Ού μπλέξεις ;;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    7
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, και μόνο που "μιλάω" και τα βγάζω από μέσα μου είναι σαν να έφυγε ένα βάρος από πάνω μου.πραγματικα πιστεύω πως δεν χρειάζεται καθημερινή επαφή μαζί της γιατί πολύ απλά δε μιλάει με τα παιδιά. Είναι οι συζητήσεις που θα πάει τα παιδιά εννοείται ποτέ θα της βάλει τα χρήματα και οοοοτι άλλο.. ακριβώς λοιπόν επειδή εγώ δεν μιλάω με τον πρώην μου παρά μόνο για το ποτέ θα πάρει τον μικρο, κι αυτό επειδή τον ενοχλούσε! μου έλεγε συνεχώς να βάλω ένα προγραμμα και να μην τηλεφωνεί συνεχώς. τσαντιζοταν απίστευτα. Όσο αφορά το γάμο, ξέρω πως καμία φορά οι άντρες λένε πράγματα απλά για να τα λένε... είναι πολύ εύκολο να λες σε κάποιον παντρέψου με όταν δεν μπορεί να γίνει με κανένα τρόπο αυτό τη δεδομένη χρονική στιγμή!!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    ωπα τι θα πει να τον κανει τουρμπο?δηλαδη να καταπιεζει αυτα που νοιωθει?και γιατι εκεινη δεν καθεται να ασχολειται με τον πρωην αντρα της που εχουν και αυτοι ενα παιδακι?οταν κανεις νεα σχεση προχωρας δεν καθεσαι να ασχολεισαι με το παρελθον συνεχεια και τηλεφωνα και συναντησεις
    Φίλε ironman, έχεις παιδιά; Εγώ δεν έχω, ούτε παντρεμένος είμαι. 22 είμαι. Αλλά αν ήμουν σε παρόμοια φάση, θα είχα ανοικτή επικοινωνία με τη μητέρα των παιδιών μου. Τα παιδιά, δεν πρέπει να έχουν το μέρος κανενός σε τέτοιες καταταστάσεις και σε αυτές τις ηλικίες. Πρέπει το πράγμα, να είναι πιο ανώδυνο για τις ψυχές των παιδιών.

    Και ναι, μπορεί να γίνει τούρμπο. Άνθρωπος είναι, δουλεύει, έχει τα δικά του προβλήματα στη δουλειά, υποχρεώσεις σε δυο σπίτια. Μια φιτιλιά αρκεί για να τον κάνει να την αφήσει. Ειλικρινά. Χρειάζεται διαλλακτικότητα, τακτ, διπλωματία, αν έχει κάποιο παράπονο.

    Με σκηνές και με φωνές, ποτέ δεν κέρδισε κανένας.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Φίλε ironman, έχεις παιδιά; Εγώ δεν έχω, ούτε παντρεμένος είμαι. 22 είμαι. Αλλά αν ήμουν σε παρόμοια φάση, θα είχα ανοικτή επικοινωνία με τη μητέρα των παιδιών μου. Τα παιδιά, δεν πρέπει να έχουν το μέρος κανενός σε τέτοιες καταταστάσεις και σε αυτές τις ηλικίες. Πρέπει το πράγμα, να είναι πιο ανώδυνο για τις ψυχές των παιδιών.

    Και ναι, μπορεί να γίνει τούρμπο. Άνθρωπος είναι, δουλεύει, έχει τα δικά του προβλήματα στη δουλειά, υποχρεώσεις σε δυο σπίτια. Μια φιτιλιά αρκεί για να τον κάνει να την αφήσει. Ειλικρινά. Χρειάζεται διαλλακτικότητα, τακτ, διπλωματία, αν έχει κάποιο παράπονο.

    Με σκηνές και με φωνές, ποτέ δεν κέρδισε κανένας.
    μα δεν μιλησα για φωνες και σκηνες εκτος αν ειδες κατι τετοιο και σε ξαναρωταω και η κοπελα εχει ενα παιδακι γιατι αν ειναι ετσι να μην μπει και αυτη στη διαδικασια καθε λιγο και λιγακι τηλεφωνο τον πρωην συζηγο δεν παει ετσι δηλαδη απο φοβο μην χασουμε καποιον δεν θα χασουμε και τον εαυτο μας και θα φοβομαστε να μιλησουμε και αυτο ειναι τωρα που αποτρεπει την φιλη απο το να μην μιλησει ο φοβος μηπως τον στεναχωρεει και τον χασει

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    μα δεν μιλησα για φωνες και σκηνες εκτος αν ειδες κατι τετοιο και σε ξαναρωταω και η κοπελα εχει ενα παιδακι γιατι αν ειναι ετσι να μην μπει και αυτη στη διαδικασια καθε λιγο και λιγακι τηλεφωνο τον πρωην συζηγο δεν παει ετσι δηλαδη απο φοβο μην χασουμε καποιον δεν θα χασουμε και τον εαυτο μας και θα φοβομαστε να μιλησουμε και αυτο ειναι τωρα που αποτρεπει την φιλη απο το να μην μιλησει ο φοβος μηπως τον στεναχωρεει και τον χασει
    Υπάρχουν πρώην και πρώην... Υπάρχουν χωρισμένοι γονείς που έχουν αφήσει τα παιδιά τους στην τύχη τους και κοιτάζουν πως θα ταϊσουν την γκόμενα, τον ΟΠΑΠ και τα όποια άλλα πάθη τους τους και χωρισμένοι γονείς που τα δίνουν όλα για τα παιδιά τους. Να μην τους λείψει τίποτα. Ούτε αγάπη, ούτε ρούχα, ούτε παιχνίδια, ούτε σχολικά, ούτε φαγητό, ούτε τίποτα! Να τα έχουν όλα!

    Δε θέλω να προεξοφλήσω τίποτα, θα είχε ενδιαφέρον να μας πει η Lini92 για τη σχέση που έχει σήμερα με τον πρώην της.

    Δεν ξέρω αν νοιάζεται και πόσο, για το παιδάκι του. Βασικά, ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεών του.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    δεν ειπα να μην εχει σχεση με τα παιδια του φιλε μπερδευεσαι ουτε να μην τα βλεπει και αν νοιαζονταν τοσο και στο φιναλε με τα παιδια ας μην χωριζαν αλλα μερικες φορες γιαυτο χωρζουν τα ζευγαρια για να ειναι καλα τα παιδια οταν ομως παιρνεις μια αποφαση να συνεχισεις την ζωη σου παρακατω δεν μπορεις να εισαι διαρκως στα τηλεφωνα με την πρωην γυναικα σου τα τηλ ειναι απαραιτητα μονο για την στιγμη που θα δεις τα παιδια και θα πεις δυο κουβεντες σε φιλικο και πολιτισμενο επιπεδο ναι θα ηθελα να ακουσω και την αποψη της φιλης ποια ειναι η δικη της σχεση με τον πρωην αντρα στο θεμα παιδιου

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    δεν ειπα να μην εχει σχεση με τα παιδια του φιλε μπερδευεσαι ουτε να μην τα βλεπει και αν νοιαζονταν τοσο και στο φιναλε με τα παιδια ας μην χωριζαν αλλα μερικες φορες γιαυτο χωρζουν τα ζευγαρια για να ειναι καλα τα παιδια οταν ομως παιρνεις μια αποφαση να συνεχισεις την ζωη σου παρακατω δεν μπορεις να εισαι διαρκως στα τηλεφωνα με την πρωην γυναικα σου τα τηλ ειναι απαραιτητα μονο για την στιγμη που θα δεις τα παιδια και θα πεις δυο κουβεντες σε φιλικο και πολιτισμενο επιπεδο ναι θα ηθελα να ακουσω και την αποψη της φιλης ποια ειναι η δικη της σχεση με τον πρωην αντρα στο θεμα παιδιου
    Πάντως μπράβο τους για το επίπεδο που κρατάνε και για τη σχέση που διατηρούν. Ευελπιστώ για την κοπέλα, να μην υπάρχει ανησυχία.
    Και δεν υπάρχει, αν την αγαπά και αν νοιάζεται για αυτή.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    7
    Πραγματικά αυτό είναι που δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω.. γιατί όποτε συζητάμε εκείνος υποστηρίζει πως δεν είναι καλη μητέρα, οτι την νοιάζουν μόνο τα χρήματα αλλά να μην τα ξοδεύει κατάλληλα για τα παιδιά. Δεν θα μπω όμως σε αυτό το ζήτημα. Ο καθένας γνωρίζει καλύτερα. Δεν μπορεί όμως να λέει και να ξαναλέει σε μένα και εκεί που πρέπει να τα πει να είναι μούγκα. Ίσως και αυτό να είναι που με ενοχλεί περισσότερο.. απ τη μια λέω δεν θα ξανά ασχοληθώ όμως το κάνω συνεχώς . Η πλάκα είναι πως όταν της είπε επίσημα ότι είναι μαζί μου εκείνη του είπε πως θέλει να με γνωρίσει. Εννοείται πως δεν δέχτηκα. Δεν υπήρχε λόγος.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    εσυ δεν μας ειπες ομως ποια ειναι η σχεση σου με τον πρωην αντρα σου στα των παιδιων?μηπως κανεις ακριβως το ιδιο?

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    7
    Όχι βέβαια. Καμία σχέση! Αν κι ο δικός μας χωρισμός ήταν πολύ πιο πρόσφατος εμείς επικοινωνούμε μια φορά την εβδομάδα για να οριστικοποιήσουν την ώρα που θα πάρει τον μικρο. Τίποτα παραπάνω.. και αυτό γιατί από την αρχή μου είχε πει πως πρέπει να έχω ένα προγραμμα και όχι να με καλεί οποιαδήποτε στιγμή θελήσει.σε αντίθεση με εκείνον λοιπόν εγώ είμαι πολύ τυπική ..

  10. #25
    Miliva21
    Guest
    Νταξει ειναι λιγο αβολο ολο αυτο γενικως...ομως το ηξερες....με το να δεχτεις αυτον ηξερες οτι εχει δυο μικρα παιδια και μια πρωην.....και δν μπορει να αποκοπει απο την οικογενεια του...θα εκανε κακο στα μικρα να μη μιλουσε καθολου με τη μητερα τους......μπορει να εχουν χωρισει σαν ζευγαρι αλλα σαν γονεις πρεπει και θα ειναι παντα μαζι........μη ξεσπασεις γτ θα αγριεψει και θα παρει επιθετιξξ σταση.........θα σε πει παραλογη κ οτι δν μπορει να αποκοπει απο τα παιδια κ τη πρωην του κ εν μερει θα εχει δικιο γ τη πρωην αυτο π μπορεις να κανεις ειναι εαν σε ενοχλει τοσο η καθημερινη επικοινωνια με τη πρωην να του το φερεις απεξω απεξω...........και διακριτικα.....

    Πολυ πιθανο η επικοινωνια ν εχει ν κανει με τα παιδια..μαμα τους ειναι θα τον παιρνει τηλεφωνο γ να του λεει τα κλασικα....να του βαλεις ζακετα του παιδιου γτ κανει κρυο....μη του δωσεις να φαει γλυκο ξανα γτ δεν εφαγε το μεσημερι και τετοια......δν υπαρχει λογος ανησυχιας γ μενα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •