθεί στη παρέα και των 2 φίλων, η φίλη Β βγαίνει μαζί του οι δυο τους δηλαδή, αυτός κοιμάται αρκετές φορές σπίτι της. Η φίλη Α δεν επεμβαίνει πουθενά γιατί έχει ψιλοτελειώσει αυτό που είχε με το συγκεκριμένο αγόρι και ούτως η άλλως δεν τον ήθελε και πολύ οπότε δεν την πείραζε. Στην πορεία η φίλη Β αφου συνέχιζε να βγαίνει με το αγόρι αυτό, αυτός άρχισε να την βλέπει ερωτικά και της την έπεσε. Αυτή δεν ενέδωσε λόγω της φίλης Α που ήταν "μαζί" πριν λίγο καιρό.
    Μετά από λίγο καιρό τυχαίνει να βρεθούν και οι 3 μαζί, όπου η φίλη Α καταλαβαίνει όλο το σκηνικό. Η φίλη Β μπροστά στην φίλη Α και το αγόρι ντύνεται πιο προκλητικά, ρίχνει ματιές με νόημα, παίζει διάφορα υποννούμενα τραγούδια, και γενικά με την στάση της δείχνει οτι ήθελε να γίνει κάτι μεταξυ αυτής και του αγοριού αλλά δεν το έκανε λόγω της φιλίας της με την φίλη Α.

    ΥΓ. Η φίλη Α είχε ρωτήσει την φίλη Β αν της αρεσε το αγόρι ακόμη πριν γινει κατι.. και είπε οχι. Επίσης η φίλη Β είχε πει στην φίλη Α οτι το συγκεκριμένο αγόρι την ήθελε. Χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι. Επιπλέον δεν υπήρχε κάτι ερωτικό εκ μέρους του αγοριού αρχικά προς την φίλη Β αλλα αφού τελείωσε με την φίλη Α.

    Και ρωτάω εγω.. Ποια θα ήταν η δική σας αντίδραση αν ήσασταν στη θέση της φίλης Α;
    Θεωρείτε οτι η φίλη Β έπρεπε να πει στη φίλη Α οτι της την έπεσε το αγόρι; Εν τέλη τον ήθελε και αυτη;
    Ή πιστεύετε οτι δεν της το πε για να μην την στεναχωρήσει;
    Η φίλη Α θεωρεί οτι την πρόδωσε η φίλη της δικαίως ή οχι;
    Εν πάση περιπτώση τι θα κάνατε εσείς αν ήσασταν στη θέση και των 2;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Κακως η φιλη Α τα εφτιαξε με ενα αγορι που δεν τον ηθελε και πολυ.τι θα πει να περναει η ωρα της ?τι ειμαστε οι ανθρωποι?βλεπουμε τηλεοραση να περναει η ωρα μας?.
    Η φιλη Β μαλλον ηθελε πιο πολυ επιβεβαιωση.
    Εδωσε την εντυπωση στο αγορι οτι τον θελει και
    Μολις αυτο της την επεσε του εριξε ακυρο τοτες θυμηθηκε τη φιλια με την Α.
    Αν η Β δεν το ειπε στην Α δεν το ειπε οχι για να μην την στεναχωρεσει αλλα για να μην χασει τη φιλη της αφου αυτη ηταν που το προκαλεσε με τη σταση της.
    Θεωρητικα οπως το λες απο προθεση ειναι προδοσια επι της ουσιας ομως δεν ειναι προδοσια
    .Αν ημουν στη θεση της Α θα προσεχα παρα πολυ τη Β.δεν θα της ειχα εμπιστοσυνη..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    συμφωνω με γιωργο.
    αλλα αν δεν εισαι εσυ η ιδια, ουτε η μια ουτε η αλλη, μην καθεσαι να ακους τι @@ρια σου λεει ο καθενας για να δημιουργησει εντυπωσεις . μπορει να μην αληθεια ουτε τα μισα και να στα λενε για να καλυψουν τις πατατες που κανουν..
    ασχολησου με δικες σου σχεσεις.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    63
    Βασικά ήμουν στη θέση της Α.. Και επειδή της την είπα έμμεσα αυτή άλλαξε στάση και έγινε κάπως επιθετική από τότε. Απλά έβγαζε αρκετή κακία μετά από αυτό οτι την κατηγόρησα χωρίς λόγο αφου δεν έφταιγε αυτή επειδή της την έπεσε ο άλλος (προκαλώντας το βέβαια η ίδια) αρχισα σε κάποια στιγμή να έχω τύψεις οτι ίσως να έκανα και γω λάθος.σίγουρα και σε ηλικίες 17-18 δεν σκέφτεσαι και πολύ ώριμα.Αλλα ρε παιδιά ακόμη και γω να μην τον ήθελα που το 'ξερε
    δεν κανεις τετοια πράγματα και ούτε κάνεις κάτι με πρωην αγόρι φίλης σου. Εκτος αν εχει συζητηθει απο πριν εννοειται και εχει ξεκαθαριστει οτι δεν τιθεται κανενα θεμα. Εγω το ένιωσα σαν προδοσία. Αδίκως; Πάντως εμπιστοσύνη μετά από αυτό δεν της είχα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by gkoliobirtol View Post
    Βασικά ήμουν στη θέση της Α.. Και επειδή της την είπα έμμεσα αυτή άλλαξε στάση και έγινε κάπως επιθετική από τότε. Απλά έβγαζε αρκετή κακία μετά από αυτό οτι την κατηγόρησα χωρίς λόγο αφου δεν έφταιγε αυτή επειδή της την έπεσε ο άλλος (προκαλώντας το βέβαια η ίδια) αρχισα σε κάποια στιγμή να έχω τύψεις οτι ίσως να έκανα και γω λάθος.σίγουρα και σε ηλικίες 17-18 δεν σκέφτεσαι και πολύ ώριμα.Αλλα ρε παιδιά ακόμη και γω να μην τον ήθελα που το 'ξερε
    δεν κανεις τετοια πράγματα και ούτε κάνεις κάτι με πρωην αγόρι φίλης σου. Εκτος αν εχει συζητηθει απο πριν εννοειται και εχει ξεκαθαριστει οτι δεν τιθεται κανενα θεμα. Εγω το ένιωσα σαν προδοσία. Αδίκως; Πάντως εμπιστοσύνη μετά από αυτό δεν της είχα.
    Ναι, εχεις απολυτο δικιο σε ολα.

Similar Threads

  1. Φιλία - Προδοσία
    By summer in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 02-03-2016, 13:50
  2. προδοσία εις διπλούν...
    By αννα_παπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 22-01-2016, 20:22
  3. Προδοσια φιλου :/ ?
    By kostasfilip in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 27-04-2014, 02:44
  4. Προδοσια απο ολους
    By unlucky in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 03-09-2013, 08:57
  5. Προδοσια απο φιλη
    By eirini92 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 12-11-2011, 03:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •