ο αδελφος του αντρα μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196

    ο αδελφος του αντρα μου

    γεια σας με ανυσηχει η συμπεριφορα του αδελφου του συζυγου μου τον ξερω3 χρονια δεν εχουμε πολλα πολλα ειναι συνηθως μουτζουφλης ξινισμενη φατσα θα θελα να ξερω αν ειναι επικινδυνος γιατι παραπονιεται συχνα οτι τον παρακολουθουν οτι βαζουν λογια στο αφεντικο του γιαυτον για να τον διωξουν απο την δουλεια και οτι τον κινηγανε.
    ειναι μαστορας σεγυψοσανιδες βαφει σπιτια ειναι τελειος στην δουλεια του αλλα αυτα με ανυσηχουν που εχει επισης εχει θυροηδη και δεν παιρνει τα φαρμακα του μηπως ειναι απο εκει ολα???επειδη εχω γεννησει και εχω μωρο ειναι επικινδυνος να μας βλαψει?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Ένα μικρό ποσοστό των ατόμων με ψύχωση είναι επικίνδυνα.

    Αν κάποιος ήταν βίαιος κ πριν το επεισόδιο πολύ πιθανόν να είναι κ μετά. Επίσης η χρήση ναρκωτικών ή αλκοόλ συμβάλουν στη βια.

    Από κει κ πέρα ο κουνιάδος σου περισσότερο βασανίζεται κ υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να κάνει κακό στον εαυτό του παρά σε άλλους.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Κράτα μια απόσταση φιλίας-αδιαφορίας. Μην τον προκαλείς και μη του δίνεις αφορμές να στραφεί εναντίον σας, αν φοβάσαι τόσο.

    Και η παραμικρή λέξη ή πράξη μπορεί να πυροδοτήσει εντάσεις.

    Κατά βάθος, πιστεύω ότι την ξινίλα του δεν πρέπει να την πάρεις προσωπικά. Είναι βαθύτατα προδωμένο και απογοητεύμένο άτομο, που έχει περάσει πολλά. Ίσως να έχει και κάποια ψύχωση.

    Αυτό το άτομο σίγουρα έχει τα δικά του, αλλά εσύ και ο σύζυγός σου πρέπει να έχετε μια τυπική και σωστή στάση απέναντί του.

    Αν του φερθείς σωστά, δεν έχεις να φοβάσαι κάτι. Αν όμως όλος ο κόσμος έχει θέματα μαζί του, τι να πω... Θα το βρει το δρόμο του στο σωστό σημείο.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    3 χρονια που τον ξερεις, εχει κανει ποτε κακο σε κανεναν?? Σου εχει πει ο αντρας σου αν ο αδελφος του εχει ιστορικο ψυχολογικων διαταραχων? Αν υπονοεις οτι μπορει να πασχει απο ψυχωση, το σκεφτηκες απο μονη σου ή εχεις ακουσει κατι σχετικο απο την οικογενεια του?
    Μπορει οντως να λενε πραγματα στη δουλεια για αυτον πισω απο την πλατη του, σιγα το σπανιο σεναριο.
    Και τι εννοεις αν φταιει ο θυρεοειδης? Γκουγκλαρε να δεις τα συμπτωματα του θυρεοειδους........

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Τυπικές σχέσεις έχουμε δεν φοβαμαι αυτά τα άτομα .και εγώ έχω ψυχιατρική διαταραχή αλλά διαφέρει από την σχιζοφρένεια.εγω έχω διαταραχή πανικού 10 χρόνια.διαβαζω ποστ παλιά μου εδώ και με πιάνουν τα γέλια δεν παλευομουν.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Γραφεις στο αλλο ποστ οτι πασχεις απο νοσοφοβια εκτος απο διαταραχη πανικου και οτι δεν παιρνεις αγωγη. Μηπως επειδη περνας κριση νοσοφοβιας σε εχει πιασει μαζι ενας γενικοτερος φοβος οτι θα σου συμβουν καταστροφες?
    Το εχεις σκεφτει να κανεις ψυχοθεραπεια για να παρεις απαντησεις απο ειδικους?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Θυροειδη εχει η γυναικα του θειου και παρουσιαζει παρομοια συμπτωματα.παντου ερωμενες του θειου μου βλαπει και δεν τολμαει γειτονισα να της πει καλημερα.αν το κανει νομιζει οτι της λενε καλημερα για το θειο μου.επεισεις νομιζει οτι καπιοι θελουν νατης κλεψουν τα συμβολαια σπιτιου της.και αλλες φορες τα χρυσα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    χαχαχαχαχαχααχαχχ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Katerina2015 View Post
    Τυπικές σχέσεις έχουμε δεν φοβαμαι αυτά τα άτομα .και εγώ έχω ψυχιατρική διαταραχή αλλά διαφέρει από την σχιζοφρένεια.εγω έχω διαταραχή πανικού 10 χρόνια.διαβαζω ποστ παλιά μου εδώ και με πιάνουν τα γέλια δεν παλευομουν.
    Άδικα φοβάσαι. Το είπαν και πιο πάνω. Πιο πιθανό είναι να βλάψει τον εαυτό του, παρά οποιοδήποτε άλλο.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Είμαι σαν τον αδερφό του άντρα σου το πάθαμε επειδή δουλεύουμε από μικροί κ δε βγάλαμε λεφτά η πίεση που έχουμε κάθε μέρα λόγω της δουλειάς κ του οικονομικού είναι τεράστια κ κλαταραμε αν έβγαζε λεφτά θα ήταν καλά ρώτα κ γιατρό λόγω πίεσης είναι που κανένας δεν αντέχει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    δικιο εχετε παιδια εγω εχω και αρρωστοφοβια κανω τα παντα για να μην κουραστω.εγω τα ειχανα τα νιωσω ολα αυτα πανω απο 6 χρονια οταν γεννησα προσφατα δεν με πιασε η ναρκωση και απο εκει ξανα αρχισε ο γογλοθας ενιωσα να με σφαζουν κανονικα.
    κανω ψυχοθεραπεια μεσο σκαιπ 2 μηνες τωρα δεν μπορουσα την ζεστη την κουραση την οδηγηση ολα σιγα σιγα με παρα πολυ κοπο και πισωγυρησματα φευγουν.
    εχει αγχος ο κουνιαδος για τα λευτα χροσταει τοσπιτι του ακομα δεν το εχει ξεχρεωσει και εφυγε ολανδια για να δουλεψει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Κατερινα σε θαυμαζω. Διαβαζω παρα πολλες δημοσιευσεις απο αρρωστοφοβικους και πραγματικα εχω παθει πλακα με το ποσα πολλα ειναι τα περιστατικα, δεν το φανταζομουν. Επισης, δε φανταζομουν οτι εχει τοσο παρομοιο τροπο λειτουργιας οπως η ανορεξια, στην οποια ο ασθενης εχει τελειως διαστρεβλωμενη εικονα πραγματικοτητας και νομιζει οτι οι αλλοι ειναι που του λενε αρλουμπες.
    Εσυ, ομως, το συνειδητοποιεις και το παλευεις. Πολυ σπανιο! Μπραβο σου! Καλη επιτυχια ευχομαι, ειναι τρελο ζορι αυτο που τραβας.
    Τωρα που νιωθεις καλυτερα δοκιμασε σιγα σιγα και την οδηγηση. Δεν κανει καλο η κλεισουρα γενικως

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    καταλαβαινω τι εχω γιατι ολοι στο σοι μου νοσοφοβια εχουμε ολο πεθενουμε και ολο εδω ειμαστε.οδηγαω και απαω για ψωνια με το μωρο βολτες αλλα ζοριζομαι.ακομα δεν μπορω να παω για μπανιο γιατι κανει ζεστη πολυ εκει δεν εχω που να προφυλακτω και αποφευγω τα πολυσυχναστα μερη τα μετρο τα μεσα σιγκινωνιας .εχω και μερικες ειδηκες φοβιες ετσ λεγονται αυτα η κοινονικη φοβια αλλα τα παλευω ολα για την μπεμπα μου γιατι με εχει αναγκη εχει τραβηξει πολλα η νεραιδα μου.
    υπαρχουν πολλα που με ζοριζουν σχετικα με το μωρο γιαυτο δεν με πιασε η ναρκωση ειμουν τρομερα αγχωμενη που ενας νορμαλ ανθρωπος θα λιγιζε με ολα αυτα.δεν φανταζεστε τι εχω περασει τι εχω δει πως περναω την μερα μου ενας ατελειωτος γογλοθας αλλα ολα για καποοιο λογο γινονται με τημωρει ο θεος και μου αξιζει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Δε λες καμμια καλη κουβεντα και στο μικρο μας που υποφερει απο αρρωστοφοβια αντι να χαιρεται τη ζωη 16 χρονων εφηβος?
    https://www.e-psychology.gr/forum/th...BF%CF%80%CE%B7

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    τι να πω δεν το εχω ξεπερασει.εχω φρικτη ημικρανια και πηρα ντεπον και με πιασε η κοιλια μου το μεσημερι και φοβαμαι μην παθω κατι γιατι μετα 6 ωρες πηρα ξανα ενα ντεπον.λες να παθω κατι?εχει ενοτητα για νοσοφοβια ?αν και ο ψυχολογος μου ειπε να μην ψαχνω παριγορια γιατι δε θα μου περασει ποτε .

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ο αδελφός μου!
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 21-08-2015, 14:02
  2. Ο αδελφός μου!
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 75
    Last Post: 26-07-2015, 22:26
  3. Ο αδελφός μου ο μαλάκας
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 03-05-2015, 18:40
  4. Ο αδελφός μου!
    By δελφίνι in forum Κακοποίηση
    Replies: 19
    Last Post: 03-03-2015, 22:56
  5. O αδελφός μου.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 41
    Last Post: 28-11-2014, 19:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •