Εφυγε το Λιλακι....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 102
  1. #1

    Εφυγε το Λιλακι....

    Ειναι το ξερω τραγικο, αυτο που θα σας πω... η μικρη μας Λιλη... (μελος Alien) εφυγε απο τη ζωη... την Κυριακη το μεσημερι.... Δεν μας αντεξε αλλο το παιδακι....

    Νιωθω χαλια.... Νομιζα οτι μπορουσα να την βοηθησω... την αγαπησα πολυ... ειλικρινα και ανιδιοτελως....

    Ομως δεν καταφερα τιποτα...... τιποτα........

    Νιωθω τοσο χαλια....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Νόμιζες οτι μπορούσες να τη βοηθήσεις...την αγαπούσες και ήθελες πολύ να τη βοηθήσεις...
    Αλλά δεν τα κατάφερες...Δεν κατάφερες τίποτα. Μαριλένα μου, αυτό είναι τόσο μεγάλος πόνος...
    Μάκια...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    μακάρι ο τόπος που πήγε να είναι τόπος της ανάπαυσης.

    κουράγιο σε όσους την αγάπησαν και θα τους λείψει. μια μικρή παραινεσούλα. βιώστε την απώλεια ελεύθερα μόνοι σας και δίπλα σε ανθρώπους που μπορούν να σας συμπαρασταθούν.

  4. #4
    Γιατι ??????????? Γιατι δεν καταφερα τιποτα ??? Γιατι ?????????????????

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    γιατί ο καθένας είναι ελεύθερος να φύγει μαριλένα. δυστυχώς. λυπάμαι ειλικρινά.

  6. #6
    Αν ομως δεν ήθελε να φυγει ??? Αν... εφυγε... απο καποιο λαθος ??? Αν... αν... αν...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    βιώνεις την απώλεια. έφυγε. τα ερωτηματικά δεν μπορούν να απαντηθούν. μπορεί ότι έκανες να μην ήταν αρκετό αλλά ήταν ότι καλλίτερο μπορούσες. μην κατηγορείς τον εαυτό σου. δεν γυρίζει πίσω έτσι. αντίθετα, η λίλη θα ήθελε να βρεις τη δύναμη να συνεχίσεις τη ζωή σου, να πάρεις όσα σου έδωσε, να τα κρατήσεις στην καρδιά σου και να προχωρήσεις.

  8. #8
    Συγνώμη και δεν θέλω να φανώ αδιάκριτη, αλλά διάβασα τα μνμ που έγραφε η Λίλη και μου έκαναν μεγάλη εντύπωση.
    Το κοριτσάκι...έφυγε....μόνο του?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Λυπάμαι πολύ...
    Είδα παλιότερα μηνύματά της που έψαχνε τρόπους για να φύγει...
    Μαριλένα μου δεν φταις εσύ.Είμαι σίγουρη ότι έκανες ότι μπορούσες.Αλλά αν το είχε αποφασίσει δεν μπορούσες να κάνεις και πολλά.
    Ας ελπίσουμε ότι εκεί που είναι τώρα θα είναι καλύτερα από εδώ.Είναι κάτι που θέλω πραγματικά να το πιστεύω.

  10. #10
    Ισως... μπορει... μαλλον....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Originally posted by Marilena3agapes
    Ισως... μπορει... μαλλον....
    Δεν πείθεσαι όμως...Εσύ πιστεύεις οτι έπρεπε να μπορούσες να κάνεις κάτι για να κρατηθεί στη ζωή...οτι μπορεί να μην ήθελε πραγματικά να φύγει.
    Μάκια...

  12. #12
    Δεν ξερω... απλα το βρισκω αδικο... Μου λειπει και δεν θελω !!!!
    Δεν ξερω αν ειναι εγωιστικο αυτο που λεω... αλλα αρνουμαι να πιστεψω οτι το ηθελε πραγματικα.. ενα μικρο παιδι... που ειχε ΤΟΣΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ !!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Είναι μια μεγάλη αδικία αυτό που περνάς. Την αγαπάς και τη θέλεις κοντά σου. Για σένα, είχε πολλά ακόμα να κάνει, δεν πιστεύεις οτι ήθελε να φύγει.
    Δεν ξέρω αν είναι εγωιστικό, ξέρω οτι είναι πολύ πολύ αληθινό. Σου λείπει, πονάς...θα \'θελες να ήταν αλλιώς τα πράγματα.
    Μάκια...

  14. #14
    Θα ηθελα να ηταν εδω... και να της πω... ποσα πολλα ακομα ειχε να κανει !!!
    Να την \"υιοθετησω\" οπως ελεγα και να μεινει στην σοφίτα... Να αποκτησει τα αδελφακια που παντα ηθελε... κι εγω το τριτο μου παιδι.....

    Συγγνωμη που σας κουραζω.... Θελω τοσα πολλα να πω... αλλα... πια...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Μην βασανίζεσαι Μαριλένα μου με το να σκέφτεσαι τι θα μπορούσες να είχες κάνει.Δεν οφελεί σε τίποτα αυτό.Το μόνο που μπορείς να κάνεις τώρα είναι να προσεύχεσαι για την ψυχούλα της.

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •