Ο σύντροφός μου μιλά συνεχώς για τις παλιές του κατακτήσεις - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για να εχει οποια θελει παντως αυτο σιγουρα σημαινει δε θα τον ενδιαφερει αυτο και θα απαξιει οταν βλεπει γυναικες

    αλλα επειδη ετσι ειναι οι γυναικες συνηθως οταν βλεπουν καποιον να εχει ζητιση τον γουσταρουν και αυτες απλα σε δουλευει μιλοντας για τις προιν του

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    138
    Quote Originally Posted by Elenita View Post
    Πολλά από όσα γράφεις τα γνωρίζω και τα έχω συζητήσει ακόμα και μαζί του. Το μόνο κέρδος που θα μπορούσα να έχω από αυτή τη σχέση είναι συναισθηματικό. Κατά τα άλλα εργάζομαι,έχω δικα μου χρηματα,δικο μου σπίτι και αμάξι. Δεν κερδίζω κάτι, ούτε καν ζητάω κάτι. Οι γονείς μου με προέτρεπαν να είμαι πάντα αυτάρκης και ανεξάρτητη. Ίσως είναι το συναισθηματικό μου κενό που με φοβίζει. Όταν έχασα τον πατέρα μου έχασα το έδαφος κάτω από τα πόδια μου. Δεν μου προσφέρει αυτή η σχέση ούτε τα μισά από όσα έπαιρνα από τον πατέρα μου,αλλά μάλλον μου έχει μείνει μια φοβία πως θα μείνω μόνη στη ζωη μου και Στο μυαλό μου κρατιέμαι από κάποιον. Παιδιά εξυσα σήμερα πολύ την πληγή του πένθους και είναι πραγματικά οδυνηρό.
    Λοιπόν μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα γιατί το έχω ζήσει αυτό που περιγράφεις με οικείο μου πρόσωπο. Γυναίκα έξυπνη, μορφωμένη, όμορφη ήταν με έναν που δν την εκτιμούσε, την υποτιμούσε ουσιαστικά δεν της προσέφερε τίποτα. Η ίδια έχασε όταν έχασε τον πατέρα της που είχαν πάρα πολύ καλή σχέση έχασε όπως και εσύ την γη κάτω από τα πόδια της , μιλουσαν με τον πατέρα της για οτιδήποτε, ήξερε τα πάντα για την ίδια, ήταν το στήριγμα της
    Τότε ο τύπος που ήταν μαζί της ξέρεις τι έκανε? Εκμεταλλεύτηκε την απώλεια του πατέρας της, αυτό το συναισθηματικό κενό που ένοιωθε η κοπέλα, τον φόβο της, και από τότε τα πράγματα και η συμπεριφορά του ήταν ανεξέλεγκτη, δεν μαζευόταν, είχε ξεφύγει της φώναζε, την μείωνε και άλλα ώσπου η κατάσταση έφθασε στο απροχώρητο ευτυχώς η κοπέλα είχε την οικογένεια της και καλούς φίλους και συζητώντας το πρόβλημα της τον χώρισε και βρήκε την ησυχία της, βρήκε ξανά τον χαρούμενο εαυτό της γιατί ύστερα από τις φασαρίες και τις εντάσεις σε τόσο μεγαλο χρονικό διάστημα της φαινόταν πολύ περίεργο να είναι ευτυχισμένη ξανά ακόμα και χωρίς να έχει κάποιον σύντροφο. Έμαθε μέσα από όλη αυτή τη περιπέτεια να ζει, να διεκδικει αυτό που αξίζει. Ακόμα και τώρα ύστερα από πολλά χρόνια θυμάται και λέει πως άντεξε όλα εκείνα που έζησε, τι δύναμη και κουράγιο χρειάστηκε για να ορθοποδήσει ξανά, ποσο κουρασμένη αισθανόταν να ξεκινήσει πάλι από την αρχή, πόσο φοβισμένη ένοιωθε όπως και εσύ όμως ξέρεις τι μου είπε. Ότι δεν μετάνοιωσε ποτέ για την επιλογή της να τον χωρίσει, γιατί αυτός ο άνθρωπος την αντιμετώπισε σαν μηδενικό και δεν το άξιζε.
    Άρα μετά από αυτα που σου ανέφερα, θέλω να σκεφθείς το μέλλον , την ζωή σου. Θέλεις να συνεχίσεις να το ζεις όλο αυτό?
    Έχεις μιλήσει στη μητέρα σου ή σε κάποιον άλλον για αυτό το πρόβλημα?
    Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω, όμως τι πιστεύεις θα ήθελε ο πατέρας σου να σε αντιμετωπιζει ενας άλλος άντρας έτσι? Θα το άρεσε, να σε βλέπει θλιμμένη? Τι πιστεύεις ότι θα σου έλεγε, τι συμβουλή θα σου έδινε?
    Μόνη στη ζωή σου δεν πρόκειται να μείνεις, απλώς τώρα νομίζεις λόγω του σοκ ότι θα είσαι μόνη σου για όλη σου την ζωή. Άλλωστε η μοναξιά είναι επιλογή, δεν εξαρταται από κανέναν άλλον παρα μόνο από εσένα. Εάν εσύ θες να είσαι μόνη σου, θα είσαι διαφορετικά όχι. Αυτό όμως δεν έχει να κάνει με το να μένεις σε μία σχέση που όπως λες δεν σου προσφέρει τα μισά , λόγω φοβίας. Δεν μπορεί να προχωρήσει αυτό άλλο, από την άλλη αυτός δεν πρόκειται να αλλάξει ουσιαστικά ότι και εαν φαινομενικά αποδεικνύει την αλλαγή του ουσιαστικά δεν έχει αλλάξει, γιατί εαν είχε αλλάξει δεν θα σου συμπεριφεφόταν έτσι

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    ρε παιδια υπαρχουν ανθρωποι που σου φερονται σαν μηδενικο και μενεις μαζι τους σε σχεση?και υστερα λεω οτι εγω εχω χαμηλη αυτοεκτιμηση αλλα και ο φιλος σου ολα αυτα που κανει και λεει φωναζουν οτι εχει χαμηλη αυτοεκτιμηση και οποιος νομιζει οτι λεγοντας για τα περασμενα και σιγουρα μεγαλοποιημενα μεγαλεια ειναι δειγμα αυτοπεποιθησης πλαναται οικτρα πλουσια φανατασια εχει ο τυπος και τρομερη ανασφαλεια απλα ευ φιλη δεν εχεις καταλαβει την δυναμη σου δεν θα σου ελεγα ποτε να τον χωρησεις απεχθανομαι τετοιου ειδους συμβουλες εκτος και αν μιλαμε για κακοποιηση απο εκει και περα σιγουρα εχετε προβλημα επικοινωνιας δεν συζητατε η εχεις κουραστει να συζητας εγω θα ελεγα επειδη μου αρεσει να εξαντλω τις πιθανοτητες να του κανεις μια κουβεντα για το θεμα οτι σε ενοχλει πολυ αν δεν κανει πισω και συνεχιζει τοτε ναι χωρησε αλλα ριξε μια προηδοποιητικη ρε παιδι μου αν και βλεπω οτι αργα η γρηγορα γυριζεις κοντα του παντα και πρεπει να δεις τι παιζει και σε αυτο τον τομεα

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Mπορεί να θέλει να δειχτεί, εγω θα σου λεγα να το πάρεις στην πλάκα, αν ήθελε αλλη κοπέλα θα πήγαινε με εκεινη. Επισης μπορείς να λες τα ιδια και για σενα.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by aggelosstr View Post
    Το είχα καταλάβει πως κάποια άσχημη εμπερία σε κάνει να αντιδράς με τόσο απόλυτο τρόπο.
    Τελικά για προβλήματα σχέσεων πρέπει να ρωτάς ανθρώπους που βρίσκονται σε πετυχημένες σχέσεις,. Οι υπόλοιποι θα βγάλουν όλο το θυμό τους και τη πικρία τους.
    Συμφωνω!!!!!!!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Mπορεί να θέλει να δειχτεί, εγω θα σου λεγα να το πάρεις στην πλάκα, αν ήθελε αλλη κοπέλα θα πήγαινε με εκεινη. Επισης μπορείς να λες τα ιδια και για σενα.
    Και με το κερασι συμφωνω!!!!!!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    222
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Συμφωνω!!!!!!!
    Συνέχισε να έχεις τέτοιες απόψεις και το "απογοητευμένη" θα σε αντιπροσωπεύει μια ζωή...

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by NeMeCiS View Post
    Συνέχισε να έχεις τέτοιες απόψεις και το "απογοητευμένη" θα σε αντιπροσωπεύει μια ζωή...
    Ειναι που αυτη εχει πετυχημενη σχεση, γι'αυτο συμφωνει λολ

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 04-08-2017 at 10:40.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by NeMeCiS View Post
    Συνέχισε να έχεις τέτοιες απόψεις και το "απογοητευμένη" θα σε αντιπροσωπεύει μια ζωή...
    Εσυ τι παριστανεις τωρα και μου επιτιθεσαι; Εγω ειπα για χωρισμους; Εσυ ειπες! Θα σου αρεσε να λεγαν στο αγορι σου η κοπελα σου δεν ξερω και τι εισαι να σε χωρισουν γιατι εχεις το ταδε ελαττωμα;;; Και να σε χωριζε γι'αυτο;;

  11. #56
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Εσυ τι παριστανεις τωρα και μου επιτιθεσαι; Εγω ειπα για χωρισμους; Εσυ ειπες! Θα σου αρεσε να λεγαν στο αγορι σου η κοπελα σου δεν ξερω και τι εισαι να σε χωρισουν γιατι εχεις το ταδε ελαττωμα;;; Και να σε χωριζε γι'αυτο;;

    Ενισχύεται η άποψη μου ότι πρέπει να είσαι μέλος που πριν λίγους μήνες διαγράφηκε.
    Οι απόψεις σου,το στυλ σου,το ύφος σου και όλα γενικά,εκεί παραπέμπουν.
    Όσον αφορά το θέμα,προτείνεις ότι να ναι στην νηματοθέτρια!

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    222
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Ειναι που αυτη εχει πετυχημενη σχεση, γι'αυτο συμφωνει λολ
    Το ότι πληγώθηκα από μία σχέση που τελείωσε, ούτε αποτυχημένη με κάνει, ούτε απόλυτη γεματη πικρία για τις σχέσεις. Απόλυτη είμαι στο να μη μένει κάποιος σε μια σχέση που βασανίζεται, ενοχλείται και είναι αδιέξοδο.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by NeMeCiS View Post
    Το ότι πληγώθηκα από μία σχέση που τελείωσε, ούτε αποτυχημένη με κάνει, ούτε απόλυτη γεματη πικρία για τις σχέσεις. Απόλυτη είμαι στο να μη μένει κάποιος σε μια σχέση που βασανίζεται, ενοχλείται και είναι αδιέξοδο.
    Φυσικα και δε σε κανει αποτυχημενη. Ουτε φυσικα σου αφαιρει το δικαιωμα να εκφρασεις την αποψη σου απο τη δικη σου οπτικη. Εγω δεν προετρεψα να χωρισει, αλλα δε με ενοχλησε καθολου η δικη σου απαντηση.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    222
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Εσυ τι παριστανεις τωρα και μου επιτιθεσαι; Εγω ειπα για χωρισμους; Εσυ ειπες! Θα σου αρεσε να λεγαν στο αγορι σου η κοπελα σου δεν ξερω και τι εισαι να σε χωρισουν γιατι εχεις το ταδε ελαττωμα;;; Και να σε χωριζε γι'αυτο;;
    Πως χώρισα είπα όχι πως είμαι κατά των σχέσεων, μισώ τους άνδρες και να χωρίσουν όλες όσες έχουν σχέση επειδή πληγώθηκα... σε απλά ελληνικά γράφω

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    222
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Φυσικα και δε σε κανει αποτυχημενη. Ουτε φυσικα σου αφαιρει το δικαιωμα να εκφρασεις την αποψη σου απο τη δικη σου οπτικη. Εγω δεν προετρεψα να χωρισει, αλλα δε με ενοχλησε καθολου η δικη σου απαντηση.
    Η σχέση ήταν αποτυχημένη όχι εγώ. Το να βγαίνεις από μια αποτυχημένη σχέση για να επιβιώσεις παρόλο που σε πονάει και υποφέρεις, σε κάνει επιτυχημένο και όχι αποτυχημένο.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Παλιές φωτογραφίες...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 16-09-2012, 18:17
  2. "Λίγο ακόμα και θα συνηθίσω, τις παλιές συνήθειες θα σβήσω....."
    By ΕΡΗ_1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 08-06-2012, 19:14
  3. Κοιμάμαι συνεχώς
    By Elenalda_Loukritia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 31-10-2011, 09:59
  4. ΑΝΑΒΑΛΛΩ ΣΥΝΕΧΩΣ!
    By αλίκη! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 20-09-2008, 22:37
  5. ΣΩΠΑ - ΜΙΛΑ
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 18-11-2007, 21:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •