Και φέτος το καλοκαίρι νιώθω το ίδιο κενό μέσα μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    ολλοι ηραθαμε στον κοσμο μονοι κ θα φυγοθμε μονοι. κ στο ενδιαμεσο τρεχουμε πισω απο ατομα που θελουμε με το ζορι να τουε κανουμε φιλους για να μην αισθανωμστε μονοι. αλλα η αληθεια ειναι οτι ειμαστε μονοι. κ αυτοι που εχουν φιλους μην νομιζεις οτι ειναι καλα τρεμουν μην βεθουν μονοι. γιαυτο πολες φορες παρασερνωνται κ μπλεκουν με μαλακιες, η παν με ατομα κατανανγκαστικα. εσυ ομως ενω θελεις παρεα το αναγνωριζεις οτι με καποιους δεν αισθανεσαι καλα. ασθανεσαι το μερος πολυ ριχο κ οτι δεν μπορεις να επικηνονησεις χαλαρα εκει με εκεινους. δεν εχεις κατι κακο. κ γω ετσι νιοθω με πολους. καποιες φορες που θελω να βγω με οποιον νανε με πιεζω απλα για να βγωψ αλλα κ απο την αλλη δεν σταματαω να προχωραω την ζωη μου κανωντας αυτα που θελω κ αυτα που εξαρτιωνται απο μενα αλλα κ ξερωντας πως με καποιους τεριαξω οχι υπερβολικα αλλα σε εναν βαθμο που να μπορω να αισθανθω ανετα. το ξανα τονιζω αποκτισε καλη σχεση με τον εαυτο σου ωστε να δυναμωσεις κ να αισθανθεις ανεξαρτιτος κ μετα προχωρα την ζωη σου εχωντα ςτην υπομονη να βρεις καποια καλα ατομα. αυτα ελπιζω κ γω να μην σε μπερδεψα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    218
    Καταρχάς χαίρομαι που με καταλαβαίνεις. Είναι αλήθεια ότι η ευτυχία πηγάζει από μέσα μας αλλά αν δεν κάνεις κάποια πράγματα που θες πάρα πολύ τότε θα σου μείνουν απωθημένα. Το θέμα είναι να ρισκαρεις γι αυτό που θες και όχι να φοβάσαι όπως εγώ. Και όντως κάποιοι μπορεί να έχουν χιλιους δυο ανθρώπους γύρω τους αλλά να νιώθουν μοναξιά, εγώ πάλι νιώθω ότι δεν έχω τους σωστους ανθρώπους δίπλα μου.

  3. #18

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    ξερεις τι σκευτωμαι? υπαρχει κατι που πιστευω αλλα δεν εχω μπορεσει να το αποδειξω κ αυτο εχω ως στοχο αυτο τον καιρο. υπαρχει η θεωρια πως οσο πιο "γεματος" ειναι καποιος ανθρωπος τοσο πιο γοιτευτικος κ ενδιαφερον ανθρωπος φενεται. δεν ειμαι σηγουρος αλλα εκει καταλιγω κ θελω να το επιβεβαιωσω αλλα μεχρι στηγμης δεν το εχω καταφερει αρκετα για να πω ναι με σηγουρια. θαθελα κ πανω σαυτο να μου πουν κ εσυ αλλα κ οποιος θελει αν το πιστευει. τωρα τι ενοω με τον ορο "γεματος". ενοω συνεσθηματικα γεματος. ενοω εναν ανθρωπο(αντρας η γυναικα) που δεν φωβαται οχι μονο να μπορει να καθησει μονος/η αλλα κ να προχοραει μονος/η κ να αντιμετοπιζει την ζωη μονος/η κ γενικα να μαθει να πολλεμα στη μαχη της ζωης μονος/η. τουλαχιστον για μενα ενα τετοιο ατομο θαταν προτυπο. αλλα κ δεν ενοω ναναι αποξενμενο αγριμη αλλα να μπορει να ειναι κ μονος αν χρειαστει αλλα κ με τον κοσμο οταν θελει. υπαρχει ομως κατι που ξερω με σηγουρια πως οσο πιο πολυ δεν σε νιαζει τοσο πιο πολυ τους νιαζει. αυτο το ξερω με σηγουρια. ευχωμαι νασαι καλα κ καλη προοδο!!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    αν ισχυει αυτο τοτε το να μεινεις μονος η το να εχεις την οποιαδιποτε απολεια στη ζωη σου μπορει να ειναι ενα οδυνηρο γεγονος αλλα ειναι κ μια ευκαιρια για να ολοκληροθεις σαν ατομο. να εχει φυγει πλεον η αναγκη να θελεις απεγνοσμενα να εχεις μια παρεα η να ανοικεις σε μια παραταξη η μια κερκιδα για να προχορησεις κ αν δεν ανοικεις να τραβας χειροφρενο κ να περημενεις καποιον αλλον να στο λυσει. σημενει να εχεις εσυ ολλο τον ελενχο του οχηματος σου που το οχημασου ειναι ο εαυτοσου

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    ....γιατη δεν κανεις μια δοκιμη να δεις αν υσχυει, ααα κ μην κανεις το λαθος να κρινεις οτι θα ειναι ολλα σκατα κ πως θα γαμηθουν ολλα κ τα σχετικα πριν το δοκιμασεις, φτασε στην κορυφη κ μετα κρινε το αν ειναι ωραια η θεα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    218
    Για μένα ευτυχισμένος άνθρωπος είναι αυτός που γενικά δεν φοβάται, που νιώθει ελεύθερος, όπου δηλαδή και να τον βάλουν αυτός θα βρει τρόπο να περάσει καλά

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    κ γω τα σκευτωμουν αυτα . επισης σκευτωμουν πως ενας νεκρος σαν εμενα δεν θα ειχε καμια δουλεια αναμεσα στους ζωντανους. ξερω οτι αν εχεις μεινει μονος κ νιοθεις να νεκρωνεις συνεχος ειναι παρα πολυ ασχημο αλλα πρεπει κ να ξερεις πως εσυ ο ιδιος φτανεις κ περισευεις για να ζψντανεψεις κ να βγεις εκει εξω κ να διεκδηκηδικησεις αυτα που θες.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    παντος ναι. περιπου αυτο που λες ηθελα να περιγραψω

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. 21 χρονών και ανάπηρος μέσα στον ίδιο μου τον εαυτό
    By Aps_mustang in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 04-06-2014, 06:13
  2. Νιωθω να εσπασε κατι μεσα μου-με τον καλυτερο μου "φιλο"...
    By groundzero2. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-04-2013, 00:54
  3. δεν εχω διαθεση για τιποτα νιωθω ενα κενο
    By klio87 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 27-08-2012, 18:22
  4. νιώθω πως το τρένο της ζωής μου περνάει από μπροστά μου χωρίς εγώ να είμαι μέσα....
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-07-2012, 03:46
  5. Δύο άνθρωποι μέσα στο ίδιο σώμα...
    By sasa... in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 09-06-2011, 15:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •