Εφυγε το Λιλακι.... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 102
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Δεν είναι θέμα αν βαριέμαι ή όχι. Δεν ξέρω την ιστορία από την αρχή της.
    Διαβάζω όμως για μία γυναίκα που προσπαθησε να κάνει κάτι πολύ δύσκολο. Το ήξερε εξαρχής ότι ήταν δύσκολο. Αλλά προσπάθησε. Το αποτέλεσμα ήταν τραγικό. Όχι όμως το αποτέλεσμα της προσπάθειας. Σε αυτή τη ζωή ότι κάνεις μένει. Με τον ά ή τον β τρόπο ότι κάνεις αφήνει ένα αποτύπωμα.
    Και παρά το τραγικό του αποτελέσματος βρίσκει την δύναμη να γράψει \"ελάτε φιδάκια.... εδώ είμαι\"

    Τις δυνάμεις σου εσύ τις ξέρεις. Εγώ μόνο διαβάζω και μεταφράζω μέσα στο δικό μου μυαλό αυτά που διαβάζω
    Δεν ξέρω αν έχει σημασία να είσαι δυνατός ή αδύνατος. Σημασία έχει ότι ΕΣΥ είσαι άνθρωπος.
    been good, been bad. WILL GO ON

  2. #32
    Βασικα δεν ειναι και μεγαλη ιστορια.... Απλα χοντρικα θα σου πω... οτι μπορω... οτι αυτο το παιδι.... 17 χρονων μολις.... εφυγε απο την ζωη γιατι ΚΑΠΟΙΟΙ - Τα φιδια !!! Δεν με αφησαν να την βοηθησω οσο μπορουσα... Μπορει παλι να γινοταν αυτο,,,, οκ,,,, αλλα τουλαχιστον θα εξαντλουσα ολα τα μεσα !!!

    Ειμαι 29 ετων κι εχω ηδη δυο παιδια, εναν υπεροχο συζυγο, εχω χτισει (αυτο το λεω γιατι τελικα ισχυει το ρητο.... αν δεν χτισεις κι αν δεν παντρεψεις...), ειχα μια πολυ καλη καριερα για τα μολις 27 μου που αποφασισα να την παρατησω για να γινω μονο ΜΑΜΑ !!!

    Θεωρω γενικα οτι ειμαι ενα πολυ πετυχημενο ατομο.... κρινωντας απο τα ελαχιστα εφοδια που μου δωθηκαν,,,, θεωρω οτι ηδη εχω κανει πολλα,,,, θελω βεβαια να κανω πολλα ακομα....

    Αλλα βασικα αυτο το παιδι.... το αγαπησα πολυ... το ενιωσα.... και το εχασα... μεσα απο τα χερια μου... και τωρα τα φιδια προσπαθουν να με φανε... αλλα οπως ειπα ηδη... ΕΛΑΤΕ !!! ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ !!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Το φαντάζομαι ότι ίσως ακουστεί ανούσιο αλλά μη μολυνεις με τον θυμό τα αισθήματα που είχες για αυτό το κορίτσι.
    Ας μείνει η αγάπη σου από πάνω.....
    been good, been bad. WILL GO ON

  4. #34
    οχι δα.... θα την αγαπω δυνατα... για παντα... μεχρι να ξανα ανταμωσουμε... και τοτε θα μου τα πει ολα...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Και όμως έφυγε τελικά. Πήγε πέρα από την άκρη του σχοινιού που έλεγε........
    (μόλις διάβασα τα μυνήματά της εδώ μέσα)

    Δεν ξέρω τι να γράψω
    Ότι γράφω το σβήνω.
    Edit: Φαίνεται μόνο η marilena σε κατάλαβε και σε αγάπησε αρκετά....

    Ας είσαι καλά Λίλη
    been good, been bad. WILL GO ON

  6. #36
    Καταλαβες τωρα ??? Οποτε σιγουρα ειναι πιο καλα εκει !!! Ε ???

    Μην γραψεις τιποτα για εμενα.... Δεν χρειαζεται...

    Απλα... ακομα και τωρα καποιοι ριχνουν λασπη,,,, τι να πω !!! (Αναφερομαι σε ασχετους με εδω, κοινους γνωστους.... τα φιδια) !!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Originally posted by Marilena3agapes
    Ειμαι καλα !!!
    Τελικα δεν αξιζε στο Λιλακι να ζει αναμεσα στον βουρκο ανθρωπων που ειχε μπλεξει... Οπότε ειναι καλύτερα εκει... παρεα με τα αλλα αγγελουδια !!! Σιγουρα τα 21 των Τεμπων που ηρθαν και την πηραν.... την ιδια μερα........

    Τωρα νιωθω πολυ καλυτερα... Εχει καλυτερη παρεα... κι οχι ψευτικους φιλους !!!
    μου θύμισες μία σκηνή από το λοστ. δεν αντιστέκομαι στο συναίσθημα. το αφήνω να με κατακλύσει. μετράω ως το πέντε και βρίσκω τον εαυτό μου. θα έρθουν δύσκολες στιγμές αλλά το ποστ σου δείχνει ότι έχεις χαρακτήρα. χαίρομαι πραγματικά. δεν περίμενα να αντιληφθείς τόσο απότομα και γρήγορα το πως σε μερικούς ανθρώπους δεν αξίζει να ζουν σε αυτόν τον κόσμο (όσο βαρύ και αν ακούγεται αυτό) και από τη στιγμή που ζουν μια κόλαση εδώ επουδενί δεν πρέπει να τους κατηγορήσουμε που έφυγαν \"νοιαζόμενοι μόνο για τον εαυτό τους\". έχεις την εκτίμησή μου.

  8. #38
    Καλημέρα....

    σιγουρα οσον αφορα το τομαρι μου... θα λεω καμια φορα οτι δεν επρεπε... οτι θα ηθελα να ηταν εδω και πολλα αλλα εγωιστικα... μολις ομως σκεφτομαι... οτι δεν της αξιζε αυτη η ζωη εδω,,, τοτε θα χαιρομαι που πηγε καπου αλλου.... και θα ελπιζω παντα εκει να βρηκε αυτα που της αξιζουν.... γιατι της αξιζουν πολλα!!!

    Να σαι καλα Ραψωδε...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    κι εσύ να είσαι καλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου. δεν μπορούμε να τους σώσουμε όλους. αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να κάνουμε ό,τι καλλίτερο μπορούμε. καλή σου μέρα.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Originally posted by raphsssodos
    δεν περίμενα να αντιληφθείς τόσο απότομα και γρήγορα το πως σε μερικούς ανθρώπους δεν αξίζει να ζουν σε αυτόν τον κόσμο (όσο βαρύ και αν ακούγεται αυτό) και από τη στιγμή που ζουν μια κόλαση εδώ επουδενί δεν πρέπει να τους κατηγορήσουμε που έφυγαν \"νοιαζόμενοι μόνο για τον εαυτό τους\". έχεις την εκτίμησή μου.
    Ετσι πιστεύω κι εγώ.Δεν πρέπει να τους κατηγορούμε επειδή μ\'αυτόν τον τρόπο προκάλεσαν πόνο στους ανθρώπους που τους αγαπούσαν.Να τους καταλάβουμε πρέπει.
    Από τη μία στεναχωριέμαι όταν ακούω για ανθρώπους που φεύγουν έτσι,αλλά από την άλλη δεν ξέρω,κάπου τους καταλαβαίνω και σκέφτομαι ότι ίσως και να είναι καλύτερα γι\'αυτούς,αν πραγματικά τα όσα περνούσαν ήταν περισσότερα από όσα μπορούσαν να αντέξουν.
    Και θέλω πάντα να ελπίζω ότι μετά από εδώ πηγαίνουμε κάπου καλύτερα και δεν χανόμαστε εντελώς.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    λένε πως να φύγεις είναι εύκολο, πως είναι δειλία, πως σκέφτεσαι μόνο τον εαυτό σου κτλ. δεν είναι έτσι. πέρα από το ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο να πάρεις την απόφαση να φύγεις, μερικά πράγματα απλά δεν αξίζει σε κανέναν να τα ζει. αυτοί που συμπάσχουν είναι αυτοί που μένουν πίσω και μπαίνουν στο λούκι του πόνου αλλά αυτοί που πάσχουν είναι αυτοί που ξέρουν τι περνάνε και μόνο αυτοί.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Για μένα δεν είναι καθόλου δειλία.Φυσικά και είναι πολύ δύσκολο να πάρεις την απόφαση να φύγεις.Ακόμα και να μην αντέχεις τα όσα περνάς σ\'αυτή τη ζωή,ο φόβος για το τι υπάρχει μετά,για το άγνωστο πάντα υπάρχει.Οπότε θεωρώ πολύ δύσκολη απόφαση να τολμήσεις κάτι τέτοιο.Θέλει πολύ θάρρος.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    προσπάθησα δυο φορές να φύγω. ήταν πολύ οδυνηρό για μένα ενώ είχα καταφέρει να πάρω μια τέτοια απόφαση να με γλυτώσουν έστω και στο παρά πέντε. μετά λες ούτε αυτό δεν μπορώ να καταφέρω πια. περασμένα μεγαλεία. σήμερα είμαι καλά και παλεύω με νύχια και με δόντια να επανακτήσω όσα μου απήγαγε η διπολική διαταραχή. μαριλένα το ξέρω ότι το τόπικ δεν είναι για μένα και να με συγχωρείς αλλά βγαίνουνε.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Περασμένες (ας το πω) \"δυσκολίες\"...... . Πάντως σίγουρα όχι μεγαλεία. Ναι?
    been good, been bad. WILL GO ON

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    αστειεύομαι φυσικά φίλε μου. είναι η τελευταία άμυνά μου πλέον γιατί αν τα πάρω σοβαρά όσα μου συμβαίνουν χωρίς καμμιά εξήγηση τότε θα κάω και κάθε άλλο παρά καμένο χαρτί είμαι.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •