Γειά σας εδώ και 3 χρόνια πάσχω από χρόνιο πυελικό άλγος , με έχει καταστρέψει την ζωή, δεν αισθάνομαι καθόλου καλά και με έχει προκαλέσει κατάθληψη αυτή η κατάσταση, είμαι 26 ετών κοιμάμαι νωρίς το βράδυ το προϊ ξυπνάω αργά (12 :00) αισθάνομαι κουρασμένος και θέλω να ξανακοιμηθώ δεν έχω όρεξη να κάνω οτιδήποτε, δεν θέλω πχ πλέον να βγαίνω με τους φίλους μου , επίσης είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής κοντεύουμε τώρα Σεπτέμβρη και δεν έχω διαβάσει τίποτα μέχρι τώρα για την εξεταστική , επίσης τώρα τελευταία έχω σκέψεις να βλάψω τον εαυτό μου! Τι μπορώ να κάνω ? ;( Επίσης είχα ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή σε πολύ μικρό βαθμό όμως λόγου αυτής της πάθησης επιδυνώθηκε πολύ η παθηση μου . Δεν ξέρω απο πού προέρχεται το πυελικό άλγος μου ! Έχω πάει σε ένα κάρο γιατρούς με βρήκανε ότι δεν έχω τύποτα ! Μέχρη που πρόσφατα πήγα σε ένανουρολόγο με είπε ότι πάσχω απο σύνδρομο χρόνιου πυελικού άλγους και πως θα πρέπει να επισκευτώ κάποιον ειδικό γιατρό πάνω στο θέμα αυτό. Επίσης έχω θέμα με έντερο μου έχω βαρυά δυσκιλειώτητα , επίσης έχω τεινέσμό( είναι μια αίσθηση ότι θέλεις να πηγαίνεις στην τουαλέτα ακόμα και αν το εντερό σου είναι άδειο ) , σκέφτικα για αυτό ότι το χρόνιο πυελικό άλγος προέρχεται απο το έντερο έκανα όμως έκανα κολωνοσκόπηση και δεν με βρήκαν τίποτα ! Τώρα πρόσφατα ξεκίνησα να πηγαίνω σε έναν αναισθησιολόγο που ειδικεύεται στο βελονισμό κάπως με έφηγαν οι πόνοι και με έγραψε Lyrica ( το Lyrica είναι αντιεπυλιπτικό που ειδικεύεται στην αντιμετώπιση του νευροπαθητικού πόνου ) Ρε παιδία τι μπορεί να έχω ?! Νιώθω πολύ απογοητευμένος γιατι έχω πάει σε ένα κάρο γιατρούς και δεν με βρημαν τίποτα . Τώρα τελευταία σκέφτομαι να βλάψω τον ευατο μου γιατί με περιορίζει πάρα πολύ αυτό το πράγμα και χωρίς τον πόνο θα μπορουσα να έκανα πάρα πολλά πράγματα ;(